Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 319

Tema: Privatno rodilište u Zagrebu

  1. #151
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Slažem se sa mim, čudi me neki zluradi ton koji je od početka prisutan na temama o privatnom rodilištu, dok Roda recimo istovremeno sakuplja loša iskustva žena iz hrvatskih rodilišta, ili dok čitamo u novinama horor priče. Pa ako je netko spreman platiti da bi se osigurao od neljubaznog osoblja ili lošeg smještaja u bolnici, ne vidim u čemu je problem. Ako se u tom rodilištu rutinski rade neki postupci koje neka rodilja smatra za neprihvatljive, sigurna sam da će se tamo lakše dogovoriti da bude po njenom nego u državnom rodilištu.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Hrana koju daju rodiljama planirana je za poticanje laktacije i napravljena tako da bebe ne dobiju grčeve, a ne da bi žene izašle iz bolnice sa dvije-tri kile viška. Ne znam zašto svi njurgaju zbog hrane. Ionako im rodbina donosi od kuće ono što žele jesti. Važniji je sam tretman osoblja i način poroda, to jest, mogućnost izbora.

  3. #153
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa sad, nekome je možda važno da ne bude gladan.

  4. #154
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Hrana koju daju rodiljama planirana je za poticanje laktacije i napravljena tako da bebe ne dobiju grčeve, a ne da bi žene izašle iz bolnice sa dvije-tri kile viška. Ne znam zašto svi njurgaju zbog hrane. Ionako im rodbina donosi od kuće ono što žele jesti. Važniji je sam tretman osoblja i način poroda, to jest, mogućnost izbora.
    joj koliko je ovo netočno. Nakon 10 sati u rađaoni, 2 sata u hodniku na promatranju, u 18 sati ja dobijem šalicu riže na mlijeku! I to mi je bila večera koja bi me trebala držati do sutradan u 7. Cijeli dan nisam ništa jela. Sva sreća pa sam imala torbu punu hrane. Grčevi beba i kravlje mlijeko meni za večeru - halo?
    To je bilo s prvim, s drugim sam bila u apartmanu, pa su obroci bili daleko veći.

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad, nekome je možda važno da ne bude gladan.
    Vjerojatno je. Zato muž, mama ili netko treći donese klopu po želji. U bolnici imaju svoja pravila.

  6. #156
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ili si plati privatno rodilište, pa dobije fine obroke. Ne kužim što to koga ima smetati.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    joj koliko je ovo netočno. Nakon 10 sati u rađaoni, 2 sata u hodniku na promatranju, u 18 sati ja dobijem šalicu riže na mlijeku! I to mi je bila večera koja bi me trebala držati do sutradan u 7. Cijeli dan nisam ništa jela. Sva sreća pa sam imala torbu punu hrane. Grčevi beba i kravlje mlijeko meni za večeru - halo?
    To je bilo s prvim, s drugim sam bila u apartmanu, pa su obroci bili daleko veći.
    Dobila sam i ja, nakon carskog, prije kojeg mi je zadnji obrok bio večera, drugi dan ništa, cijeli dan, rodila u 23 sata i prvi obrok, rižu na mlijeku dobila tek ujutro. Kako vidiš, preživjela sam. A bebe imaju grčeve i od drugih stvari, a ne samo od kravljeg mlijeka.

  8. #158
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Pa meni baš i nije normalno da ljudi po bolnicama gladuju ako nemaju nekoga da im donese hranu izvana... Svi mi izdvajamo za zdravstvo, taj obrok smo itekako platili.

  9. #159
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vidiš, preživjela sam. A bebe imaju grčeve i od drugih stvari, a ne samo od kravljeg mlijeka.
    pa meni nije dovoljno "preživjeti". Plaćam zdravstveno i očekujem ne biti gladna.
    Da, djeca imaju grčeve od mnogo čega, no ako je kravlje mlijeko jedan od čestih uzročnika, pa onda možda nije najpametnija stvar dati kao prvi obrok nakon poroda.

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    A što bi trebali, dovesti osobnog kuhara? U bolnici nakon poroda budeš 3- 7 dana , ako rađaš na carski. Toliko možeš izdržati, a osim toga, vidjela sam mnoge koje nisu niti okusile bolničku hranu, nego su jele isključivo onu od doma. Meni osobno bio je važniji odnos doktora i sestara prema meni, nego hrana. I kad sam došla doma nisam jela puno više, a niti kaloričnije, a imala sam dovoljno mlijeka za slijedeće 2 godine. Btw, grčevi su trajali jako kratko, čim se bebin probavni sustav priviknuo. Dalje je sve išlo bez problema.

  11. #161
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa eto, ta "preživjela sam" logika se može primijeniti na gotovo svaki prigovor koji rodilje imaju na stanje u rodilištima.

  12. #162
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ja sam npr. ostajala gladna jer sam u vrijeme rucka odlazila u drugu bolnicu vidjeti dijete.
    Eto, nitko se nije sjetio da mi mozda zena koja je dan prije rodila pojela rucak.
    tako da o jelovniku ne mogu govoriti, hranu nisam vidala. Srecom da sam trazila otpust nakon 36 sati.

  13. #163
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ali zašto bi ja išta "izdržavala" alo ne moram?
    Ne, ne želim izdržavati lošu hranu (iako mi je to najmanje bitno), prljavi zajednički wc i tuš s plijesni, cimerice loše higijene, pušenje u tušu, bezobrazne sestre, dojila sam od prvog dana nakon carskog isključivo svojom voljom i predznanjem koje sam dobila tu na rodi dok ga sestra meni u inat dohranjivala bespotrebno i svakodnevno..itd..
    I odnos doktora i sestara u privatnom rodilištu je divan. Bez da moraš strepiti koja sestra je u smjeni i na koju se nogu dr ustao.
    A to kaj muž može biti sa mnom na carskom, meni je neprocjenjivo!

  14. #164

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Mene nitko nije podučio dojenju, za rode tada nisam niti znala, niti sam imala pristup internetu. Sve sam uspjela sama uz pomoć literature, a prematanju bebe me naučio muž. Nemam nikog od ženske rodbine da mi pomaže. WC, tuširanje i ostalo nije bilo strašno, Rijeka je po tom pitanju solidna. Hrana ko hrana, tipično bolnička. Priznajem da nije sve idealno i da ima mnogo toga što bi se općenito u bolnicama , ne samo u rodilištu, trebalo promijeniti, ali, ruku na srce, ima dosta žena koje glume princeze " Zašto bi netko trebao izdržati?" Zato jer ima i gorih stvari nego što je hrana u bolnici, eto zato. Više od svih neljubaznih sestara i arogantnih doktora , išle su mi na živce razmažene cimerice koje kukaju na sve i svakog. Bolnica nije hotel sa 5 zvjezdica.

    Sirius, meni se to dešavalo kad sam bila u bolnici s malim radi operacije. Na ručak je trebalo ići u drugu zgradu, a baš u to vrijeme malog bi ili dojila ili uspavljivala, pa sa morala čekati d da mi muž donese nešto za pojesti.

  15. #165
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Bome koliko ja izdvajam mjesecno za zdravstveno osiguranje i trebala bih biti kao i hotelu s 5 zvjezdica.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Bome koliko ja izdvajam mjesecno za zdravstveno osiguranje i trebala bih biti kao i hotelu s 5 zvjezdica.
    Puno toga bi trebalo biti, ali nije. Državi je bitno da napuni blagajnu.

  17. #167
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    ?..ruku na srce, ima dosta žena koje glume princeze "
    Sad zvučiš kao neki naši ginekolozi
    I baš ti znaš koliko je koja žena trpila i može izdržati.
    Svašta!
    Ja ću kod Podobnika iz istih razloga zbog kojih idem privatno stomatologu, ginekologu itd..
    Prirodni porod bez intervencija ionako za mene nije moguć pa mi nije bitno što To kod njega nije uobičajeno.

    Uostalom, moja plaća i moje pare, još najbolje da mi netko komentira kaj sa svojom lovom radim!

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Sad zvučiš kao neki naši ginekolozi
    I baš ti znaš koliko je koja žena trpila i može izdržati.
    Svašta!
    Ja ću kod Podobnika iz istih razloga zbog kojih idem privatno stomatologu, ginekologu itd..
    Prirodni porod bez intervencija ionako za mene nije moguć pa mi nije bitno što To kod njega nije uobičajeno.

    Uostalom, moja plaća i moje pare, još najbolje da mi netko komentira kaj sa svojom lovom radim!
    Briga mene što ti radiš sa tvojim novcem. Po ovome izgleda kao da živiš u vili sa poslugom.

    Što se tiče toga koliko koja može trpjeti ili ne, mogu prepoznati izmotavanje i glumu. Uostalom, doma me, za razliku od bolnice nije čekalo ni skuhano niti pospremljeno, a o bebi sam se morala brinuti sama, jer je muž dva dana nakon što sam došla iz bolnice morao natrag na posao. Rodila sam na carski, i bilo mi je stvarno teško, ali od cendranja nema pomoći. Zato mi je bolnica unatoč mršavom jelovniku, bila sasvim OK.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja nemam toliko novaca da mogu u privatno fensi šmensi rodilište niti bilo što drugo, mogu samo u državno, nadajući se najboljem, a po svemu sudeći, stvari se mijenjaju jako sporo. Slažem se se se trebaju tražiti bolji uvjeti u bolnicama, za svih. Nije rješenje otvarati privatna rodilišta u koja ne može svatko, već poboljšati uvjete u državnim.
    Ne znam slažu li se ostale koje su rodile u Rijeci, ali mislim da je ono jedno od rodilišta sa boljim uvjetima od ostalih.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 02.03.2016. at 15:49

  20. #170
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Zbilja ne znam zbog čega si tako nabrijana i bezobrazna..ali dobro..nek ti bude

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Zbilja ne znam zbog čega si tako nabrijana i bezobrazna..ali dobro..nek ti bude
    Zato jer si se ti tako postavila.
    Nismo svi te sreće da možemo birati gdje ćemo roditi i moramo izvući najbolje od ponuđenog.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 02.03.2016. at 19:43

  22. #172

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Zato jer si se ti tako postavila.
    Nismo svi te sreće da možemo birati gdje ćemo roditi i moramo izvući najbolje od ponuđenog.
    Ali se one koje si to mogu priuštiti zbog otrovnih i sličnih komentara na ovoj temi ne moraju zbog toga osjećati po*rano. Žene žele uslugu za svoj novac. Imaju ga i žele ga potrošiti na porod umjesto na npr. skupe cipele i torbice. Neke će dići i kredit za to. Nekima će pomoći rodbina. Paaaa? Nemaju na to pravo???

    A što se tiče boravka-ne mora uvijek ispasti kako je planirano. Što se mog poroda tiče-mogla sam za dva-tri sata kući. No, zaglavila sam skupa s cimericama na 10 dana-zahvaljujući bolnici. 10 dana tuširanja u gotovo hladnoj vodi ako nismo uhvatile pravo vrijeme dok pet-šest dojilja puši uz prvu jutarnju kavu iz automata. 10 dana obroka koje nije nikada dobio ni moj pas. Balansirana hrana zbog prevencije grčeva? Daj me nemoj, molim te! Sjećam se i danas, a bilo je pred 18 godina, jedne večere za koju nam je trebalo određeno vrijeme da detektiramo sastojke. Bilo je riječi o kuhanoj tjestenini posipanoj s malim komadićima prepržene tirolske salame. Sve prepuno vitamina i minerala. I bila sam sretna kad sam od kuće dobila juhu s rezancima i povrćem, ali ne i te sreće da je dobijem svaki dan. Drugi dan po povratku kući ostala sam sama s bebom jer je muž ispucao godišnji kojeg je planirao po izlasku iz rodilišta i nije ga mogao pomaknuti, tri kilometra od prvog dućana, bez auta... pa sam si sama uz cjelodnevno dojenje skuhala bolje obroke od toga čime su nas tamo hranile. I prala spavaćice u kojima sam se osjećala ljudski, a ne poniženo jer su razderane do struka ili nemaju gumba. I nisam morala strepjeti od toga da mi dijete hrane koječim iako sam i u bolnici uspjela dojiti na zahtjev većinu dana (što se događalo po noći-ne znam).... Jako je puno razloga zašto bih platila porod da na njega opet idem. I smatram da se zbog toga nitko nije dužan opravdavati. Ako mene koja ga više ne planiram smeta odnos prema ženama na ovoj temi mogu samo misliti kako smeta one koje se na planirani plaćeni porod spremaju. Zato lijepo zadržite svoju zavist za sebe i pustite žene da rađaju u miru tamo gdje žele. Bilo bi jako lijepo da doprinos temi mogu dati žene koje s Podobnikom imaju određena iskustva. Kao što ja ne sudjelujem na temi nosiljki i kolica tako bi se neki trebali suzdržati i komentara na ovoj temi. Pogotovo otrovnih.

  23. #173
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Hrana koju daju rodiljama planirana je za poticanje laktacije i napravljena tako da bebe ne dobiju grčeve, a ne da bi žene izašle iz bolnice sa dvije-tri kile viška. Ne znam zašto svi njurgaju zbog hrane. Ionako im rodbina donosi od kuće ono što žele jesti. Važniji je sam tretman osoblja i način poroda, to jest, mogućnost izbora.
    Kakva je to hrana za poticanje laktacije? Ili hrana od kojih bebe ne dobivaju grceve, koji su, vidi vraga, normalna pojava jer bebama treba sazrijeti probavni sustav.

  24. #174
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kakva je to hrana za poticanje laktacije? Ili hrana od kojih bebe ne dobivaju grceve, koji su, vidi vraga, normalna pojava jer bebama treba sazrijeti probavni sustav.
    Ma nikakva. To je samo prilicno losa hrana . Jednostavno , vecina bolnickih kuhinja je vrlo losa. I kuhaju prilicno lose.
    ( provela sam prije 14 godina 40 dana strogog mirovanja trudna u bolnici, nikad u zivotu nisam tako lose jela. Sve krcato skrobom , sa povrcem u tragovima. Ne vjerujem niti da je danas bolje.)

  25. #175

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nikakva. To je samo prilicno losa hrana . Jednostavno , vecina bolnickih kuhinja je vrlo losa. I kuhaju prilicno lose.
    ( provela sam prije 14 godina 40 dana strogog mirovanja trudna u bolnici, nikad u zivotu nisam tako lose jela. Sve krcato skrobom , sa povrcem u tragovima. Ne vjerujem niti da je danas bolje.)
    Ne dobije se bolje niti na drugim odjelima. Ja sam provela u bolnici skoro pola života (hidrocefalus), ali nigdje nije hrana bolja, ne samo trudnicama. Za povrće tvrde da nije dobro za bebu jer stvara grčeve, ali ne vidim kako bi onda grah( kojeg dobiješ) bio dobar. Daju ti puno juhe i čaja jer moraš piti da bi potaknula proizvodnju mlijeka. to je bar tako rečeno.

  26. #176
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma nije to nikakva izbalansirana hrana.
    Kuhaju kaj imaju.
    Inače, ovo o čemu @ mim piše je izgleda Sveti Duh.
    Jer identično je bilo kod mene prije 16 godina.
    Ja sam se i onesvijestila u kupaoni od dima.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije to nikakva izbalansirana hrana.
    Kuhaju kaj imaju.
    Inače, ovo o čemu @ mim piše je izgleda Sveti Duh.
    Jer identično je bilo kod mene prije 16 godina.
    Ja sam se i onesvijestila u kupaoni od dima.
    Ne, Vinogradska pred 18 godina. Činjenica je da se većinom svi u bolnici trude (iznimke postoje), ali uvjeti su očajni. Tada nije bilo izbora, danas ga žene imaju i drago mi je da je tako. Zašto bi npr. muž i otac morao žicati da vidi svoje dijete? Budući da nam se boravak odužio mm je svoju kćer u 10 dana mogao vidjeti dva puta (jednom više zato jer sam moljakala: inače bi je vidio samo jednom), a baka i deda jednom. Kroz staklo. Zašto bi rodilja morala primati posjete stojeći u hodniku? Ok, meni to nije bio problem jer nisam šivana, ali većini je bio. Zašto bi postojalo određeno vrijeme za posjete barem za najbliže? Danas kad gledam retroaktivno, ma kako mi porod bio lagan, sve to liči na jednu vrstu zatvora u kojem si prisiljen biti, a otprilike te tako i tretiraju. Kao da sve to ne plaćaš iz svog džepa. A plaćaš. E, ako plaćam onda tražim da me se ne tretira kao prisilnog zarobljenika pa bih radje platila skuplje i dobila ljudsku uslugu.

  28. #178

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Ali se one koje si to mogu priuštiti zbog otrovnih i sličnih komentara na ovoj temi ne moraju zbog toga osjećati po*rano. Žene žele uslugu za svoj novac. Imaju ga i žele ga potrošiti na porod umjesto na npr. skupe cipele i torbice. Neke će dići i kredit za to. Nekima će pomoći rodbina. Paaaa? Nemaju na to pravo???

    A što se tiče boravka-ne mora uvijek ispasti kako je planirano. Što se mog poroda tiče-mogla sam za dva-tri sata kući. No, zaglavila sam skupa s cimericama na 10 dana-zahvaljujući bolnici. 10 dana tuširanja u gotovo hladnoj vodi ako nismo uhvatile pravo vrijeme dok pet-šest dojilja puši uz prvu jutarnju kavu iz automata. 10 dana obroka koje nije nikada dobio ni moj pas. Balansirana hrana zbog prevencije grčeva? Daj me nemoj, molim te! Sjećam se i danas, a bilo je pred 18 godina, jedne večere za koju nam je trebalo određeno vrijeme da detektiramo sastojke. Bilo je riječi o kuhanoj tjestenini posipanoj s malim komadićima prepržene tirolske salame. Sve prepuno vitamina i minerala. I bila sam sretna kad sam od kuće dobila juhu s rezancima i povrćem, ali ne i te sreće da je dobijem svaki dan. Drugi dan po povratku kući ostala sam sama s bebom jer je muž ispucao godišnji kojeg je planirao po izlasku iz rodilišta i nije ga mogao pomaknuti, tri kilometra od prvog dućana, bez auta... pa sam si sama uz cjelodnevno dojenje skuhala bolje obroke od toga čime su nas tamo hranile. I prala spavaćice u kojima sam se osjećala ljudski, a ne poniženo jer su razderane do struka ili nemaju gumba. I nisam morala strepjeti od toga da mi dijete hrane koječim iako sam i u bolnici uspjela dojiti na zahtjev većinu dana (što se događalo po noći-ne znam).... Jako je puno razloga zašto bih platila porod da na njega opet idem. I smatram da se zbog toga nitko nije dužan opravdavati. Ako mene koja ga više ne planiram smeta odnos prema ženama na ovoj temi mogu samo misliti kako smeta one koje se na planirani plaćeni porod spremaju. Zato lijepo zadržite svoju zavist za sebe i pustite žene da rađaju u miru tamo gdje žele. Bilo bi jako lijepo da doprinos temi mogu dati žene koje s Podobnikom imaju određena iskustva. Kao što ja ne sudjelujem na temi nosiljki i kolica tako bi se neki trebali suzdržati i komentara na ovoj temi. Pogotovo otrovnih.
    Čim netko ima neki komentar suprotan od očekivanog, odmah je to zavist ili otrov. Sad su mi puno jasnije izjave onih baba sa Indexa. Meni smeta bahatost ovih koje imaju novaca, pa ono svisoka , ja mogu gdje hoću a vi jadnice uživajte u lošoj hrani i prljavim weceima. Pretpostavljam da su i bolnice u Zagrebu dosta loše, pogotovo famozna Petrova, jer nikad nisam čula tako loše komentare na račun KBC Rijeka (iako niti tu nije bajno). U Rijeci su se barem popravili što se tiče čistoće WC-a, i spavaćice nisu poderane, sestre s malo poradile na svom odnosu prema rodiljama (tu mislim da ima svoje prste i glavna sestra).

  29. #179
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Diana,
    evo rekla si svoje mišljenje i sve pet, ajmo sad natrag na temu!

    Ovo što ti tvrdiš da sam ja rekla, nikada nisam..no uostalom sve piše gore pa neka čita koga zanima..

    Ja imam pitanje za cure koje su rodile na c.r. kod podobnika..
    Kako to izgleda prije samog poroda, odnosno da li ste dolazile na ctg ili ne?
    Ja sam ležala u bolnici dosta dugo prije prvog carskog i svaki dan su mi dvaput radili ctg..
    Ovaj put ne želim ležati, ali ne znam kaj s tim ctg-om?

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Čim netko ima neki komentar suprotan od očekivanog, odmah je to zavist ili otrov. Sad su mi puno jasnije izjave onih baba sa Indexa. Meni smeta bahatost ovih koje imaju novaca, pa ono svisoka , ja mogu gdje hoću a vi jadnice uživajte u lošoj hrani i prljavim weceima. Pretpostavljam da su i bolnice u Zagrebu dosta loše, pogotovo famozna Petrova, jer nikad nisam čula tako loše komentare na račun KBC Rijeka (iako niti tu nije bajno). U Rijeci su se barem popravili što se tiče čistoće WC-a, i spavaćice nisu poderane, sestre s malo poradile na svom odnosu prema rodiljama (tu mislim da ima svoje prste i glavna sestra).
    Diana, upravo zbog suprotnih komentara sam i reagirala. Kako da iskustva izmijene žene na ovoj temi kad ih se dočeka na nož i to od strane onih koje nemaju nikakva iskustva s tim rodilištem? Čim netko nešto napiše digne se određeni dio forumašica na noge i skreše ovima koje tema zanima tako da se više skoro ni ne javljaju. Ili, ako se jave, imaju osjećaj da se moraju opravdavati. Npr. iskreno me zanima zašto ti pišeš na toj temi. Eto, ja sam svoj razlog objasnila-zanima me privatno rodilište, namjeravam pratiti što se tu događa da bih bila upućena kad dođe vrijeme mojoj kćeri za majčinstvo. Stvarno me tvoj razlog zanima. Kakav doprinos toj temi daješ osim što hvališ KBC Rijeka što uopće nema veze s temom?

    LolaMo, nemam osobna iskustva, ali se sjećam poznanice koja je pred godinu i pol rodila CR i znam da je išla normalno na CTG zadnjih par dana trudnoće kao i što sam ja išla svom ginekologu privatno. Znalo se da će na hladni CR zbog položaja bebe. Mislim da je došla dva dana prije CR u rodilište po vlastitoj želji (trenutno je ne mogu pitati).

  31. #181

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Diana,
    evo rekla si svoje mišljenje i sve pet, ajmo sad natrag na temu!

    Ovo što ti tvrdiš da sam ja rekla, nikada nisam..no uostalom sve piše gore pa neka čita koga zanima..

    Ja imam pitanje za cure koje su rodile na c.r. kod podobnika..
    Kako to izgleda prije samog poroda, odnosno da li ste dolazile na ctg ili ne?
    Ja sam ležala u bolnici dosta dugo prije prvog carskog i svaki dan su mi dvaput radili ctg..
    Ovaj put ne želim ležati, ali ne znam kaj s tim ctg-om?
    Lola, nije se direktno odnosilo na tebe, već na drugu forumašicu koja je otvorila temu na račun toga, i počela sa izjavama tipa ja ću roditi privatno jer su rodilišta u kojima vi ostale rađate bljak. Pa me zato ovo i povuklo da napišem.

    Ne znam koji ti je porod po redu , jer ne vidim potpis, ali želim ti da sve bude kako si zamislila.

    Sretno

  32. #182

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Mim, i ja imam kći koja će jednog dana biti majka. Nadam se da će si moći priuštiti privatno rodilište, ali ako ne bude, valjda će se u međuvremenu nešto promijeniti i u ovim ostalim rodilištima, na bolje. Ne samo u pogledu hrane.

  33. #183
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Briga mene što ti radiš sa tvojim novcem. Po ovome izgleda kao da živiš u vili sa poslugom.

    Što se tiče toga koliko koja može trpjeti ili ne, mogu prepoznati izmotavanje i glumu. Uostalom, doma me, za razliku od bolnice nije čekalo ni skuhano niti pospremljeno, a o bebi sam se morala brinuti sama, jer je muž dva dana nakon što sam došla iz bolnice morao natrag na posao. Rodila sam na carski, i bilo mi je stvarno teško, ali od cendranja nema pomoći. Zato mi je bolnica unatoč mršavom jelovniku, bila sasvim OK.
    mislim da bi se lako usuglasile tu na temi da ima malo više volje i da u konačnici razmišljamo svi slično ili isto, ali nekako često zna doći do prijepora bezveze.

    isto sam rodila u našim bolnicama vrlim, jednom u petrovoj u koma uvjetima, drugi puta u merkuru malo bolje, ali ne dobro ni jako dobro.
    a u sobi sam imala cimericu koja je mene tražila da joj dodam čašu vode, stavim mobitel na punjenje, namjestim jastuk ili dodam bebu koja joj je bila na nogama - i ja jesam dok nisam skužila da se grozno prenemaže. žena vjerojatno nije bila zločesta nego naprosto takva, negdje je tako živjela i palilo joj je.
    a onda sam ju otepla. fizički sam bila dobro i mogla sam ju služiti i dalje, ali nisam htjela, jerbo sam se i ja htjela prenemagati. a nisam imala kome jer sam bila jedina budala u sobi


    ima nas svakakvih, i ja sam sklonija tvome: "šuti, ima i gore, proći će" pa razumijem s koje pozicije pišeš, ali shvati da ne činimo dobro svojim kćerima i stvari se u rodilištima moraju mijenjati, barem što se odnosa prema rodiljama tiče. a što se tiče obroka, nikad mi bolnička hrana nije ukusna ko doma pa mi je to manje važno. ne sjećam se koliko je bilo jestivo.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da bi se lako usuglasile tu na temi da ima malo više volje i da u konačnici razmišljamo svi slično ili isto, ali nekako često zna doći do prijepora bezveze.

    isto sam rodila u našim bolnicama vrlim, jednom u petrovoj u koma uvjetima, drugi puta u merkuru malo bolje, ali ne dobro ni jako dobro.
    a u sobi sam imala cimericu koja je mene tražila da joj dodam čašu vode, stavim mobitel na punjenje, namjestim jastuk ili dodam bebu koja joj je bila na nogama - i ja jesam dok nisam skužila da se grozno prenemaže. žena vjerojatno nije bila zločesta nego naprosto takva, negdje je tako živjela i palilo joj je.
    a onda sam ju otepla. fizički sam bila dobro i mogla sam ju služiti i dalje, ali nisam htjela, jerbo sam se i ja htjela prenemagati. a nisam imala kome jer sam bila jedina budala u sobi


    ima nas svakakvih, i ja sam sklonija tvome: "šuti, ima i gore, proći će" pa razumijem s koje pozicije pišeš, ali shvati da ne činimo dobro svojim kćerima i stvari se u rodilištima moraju mijenjati, barem što se odnosa prema rodiljama tiče. a što se tiče obroka, nikad mi bolnička hrana nije ukusna ko doma pa mi je to manje važno. ne sjećam se koliko je bilo jestivo.
    Adio Mare slažem se potpuno s tobom. Treba mijenjati uvjete u kojima većina žena rađa. Da se ne dešavaju slučajevi kao ovi iz Petrove.

  35. #185
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Lola, nije se direktno odnosilo na tebe, već na drugu forumašicu koja je otvorila temu na račun toga, i počela sa izjavama tipa ja ću roditi privatno jer su rodilišta u kojima vi ostale rađate bljak. Pa me zato ovo i povuklo da napišem.

    Ne znam koji ti je porod po redu , jer ne vidim potpis, ali želim ti da sve bude kako si zamislila.

    Sretno

    Hvala.
    I sorry ako sam te ja uvrijedila, to mi nikako nije bila namjera.
    Meni je žao što u hrv. rodilištima ne postoji nikakav standard i što su tako velike razlike..prvenstveno tu mislim na odnos osoblja. Mislim da sve zaslužujemo dostojanstveno i u pristojnim uvjetima roditi svoju djecu.
    Ja sam prvo dijete rodila u petrovoj i imam grč u želucu kada kročim u tu bolnicu...ne mogu to objasniti...ali jednostavno je tako..nagledala sam se tamo svega i svačega..možda zato i jer sam previše tamo vremena provela..

  36. #186

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.
    I sorry ako sam te ja uvrijedila, to mi nikako nije bila namjera.
    Meni je žao što u hrv. rodilištima ne postoji nikakav standard i što su tako velike razlike..prvenstveno tu mislim na odnos osoblja. Mislim da sve zaslužujemo dostojanstveno i u pristojnim uvjetima roditi svoju djecu.
    Ja sam prvo dijete rodila u petrovoj i imam grč u želucu kada kročim u tu bolnicu...ne mogu to objasniti...ali jednostavno je tako..nagledala sam se tamo svega i svačega..možda zato i jer sam previše tamo vremena provela..
    Ako si rodila u Petrovoj, po svemu onom groznom što sam čula o toj bolnici, nije ni čudo što sad zazireš od državnih bolnica. Mene bi bilo strah uopće roditi drugi put.

  37. #187

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Bok.Rodila sam "kod Podbnika". Pa da malo podijelim iskustva, možda će nekome to značiti nešto. Anyway, rodila sam vaginalno (epiduralna). Nikada nitko nije spomenuo carski. Niti su mi ga nudili niti sam ja pitala. To je za one koji misle da se isti nudi odmah s vratiju (malo karikiram). Epiduralnu sam tražila ja,a babica je čak navijala da probam bez. Doktora sam vidjela na pregledu i zadnjih pola sata (možda i manje, pojam vremena mi je bio pomaknut).Sve ostalo ja,muž i babica (pa čak nas je i ona pustila na miru). Poticali su me da hodam, da iskoristim loptu, da mijenjam položaje..svašta nešto...Znači, nisam morala ležati već sam mogla dubiti i na glavi da sam htjela.Dani provedni tamo su bili skroz ok (nemam iskustvo rađanja u državnom pa ne mogu usporediti). Meni su to normalni uvjeti koje bi svaka rodilja trebala imati. Htjela bih napomenuti da je to bolnica a ne mjesto gdje ćete dobiti prirodni porod. Oni će se potruditi da vam to omoguće ali u granicama bolnice. Za sve što odbijate, morate potpisati suglasnost.Nitko s time nema problema.Što se dojenja tiče.Oni će vam pomoći ali nemaju znanje. Neće vas nagovarati na adaptirano niti će djetetu to dati a da vas prvo ne pitaju. Meni konkretno su htjele pomoći, ali moj utisak je da one to znanje nemaju. Tako da tu ne treba previše očekivati (bilo bi dobro da preotmu neku super sestru iz državnih bolnica koje to doista znaju). Moj savjet jest: ako si možete priuštiti, just do it. Jer mi to zaslužujemo

  38. #188

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    110

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako si rodila u Petrovoj, po svemu onom groznom što sam čula o toj bolnici, nije ni čudo što sad zazireš od državnih bolnica. Mene bi bilo strah uopće roditi drugi put.
    Nije mi jasno zašto stalno nešto protiv Petrove? Rodila sam tamo dva puta, carski, sve mi je bilo super..sestre super, naravno ima onih nabrijanih i onih super, hrana kakva je takva je, pojedem/ne pojedem, tuširaone čiste, wc čist uvijek..nije mi jasno
    o čemu se priča?? ležala sam mjesec dana na CEF-u, tamo je stvarno koma, stari kreveti, madraci, jastuci i svi skupa sa osobljem znaju da tgreba renovirati, ali su sestre (osim jedne) bile genijalne...

  39. #189

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj clover prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno zašto stalno nešto protiv Petrove? Rodila sam tamo dva puta, carski, sve mi je bilo super..sestre super, naravno ima onih nabrijanih i onih super, hrana kakva je takva je, pojedem/ne pojedem, tuširaone čiste, wc čist uvijek..nije mi jasno
    o čemu se priča?? ležala sam mjesec dana na CEF-u, tamo je stvarno koma, stari kreveti, madraci, jastuci i svi skupa sa osobljem znaju da tgreba renovirati, ali su sestre (osim jedne) bile genijalne...
    Zato jer se najčešće mogu čuti i pročitati prigovori na račun Petrove. Očito ima puno više negativnih nego pozitivnih iskustava.

  40. #190
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja da sam mogla platiti porod kod Podobnika platila bi.I tko god mote neka si ga priusti
    Na kraju sam zavrsila na pt2 u Petrovoj i tamo rodila...Iako nisam imala u planu.
    Pt 2super izgleda,ali zbog bahatosti dr.zelim ga zaboravati.
    Za radaonu sve pohvale,babinjace skroz ok
    Ja sam ugodno iznenadena nakon svih horor prica o istoj.....

  41. #191
    Ninci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    57

    Početno

    oko Podobnika se dize frka otkada postoji rodiliste. zbog par medijski eksponiranih pojedinaca se je doslo do toga da je to mjesto za prenemaganje i izvoljevenje, da rodilje tamo idu zbog bedinanja i pticjeg mlijeka.

    postojala je davno tema na forum.hr-u koja je isto zamrla jer se je vjecno vodila debata i usporedbe rodilista Podobnik sa svim ostalima, a pogotovo je nagalsak bio na "primadonama" koje su se odlucile tamo roditi. vjerujem da na forumu ima jos dosta cura koje ne spominju nikaj i ne javljaju se da ne bi bile okarakterizirane kao razmazene i sl. pls. me nemojte krivo shvatiti, uopce ne zelim dizati tenzije, nego naprotiv, pozvala bih one koje su vec rodile ili planiraju tamo roditi da razmjenjujemo iskustva kao i na svim drugim topicima o drugim rodilistima. jer ne vidim da na topicu petrova ili vinogradska svako malo netko pise kako je u podobniku.

    osobno ne idem tamo zbog prenemaganja, nego je moja odluka temeljena na iskustvima meni bliskih ljudi, koji su do sada redom imali od stvarno katastrofalinih iskustva sa zagrebackim rodilistima, do u najbolju ruku "da se prezivjet" iskustva. i otakd sam pocela raditi prije 5 godina, stedim upravo za ovu svrhu, jer mi je jedna frendica skoro umrla u vinogradskoj zbog greske lijecnika koji je bio preko veze i uredno privatno vodio trudnocu (inace ta ista je prvo pitala da li mislim roditi kod podobnika i kometirala hvala bogu). Meni je iskljucivo bitno da beba i ja prezivimo. Da mi porod vodi netko tko se, ako stvari krenu po krivom, nece ustrucavati napraviti carski, iako ja carski zelim izbjeci pod svaku cijenu, i da mi na vrijeme primijeti ako nesto podje krivo. A i dalje tvrdim da u odnosu 1pacijent:1babica:1dr je to puno lakse uociti nego u drzavnim bolnicama, gjde ti se tek udostoje doci kada procijene da je dosao trenutak poroda, jer pazi, radjas po noci, pa dr. treba spavati. Ne kazem da kod podobnika ne rade greske, ali vjerujem da su tamo greske puno rjedje, a kada se i dogodi, onda se toliko medijski eksponira da se o tome prica bar iduca 3 mjeseca. Nekoliko poznanica ce tamo roditi kroz sljedecih 3-6 mjeseci, a ja sam isto na putu. I jednostavno biram privatni porod, a ne svako ljeto 2 tjedna ljetovanja u hotelu na jadranu ili neki jos veci luksuz. Meni je najbitnije da iz procesa poroda izadjem zdrava sa zdravim djetetom, a s obzirom da nemam "veza", a i s informacijama kako su prosli oni koji imaju, jednostavno se ne usudim ici u drzavno. mislim da si ne bih nikada oprostila da postanem dio crne kronike. A kao sto je prije receno, imaju 36 rata, sto znaci da ako se podijeli s partnerom, to ispada 250kn-375kn/mj.

    sve u svemu, nadam se da ce se javiti oni koji su tamo rodili ili imaju iskustva bliskih osoba, kako pozitivna tako i negativna dapace (ali s konkretnim razlozima, a ne hejtanjem bez razloga), i da se nece opet poceti pisati o razlozima i "razmazenosti" onih koji imaju mogucnost ovo odabrati. mir u svijetu

    PS- da li ima netko tko tamo vodi i trudnocu?

  42. #192

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Ovaj put se nadam da cu stici do privatnog rodilista jer ne namjeravam ponovno prolaziti traume s prvog poroda i njihovu prepotentnost. Ako to znaci da sam razmazena super. Moj novac, moje tijelo, moja odluka. To sto drugi misle mi je totalno nebitno.

  43. #193
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj Ninci prvotno napisa Vidi poruku
    sve u svemu, nadam se da ce se javiti oni koji su tamo rodili ili imaju iskustva bliskih osoba, kako pozitivna tako i negativna dapace (ali s konkretnim razlozima, a ne hejtanjem bez razloga)
    Već sam negdje ranije to napisala, ali se u cijeloj raspravi izgubi. Ja sam svoju djecu rodila kod Podobnika. Provela sam 5 tjedana čuvajući trudnoću na tokolitičkoj terapiji i u konačnici provela još 11 dana nakon poroda prematurusa. Porod je bio carskim rezom. Nisam autoritet za porode, ali ako mogu odgovoriti na neka pitanja vezana za moje iskustvo, slobodno pitaj.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Da je bilo tko drugi otvorio privatno rodilište, možda bih i otišla tamo, no kad se radi o navedenom liječniku - ja zaobilazim u velikom luku...

    Tužno iskustvo... iako sam isto tako naivno mislila da ako skupo plaćam devet mjeseci da će mi biti bolje...
    znam da je svaki porod priča za sebe, ali od tri poroda - taj koji je on vodio ne želim nikome ...

  45. #195
    Ninci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Vrijeska, zao mi je zbog loseg iskustva, molim te da li mozda mozes podijeliti s nama sto se je dogodilo? i da li se je dogodilo u drzavnoj bolnici ili privatno (mada apsolutno nije izgovor da se nesto moze dogoditi drzavno, a ne privatno, novci ne bi trebali biti razlika). Hvala

    BigBlue, tebe također molim, ako možeš napisati iskustvo, najviše me zanima stručnost/nestručnost; da li je bilo komplikacija i kako su se nosili s njima.

    činjenica je da ako se radi o urednom porodu da maltane možeš roditi u polju (karikiram), ali ako se nešto zakomplicira, onda do izražaja dolazi stručnost tima i razmišljanje hladne glave i brza reakcija - to je ono što mene zanima, ako je bilo nekih problema, kako su reagirali i sve to skupa.

  46. #196
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    Godinama pratim ovaj forum i već sam puno puta krenula nešto napisati no svaki put bi odustala, no ovaj put me Nincin poziv i iskreno zanimanje ponukao da napišem svoje iskustvo...
    Ja sam rodila dvoje djece kod njih i obje trudnoće mi je pratio dr Podobnik. Obje trudnoce su mi bile visokorizične, a prije prvog djeteta sam već izgubila tri trudnoće. Za tu bolnicu sam se odlučila ne zato da bi imala poseban tretman već prvenstveno zato što znam dosta žena koje su djecu izgubile u visokoj trudnoći ili pri porodu a isto tako sam vidjela i puno djece koja trpe posljedice loše vođenih poroda i htjela sam taj rizik smanjiti što je više moguće.
    I uvjerena sam da moje prvo dijete ne bi bilo živo i zdravo da sam drugačije odlučila... taj dan sam dosla na redovni pregled i stvarno nisam ništa slutila (toliko o mojoj majčinskoj intuiciji), a moje dijete se patilo i to je dr pri pomnom pregledu uočio i odredio hitni carski... drugi porod je isto bio carski iako je postojala mogučnost vaginalnog no na kraju je ta opcija postala preopasna..
    Tako da ja o dr Podobniku mogu reći samo sve najbolje, svi njegovi pregledi su bili jako detaljni, objašnjavao mi je sve o djetetu, bio je ugodan, ohrabrujući i smirujući iako je to moram reći, moja draga prijateljica bila zgrožena kad je čula da idem kod njega jer ona ima ružno iskustvo s njim ali dok je radio u državnoj bolnici.
    Ja si silno želim još jedno dijete i nezamislivo mi je voditi trudnoću bilo gdje drugdje.

  47. #197
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    [QUOTE=Ninci;2877353]
    Meni je iskljucivo bitno da beba i ja prezivimo. Da mi porod vodi netko tko se, ako stvari krenu po krivom, nece ustrucavati napraviti carski, iako ja carski zelim izbjeci pod svaku cijenu, i da mi na vrijeme primijeti ako nesto podje krivo.

    Isto tako sam Ninci i ja razmisljala... i na kraju je pošlo krivo i na vrijeme su primijetili i odmah reagirali, i ja imam zivo i zdravo dijete...

    Iako sam ja rodila dva puta na carski, iz svojeg iskustva i iz iskustva još nekoliko žena koje poznam a rodile su tamo, znam da ne forsiraju carski i dok god nema opasnosti za bebu ili mamu ni ne spominju ga. Meni je u prvoj trudnoci receno da je dijete u nezgodnom polozaju i da se porod moze odužiti no nisu zbog toga predlagali carski. Na kraju je bio carski jer su spašavali život mojoj bebi. U drugoj trudnoci su isto tako dopustili mogučnost vaginalnog poroda do samog kraja no zbog male razlike između dva poroda ožiljak od prvog carskog se počeo na jednom mjestu jako stanjivati i rizik od puknuća je postao preveliki...

  48. #198

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Što kažete na to da u podobniku "prisiljavaju" da prije trudnoće minimalno jednom tjedno idete kod njih i obavljate nepotrebne preglede iako za njih nema razloga, primjerice CTG?

  49. #199
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Illy prvotno napisa Vidi poruku
    Što kažete na to da u podobniku "prisiljavaju" da prije trudnoće minimalno jednom tjedno idete kod njih i obavljate nepotrebne preglede iako za njih nema razloga, primjerice CTG?
    Mislila si, naravno, na CTG preglede prije poroda jer prije trudnoće, CTG nema nikakve svrhe.

    Zašto misliš da su CTG pregledi u zadnjem mjesecu trudnoće nepotrebni? Srećom, pa nemaš iskustvo koliko su itekako potrebni i mogu spasiti život i zdravlje bebe.

  50. #200
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    U potpunosti se slažem sa Beti!!

Stranica 4 od 7 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •