Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 319

Tema: Privatno rodilište u Zagrebu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    284

    Početno Privatno rodilište u Zagrebu

    Eto, čitam u novom Globusu da će za godinu dana biti otvoreno prvo privatno rodilište u Hrvatskoj. Vodit će ga, piše, dr. Mario Podobnik iz Merkura a da su pripreme za otvaranje već počele.

  2. #2
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    u bas se veselim :D

  3. #3
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiram Globus, br. 820 od 25.8.2006.

    U Zagrebu bi za godinu dana trebalo početi s radom prvo privatno rodilište u Hrvatskoj. Ovaj vrlo ambiciozan projekt vodi ugledni zagrebački ginekolog dr. Mario Podobnik.
    Rodilište će se nalaziti u sjevernom dijelu Zagreba i prvi su radovi već započeli.
    U rodilištu će trudnice moći rađati ne samo prirodnim putem, nego će u ponudi biti i porodi u vodi te sve suvremene metode koje omogućavaju bezbolnije i lakše rađanje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    bas me zanima koji ce biti postotak carskih....

  5. #5
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ja se ovome baš veselim

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    zasto, tweety?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Mene to baš ne veseli. Tko si kod nas može priuštiti privatnu bolnicu? I kakvo je to bezbolno rađanje??? Bojim se da će tamo ići populacija koja će naručivati carske i epiduralne. A opet, s druge strane, u našim se rodilištima neće ništa mijenjati, jer će te otpliti u startu - idi tamo gdje se plaća, pa traži porod kakav te volja.
    Uh, a možda su to samo moje mračne misli danas.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Joj, i ja se baš poveselila, ali sad kad malo bolje razmislim i meni se čini da će biti ovako kako bomballurina kaže.
    Ono, elitno rađanje, svi sa epiduralnom ili na elektivni carski.

    A možda i neće.......možda netko od njih pročita Odenta

  9. #9
    Dolca

    Početno

    Ja se veselim, od srca. Možda stvari krenu na bolje......

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    I ja se veselim! :D
    Carski i epiduralna se ionako dijele kapom i sakom po nasim rodilistima, pa za to ne treba ni ici u privatno rodiliste.
    S druge strane, prirodno roditi, dobiti paznju i nekakav topli ljudski odnos lijecnika i jos masu stvari koje bismo sve mi htjele imati u nasim rodilistima, a nemamo, tamo cemo vjerovatno dobiti!

  11. #11
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mozda ces u tom rodilistu moci platiti da te svi puste na miru

    ili ces mozda moci doci sa svojom duolom

    ili ces moci platitit da ti dijete ne hrane adaptiranim po difoltu i da bude s tobom 24 h

    i na kraju, glupo je da za normalne stvari moras placat, zar ne

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    U rodilištu će trudnice moći rađati ne samo prirodnim putem, nego će u ponudi biti i porodi u vodi te sve suvremene metode koje omogućavaju bezbolnije i lakše rađanje.
    ovo je recenica koja meni nista dobrog ne obecava...

    nisam cula ni za jednu privatnu kliniku u svijetu, pod kontrolom ginekologa, koja bi bila model za neinterventni porod.
    Dapace, obrnuto je istina: veci broj intervencija, ukljucujuci indukciju, epiduralnu, carski...odnos moze biti super profesionalan i fin, ali statistike kazuju svoje.

    Bilo bi mi draze cuti da neka babica krece u privatnu praksu. To bi bilo obecavajuce.

  13. #13
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    idea je super samo mislim da je kriva osoba nositelj projekta

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    slažem se s mirtom... ovo samo znači da će plaćanje carskog biti legalno...
    da je to otvorio neki liječnik koji stvarno želi vratiti dostojanstvo ženi prilikom rođenja djeteta (pa čak i ako za to mora platiti) stvar bi bila drugačija... ali takvi liječnici vjerovatno nemaju dovoljno novaca za takav projekt

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Zrinka je baš lijepo rekla da čemu plaćati ono što žena ionako treba dobiti na porodu? Totalno mi je neprihvatljivo da samo izabrane imaju pravo na, kako kažete, dostojanstven porod.

  16. #16
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    ja samo znam da nema šanse da bi tamo išla roditi! naime, kod tog doktora sam vodila cijelu tudnoću i išla roditi u merkur da bi mi on bio na porodu. čak mi je dao svoj broj mobitela da ga zovem kad krenu trudovi da se sve dogovorimo. i ja ga naivka nazvala u 22. sata i kažem da imam trudove od ujutro i da su sad već na 4 minute i tako se mi dogovorimo da krenem u rodilište, a on će javiti da dolazim. i javio je . i to je sve. na kraju sam rodila drugi dan u 16:00, totalno su me izmučili, probušili mi vodenjak i nisu mi dali da šetam pa sam na lijevom boku prikopčana na ctg provela 10 sati, a od trenutka bušenja vodenjaka jedno 4 sata NITKO nije došao niti pitati kako mi je niti me pregledati. naravno da su mi radili epi, a dok me doktor šivao pukla mu je igla i pola je ostalo negdje unutra,a pola njemu u ruci pa me morao rašiti da izvadi iglu i ponovo šivati! na moram ni pričati kak je to bilo krasno iskustvo!!!
    sve u svemu cijenjeni doktor kojem sam ostavila para i para i prije i za vrijeme trudnoće pojavio se tek u subotu kad smo se mi spremali doma i rekao "vidiš kak smo ti krasnog bebeka porodili! pop.....a sam
    i da, porod su tako krasno vodili da je dijete ostalo bez kisika pa je imao hipertonus mišića i još uvijek moramo vježbati iako je sad već super i puže ko metak :D
    znam da sam odužila, ali još uvijek sam sva jadna kad se toga svega sjetim! drgi put idem u rijeku, a ne u privatno rodilište!

  17. #17
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    mozda ces u tom rodilistu moci platiti da te svi puste na miru
    ili ces mozda moci doci sa svojom duolom
    ili ces moci platitit da ti dijete ne hrane adaptiranim po difoltu i da bude s tobom 24 h
    i na kraju, glupo je da za normalne stvari moras placat, zar ne
    napisala sam predugi post pa sam ga na kraju ipak spremila u svoju arhivu, a potpisati zrinku koja je sažeta i jasna.

    uz mali primjer:
    idem kod polu privatnog zubara.
    neke stvari mi napravi preko socijalnog a za neke mi kaže:"Od socijalnog možeš dobiti ovo, a uz plaćanje možeš ovo.Što želiš?"
    I onda ja izaberem!

    Svim ću se srcem boriti za poboljšanje stanja u bolnicama i pri porodu, ali dok se ja/mi izborim za rodilište iz mojih snova, više neči u biti u fertilnoj dobi.
    Iskreno, kad sam pročitala ovu novost, ni na kraj pameti mi nisu bile osobe koje svjesno izabiru carski.
    Ali kad su već spomenute, nadam se da bi takve trudnice
    (u toj privatnoj bolnici) dobile stručnu psihološku pomoć koja bi odagnala njihove strahove vezane uz prirodni porod.
    Optimist sam po rođenju i opredjeljenju i želim vjerovati da bi ta bolnica bila korak bliže prirodnom porodu, a ne korak dalje.
    A to što bi tako trebalo biti u svim bolnicama predubok je problem i ne želim zbog njega umanjiti svoje veselje.
    jednostavno vesela sam zbog još jednog rodilišta, zbog joj jednog izbora u mojoj zemlji i mom gradu.
    Možda treba reći nažalost, ali ja sam već generacija kojoj je normalno da nismo svi jednaki, da nemamo svi iste mogućnosti, da nemamo isti broj izbora, da je malo stvari danas besplatno :/ ......... :/

  18. #18
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    napisala sam predugi post pa sam ga na kraju ipak spremila u svoju arhivu, a potpisati zrinku koja je sažeta i jasna.
    napisala sam predugi post pa sam ga na kraju ipak odlučila spremiti u svoju arhivu, a potpisati zrinku koja je sažeta i jasna.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    mozda ces u tom rodilistu moci platiti da te svi puste na miru

    ili ces mozda moci doci sa svojom duolom

    ili ces moci platitit da ti dijete ne hrane adaptiranim po difoltu i da bude s tobom 24 h

    i na kraju, glupo je da za normalne stvari moras placat, zar ne
    Ja se toplo nadam da ce sve to jednog dana postati normalno u svim nasim rodilistima, da ce se poceti prakticirati i porod kod kuce, da cemo imati i privatne kuce za porode koje ce voditi primalje... ali ruku na srce, to se nece desiti bas tako skoro, a do tada...pa bolje je imati barem jedno mjesto na kojem mozes roditi kako hoces, pa makar to morao i platiti, nego ne imati nikakvog izbora osim "tretmana" poroda u drzavnim rodilistima.
    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Totalno mi je neprihvatljivo da samo izabrane imaju pravo na, kako kažete, dostojanstven porod.
    Zasto izabrane? Mislim da bi si velika vecina zena mogla priustiti platiti porod. Pogledaj samo koji postotak roditelja si moze priustiti npr. adaptirano mlijeko koje kosta....neznam ni ja tocno koliko, al' je sigurno ogromna suma kad zbrojis (glupa usporedba, ali to mi je prvo palo na pamet )Da nemam, ja bih npr. ustedila, posudila, digla kredit...bilo sta za nesto sto mi je od tolike vaznosti u zivotu, a vjerujem da bi tako i mnoge druge zene.

  20. #20
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    tvitičica

  21. #21
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Ja vam cure drage imam mišljenje da će u rodilištu kojem se plaća-žena moć roditi i na trepavicama ako želi tako.
    Sada rasprave hoće li biti ovako ili onako, su po meni totalno suvišne
    Ja kada nešto platim (tipa zubar) tražim da se napravi ono što želim. Moj zubar mi može dati savjet ili sugerirat nešto, ali ja ga mogu i ne moram poslušat.
    Isto tako sa rodilištem.
    Ako neka želi rodit prirodno ili uz pomoć medikamenata mislim da će to biti njena odluka(osim naravno kod komplikacija).

  22. #22
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Ja kada nešto platim (tipa zubar) tražim da se napravi ono što želim.
    Ja se s ovim ne bi složila.
    Nadam se da se kod privatnih liječnika ne radi "tko što želi" samo zato jer je platio.

    Nakon ireninog posta jasnije mi je zašto me Saradadevii pitala zašto sam vesela.

    Ja sam se veselila: prirodnijem porodu,uživanju u bebi od nultog trenutka,izbjegavanju zadizanja plahte i spavačice dok netko baca letimičan pogled na moju ranjenu međicu, razgovorljivijem osoblju, nepoderanim plahtama, mogućnosti da oko mene osoba/osobe koje ja želim (ili da ih svih zaustave pred vratima ako ih ne želim vidjeti)...i tako dalje.
    Nikad ne bi platila da mi netko reže maternicu, osim ako dobrobit nije veća od štete.

  23. #23
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    U rodilištu će trudnice moći rađati ne samo prirodnim putem, nego će u ponudi biti i porodi u vodi te sve suvremene metode koje omogućavaju bezbolnije i lakše rađanje.

    Ovo mi zvuči loše. U biti ispada da će to biti rodilište u kojima će se žene lakše porađati, a ne prirodno. Mislim da će to biti rodilište u koje će dolaziti bogatašice i "zvijezde" koje će samo tražiti da ima čim prije izvade bebu iz utrobe :/

    Dao Bog da se varam.

    kao što reće Saradadevii, da bar babica otvara rodilište, ali one u Hrvatskoj i nemaju pravo na samostalno obavljanje djelatnosti. One su samo asistentice doktorima.

  24. #24
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ispravite me ako griješim ali nisu li u bivšoj nam državi do pred tridesetak godina postojala "lokalna" rodilišta u kojima su radile samo babice?

  25. #25
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Ovo mi zvuči loše. U biti ispada da će to biti rodilište u kojima će se žene lakše porađati, a ne prirodno. Mislim da će to biti rodilište u koje će dolaziti bogatašice i "zvijezde" koje će samo tražiti da ima čim prije izvade bebu iz utrobe
    I meni se čini da vuče na to...bah... :/

  26. #26
    Asimon avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    378

    Početno

    Ma ne bih ja baš tako crno razmišljala.
    Ne znam koji liječnik planira to otvoriti, koliko je otvoren za sugestije.
    Mislim, moglo bi mu par roda (posebno trudnica) poslati npr. e-mail kako je to super.... može li se kod njih to, to, to i to... pa nabrojiti ideje prirodnog poroda, dovođenja doule, kade, stolčića, rominog kola....
    možda reagira pozitivno, prihvati sugestije, jer dok ne zna želje, ne može im se niti udovoljiti.
    Ma, ja volim živjeti u nadi...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    U rodilištu će trudnice moći rađati ne samo prirodnim putem, nego će u ponudi biti i porodi u vodi te sve suvremene metode koje omogućavaju bezbolnije i lakše rađanje.
    Kad vec svi ovo quotate....
    Meni ova recenica ne govori bas nista o tom rodilistu, jer dolazi iz usta novinara lista "Globus"

  28. #28
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Asimon prvotno napisa
    Ma, ja volim živjeti u nadi...
    i ja!
    i baš mi je žao da su komentari ovako crni.

  29. #29
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Ispravite me ako griješim ali nisu li u bivšoj nam državi do pred tridesetak godina postojala "lokalna" rodilišta u kojima su radile samo babice?
    i sad postoje, u manjim gradovima, npr metkovic. ali u takvim rodilistima pak tata uglavnom ne smije biti prisutan.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Asimon prvotno napisa
    Ma ne bih ja baš tako crno razmišljala.
    Ne znam koji liječnik planira to otvoriti, koliko je otvoren za sugestije.
    Možda baš zbog toga, tj. te osobe, neke od nas imaju negativno mišljenje odmah u začetku projekta ...

    Vjerujem u njegovo znanje vođenja trudnoće, raznih gienkoloških problema itd. ali što se tiče poroda - ne bih voljela (tj. ne bih nikada platila) još jednom biti samo broj ... ili se osjećati kao na traci ... ili "hajmo to malo ubrzati" ...

  31. #31
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Vjerujem u njegovo znanje vođenja trudnoće
    vodjenja trudnoce? hoces reci pracenja trudnoce (koja, jelte, ide sama od sebe onako kako joj je priroda odredila, nitko ju ne drzi za ruku i ne vuce naprijed )

    ne znam ni sama sto da mislim. s jedne strane mi je drago da postoji izbor, jer sam uvijek za mogucnost izbora, a s druge sam 99% uvjerena da ce to postati mjesto gdje se ide na elektivni carski ili barem indukciju i epiduralnu par tjedana prije termina (a i usputna liposukcija nije za odbacit) i slicno...
    ali opet, ako se moze koliko-toliko isposlovati da na porodu bude samo babica, da se nitko od lijecnika ne mijesa i da se stvarno postuju zelje za prirodnim porodom i neodvajanjem obitelji nakon poroda, mozda je ipak manje zlo od drzavnih rodilista. pitanje placanja na stranu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    Vjerujem u njegovo znanje vođenja trudnoće
    vodjenja trudnoce? hoces reci pracenja trudnoce (koja, jelte, ide sama od sebe onako kako joj je priroda odredila, nitko ju ne drzi za ruku i ne vuce naprijed )
    8)
    ne mogu vjerovati!!! je l mi vjeruješ da sam cijelo vrijeme mislila kako ću napisati "praćenje" ali me nešto omelo i automatski mi otišlo "vođenje"?! to se zove "uredno ispran mozak" !!!

    praćenje
    praćenje
    praćenje ....

  33. #33
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    kad su nam u par generacija kolektivno isprani mozgovi... :/
    ima jos:
    zenu ne poradja doktor ni babica nego se zena sama poradja
    zenu ne poradja doktor ni babica nego se zena sama poradja
    zenu ne poradja doktor ni babica nego se zena sama poradja
    8)

  34. #34
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    ja ovu raspravu fakat ne kužim :?
    U čemu je problem??? tweety- što ti nebi rađala u bolnici u kojoj je mogućnost epiduralne ili porađanje uz pomoć medikamenata???!!!
    Jer tvoj odgovor mi je fakat zazvučao kao da tako razmišljaš ili ti mene uopće nisi shvatila.

    Što je pjesnik (iltiga ja) htio reći. Sada ću objasnit onako vulgaris:

    Dođeš u privatnu bolnicu, i kažeš :" Dobar dan! Ja sam došla rodit, i da vam odmah kažem da želim roditi skroz prirodno, znači ako se može izbjeći epizotomija, drip i ostalo."
    Onda ti doktor kaže:" Naravno gospođo, napravit ćemo sve što je neophodno da bi se poštovale vaše želje"

    Eko, i u čemu je onda problem???!!!

    Joj, što mrzim kada sama sebe moram spuštat na ovu razinu, da skoro pa moram crtati drugima, da bi me razumjeli

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Pa evo, da i ja tebi nacrtam, jer nisi dovršila priču. Nakon što ti odobre to i to, slijedi cifra koju si većina neće moći priuštiti. A poanta je da to isto trebaš dobiti u svakoj rađaoni u Hrv. Besplatno.

  36. #36
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Meni se to ne sviđa, pogotovo na to tko je nositelj projekta.
    I ja mislim da će tamo ići rađati bogate i poznate mame, a da će se pod pojmom što lakšeg poroda smatrati epiduralna i carski, a za tu masnu lovu prof. će vam napraviti i plakat sa vašim tek rođenim djeteom (mislim da je dotični to napravio našem poznatom ex košarkašu i njegovoj ženi, ex tzv. pjevačici, nekako me zasmetalo, taj dan se tamo puno djece rodilo pa nitko nije dobio plakat)
    Jedino je dobro da lovu što su do sada dobivali pod stolom, sad će dobivati legalno, a one koje su htjele carski rez bez med. indikacija uvijek su mogle naći u bolnici kome će ga platiti.

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    Joj, što mrzim kada sama sebe moram spuštat na ovu razinu, da skoro pa moram crtati drugima, da bi me razumjeli
    Ali ipak si dobra duša pa se potrudiš i oko nas koji malo teže shvaćamo.

  37. #37
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    irena, lijepo od tebe što si se spustila na moj nivo. hvala, ali nisi trebala.
    a kad već pitaš što bi voljela, onda ću ti to i reći.
    voljela bi rodilište u kojem ne bi morala naglašavati da želim prirodan porod, već da je on sam po sebi razumljiv.
    ono što sam ja rekla je da se nadam da to neće biti u kojem će doktori ispunjavati sve pacjentove želje, samo zato jer je platio.
    Pa evo i za tebe onako vulgaris.
    Nadam se da pacjent neće moći dobiti carski rez samo zato jer je platio.
    Nadam se i da beba na zadak neće automatski značiti carski.
    i da se ne ponavljam nadam se da će ta bolnica zaista biti bolnica prijatelj mama i beba.
    Naravno, jasno mi je da bi to zapravo trebale biti sve bolnice bez obzira privatne ili ne.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    Nadam se da pacjent neće moći dobiti carski rez samo zato jer je platio.
    Pa to može i sad u bilo kojoj bolnici, sumnjam da će u privatnoj biti drukčije.
    Dok god žene razmišljaju o carskom na način "ako platim, dobijem sve što hoću" (što je, po meni, prikladno za tržnicu, nikako za bolnicu), naći će se i dr koji će to napraviti.

  39. #39
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj tweety prvotno napisa
    Nadam se da pacjent neće moći dobiti carski rez samo zato jer je platio.
    Pa to može i sad u bilo kojoj bolnici, sumnjam da će u privatnoj biti drukčije.
    Dok god žene razmišljaju o carskom na način "ako platim, dobijem sve što hoću" (što je, po meni, prikladno za tržnicu, nikako za bolnicu), naći će se i dr koji će to napraviti.
    istina

  40. #40
    Irena001 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Crikvenica/Slavonski Brod
    Postovi
    396

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    irena, lijepo od tebe što si se spustila na moj nivo. hvala, ali nisi trebala.
    a kad već pitaš što bi voljela, onda ću ti to i reći.
    voljela bi rodilište u kojem ne bi morala naglašavati da želim prirodan porod, već da je on sam po sebi razumljiv.
    ono što sam ja rekla je da se nadam da to neće biti u kojem će doktori ispunjavati sve pacjentove želje, samo zato jer je platio.
    Pa evo i za tebe onako vulgaris.
    Nadam se da pacjent neće moći dobiti carski rez samo zato jer je platio.
    Nadam se i da beba na zadak neće automatski značiti carski.
    i da se ne ponavljam nadam se da će ta bolnica zaista biti bolnica prijatelj mama i beba.
    Naravno, jasno mi je da bi to zapravo trebale biti sve bolnice bez obzira privatne ili ne.
    A što tebe briga kako će se druge žene porađati???
    Valjda kada ideš rodit misliš na sebe i nadaš se da će ti se tvoje želje ostvariti, a ne ideš razmišljajući kako će ona susjeda sa 5. kata roditi.
    Ako netko želi na glavi roditi: sretno mu bilo, što to ima samnom.

    Citiraj Bomballurina prvotno napisa
    Pa evo, da i ja tebi nacrtam, jer nisi dovršila priču. Nakon što ti odobre to i to, slijedi cifra koju si većina neće moći priuštiti. A poanta je da to isto trebaš dobiti u svakoj rađaoni u Hrv. Besplatno.
    Vidiš, ja bi si to mogla priuštit, a ako budem išla OPET ću tražit epiduralnu kao i prvi put :D

    A sada idem sa ovog topica, jer mi se neda raspravljat više


    ivarica brisala "strani" smajli, suprotno je pravilima foruma

  41. #41
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Ovo mi zvuči loše. U biti ispada da će to biti rodilište u kojima će se žene lakše porađati, a ne prirodno. Mislim da će to biti rodilište u koje će dolaziti bogatašice i "zvijezde" koje će samo tražiti da ima čim prije izvade bebu iz utrobe
    I meni se čini da vuče na to...bah... :/
    Istina, pa kad čitam po novinama od svih tih "bogatašica" i "zvijezda", koja je od njih rodila vaginalno i malo se pomučila?

  42. #42
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,503

    Početno

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Ovo mi zvuči loše. U biti ispada da će to biti rodilište u kojima će se žene lakše porađati, a ne prirodno. Mislim da će to biti rodilište u koje će dolaziti bogatašice i "zvijezde" koje će samo tražiti da ima čim prije izvade bebu iz utrobe
    I meni se čini da vuče na to...bah... :/
    Sorry za ovo iznad, krivi potez!


    Istina, pa kad čitam po novinama od svih tih "bogatašica" i "zvijezda", koja je od njih rodila vaginalno i malo se pomučila?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Špansko-Knežija
    Postovi
    563

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    A što tebe briga kako će se druge žene porađati???
    Valjda kada ideš rodit misliš na sebe i nadaš se da će ti se tvoje želje ostvariti, a ne ideš razmišljajući kako će ona susjeda sa 5. kata roditi.
    Ako netko želi na glavi roditi: sretno mu bilo, što to ima samnom.
    onda nas nije briga ni što susjed s 3.kata tuče ženu i dijete... nije nas briga ni što neke mame ne doje, ni što uvode dohranu s 3mj... nije nas briga što djeca stradavaju jer nisu u sjedalicama... baš nas briga što doktori reklamiraju adaptirano i jednokratne pelene... i baš me briga što je neko dijete invalid zbog nemara liječnika i što je susjeda s 2.kata dobila otkaz iako je trudna...
    ustvari... baš me briga što tamo negdje postoje mame (i tate) koji troše svoje vrijeme kako bi bilo što od toga promijenili... ionako to rade samo za sebe...

  44. #44
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj Irena001 prvotno napisa
    A što tebe briga kako će se druge žene porađati???
    [/i]
    to je dobro pitanje o kojem ću razmisliti.
    Za sad mogu samo reći da ne znam zašto me briga, ali briga me je.


    p.s. ispravak same sebe :nije pacjent već pacijent

  45. #45
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    A što tebe briga kako će se druge žene porađati???
    Valjda kada ideš rodit misliš na sebe i nadaš se da će ti se tvoje želje ostvariti, a ne ideš razmišljajući kako će ona susjeda sa 5. kata roditi.
    Ako netko želi na glavi roditi: sretno mu bilo, što to ima samnom.
    :shock:
    uh, mislim da si fulala forum, jer ovdje je većini itekako stalo

    kada ideš roditi misliš na sebe ali kada čitaš tuđe horor priče sa poroda poželiš da se to više nikada ne dogodi nekom drugom i onda ako imaš to u sebi počneš djelovati, netko aktivnije od nekog drugog, netko djelom, netko rječju...
    i tvoja kćer će jednom biti ta žena o kojoj pričaš...

  46. #46
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Postano: uto svi 02, 2006 9:57 pm
    Šuška se da će se u Zagrebu otvoriti privatno rodilište, da bi porod mogao koštati oko 2000 eur, ali da će se poštovati želje i potrebe majke. Vlasnik bi trebao biti jedan dr. iz Zagreba s dugogodišnjim iskustvom i praksom (ima i privatnu ordinaciju). Ideja je popularizacija Prirodnog Poroda.

    Evo da se citiram iz svibnja


    Taj je liječnik išao na konzultacije u Austriju, pa možda se ipak rodilište ne svede na carski i epiduralnu.Ako je do sad ignorirao, uAustriji su ga sigurno senzibilizirali na roma-koli, stolčić, kadu i ostale opcije, te na ritam poroda koji ne određuje dr. nego majka-rodilja.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    mama jos malo, ja se stvarno nadam da ce biti tako.
    Ako nije tajna od kuda znas ovo za ideju popularizacije prirodnog poroda?

  48. #48
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Rekao mi je dr. iz Austrije, koji je dr. Podobnika upoznavao s njihovim načinom pristupa rodilji- prirodni porod. Ideja i jest prirodno, a sad, naravno ako se majke odluče za intervenciju da im se to ne može dokinuti (stvar izbora).

    Mene ne brine hoće li dr. uraditi carski, ako ga žena traži, nego ZAŠTO ta rodilja nema povjerenja u svoje tijelo i zašto traži bezbolno, ekspres, da ništa ne osjeti, ne čuje, ne vidi?

    Dr. C. Northrup reče: "Rađamo kako i živimo"

    Strah je u osnovi svih problema.

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb, malešnica
    Postovi
    65

    Početno

    Vidim komentari su razni na privatno rodiliste...
    Ja osobno sam bila bas sretna kad sam procitala tu vijest, mislim da je najvaznije da imamo mogucnost izbora - nekako mislim da smo MM i ja dovoljno pametni i odgovorni da, u dogovoru s lijecnikom, izaberemo kako zelim roditi... u vodi, s epiduralnom, carski... nije bitno, moja beba - moj izbor...
    A sto se tice skupoce, vjerojatno ce biti skupo, al ja bih se osobno radije odrakla gluposti na koje svakodnevno trosim lovu, eventualno ljetovanja ili cega god bude potrebno da bi rodila privatno....
    S obzirom na komplikacije u trudnoci, imam socijalnog i privatnog ginica i razina usluga kod privatnika je puno bolja, a da ne pricam o osjecaju olaksanja, kada mi kvalitetnom opremom pogleda bebu i kaze da je sve ok.... vrijedi svih para koje mu platim...
    Eto, ko sto sam rekla, najvaznija je mogucnost izbor - pa ko zeli privatno moze, ko zeli u Petrovu moze, ja osobno ne bih nikad nakon horor iskustva moje dobre frendice... i jedva cekam privatno rodiliste.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Da, najbolje je imati mogucnost izbora.
    Meni bi bio problem, da radjam u Hrvatskoj, taj da ja ne zelim lijecnika pri porodu, nego samo babicu. Otvaranje privatnog rodilista pod vodstvom lijecnika onima poput mene ne nudi mogucnost izbora.
    NIti bih zeljela skrb tijekom trudnoce od strane ginekologa, nego od strane babice.
    Zato me privatno rodiliste toliko ne veseli, cak i da promoviraju "prirodni" porod; npr Romino kolo je za mene intervencijska aparatura, doduse puno bolja, blaza i suptilnija od kreveta s onim vjesalima za noge, ali , svejedno je dio mentalnog pristupa koji kaze zenama da im je i za najnormalniji porod potrebna/pozeljna pomoc pomagala i slicnog, da im je potrebno nesto drugo da im "ublazi bol, olaksa itd..." porod, nesto drugo od njihovog tijela, uma i odgovarajuce okoline koja omogucava hormonima da blagotvorno utjecu na tijelo i um.
    Iz moje perspektive, ono sto mi je potrebno je kucna okolina, mir i neuznemirenost i jedna osoba koja ima povjerenje u radjalacke sile zene plus nesto znanja i iskustva, po mogucnosti, vlastitog.
    I da me pusti na miru nakon poroda da neometeno i dugo, koliko god ja to zelim, uspostavim odnos sa svojim djetetom.

    Kao sto sam rekla, privatno rodiliste u kojima porodu asistiraju lijecnici, u to se ne uklapa. Vjerujem da ima puno zena kojima se to uklapa u to sto i kako zele radjati i dobro je da ce one imati mogucnost izbora.
    Ipak ostaje pitanje, sto s nama kojima i time mogucnost izbora ostaje zatvorena. A i s onima koje nece moci ili htjeti (dodatno) placati za zdravstvenu skrb za koju vec ionako placaju.

    Jos bih na kraju izrazila ponovo rezervu da ce u takvom privatnom rodilistu pristup biti "prirodan". Oprema ili nedostatak opreme ne cini one koji asistiraju porodu interventnima ili neinterventima, nego ga time cine njihova iskustva, shvacanja, um, sposobnost odvracanja od porodnicarskog skolovanja kojima su bili izlozeni i duhovni horizoniti, a sve to se ne moze nauciti u par posjeta Austriji (ako se uopce moze tamo nauciti).

    Trudnoca i porod su normalni fizioloski procesi koji imaju svoje specificnosti i tijekom kojih zena moze biti "ugrozena", ali za vecinu zena oni jesu normalni i bez komplikacija.
    Babice su one koje su najpozvanije da skrbe za zenu tijekom trudnoce,poroda i babinja, a ne ginekolozi, cije skolovanje je vezano za proucavanje patoloskih stanja, kako ih sprijeciti i kako ih lijeciti.
    Vecina zena nema patologiju tijekom trudnoce niti tijekom poroda, iako ih mogu "zadobiti" djelovanjem lijecnika. Mogu ih "zadobiti" i "po prirodi" i zato je dobro da ginekolozi imaju skolovanje koje imaju pa da mogu pomoci u takvim slucajevima.
    Babice bi trebale imati drugacije obrazovanje i drugacije iskustvo , koje nije vezano za patologiju, nego je vezano za poznavanje i uvazavanje sila prirode koje su omogucile da zenke svake vrste moze sigurno donijeti na svijet svoje mlado.
    Zato bih se ja veselila njihovoj privatnoj praksi, a ne veselim se privatnoj bolnici, u kojoj ce, u najboljem slucaju, raditi i podrzavati ovakva nacela, a sve lovorike (i lovu) ce pokupiti netko drugi.

    Da li bismo zagovarali sustav koji zdravu djecu , umjesto tetama u vrticu, povjeravali na cuvanje specijalistima za djecu s poremecajima u ponasanju?
    Problem nastaje kada se ocekuje patologija tamo gdje je nema.

Stranica 1 od 7 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •