Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 319

Tema: Privatno rodilište u Zagrebu

  1. #201

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Tako je Beti, mislila sam na CTG prije poroda. Ali pričam o jednom tjedno do svaka dva dana prije nego se rodi beba. Koliko sam vidjela po internetu to se provodi samo ako postoje indikacije za to, a inače ne vidim zašto bi se to radilo. Možeš mi pojasniti ako je sve u redu s mamom i bebom i sve je uredno bez indikacija što može poći po krivu gdje bi CTG bio od pomoći? Ili i ostali njihovi redovni pregledi.

    Također, voljela bih reći da mi je razumljivo i lijepo od njih što pružaju te extra mogućnosti, ali ne vidim da bi se mame koje to iz bilo kojeg razloga ne žele trebale odbijati za porod tamo samo zato što ne žele primjerice CTG.

  2. #202
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Illy, po nekim povratnim informacijama rekla bih da ces tamo dobiti jos vise pretraga prije , na i nakon poroda nego u bilo kojem drugom rodilistu. Oni ( sebe) zele osigurati 100 % da nisu nista propustili.

  3. #203
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Illy prvotno napisa Vidi poruku
    Tako je Beti, mislila sam na CTG prije poroda. Ali pričam o jednom tjedno do svaka dva dana prije nego se rodi beba. Koliko sam vidjela po internetu to se provodi samo ako postoje indikacije za to, a inače ne vidim zašto bi se to radilo. Možeš mi pojasniti ako je sve u redu s mamom i bebom i sve je uredno bez indikacija što može poći po krivu gdje bi CTG bio od pomoći? Ili i ostali njihovi redovni pregledi.

    Također, voljela bih reći da mi je razumljivo i lijepo od njih što pružaju te extra mogućnosti, ali ne vidim da bi se mame koje to iz bilo kojeg razloga ne žele trebale odbijati za porod tamo samo zato što ne žele primjerice CTG.
    Možda je bolje da ti ja ne pišem, jer je moje iskustvo najgore moguće za jednu mamu, bila sam zdrava, mlada trudnica, normalna trudnoća, a beba nije preživjela porod na termin. Ne kažem, možda ni svakodnevni CTG ne bi bio pomogao, a možda i bi.
    Nisam za previše pregleda u trudnoći, ali možda i nije loše osigurati se sa svih strana.

  4. #204
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ja vodim trudnoću kod Podobnika i planiram tamo roditi. Prema mom iskustvu i dojmu, oni su jako brižni, stručni, ali i oprezni. Skloni su pretragama, intervencijama itd.
    Čini mi se da to nije ono što ti tražiš, nego baš suprotno.
    Meni to sve jako odgovara i ja sam tamo prezadovoljna.

  5. #205
    Poisonivy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Bok svima, vidim da je ova tema aktivna i želim se priključiti. Pratim ovaj forum od prve trudnoće i stvarno nekad mi je bio više od pomoći od bilo kog drugog kad je bilo u pitanju dojenje, ne spavanje, plač, kolike, dude i sve nepoznanice koje sam susretala sa mojim sinom.
    Sad sam u 35 tt i s obzirom na iskustvo prethodnog poroda na sv.Duh odlučila sam da ću ovaj put platiti i dobiti za svoje novce poštenu liječničku skrb za svoje dijete i sebe. To sam odlučila još prije ove trudnoće i za sad se ni malo nisam pokajala što idem kod Podobnika. Krenula sam na kontrole tamo, nedavno, i razlika je neopisiva naspram kontrola na sv.Duh-u gdje su se specijalizantice vježbale na trudnicama i iživljavale svojim komentarima, okretanjem očiju i nestrpljenjem. Porod je naravno bio još veći šok za mene, da se uopće tako postupa sa ženama/osobama, a sad neću pričati o komplikacijama koje smo imali, tako da je doručak, debela komadina bijelog kruha i no name minijaturna pašteta za namazat četvrtinu tog kruva bilo pravo osvježenje.. (apropo onoga da je to pomno odabran jelovnik za dojilje ) Iako naravno, svi koji smo imali loše iskustvo, zadnje na pameti nam je hrana, bitni su nam sigurnost i zdravlje i to je ono što ja tražim u privatnom rodilištu ovaj put.
    Zaista bih voljela čuti i druga iskustva i nadam se da će mi to pomoći da se oslobodim straha koji mi je nametnut nakon prvog veoma traumatičnog poroda.
    LolaMo, hećeš li ti roditi prije mene? Voljela bih čuti kako je prošlo i kako si zadovoljna..

  6. #206
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ne znam, ako rodim prije tebe svakako ti se javim
    ja sam sada u 34. tjednu, očekujem carski s 38

  7. #207
    Poisonivy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Ja sam N. prenijela, očekujem da ću i ovu bebu. Jel znaš možda da li te tamo porađa dr kod kog kao vodiš trudnoću ili tko se zatekne od dežurnih kad dođeš na porod. Ja sam tek od skoro tamo, do sad sam privatno vodila trudnoću kod jedne divne doktorice na kvatricu. Iako ako ti imaš zakazan carski vjerojatno će ti biti dr koji ti vodi..ne?

  8. #208

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Bok.. Dugo nema odgovora pa evo ja cu...
    Nedavno sam rodila u bolnici Podobnik. Mene je porodio moj doktor i profesor Podobnik. Rodila sam na CR.
    Odlicno iskustvo!
    Na preglede u TA mozes ici, a i ne moras.. Nitko te ne tjera.. Ali naravno, treba bar 1-2put doci prije poroda da se obave sve pretrage i snimi CTG...
    Ali opet sve ovisi o zeljama rodilje i dogovoru sa njenim lijecnikom..

  9. #209
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Evo da se i ja javim.
    Rodila sam prošli tjedan, carskim rezom svog malog dječaka
    U rodilištu mi je bilo - DIVNO!
    Slobodno pitajte sve kaj vas zanima..

  10. #210
    Poisonivy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Pa evo i ja da se javim

  11. #211
    Poisonivy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    14

    Početno

    Rodila sam vaginalno uz epi. Bilo je savršeno. Da opet rađam išla bi tamo bez razmišljanja, vrijedi svake lipe. Ako nekog nešto interesira slobodno me pitajte

  12. #212
    BillieJean avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    302

    Početno

    Pozdrav! Ima li netko da je samo vodio trudnoću kod Podobnika, a da je rodila u nekoj od državnih bolnica? Ili to nije baš uobičajena praksa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #213
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Nije baš precizan odgovor jer nisam i ne znam nikoga, ali znam ih dosta koje su išle kod drugih ginekologa privatno na preglede cijelu trudnoću, a rađale u državnoj bolnici. Mislim da ni u Podobniku ne bi trebalo predstavljati problem što netko želi doći i platiti pregled.

  14. #214
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Poisonivy prvotno napisa Vidi poruku
    Rodila sam vaginalno uz epi. Bilo je savršeno. Da opet rađam išla bi tamo bez razmišljanja, vrijedi svake lipe. Ako nekog nešto interesira slobodno me pitajte
    ajde napisi malo vise, pls


    BillieJean ne vidim zasto bi to bio problem

  15. #215

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Ima li koji slučaj kod njega da nakon carskog ide prirodnim putem?
    Sve se bojim ponovonog carskog..

  16. #216
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    meni je dr Podobnik dopustio tu mogucnost sve do kraja, odnosno nije ni u jednom trenutku bio protiv.. no meni je bila mala razlika između dva poroda (dvije godine) i još su se neke stvari zakomplicirale pa je na kraju ocijenio da je rizik prevelik...
    no sigurno je da nisu protiv ako je sve ok sa mamom i bebom...

  17. #217

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    E pa to je i meni manje od 2g od prvog carskog , za sad mi kaže kao da je rez super sto mi je potvrdio i dr gin koji kaže da mogu na prirodno ic ali sada mi se čini da je počeo ići u smjeru kilaže djeteta pa pupčane vrpce.. Malo mi je to sumnjivo ako mogu to tako rec. Mislim, ne radi se o novcu sto je cr skuplji nego o tome da zaista želim prirodno roditi ako je ikako moguće no svijesna sam i velike mogućnosti cr.
    Zelena vilo, a reci mi jesi li dobila trudove pa išla na carski ili ste ga dogovorili?
    Zvučat će ludo, ali želim imati trudove pa onda na carski nikako se dog za carski.
    Jesi li i prvi put tamo rodila?

  18. #218
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    razumijem te skroz jer sam i ja tako željela..
    da dobila sam trudove, nisam se ni malo otvarala, i njegova ocjena je bila da se na jednom mjestu ožiljak od prethodnog carskog jako stanjio i da je preopasno...
    zbog drugih stvari koje znam smatram da to nije odredio da više zaradi ili da mu bude lakše, nego stvarno nije htio riskirati...
    jesam, i prvi put sam tamo rodila, tad je bio hitan carski...

  19. #219
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Privatno rodilište ima višestruko veći udio poroda carskim rezom u odnosu na prosječan udio carskih rezova u drugim hrvatskim rodilištima.
    Na stranicama Hrvatskog društva za ginekologiju i opstreticiju mogu se naći, između ostalog, i podaci o načinima završetka porođaja za 2012. godinu:
    http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=47

    "...Operativno dovršenje porođaja

    CARSKI REZ
    Dovršenje trudnoće carskim rezom je u svim rodilištima u 2012. godini bilo učestalije u odnosu na prethodnu godinu (18,7%) i iznosilo je 19,7% (tablica 11., slika 7.) na 41481 porođaj. I ove godine su rasponi učestalosti dovršenja trudnoće carskim rezom veliki. Po učestalosti prednjači privatno rodilište "Podobnik" sa 74,2%.-..."

  20. #220

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Inesz pa nije to ništa čudno iz vise razloga: u državnim bi se trebalo izvodit barem 10-15% vise carskih da ne forsiraju toliko prirodno sto nerijetko završi s više ili manje težim posljedicama, zatim velik broj žena koji ide kod njega jednostavne žele carski sto u državnoj ne možeš odabrati (nemam nis protiv tko voli Nek izvoli, ) osobno znam 3 ženske koje su tako i radi toga kod njega išle i treće on jednostavno si ne može dozvolit rizik, nikakav, pa masu puta vjerojatno i napravi carski di bi bio prošao i prirodni. Jedna greška i on može stavit ključ u bravu, sto nije slučaj u državnim gdje se sve lijepo zataška ili eventualno dobije mini članak u novinama, dok bi o njemu pisalo na 3 strane novine i mjesecima..

    Zelena vila, E super, to sam bas htjela cut, da si dobila trudove, jer ja ih bas želim pa ako onda treba Nek napravi cr. Ono Od cega želim pobjeći je dogovaranje termina carskog, želim da beba izađe kad bude spremna, sto znaci cekat trudove ili puknuće vodenjaka pa Nek se dovrši porod kako već bude trebalo.

    Još me zanima ako te ne tlacim previše, jesi cijelu trudnoću tamo vodila ili samo pred kraj?

  21. #221
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Cure koje ste rodile kod Podobnika... kako funkcioniraju pregeldi pred porod? Nakon kojeg tjedna se ide kod njega na pregled (kao u Drž. Bolnicama u TA)?
    Dali beba dobije sve one pretrage i cjepiva kao u Drž rodilištima)?

    Ja sam se odlučila ovaj put ici kod njega roditi, cim sam ostala trudna nije bilo dvojbe, radi mog duševnog mira. Prvi porod je bio u Vg i bilo je sve ok, drugi porod kad sam izgubila bebu su me izmesarili i izmasakrirali u Petrovoj tako da mi je vise nezamislivo ici roditi u neko drž. rodilište.

  22. #222
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    . Jedna greška i on može stavit ključ u bravu, sto nije slučaj u državnim gdje se sve lijepo zataška ili eventualno dobije mini članak u novinama, dok bi o njemu pisalo na 3 strane novine i mjesecima..
    Samo se zelim na ovo nadovezati. Na mpo se javila zena s fusanjem transfera u mpo postupku. Niti jedan novinar iz vise kuca ne zeli ni prismrditi prici.
    Toliko o tome.

  23. #223
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Samo se zelim na ovo nadovezati. Na mpo se javila zena s fusanjem transfera u mpo postupku. Niti jedan novinar iz vise kuca ne zeli ni prismrditi prici.
    Toliko o tome.
    U državnim klinikama su transferi i mpo postupci besprijekorni!
    Dalo bi se i o tome, no to nije tema.

  24. #224

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste rodile kod Podobnika... kako funkcioniraju pregeldi pred porod? Nakon kojeg tjedna se ide kod njega na pregled (kao u Drž. Bolnicama u TA)?
    Dali beba dobije sve one pretrage i cjepiva kao u Drž rodilištima)?

    Ja sam se odlučila ovaj put ici kod njega roditi, cim sam ostala trudna nije bilo dvojbe, radi mog duševnog mira. Prvi porod je bio u Vg i bilo je sve ok, drugi porod kad sam izgubila bebu su me izmesarili i izmasakrirali u Petrovoj tako da mi je vise nezamislivo ici roditi u neko drž. rodilište.
    Meni su rekli da je dovoljno da dodjem na prvi pregled u 35. tt. Jos razmisljam.

  25. #225
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    U državnim klinikama su transferi i mpo postupci besprijekorni!
    Dalo bi se i o tome, no to nije tema.
    Nisam to rekla, niti spomenula drzavne klinike. Nego da ne stoji argument da je on jadan izlozen kao privatnik. Jer nije.

  26. #226
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su rekli da je dovoljno da dodjem na prvi pregled u 35. tt. Jos razmisljam.
    Koja ti je opcija B?

  27. #227

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    Koja ti je opcija B?
    Imas pp.

  28. #228

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Meni je isto rečeno da prvi pregled dođem 35-37.tj ali sam išla već oko 29. Jako sam zadovoljna pregledima. Isto me zanima kako pred kraj naručuje?
    Idući put sam na 36tj.
    Nisam iz ZG pa me bas zanima kako će ic pred kraj posto nemam namjeru doc prije u ZG tj ne prije 38 tj a ako bude prije plan mi je jurit do njih.
    On mi je rekao da nema potrebe da ranije uzimam bilo kakav smještaj i sl da ćemo vidjet situaciju i shodno tome Djelovati . A meni koja voli sve unaprijed znati mi je to malo ono..

  29. #229

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Dominikslatki, koliko km si od Zg?

  30. #230

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Dominikslatki, koliko km si od Zg?
    170km autoceste sat i pol ako se drži gas ako je sporije 2h

  31. #231
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam to rekla, niti spomenula drzavne klinike. Nego da ne stoji argument da je on jadan izlozen kao privatnik. Jer nije.
    pretpostavljam da misliš na onu aferu sa rodiljom kojoj su nakon CR ostavili gazu u trbuhu, o tome je bio samo mali članak u novinama.

    ali evo, npr. dok sam ja u Petrovoj ležala nakon gubitka bebe, do mene u sobi je bila žena kojoj su prilikom hitnog carskog bebi (nedonošče od 750gr) zarezali leđa. to se nije desilo u Petrovoj, nego u drugom rodilištu pa su nju i bebu prevezli u Petrovu. o tome nitko nigdje nije pisao. a priča nije išla da sam čula od susjedine susjede, nego od same majke koja je to doživjela. ne znam kako je to sve završilo. ovo je priča koja je puno zanimljivija svekolikom hrvatskom pučanstvu pa nije nigdje objavljena.
    fušanje na transferu kod P... sjećam se te priče. ne znam koliko se prosječan čitatelj razumije u mpo postupke, a kamoli u pojam transfera i tko ga treba obavljati...

  32. #232
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj dominikslatki prvotno napisa Vidi poruku
    170km autoceste sat i pol ako se drži gas ako je sporije 2h
    Imaš li plan B, ako dodje do jakog snijega ili magle i smanjivanja prohodnosti i brzine na autocesti?
    Ne bih se ja usudila ići na put od 170 km u trudovima, ma ni pod razno.
    A od izlaska sa autoceste do rodilišta kroz Zagreb kad je "rush hour"?
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 17.12.2017. at 21:33

  33. #233

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Bome o toj gazi u trbuhu se u rijeci jako puno pisalo posto je žena mislim iz rijeke ili Pule. Na dnevnoj bazi je dosta dugo bilo piskaranja o tome.
    A koliko često se to dogodi u državnim bolnicama ni ne znamo jer naravno ne ide van. Mislim da je izložen puno vise nego državni liječnici. Isto je vjerojatno zaštićen u određenoj dozi ali manje..

  34. #234
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam na prvi pregled isla u 36.tt
    Bbella, beba tamo dobije sve sto i u svakom drugom rodilistu

  35. #235
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj Bluebella prvotno napisa Vidi poruku
    pretpostavljam da misliš na onu aferu sa rodiljom kojoj su nakon CR ostavili gazu u trbuhu, o tome je bio samo mali članak u novinama.
    Ne mislim zapravo, za to nisam niti cula.
    No uglavnom, nemam ja stvarno nista protiv njega niti koncepta privatnog rodilista. Samo sam se htjela osvrnuti na onaj gore argument. Ne bim vam vise uzurpirala temu

  36. #236
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    dominikslatki uopce me ne tlaciš, samo pitaj što god te zanima...
    ja sam kod njega došla polovicom cetvrte trudnoce (prve tri sam izgubila, u prvim mjesecima), pa sam nastavila i ostale trudnoce od pocetka pratiti kod njega...
    s njim se da dogovaraš oko pregleda ovisno o tome kakva ti je trudnoca pa je teško unaprijed reci koliko ceš cesto u zadnjim tjednima morati dolaziti...

    ja sam do sada, vezano uz svoj posao vidjela jako veliki broj djece koja su oštecena loše vođenim porodima i zato cu reci kamo srece da je veci broj carskih da što manje djece i roditelja prolaze kroz takve muke...
    a s obzirom da se moram pikati inekcijama heparina odlazim po te inekcije u državnu bolnicu i svaki put sam šokirana međusobnim razgovorima lijecnika, odnosno kako oni pricaju i komentiraju u susjednoj sobi (vrata su otvorena pa se sve cuje) žene koje rađaju ili gube bebe...

    što se tice pregleda beba kod Podobnika da isto je, a prije cijepljenja bebe traže dopuštenje mame...

  37. #237

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Zelena vilo, a dal ti je moglo starije dijete dolaziti i biti sa tobom malo?

  38. #238
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    starije dijete može biti stalno s tobom, jedino ne smije ostati spavati... (dok jedna odrasla osoba može biti s tobom cijelo vrijeme)

    meni je to da ne smije ostati spavati bio veliki šok jer sam si ja krivo zabrijala da može.. moj stariji je tada bio star dvije godine i mjesec dana, iznimno vezan uz mene jer se nismo odvajali jedno od drugoga i da mi je došao u posjet ne bi se više dao odvojiti od mene pa smo se odlučili za to da ni nece dolaziti do zadnjeg dana.. ja sam bila strašno tužna tih dana i stvarno su me svi od osoblja bolnice nagovarali da ipak pustim da mi dođe, bez obzira na mogucu dramu kod odlaska..
    sad cekam trece i u travnju me ceka slicna situacija, stariji ce imati cetiri i pol i dvije i pol... no sad planiram da cemo biti u stalnoj video vezi preko skype-a

  39. #239

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Odlično! Uff mislim da neću izdržat da ju ne vidim a ni ona bez cice :p

    Hvala puno na info! I čestitke na trećoj bebici, lijepa ekipica će to biti!

  40. #240
    Zelena vila avatar
    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    142

    Početno

    hvala ti dominikslatki.. da, biti ce to moja ekipica iz snova
    ako ikako možeš iskoristi to što tamo može biti starije dijete s tobom... ja i moje starije dijete smo teško podnijeli te dane razdvojenosti, bio je premali da shvati zašto me odjednom nema.. to mi je bio i jedan od razloga zašto sam htjela normalni porod, pa da ranije mogu iz bolnice.. na kraju sam i izašla dan ranije, na vlastitu odgovornost...
    a ako ti ne uspije normalni porod barem ce s tobom na carskom moci biti tvoj dragi ili koga si vec izabereš za pratnju...

  41. #241

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Pa evo da napišem svoje iskustvo konačno iako je već prošlo skoro pa godinu !
    Iskusila sam porod u KBC i evo drugi privatno.
    Moj zaključak je: vrijedi svake kune, svake lipe i bome i kredita ako treba.

    Nije bajno ali prema državnom presavršeno, puno vise pluseva nego minusa.. sad ne znam možda je nekome jedan od minusa glavni razlog da ne ode ..

    Porod savršen, naravno carski (forsiraju carski, moj subjektivni dojam možda ..)
    Pokušali su me odmah navuc na carski posto je mala razlika između trudnoća ali nisam se dala, čekala sam trudove i onda mi je bilo svejedno kako će me poroditi , bitno mi je bilo da bebica da znak da je to to
    Tata cijelo vrijeme prisutan, na porodu mi nije bio prof. Već tad dežuran liječnik , anestezijolog divan, sve su nam slikali, govorili sto se događa , ma preugodna atmosfera !
    Najveći plus, beba je odmah s tatom otišla u apartman dok su mene sivali, pa sam im se i ja pridružila . Divno!

    Oporavak generalno savršen s obzirom na prvi Carski. Daju dobre doze protiv bolova tako da dizanje ide s lakoćom, tuširanje odmah drugi dan, bebicu normalno držala i malo nosila. Prvi put sam umirala od bolova , muž mi svercao brufene jer su nam davali samo brufen 600..

    Sestre super, naravno na raspolaganju stalno, ima par čudnih Al Ajde..

    Definitivno nisu prodojeci nastrojeni. Da nisam dojila prvo, mislim da drugo isto ne bi.. sestra me pitala jesam li dojila prvo dijete , kad sam joj odgovorila da jos dojim, napala me jesam li normalna , da moram odmah prestat jer beba neće imati hrane. Eto tandem traje već skoro godinu a bebi nikad nije falilo grama .. nisam se htjela raspravljati samo sam rekla da da, i shvatila da nemaju pojma.
    Također čudili su se sto sam htjela 24 sata da bude uz mene, pogotovo po noći. Kao pa zašto ne odmorim bla bla. Helooou želim dojit!! Pa mi ćemo ju malo nadohranit! Super, dobro da su mi to rekle već prvu noc jer ju nakon toga nisam dala ni jednu noc. Također mi je jednom nadohranjenja iako sam strogo zabranila. Ma kaj, nikaj ne bu bilo od jedne bočice ..
    znaci ako nemate iskustvo i znanje, vrlo vjerojatno nećete dojiti nego izdajati i izvoditi svašta nešto sto su ostale dvije rodilje izvodile na njihove savjete..
    Pedijatrica ni vrit ni mimo, čisto ok, ništa pričljiva ni darežljiva s informacijama..
    Hrana odlična. Tko kod kaže da mu je to nebitno, nema pojma sta priča. Prvi put sam uz sve bolove bila slaba i nikakva, a prehrana u KBC koma. Tu je fino bilo za birati, konkretne stvari, hranjive i kalorične pa je oporavak brzi i lakši a i bolje si volje kad fino popapas.
    Vizite su ok, možeš lijepo popričat , osjećaš se bitno.
    Higijena, sobe, kupaone top top, preudobno i stvarno si kraljica. Suprug može sve Dane spavati u sobi tako da je to super za povezivanje s novim članom obitelji!
    Apsolutno ništa ne treba nositi osim četkice za zube i robe za izlazak.Sve imaju.
    Ne škrtare na lijekovima i pomoći u bilo kojem vidu.
    Ono sto se meni nije dopalo je sto se kuži da sve pokušavaju prvo međusobno razraditi prije nego izađu pred tebe. Totalno podcijenjivanje. Imala sam neko krvarenje između (bez veze nešto) i svi su se ustrcali, nikakva info, svi šute svi se boje, tek kad su valjda dobili naputak sto reci , kažu. Kuži se da su pod čizmom. Pa daj reci sta god i kako god je !
    Uglavnom, ja sam prezadovoljna i vise mi nema druge opcije osim njih.
    Osjećaj je neprocjenjiv, sigurnost, mir, briga, sve po tvojim željama, ma super!
    Cijena je ta koja je i vrijedi stvarno vrijedi, i da je vise vrijedilo bi jer nema veze sa državnim bolnicama.
    Eto, nadam se da će nekome pomoć moje iskustvo. Imaju tih nekih boljki koje nisu male, ali su manje zlo od cirkusa u KBC .
    Tko je imao prvi carski može zaboraviti tamo na prirodno. A i prvi će 70% biti carski. Da sam znala da ću prvi put u KBC završit na carskom išla bi i prvi put ali sam odustala od podobnika bas zbog tog forsiranja carskog.
    Sad za trevi put ako Bog da ide i onako dogovoreni pa ga svakako biram

  42. #242
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne znam, tijekom citanja, vecinu vremena mi nije bilo bas najjasnije zezas li se oko toga da je vrijedno svake kune, ili ne.

    Iz procitanog samo zakljucujem da su kvalitetna hrana i dostupni lijekovi vrijedni (visoke) cijene. :? :?

  43. #243
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Uh, ja sam se isto malo smrznula.

  44. #244

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja cu se gotovo u potpunosti sloziti sa dominikslatki. Najbolja investicija u zivotu.

    U mom slucaju (drugi lijecnik) ja sam htjela carski, lijecnica me do ulaska u salu odgovarala. Nisam ni u jednom trenu pozalila carski, meni je bio divno iskustvo. Puno ljepse od oba vaginalna. Na moj zahtjev obavljena i sterilizacija.



    Sto se tice dojenja, postuju zelju majke. Meni su bili ok. Dohranili kad sam ja trazila, nisu nudili bocicu kad nisam trazila, pomagali namjestati bebu na dojku kad god je trebalo. Cinjenica da vise ne gubi na tezini pedijatrici je bila dovoljna (za razliku od Varazdina gdje su mi radili frku jer moja djeca malo kasnije pocinju dobivati na tezini). Kako god, losija podrska dojenju je bila oba puta u Varazdinu.

    Uzmite u obzir da meni treci vaginalni nikako, ni u kojoj varijanti nije bio opcija.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 09.01.2019. at 20:40

  45. #245

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, tijekom citanja, vecinu vremena mi nije bilo bas najjasnije zezas li se oko toga da je vrijedno svake kune, ili ne.

    Iz procitanog samo zakljucujem da su kvalitetna hrana i dostupni lijekovi vrijedni (visoke) cijene. :? :?
    O itekako vrijedni!
    Napisala sam lijepo da imaju boljke koje su kako kome su važne/nevažne . Meni nevažne nakon masakra i nonšalantnosti u KBC -u i stečenog znanja i iskustva o dojenju.
    Svi se love za tu hranu. Pa kad usporedim sad shvacam da je itekako bitna! Drugi čovjek si kad pojedeš pošteno 3 obroka i užine te imaš paletu napitaka na raspolaganju u svako doba.
    Lijekove u KBC kao sto sam napisala muž mora svercat ako imaš sreće. Tu se ne štedi. To sam htjela rec. I u tom trenu bi dala još toliko samo da ne osjećam živu ranu na trbuhu nakon carskog .
    Vrijedi svake kune. Mislim da laže tko kaže suprotno.
    Samo sam htjela ukazati na njihove nedostatke kako bi se eventualna buduća pacijentica znala pripremiti ..
    Sto se tiče carskog, nemam problem s njim posto je prvi bio carski nakon muke Isusove i ostajanja bez kisika i takvih stvari .., bilo mi je bitno da bebica sama da znak kad je vrijeme. Ali da nagovaraju na carski( možda ne svi doktori u poliklinici) i da su s njim na ti, je moj osobni dojam.

  46. #246
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma shvatila sam da tebi vrijedi, ali nejasno mi je onako opcenito. Vjerojatno sve skupa gledam malo hipoteticki jer nemam iskustvo poroda u HR, ali u isto vrijeme nisam uopce uspjeh i ugodu mjerila obrocima i lijekovima (ovo prvo sam birala sama, s menija koji ne lici na bolnicki, a ovo drugo mi nije trebalo - ibuprofen sam odbila, a drugo mi nista nisu ni nudili).

    Ovako kako je MartinaP napisala, jasno mi je sto je njoj odgovaralo. Tvoja prica mi je, iz moje perspektive, posve nejasna. Rodila sam dvaput, onako kako sam htjela, u redovnoj bolnici (nisam bila kandidat za bilo sto drugo, iz nekih drugih razloga).

  47. #247
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ne znam ja sam imala tri carska u gradskoj bolnici,nitko mi nije trebao ni morao šverceri lijekove,sve sam dobila kad mi je trebalo,uzela sam čistu odjeću za sebe i zadnjeg klinca kad bi došla kolica s novom odjećom,ok možda je tu trebalo malko unaprijed misliti
    Kaj se tiče klope ona nije bila loša i bila je jestiva,malo bolji odabir hrane ne bi bio loš ,ali mi isto nitko nije trebao šverceri dodatne kalorije

    Izbor načina poroda sam imala u drugom porodu,ali zbog iste biljke koja me spopalq u prvom završila sam na carskom,ali je porod počeo na prirodan nacin

  48. #248
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Mislim da je problem u ovom nesporazumu među vama to što kad kažeš KBC, nije svaki isti i nije svakoj ženi isto iskustvo. Ja sam prvo rodila ne u KBC-u nego u malom rodilištu u sklopu Doma zdravlja. Meni bilo super. A ni anesteziologa ni opcije epiduralne, o carskom nema govora. Ide se u St ili Du za to. Sreća sve uredno prošlo i molim Boga da iduće isto tako rodim u svom gradu, u svom rodilištu. Tko god je zadnjih godina u KBC St rodio, horor. Po pričama žena ne bih tamo rodila ni za što, radije sama doma. Zato ću u slučaju nužde u Du, tamo je više manje ok, uglavnom bolje nego u St.
    Kaae, ti nisi u Hr rodila, pa mislim da ne možeš baš razumit kako je to iskustvo mukotrpnog rađanja u nekom našem KBC-u. Mislim, ne mogu ni ja, ali sam se naslušala horora od frendica i poznanica, tako da imam neku ideju. Ja potpuno razumijem svaku ženu koja nakon muke u bolnici želi normalno ko čovjek roditi svoje djete pa i platiti ako treba.
    Nekad imam osjećaj da se veterinari više brinu za krave i telad koji vrijede nekog novca farmeru nego za nas žene u našim bolnicama.

  49. #249
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Ko kaže da mukotrpno ne može biti i u privatnom rodilištu?a s druge strane znam par žena koje su rodile ili na putu do bolnice,ili odmah po dolasku u bolnici,i još koju koja je rodila u hodniku dok je čekala da je prebace u box
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 10.01.2019. at 09:51

  50. #250

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Usporedbu može izvršiti samo netko tko je probao tamo i državno.
    Imaju mane, nisu savršeni , iznijela sam ih, ali uspoređujući ih s državnim su nikakve.
    Tužno je zapravo to sto sam ja prvi put u KBC mislila kako sam dobro prošla jer je bebica ok na kraju bila i sve zaboraviš. Tek kad sam ovaj porod prošla sam skužila da je tamo skoro pa Veterina. Radi se o rijeci .
    Kaae moja rođakinja iz njemačke se čudi kako je podobnik privatan jer je ona sve tako imala u Njemačkoj , tako da mislim da nisi svijesna kakvo je stanje u rodilištima.
    Za državnu nemam ama bas ni jedan plus. (Žalosno sto sam mislila na kraju da je ipak ok, ooo zablude)
    Ma jedini plus je sto si blizu doma kad sve zbrojim i oduzmem

    Zao mi je sto nema još koje privatno rodilište , vjerujem da bi poradili na ovim nedostacima i sve skupa bi bilo savršeno.

Stranica 5 od 7 PrviPrvi ... 34567 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •