Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 319

Tema: Privatno rodilište u Zagrebu

  1. #101
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Ono čega je mene strah je carski rez zbog zarade a mozda sam stekla krivi dojam mozda je češći jer ne žele riskirati pa je sigurnije bebu izvadit van "na vrijeme"..
    Jedno iskustvo znam di cura je bila sve fino otvorena i to al kao beba se nije htjela spustit pa su to riješili carskim.. Dal se moglo jos cekat ne znam, nisam doktor al za to sam tad prvi put čula. Nije bila dugo u rađaoni ..
    Znam i iskustvo di je carski bio dogovoren jer je zena bas htjela carski i cijelo iskustvo joj je bilo presavršeno, sto i vjerujem. Taj carski mi je malo pod upitnikom..
    I od moje kume rođakinja je išla u privatno rodilište, i završila je na carskom. Kaže da su ljuti na sve, ne žele previše pričati. Mislim da su ju inducirali 2 dana nakon termina, beba se nije spuštala, sve je dugo trajalo i carski. Kaže da nije bilo razloga za indukciju osim da je termin prošao, pa sad jel lažu... nije im baš drago toliko para više dati

    A i čula sam 2-3 loša primjera u zadnje vrijeme, zadnje od svoje daljnje rođakinje gdje je beba završila poslije u državnoj bolnici jer je imala pupčanu vrpcu oko vrata, nisu skužili, namučili se svi. Ona kaže da je na kraju požalila što je privatno rodila, jer joj nije jasno kako su mogli tako dugo mučiti i kako nisu vidjeli tu pupčanu

  2. #102
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I u Zagrebu ima rodilišta koja uopće nemaju neonatologiju (Merkur), pa svejedno masa žena tamo ide roditi.
    Računa se da će se dijete u slučaju potrebe odvesti na Rebro (kao što odvoze i neku djecu iz rodilišta koja imaju neonatologiju, ako ima potrebe).

    Tako da, ne znam, mislim da to nije neki ekstra minus za Podobnika.

  3. #103
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    I u Zagrebu ima rodilišta koja uopće nemaju neonatologiju (Merkur), pa svejedno masa žena tamo ide roditi.
    Računa se da će se dijete u slučaju potrebe odvesti na Rebro (kao što odvoze i neku djecu iz rodilišta koja imaju neonatologiju, ako ima potrebe).

    Tako da, ne znam, mislim da to nije neki ekstra minus za Podobnika.
    Ja isto ne mislim da je to neki minus.
    Zene koje tamo radaju imaju razne motive, vecina njih ocekuje puno bolju komociju i bolji odnos /dostupnost osoblja.
    jedna moja poznanica je rekla da je odlucila tamo roditi drugo djete da bi se odmorila nakon poroda jer tamo postoji mogucnost da dijete bude odvojeno od majke i da ga donose na zahtjev. Pa je to i dobila, uz veliku udobnu sobu i bolju hranu iz dostave po zelji.
    Svi smo razliciti .

  4. #104

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa ali dominik je pitala za zdravstvenu brigu... Mislim sama žea pitala pa sam tako i odgovorila... Ima ih što tamo rađaju i da bi se mogle hvalit poslije ali dominik je pitala ima li smisla sa aspekta brige za zdravlje... A u tom slučaju treba valjda birat rodilište s neonatologijom jer je to sigurnije... Ništa nije savršeno sigurno, po meni nije ni potrebno da rodilište ima operacijsku salu, al dominik ima pravo misliti drugačije...

  5. #105
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Mislim da je u trudnoci i porodu puno vaznije imati kontinuirano pracenje jedne osobe koja ce prepoznati problem ili eventalne komplikacije, nego imati neonatologiju. To je nesto sto bi Podobnik trebao imati obzirom na broj rodilja koje su tamo u isto vrijeme.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I to sam i rekla da te sigurno budnije prate, ali da u slučaju neke stvarne komlikacije voze u državnu bolnicu. Dođe mi da citiram samu sebe...

  7. #107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Pa naravno da voze. To je poznata stvar. Majka ostaje kod njih, dijete odvoze. ( u slucaju komplikacija djeteta)

  8. #108
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ne volim Podobnika, dapače, vrlo mi je mrzak... ali imam primjer da ne rade CR zbog love: jer mojoj frendici je bio zakazan CR na dan termina (ponedjeljak) zbog gestacijskog dijabetesa i bebe na zadak. Beba se preko vikenda okrenula, kad je došla na CR, Podobnik je rekao da nema potrebe za CR, malo indukcije i na kraju je imala turbo lak porod.

    Eto... ona je prezadovoljna, mene je motivirala da odem k njima... no nakon što mi je u 35 tt rekao da će me u 38 tt rezati jer sam stara trudnica (40) a navedena prijateljica je ima 38 kad je rodila, pobjegla sam. Kad sam ga upozorila da mi krivo računa trudnoću (prema M), što je bilo suludo jer sam sam bila IVF trudnica i u minutu se znao trenutak začeća, poludio je.

    Nema pravila, rekla bi... kao i sve u životu, kako ti klikne.

    I... još nešto, marketing na danima otvorenih vrata im je super... nakon nema smješkanja i ljubaznosti. Bar ja to nisam doživjela.

  9. #109
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to sve dogovoreno i ruku na srce cilj je da se prica o privatnom rodilištu i to je postignuto.
    Pa svaki put kad netko "poznati" tamo rodi se navodi ime i sl. Stvari kao usput.. Reklama.
    .....
    i ja mislim da je plaćena reklama

  10. #110
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Meni nije jasno to s tim CR. Zar ne postoji neki medicinski protokol, indikacije za CR? Zar zahtjevati carski nije isto kao da zahtjevam operaciju slijepog crijeva. Mislim tko me pita. Kako je došlo do tog zahtjevanja uopće?

  11. #111
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Meni nije jasno to s tim CR. Zar ne postoji neki medicinski protokol, indikacije za CR? Zar zahtjevati carski nije isto kao da zahtjevam operaciju slijepog crijeva. Mislim tko me pita. Kako je došlo do tog zahtjevanja uopće?
    Cuj, oni imaju postotak CR oko 80%. Pa ti zakljuci sama. Obzirom da je statistika na razini Hrvatske oko 20%.

  12. #112
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Što ih ne bi onda lječnička komora trebala pitati za zdravlje. Ako je CR rizičniji od vag.p. pa onda za taj rizik treba netko odgovarati, ne? 60% razlike :šok:, a I 20% je puno.

  13. #113

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    41

    Početno

    A kažu da u drugim zemljama možeš sam birat dal ćeš vaginalno ili carski, sam strah od vaginalnog je dovoljna indikacija za carski

  14. #114
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Što ih ne bi onda lječnička komora trebala pitati za zdravlje. Ako je CR rizičniji od vag.p. pa onda za taj rizik treba netko odgovarati, ne? 60% razlike :šok:, a I 20% je puno.
    Opasno je ako u kompletnoj populaciji postotak CR ide iznad 20%. Mislim da nikoga nije briga za tako mali broj rodilja i jos u privatnom rodilistu. Trazili ste, dobili ste.

  15. #115
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ima ljudi koji zele za svoje novce odredjenu uslugu. Ja ih znam par koji su i prije privatnog rodilista zeljeli carski i na sve moguce nacine trazili nacin da isti i ostvare.
    Draze mi je da, ako je jedina indikacija za carski zelja, to i plate, nego da to placamo svi mi.

  16. #116
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Znam, ali sa stajališta struke je li etički udovoljavati takvim željama u rangu estetske operacije, a čije posljedice snosi i beba koju nitko ništa ne pita.
    Posljednje uređivanje od pikula : 06.01.2016. at 17:42

  17. #117
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Ima ljudi koji zele za svoje novce odredjenu uslugu. Ja ih znam par koji su i prije privatnog rodilista zeljeli carski i na sve moguce nacine trazili nacin da isti i ostvare.
    Draze mi je da, ako je jedina indikacija za carski zelja, to i plate, nego da to placamo svi mi.
    x

  18. #118

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    .., da će Podobnik uz svijeće i tihu glazbu prevest bebu na operaciju u državnu bolnicu... .
    Ovo je jako dobro rečeno.
    Ja se dvoumim i to jako gdje ići, ali mislim da mi državna ipak malo prevaže jer sam tamo stekla dojam da je sve to lijepo zapakirano ( ruku na srce rodilište i cijela klinika su presavršeni) a opet ako dođe do problema bilo sa bebom bilo sa mamom da ce se fino u rukavicama prebacit briga na drugog.
    Kod njih je veliki plus sto sve želje uvažavaju - i to me brine- sto god hocu- mogu.. Mogu Birat datum, mogu Birat carski , mogu Birat indukciju.. Mozda moj socijalistički mozak nije naučen na to..
    Ono sto me svakako privlači je da je dr cijelo vrijeme prisutan na porodu, da dijete odnose na zahtjev (ipak se možeš malo odmorit), posjete nisu ograničene i sl.
    Ali netko je gore dobro napisao da je to sve super kad je porod po ps-u.
    Ne znam, na čudu sam.

  19. #119

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Meni se isto to ne sviđa,biranje datuma poroda,porađanje prije 40-og tjedna

  20. #120
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Potraži temu o Feldbachu.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    41

    Početno

    U Riječkom rodilištu postoje apartmani koje platiš nekih 500 kn po danu i imaš malo veći komfort,svoj wc,privatnost nakon poroda

  22. #122

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    eto ja sam u Makrskoj rodila tako da je doktor pozvan jer sam došla ja, a na porodu je uz mene cijelo vrijeme bio jedan doktor i jedna babica i to je tamo bilo tako u pravilu. Na odjelu smo bile dvije rodilje na jednu babicu, koja je dolazila stalno pitat želimo li da uzme djecu, nosila je malenu od cimerice mi po noći da ne plače, a meni je namjestila toplu vodu na tušu jer "treba malo vremena da dođe topla voda" i sve to na trošak države. Ali da je u toku porod bilo potrebno obaviti carski, doktor bi sjeo samnom u kola Hitne i vozio me 45 minuta do Splita, jednako i bebu. Bez svijeća i glazbe, ali je sve bilo po mom sudu jako toplo, prijateljski, brižno i profesionalno... Narvno, sve ti to malo pomaže u sluučaju da dijete ne prodiše nakon poroda ili da otkucaji srca bebe u porodu padnu...

  23. #123
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nije mi uopce jasno u cemu je problem oko nepostojanja neonatologije, a i prebacivanja u drzavnu bolnicu, bilo majke ili djeteta, ako nesto podje po krivu do te mjere da privatno rodiliste ne moze odraditi posao do kraja. Pa to je normalna praksa bilo gdje.

    Ovdje, u SAD-u, ako odaberes kucni porod ili odes u kucu za porode, sve eventualne komplikacije rjesava lokalna bolnica. Bolnicki treman je, ovako ili onako, pokriven osiguranjem, a ovo prvo ovisi od police do police.

  24. #124
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je jako dobro rečeno.
    Ja se dvoumim i to jako gdje ići, ali mislim da mi državna ipak malo prevaže jer sam tamo stekla dojam da je sve to lijepo zapakirano ( ruku na srce rodilište i cijela klinika su presavršeni) a opet ako dođe do problema bilo sa bebom bilo sa mamom da ce se fino u rukavicama prebacit briga na drugog.
    Kod njih je veliki plus sto sve želje uvažavaju - i to me brine- sto god hocu- mogu.. Mogu Birat datum, mogu Birat carski , mogu Birat indukciju.. Mozda moj socijalistički mozak nije naučen na to..
    Ono sto me svakako privlači je da je dr cijelo vrijeme prisutan na porodu, da dijete odnose na zahtjev (ipak se možeš malo odmorit), posjete nisu ograničene i sl.
    Ali netko je gore dobro napisao da je to sve super kad je porod po ps-u.
    Ne znam, na čudu sam.
    Zbog čega bi doktor trebao biti cijelo vrijeme tvog poroda? Meni je bio, jer sam bila rizična trudnica, od trenutka kad sam osjetila pritisak pa dok se beba nije rodila. Inače, u uobičajenom porodu, doktor ti uopće ne treba. Porod je prirodna stvar, a doktori su tu za svaki slučaj.

    Ako mama poželi da joj odnesu bebu da bi mogla spavati (iako, jako sumnjam da ikoja mama noć nakon poroda može spavati, bila kraj nje beba ili ne ) to učine i u besplatnom rodilištu. Sad mi je palo na pamet da mi je jedna poznanica, koja je rodila kod Podobnika, rekla da je dobila tabletu za spavanje, jer je tako željela. Da, da, sve želje ispunjavaju.

    Doduše, tri dana možeš biti u bilo kakvom prostoru, neš ti vremena , iako biti ta tri dana u luksuzu, sigurno je daleko lakše.
    Ako želiš platiti i biti zbrinuta odgovarajući toj cijeni, odi u privatno rodilište. Najvjerojatnije ćeš biti zadovoljna, ustvari, gotovo sigurno ćeš biti zadovoljna. Samo ako ti spoznaja da si potrošila toliko novaca, a nisi trebala, ne pokvari taj osjećaj zadovoljstva.

    U slučaju da si taj novac već prekrižila na svom računu, go for it! Kao i Jelena, koja se na glas hvali o tome.
    Po mome mišljenju, jedini razlog za ne ići kod Podobnika, je novac. Sve drugo je razlog za ići. Naravno, ne ako će siliti carski rez, a rodilja ga ne želi.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Mislim da je sasvim jasno da neonatologija ni doktor nisu potrebni da se dijete rodi. No ako netko zeli najbolju mogucu medicinsku skrb ona 2016. ukljucuje opetacijsku salu,doktora anesteziologa i neonatologiju. Tko je spreman platiti kako bi imao najbolju med skrb mozda moze uciniti neki mudriji izbor od ove privatne klinike. I ovo vidi li netko problem u necemu ili ne je stvar osobnih pogleda. Dok mislim da je cinjenica da najbolja moguca skrb ukljucuje i neonatologiju bez prijevoza. A naravno da svi biramo ovisno o vlastitim vrijednostima i pogledima. Moj porod u ma je meni bio krasno iskustvo, al ne mogu reci da je tamo bila najbolja med skrb koja je iz mojih iskustava bila u petrovoj koje se ne prisjecam rado.

  26. #126
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mislim da je takav stav pretjerivanje - najbolju mogucu skrb za... sto? Vecina urednih trudnoca zavrsava urednim porodom i zdravom bebom. Uvijek postoji mogucnost komplikacija, ali ne moze nitko na taj nacin donositi odluke. Jer, sto ako platim najbolju mogucu skrb za plasticnu operaciju, stajaznam, dojki, a onda usred zahvata dobijem aneurizmu? Mislim, platila sam najboljeg moguceg estetskog kirurga... a odjednom mi treba kirurg s neurologije. Vjerojatno nemaju uvjete za to kod plasticara.

    Tako je i s porodom. Tko zna sto kome moze zatrebati, ali najvjerojatnije nece biti nista.

  27. #127
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Ja sam drugo djete sa zdravstvenim problemom i za koje smo znali da odmah ide u transport na Rebro rodila u rodilistu bez neonatologije. ( nije Podobnik :D )
    Imaju neonatologa, pregledala je dijete i roku pola sata bila s njim u transportu za drugu ustanovu ( koja je 10 minuta voznje) .
    Tako da ne vidim razlog zasto bi netko u zdravoj trudnoci i sa zdravim djetetom birao rodiliste sa neonatologijom.

  28. #128
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nasa bolnica u gradu nema N od neonatologije. Ako se konkretno zna sto se ocekuje, zene radjaju ili u Minneapolisu u Children's Hospital, ili u sjedisto Mayo klinike u Rochesteru. Sve ostalo je ovdje pa se po potrebi prebacuju helikopterom u jednu od ove dvije bolnice. Funkcionira sasvim super.

    Iz kuce za porode (ili vlastitog doma) se ide u nas lokalni Mayo, a onda dalje kamo treba, ako treba.

    Nama je, zbog nepoznanica, morao biti pedijatar na raspolaganju na porodu, ali nije nam trebao niti on, niti prijevoz na drugu lokaciju. Ispalo je sve u redu. Sad s drugom bebom imaju dezurnog pedijatra pa ce i to biti pokriveno, za slucaj da zatreba.

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    I ja sam tako odlucila roditi dijete u rodilistu bez operacijske sale i bez stalno zaposlenog pedijatra, ali drage moje poanta izbora je da svatko bira po vlastitim stavovima. Mislim ako ja napisem da bi cetvrto rodila kod kuce i ocekujem podrsku u svom izboru valjda mogu pruziti podrsku onima koje zele naj med skrb. Nije zena pitala sto ostali misle o medicinarima za poroda nego hoce li u tom rodilistu dobiti najbolju med skrb za svoje novce... Ne razumijem potrebu da se nekog preobrati

  30. #130
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Dominik ja mislim da se i u državnim bolnicama odnos osoblja ( med sestre) prema pacijentima ipak poboljšao.. Prvi put sam rađala 2010.i tada su me sestr pitale prvu noć da li želim da odnesu bebicu da se odmorim ( iako je na Sv.duhu 24h rooming in)...ja sam naravno odbila -bez obzira sto sam bila budna vec 36h nisam ni tu noc spavala ( adrenalin je odradio svoje). Nakon 2,5 god opet na istom mjestu sam se začudila kako su te iste sestre jos ljubaznije i susretljivije i spremne svima pomoci što god.. Dobro ovaj dr.put sam imala i med.indikaciju , ali i prema drugim zenama su bile isto takve. Al kao i svagdje našla se i jedna koja nije bila... Tražila je da odmah dr.dan odšetam sama na doslovno drugi kraj bolnice da mi stave holter, a ja se rušila na par koraka do wc-a pa sam ja tražila da dođe ta tehnicarka k meni u sobu ( što je i dosla i sama se čudila toj sestri kako je to zahtijevala-kao pa normalno da je njoj lakse doci ). Tako da pripremi se na loše pa ćes se iznenaditi da nije tak strasno i ne ustrucavaj se pitati i traziti nesto tj zaloziti se za sebe i bebu . I sretno!

  31. #131
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Dominik, ja sam 2009 ležala kod Podobnika 5 dana, ali nije friško iskustvo, pa nije relevantno.

    Ono o čemu možeš isto tako razmisliti je apartman u bolnici. Pristup i doktora i sestara je drugačiji u apartmanu, hrana je bolja. Svakako na porod ponesi plan poroda (ima na Rodinim stranicama, ti samo ostavi one točke koje su tebi bitne). Po mom iskustvu, ako je jasno napisan, plan poroda se poštuje, čak i u Petrovoj. Ja sam imala 5 točaka, sve su ispoštovane, bez da sam morala išta napominjati.

  32. #132
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam bila u apartmanu u Vinogradskoj, jest da mi je bilo bolje radi privatnosti, svog wc-a, češće mi nosile čaj. Ali hrana je isti jad i bijeda kao i svim drugima, a u wc-u također nije bilo papira

  33. #133
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Mislim da je tako i u Osijeku, ako se nije što promijenilo. Moja mama je bila u apartmanu na ginekologiji (doduše besplatno, bio je prazan) kad je išla na neku operaciju. Jednako je uređeno kao i druge sobe, ali je dobro što stalno možeš imati posjete. Hrana je jednaka.

  34. #134
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma neš ti,donesu ti hranu iz doma,meni je sveki kuhala delicije i u vrijeme bolničkog objeda donosila tećice...pa bi prvo pojela bolnički ko' predjelo i onda navalila na njeno...ili si naručiš,MM nešto donese...svakako,nije to razlog za poć i platit pvt porod 20tk...bolje onda tako u bolnici nadoplatit za apartman pa imat malo bolje uvjete privatnosti i higijene uz hranu iz vani...

    jučer sam saznala da mi je kolegica s posla prije mjesec dana dala dr kuvertu s 300eur da je se pripazi na porodu..ko' da se zna da je to cifra koja se dava,ona isto tako saznala pa odnjela prije poroda,kad je bila na pregledu....dakle,kao prvo,što znači to da je se pripazi, ako bi došlo do komplikacija u protivnom bi je znači,Bože mi prosti, ostavili da umre ona ili dijete na stolu? mislim da to rade žene koje se puno ne razumiju u fiziologiju poroda,misle da ne mogu/nisu u stanju/sposobne roditi bez prisustva doktora,da ih on porađa isl....ima i drugih oblika zahvale čula sam,dakle i sestre dobiju (i dr nekad) kuvertu ali poslije poroda zato jer je sve dobro prošlo....
    ova je inače došla prerano,stali joj trudovi,ovaj ju odma nadripao pa se njenim riječima "riješila svega" u uru i po i ona sretna...(a ko' na prvom se porodu izmučila....)....
    ne kuži da bi i tako i tako dobila drip (platila ona ili ne),pa problem ga je izbjeć ako ne želiš,ispada da bi prije ja trebala platit ako želim da me se pusti na miru i da mi se ispoštuje plan poroda i da stolčić kojeg tako nerado vade....
    čula sam i za plaćanje dolaska odabrane primalje,adje to mi je još i najlogičnije od svega,mada i dalje naravno protuzakonito i ne znam kako ta pravda dolazak u bolnicu mimo svoje smjene...vjerojatno kaže da je došla svojevoljno jer joj je to prijatelj/poznanik isl...

    dominik,dakle pitanje je što želiš i što ti je bitno, ako si osjetljiva na loše uvjete ( u,moramo priznat, vrlo osjetljivom trenutku života) i želiš neki komfor radije se raspitaj o pvt apartmanu u bolnici...ljubaznost osoblja je naravno bolja u Podobnika no eto,ima bit da je se može platit i u državnim bolnicama...
    lakše je dobiti više pažnje u rodilištu koje godišnje ima cca 500 poroda nego 1500,dakle veće su šanse da će biti manje žena odnosno možeš biti jedina koja rađa tako da ti pratnja bude cijelo vrijeme s tobom a ne samo u rađaoni...tako je meni bilo s prvim porodom (jedina sam bila) i iskreno se nadam da ću i sada biti te sreće...
    doduše ja sam i sa prvim uletila u bolnicu samo na izgon, tako će akobogda biti i sada...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 07.01.2016. at 13:05

  35. #135
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    sad je malo off, meni je generalno to bez logike da se ima veza u rodilištu. Mislim, što će napraviti, neće te poroditi bez veze? A za sve ostalo, moraš se informirati, danas je to barem lako.

    Na drugom porodu sam ja bila jedina u rađaonama, a bila Petrova. Tako da nema pravila. Manje rodilište, manje i bolničkog osoblja.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    sad je malo off, meni je generalno to bez logike da se ima veza u rodilištu. Mislim, što će napraviti, neće te poroditi bez veze? A za sve ostalo, moraš se informirati, danas je to barem lako.

    Na drugom porodu sam ja bila jedina u rađaonama, a bila Petrova. Tako da nema pravila. Manje rodilište, manje i bolničkog osoblja.
    Mozda zvuci kao paradoks, ali ja sam oba puta imala u radjaoni dr-a kojeg poznajem (dogovorene indukcije) bas zbog toga da ne rade nista osim onog sto je nuzno. Tako da je zapravo jedini lijecnikov posao bio prokidanje vodenjaka. Sve ostalo odradile su primalje a dr je gledao izdaleka.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    59

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li kakvih svježijih iskustva?
    Molim da se neko javi s dojmovima
    Imam ja svježe iskustvo (iz 2014.). Nakon nepotrebnih komentara (makar se slažem da je članak retardiran a autorica sporna ) čisto da napišem ako nekoga zanima. Ja sam se odlučila na privatno rodilište jer kao prvo, njihov pacijent sam već godinama i imam povjerenja u njih + puno bliskih osoba koje znam su rodile tamo i nikad nije bilo nekakvih problema a u državnim bolnicama sam od 20-ak prijateljica čula recimo preko 15 horor priča (i to nekoliko jako ozbiljnih, ne samo varijante "Šta se dereš, nije te boljelo kad si se j..." - a čula sam i to, nego su najboljoj prijateljici npr dali krivu transfuziju pa su i ona i blizanke skoro umrle). S obzirom da su to sve osobe u koje imam povjerenje a ne anonimne priče osoba koje ne poznajem odlučila sam se na privatno. Na elektivni carski nisam išla nego je sve išlo prirodno. Što se financija tiče, ima puno opcija plaćanja i ljudi s prosječnom plaćom kao mi su si to mogli priuštiti (može se platiti i kreditom na 36 rata, mi smo plaćali po pola rate ja i muž dakle 250,00 kn mjesečno svaki - neki troše više mjesečno na izlaske ili večere), ne ulazim u to tko koliko ima, samo pišem koje su opcije. Što se tiče samog rodilišta meni je za vrijeme trudnoće odgovaralo što radim blizu i pregledi su mi trajali (sa čekanjem) do 45 minuta pa sam malo izostajala s posla što mi je bilo važno. Osoblje je bilo super. Porod je prošao super, usluga super, vaš doktor dolazi iako ne radi i s vama je cijelo vrijeme (sa mnom 16 sati), imate uz doktora babicu i anesteziologa - svi su ljubazni i puno pomažu. Nitko nije spomenuo nikakav carski makar znam da se može tražiti jer znam ženu koja je tražila. Poslije poroda imate svoju sobu s kupaonom, svoj mir da se možete upoznati s bebicom i sve je čisto i uredno + mogu vas posjećivati bližnji u bilo koje doba (muž može prespavati ali to košta 500 kn po noći pa nam je to bilo glupo plaćati jer tako i tako može biti s vama cijeli dan), imate na raspolaganju sestre koje vas uče brinuti se o bebi, kupati je, presvlačiti je, puno pomažu oko dojenja - sve to nakon poroda meni je značilo jako puno.

    Eto, to je moje iskustvo iz 2014., sad čekam nove dvije bebice i ići ću ponovno tamo.

    nadam se da sam dala malo info, neću ulaziti u rasprave o novcima i o tome koje su bolnice bolje i koje gore i da li sam u pravu ili nisam, ovo je bio čisto odgovor na upit.

  38. #138

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Sto se tiče apartmana u bolnicama to mi nema nikakvog smisla nakon sto sam od 2 prijateljice čula istu priču. Sve isto osim sto si sam i imas svoj wc. Zoveš sestru na onaj bip ona ne dolazi (jer naravno samo su 2 sestre na 50 zena) a treba ti, boli te, dijete place, ne možeš se ustat npr.- onda je bolje bit s cimericama ipak se mi žene u takvim stvarima solidariziramo ne..
    Nikako mi nije bitno kakva je hrana , ma ni taj wc, to je 3 dana !
    Ali nakon razgovora s njima stekla sam dojam neke umjetne atmosfere sto me jako iznenadilo i ponovni pokušaj dogovaranja termina poroda, valjda se tako njima lakse pripremit .. Mozda sam očekivala previse , ne znam.
    Uglavnom, cure hvala na konstruktivnoj raspravi, ako ima tko jos sta pametno vezano za iskustvo od tamo bilo bi mi drago čuti.
    Npr, nisam čula iskustvo kakav je odnos prema dojenju, kako se cijepljenje riješava i moze li se nakon poroda kod njih u slučaju nekog problema ići u bolnicu i dali doktori gledaju s čuđenjem pa zašto ste tamo išli rodit i sl,? (Naime, kad sam ja u par navrata spomenula da razmišljam o porodu kod P , doktori su onako neke face složili , tako da ne znam čemu to, mozda ljubomora na njega a mozda znaju nesto sto mi nedoktori ne znamo.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Od 3 zene koje znam da su rodile tamo, u 2 slucaja podrska dojenju nije bila za pohvalu, a u trecem je bila nebitna jer je zena sve znala i nije imala poteskoca.

    Ja najiskrenije ne vidim znacajnu prednost PR-a osim za zene koje zele hladni CR, sto mi je sasvim legitiman izbor.

  40. #140
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Dominik ne znam iz koje bolnice su ta losa iskustva koja si cula... Ali na Sv.duhu ( ne zagovaram ni jednu bolnicu konkretno)sam imala bas suprotno iskustvo s tim zvonjenjem ..tamo fakat dolaze sestre stalno na svaki bip i to odmah... Imaju sestre s pedijatrije za bebu i sestre s odjela za zene... Kazem bila sam dva put u razmaku 2,5 g i oba puta sam ostala duze ( prvi put 10 dana zbog žutice i dr.put 5 dana) i oba puta su bez problema dolazile na svaki bip..

  41. #141
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Baš sam se dugo, dugo dvoumila bi li uopće išta napisala. Ustvari me štrecnuo me onaj komentar Sirius da je sramota platiti porod u zemlji u kojoj većina to ne može, mada ga u kontekstu ovoga članka potpuno razumijem. Sramota je da su žene u državnoj bolnici svedene gotovo na objekt, a financije tu igraju samo sporednu ulogu. Anyway, ja sam čuvala trudnoću i konačno i rodila kod Podobnika, međutim dominikslatki ne mogu ti ništa reći ni o vaginalnom ni prirodnom porodu jer sam zbog blizanačke trudnoće i preeklampsije rodila carskim, ali pitaj ako te nešto zanima i ako ću ti znati odgovoriti. Možda je čak došlo i vrijeme za priču s poroda koja se već dugo kiseli u wordu. Možda je čak i uspijem završiti bez suza

  42. #142
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj angel 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Dominik ne znam iz koje bolnice su ta losa iskustva koja si cula... Ali na Sv.duhu ( ne zagovaram ni jednu bolnicu konkretno)sam imala bas suprotno iskustvo s tim zvonjenjem ..tamo fakat dolaze sestre stalno na svaki bip i to odmah... Imaju sestre s pedijatrije za bebu i sestre s odjela za zene... Kazem bila sam dva put u razmaku 2,5 g i oba puta sam ostala duze ( prvi put 10 dana zbog žutice i dr.put 5 dana) i oba puta su bez problema dolazile na svaki bip..
    Ja sam bila u Vinogradskoj, sestre su uvijek došle kad sam ih zvala. Kad sam imala problem s dolaskom mlijeka i tvrdim sisama, pozvale su drugu sestru koja mi je pomogla. Kad je malac bio na sunčanju zbog žutice, svako malo mi je sestra dolazila reći što se događa, rekla je da mogu ići i tamo ga gledati (ja sam ipak to vrijeme potrošila na odmor i pokušaj spavanja, jer je bio na sunčanju baš po noći)

    Rekla sam si da mi je apartman bio super uložene pare. Nisu mi falile cimerice, po prirodi nisam nešto pričljiva i za zbližavanje na tako kratko

  43. #143
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    Kod Podobnika sam rodila prije dvije godine svoju trecu bebicu. Prve dvije su rođene u Petrovoj. Razlika je oooogromna i bila sam prezadovoljna. Ljudi o porodu kod Podobnika pričaju svašta a da pojma nemaju kako je tamo. Šire se priče da je nesigurno za bebu, da sve šalju da carski, da je sve to samo za razmažene žene. Osobno sam se uvjerila da su to sve gluposti. Nitko me nije tjerao na carski, dapače o tome nije bilo ni riječi obzirom da sam i prve dvije bebe rodila vaginalno. Porod je prošao super. U petrovoj sam oba puta rađale skoro pa sama. Babica je došla tek kad sam počela vikati a ona se uvjerila da je porod stvarno krenuo. Ovdje su svi bili uz mene, disali sa mnom, nitko mi se nije nalaktio na trbuh i sve je prošlo super. Naravno, uvjeti su super kao i hrana ali to stvarno ne smatram presudnim. Puno mi je važnije to da sam se tamo uvjerila da se netko stvarno brine o meni i djetetu. Meni nije trebala pomoć oko djeteta jer sam sve znala ali sestre su stvarno prekrasne. Pomažu oko prematanja, roditeljima pokazuju kako kupati bebu, kako čistiti pupak. U petrovoj sestre za to nemaju ni volje ni vremena. Naravno, beba može biti sa mamom stalno a mogu je i odvesti ako se mama želi odmoriti. Pitaju da li želiš da dohrane bebu, da li smiju staviti dudicu. Uglavnom, preporučam svim ženama koje si to mogu priuštiti...

  44. #144
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ovako kad citam sto nude.. ne bih ni da meni plate da radjam tamo. Grozno mi zvuci da netko sa mnom dise (tj. da mi se mota po sobi vise od neophodnog), a i sve ovo sto rade ili pitaju smiju li raditi s bebom se ne preporuca i uopce se ne bi trebalo raditi.

  45. #145
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E, ali ti nisi radjala u nasim bolnicama

  46. #146
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bome nisam.

    (Ali opet.. pranje beba, dude, dohrana, odnosenje bebe... to ne bi trebali ni raditi, niti o tome uopce pitati.)

  47. #147
    milamaja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    205

    Početno

    A sta je loše u tome da te netko nauči kako kupati bebu? Ili da te pitaju da li smiju dohraniti? U bolnicama su moje prve dvije dohranjivali a da me nitko nije ni pitao i stavljali im dude bog zna čije.

  48. #148
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj milamaja prvotno napisa Vidi poruku
    A sta je loše u tome da te netko nauči kako kupati bebu? Ili da te pitaju da li smiju dohraniti? U bolnicama su moje prve dvije dohranjivali a da me nitko nije ni pitao i stavljali im dude bog zna čije.
    Pa zasto bi dohranjivali? Trebaju hraniti ako zena odluci ne dojiti, ili pomoci oko dojenja, ako pomoc uopce treba. Kupanje se ne preporuca dok ne otpadne pupak, a suzdrzavanje od pranja krpicama takodjer nije naodmet, s obzirom da je verniks super zastita za kozu.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa zasto bi dohranjivali? Trebaju hraniti ako zena odluci ne dojiti, ili pomoci oko dojenja, ako pomoc uopce treba. Kupanje se ne preporuca dok ne otpadne pupak, a suzdrzavanje od pranja krpicama takodjer nije naodmet, s obzirom da je verniks super zastita za kozu.
    Iz perspektive daaaavne rodilje koja je izvrsno prošla na porodu, ali čije je dijete pobralo hospitalnu infekciju danas bih digla nenamjenski kredit ako treba i rodila u privatnom rodilištu. Na pristup u bolnici se ne žalim, na osoblje također i većinom su bili divni prema meni, ali nedostatak tople vode, obroci koji ni psu nisu dovoljni, a kamo li majci koja mora dojiti (u deset dana rodilišta umrla bih od gladi da mi nisu nosili obroke od kuće, a vlastito mlijeko bih mogla samo sanjati), u činjenicu da je dijete pokupilo bakteriju upravo u rodilištu i da su mi to pokušavali "prodati" kao zarazu kroz porođajni kanal sve dok im nisam zamahnula brisevima starim dva tjedna (a onda su ušutjeli-gle čuda!!-i prešutjeli da im je na antibiotiku devet beba).... Da skratim: platila bih privatno rodilište. I ne vidim razlog da se netko zgraža nekom drugom što želi dati taj novac da se osjeća onako kako želi i da dobije uslugu kakvu želi. Netko plaća kamp na ljetovanju jer tako želi, netko hotel s pet zvjezdica. I svatko u svom ljetovanju uživa. To je dozvoljeno, ali nije dozvoljeno platiti uslugu poroda kakvog žena želi?? I nije istina da svi porodi kod Podobnika završe carskim: ima ih i potpuno prirodnih, ali u normalnim, higijenski i općenito boljim uvjetima. Znam za tri takva i jedan potpuno opravdani carski (jer ako položaj bebe od 4500g poprijeko nije indikacija za carski onda ne znam što je). I definitivno je bolji carski od slučaja smrti bebe zbog skakanja na trbuh rodilji. Dok se nešto ne promijeni u našim bolnicama definitivno je privatno rodilište za one koji si to mogu priuštiti dobra varijanta. Meni više ne treba, ali ću ga priuštiti kćeri kad će biti potrebno ako si ona i muž neće to moći sami priuštiti.

  50. #150
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    I ja planiram roditi kod Podobnika.
    Moram na hladni carski kao i s prvim djetetom i grozim se zagrebačkih rodilišta.
    Sretna sam što imam dobru plaću i što si mogu priuštiti privatno.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •