Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 319 od 319

Tema: Privatno rodilište u Zagrebu

  1. #301
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    mislim da kod njih nisu ceste visokorizicne trudnoce
    kao sto rekoh, iz naseg rodilista bi neki kompliciraniji slucaj ionako prebacili u zg, a tamo sam bila bliza bilo kojem zg centru
    da, dostupnost lijekova je jako bitna nakon carskog - neofen 400, koji mi mm moze donijeti, nije dovoljan, jer treba nesto jace
    osjetila sam razliku kak je to kad nisu i kad jesu dostupni lijekovi
    ja nisam, i ne bih, nikoga nagovarala da rodi tamo (ili bilo gdje drugdje)
    ides gdje zelis
    i ja sam

  2. #302

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam rodila na carski u Podobniku. Htjela sam prirodno, nabrijavala se na to, planirala i na kraju nista. Decko se nije htio okrenuti, ostao je glavom dolje, ali okrenut za 180. Z aci leda su mu bila na mojim ledima i celom ide van sto ne koze proci nikako. Pa smo isli na carski, drago mi je jer se nisam patila nit ista. Rekla je doktorica da dodemo taj ponedjeljak na pregled, ako je jos uvijek u tom polozaju da nemamo vise sta cekati jer se on okrenuti nece, pogotovo ako pocnu trudovi i da ostajem. Tako je i bilo.
    Samo da kazem da me u drzavnoj bolnici ne bi ni pregledali ultrazvukom prije vec bi me pustili u trudove i poslije ako ne bi islo (a ne bi) onda bi bio hitan carski. To mi je potvrdila i dotkorica koja je prije radila u drzavnoj i ona koja radi sada. Dosta sam tu vec rekla.

    Sto se tice usluge, sve je bilo super. Muz je bio pored moje glave u sali sto mi je bilo super, bebu su uzeli preko noci da se odmorim, ali samo zato jer sam se slozila s tim. Ionako je samo spavao kad je izasao. Dobivala sam prvih dana na infuziju protiv bolovs stalno nesto, ako bih slucsjno i osjetila bol oni bi dali jos. Poslije sam dobivala tablete svako 8 sati. Nikad gladna nit zedna, imala sam stalno voce na raspolaganju, caj, vodu. A najvaznije mi je to sto se ni u jednom trenu nisam za djete brinula jer sam znala da je u dobrim rukama.
    To je moje jedino iskustvo poroda

  3. #303
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Hmmm zanimljiva tema, ne znam što mi bi da je čitam. Jer sam s rađanjem definitivno gotova.
    No kako se kao tema provlači CR a imala sam dva - da napišem komentar.
    Uglavnom prvi porod, CR na termin u Vinogradskoj zbog (krive) procjene težine bebe - nisam bila nimalo zadovoljna, bila sam tamo 6 beskonačnih dana, nikakve podrške dojenju (sve sam na kraju morala sama shvatiti i svladati), sestre konstantno nabrijane i sve si ti glupa/kriva, nikakve pomoći od njih, očajni kreveti, došla doma najneispavanija u životu s bebom na bočici - uglavnom izj**ala se s uspostavom dojenja još 6 tjedana nakon toga. Generalno koma. Ali je ožiljak bio jako lijep, dobro su me sašli. Hrana mi je bila nebitna, neorganiziranost i bezobrazluk osoblja crvena krpa. JSanitarni čvorovi ne baš čisti, no ko netko tko se naputovao i nakampirao - preživjela sam i puno gore. Tko je pušio u wc-ima ma apsolutno nije briga nit me smeta.

    Drugi porod sam se malo bolje raspitala očekujući da ću opet na CR (tako je i bilo), i ovaj put sam odabral SD samo i jedino zbog saznanja da si tamo samo 3 dana i puste te doma ako je sve OK. To iskustvo mi je bilo pozitivno, sestre ok, dojenje opet problematično ali ipak puno bolje, ljekove sam dobivala kad sam tražila (ali ja sam srećom od onih koji već drugi dan nisu trebale ništa), hrana jadna ali briga me za ta tri dana (ionako sam imala 10kg viška, što manje hrane to bolje), bebu su odnijeli SVAKU večer na moj zahtjev da se naspavam, nemam pojma jesu je dohranili ili ne - nakon prvog iskustva me bilo briga jer sam znala da ako je veći dio dana na cici da će to brzo biti doma ok. Ak sam htjela kavu otišla sam tih 20 m do aparata, ionako je trebalo šetati zbog opasnosti od tromboze.

    Uglavnom, iako sam imala mogućnosti platiti privatno odlučila sam da ljubazne sestre, bolja hrana i apartman nisu vrijedni tih novaca. Bar meni. CR kao operacija isti simo i tamo, njega bebe isto. Nisam požalila. Pogotovo što sam treći dan išla doma, to mi je bilo najbitnije od svega (osim naravno da smo i beba i ja ok)

  4. #304
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja cu samo ispraviti netocnu informaciju. Dva poroda, dvije drzavne bolnoce, u obje kad sam dosla u bolnicu roditi raden je uzv
    Posljednje uređivanje od Vrci : 24.10.2019. at 09:32

  5. #305
    Bluebella avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,060

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu samo ispraviti netocnu informaciju. Dva poroda, dvije drzavne bolnoce, u obje kad sam dosla u bolnicu roditi raden je uzv
    Ja cu se isto složiti s ovim. Prije oba poroda mi je rađen uzv. Obje bebe su rođene u državnoj bolnici (prvo Vinogradska, drugo Petrova), iako je za drugu bebu opicija bio podobnik, ali zbog silnih komplikacija i lezanja u bolnici tokom trudnoce, ipak je izbor pao na državnu bolnicu.

  6. #306
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu samo ispraviti netocnu informaciju. Dva poroda, dvije drzavne bolnoce, u obje kad sam dosla u bolnicu roditi raden je uzv
    Potpuno točno. 4 poroda u državnim bolnicama, uvijek rađen ultrazvuk i sve po ps-u.
    I sve pohvale Merkuru za zadnji put.

  7. #307
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu samo ispraviti netocnu informaciju. Dva poroda, dvije drzavne bolnoce, u obje kad sam dosla u bolnicu roditi raden je uzv
    I ja se slažem. Sv.duh - prije gotovo 20 godina, uzv prije oba poroda.

  8. #308
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nakon cijele akcije o nasilju u porodu, mene osobno čudi nevjerica da je nekome bitno da se osjeća kao čovjek / žena u rodilištu, jer se 3-5 dana "prežive". Niti bi trebalo bit čuđenje u svijetu nakon što je postojala Rodina akcija koja je prikupljala priče žena koje su iskusile na porodu, i ne sjećam se da je neka od bolnica pozitivno iskočila u smslu - evo, tu je humani tretman, žene se poštuju i ne tretiraju se snishodljivo. To je sustavni problem svih bolnica, zdravstva u RH općenito. Zato je i bila ta akcija. Netko na svom porodu ima više sreće, neko manje. Ne mislim da je privatno med i mlijeko, ali nije mi OK poruka da je nevažno je da te tretiraju kao čovjeka, da to sve "ovisi o očekivanjima" (u stilu koji naivac, ako očekuješ išta više osim da prođe).... kako sam prevalila famoznih 5 dana, te iste koje su komentirale "ma samo 3-5 dana", su na kraju plakale, kao i ja. Sjećam se točno svog osjećaja kao da si u filmu zarobljen kad ono Amerikance negdje u svijetu zatvore, a oni zazivaju "I'm an American citizen, call my ambassador, get me outta here". Što je bio moj osjećaj. A nije da bolnica po drugim pitanjima u RH nisam vidjela. Sve lijepo je za mene počelo kad smo nogom prešli vrata rodilišta.

  9. #309
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Na putu za doma, ne za unutra .

  10. #310
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a ja cu dodati da ne, ne rade uzv u svim drzavnim rodilistima prije poroda
    pa cak niti kad je u pitanju vbac i trebalo bi provjeriti stanje reza od carskog
    al zato bez pardona daju drip i naskacu na trbuh - ne znajuci kakav je rez
    nisam vise imala povjerenja i nisam htjela toj ekipi ponovo, i sva sreca da je tako bilo
    jer, uzv, kad je zapoceo porod, je vjerojatno spasio i mene i malu
    ne da mi se sad o detaljima svih mojih poroda, al samo cu zakljuciti da je, uz privatne ivf-ove, to bilo najbolje potroseni novac

  11. #311
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja nisam niti jednom plakala. Ni itko u sobi. Oba puta. Na SD su mi sestre bile ljubazne i od pomoći, doktori isto. Ali naravno ima ih nedovoljno i toga sam bila svjesna. Ne da ja ne vjerujem da je drugima bitno kakvo je osoblje, i sama sam mijenjala bolnicu jer prvi put nisam bila zadovoljna, ali velim meni to nije bilo vrijedno tih novaca. A drugi put pogotovo nisam osjećala kao da mi nesto fali, proletilo je u trenu

    No ja sam ionako bila 99% sigurna da ću na CR i tako je i bilo, pa nisam brinula o babicama, dripu, tretmanu u radjaoni i sl... Znači moj komentar se primarno odnosi na CR i sve vezano uz to jer to sam jedino i imala.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 24.10.2019. at 23:42

  12. #312
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom, iako sam imala mogućnosti platiti privatno odlučila sam da ljubazne sestre, bolja hrana i apartman nisu vrijedni tih novaca. Bar meni. CR kao operacija isti simo i tamo, njega bebe isto. Nisam požalila. Pogotovo što sam treći dan išla doma, to mi je bilo najbitnije od svega (osim naravno da smo i beba i ja ok)
    Meni je još veliki minus privatnoga, ako je bilo što loše sa bebom šibaju ju u državnu bolnicu.
    Puno je lakše za majku, ako je ona već tamo.
    Ja sam imala takav slučaj i drago mi je da smo bile u istoj bolnici.

  13. #313
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cathy, nasi ionako sibaju za zg ako su neke vece komplikacije
    pa mi je sa te strane bila prednost otici u zg

    sillyme, da, drugacije je kad znas da svakako ides na cr
    iako, analgezija mi bitna, jer cemu se patiti ako ne moras...

  14. #314
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam niti jednom plakala. Ni itko u sobi. Oba puta. Na SD su mi sestre bile ljubazne i od pomoći, doktori isto. Ali naravno ima ih nedovoljno i toga sam bila svjesna. Ne da ja ne vjerujem da je drugima bitno kakvo je osoblje, i sama sam mijenjala bolnicu jer prvi put nisam bila zadovoljna, ali velim meni to nije bilo vrijedno tih novaca. A drugi put pogotovo nisam osjećala kao da mi nesto fali, proletilo je u trenu

    No ja sam ionako bila 99% sigurna da ću na CR i tako je i bilo, pa nisam brinula o babicama, dripu, tretmanu u radjaoni i sl... Znači moj komentar se primarno odnosi na CR i sve vezano uz to jer to sam jedino i imala.
    Slično iskustvo sa SD, ali nisam išla na CR. MM je bio na oba poroda. Imala sam prijevremeni drugi porod nakon čuvanja trudnoće. Imam za bolnicu samo riječi hvale, pogotovo kada je moj mlađi sin još morao ostati par tjedana zbog žutice. Ne znam kako bi to išlo u privatnom rodilištu, pa neću reći da to ne valja. Samo želim reći da su u državnoj bolnici imali razumijevanja za moje želje, pustili su me na prvom porodu tri dana da se polako otvaram (beba malo ispod 5 kg), a nakon drugog su poticali moje napore da održim dojenje iako je dijete ležalo na kvarcanju i sve u svemu - prošlo je ok.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.10.2019. at 09:00

  15. #315
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja cu samo ispraviti netocnu informaciju. Dva poroda, dvije drzavne bolnoce, u obje kad sam dosla u bolnicu roditi raden je uzv
    Tako je i meni bilo prije 20 godina.
    SD pola pet ujutro, dežurni liječnik me primio, napravio uzv, izmjerio zdjelicu i zaključio da ostajem jer je porod krenuo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #316

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    6

    Početno

    Nakon dva poroda u državnim bolnicama, i jednog u Podobniku, mogu samo reći da je da je porod kod Podobnika prepredobro iskustvo, u svakom pogledu.
    Onaj tko nije probao porod i u drzavnom i u privatnom rodilistu ne moze to usporediti, a onaj tko je probao zna o čemu pričam!

  17. #317
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Istina je da tko nije probao,ne moze uopce ni pojmit, ni usporedit. S tim se apsolutno slazem,mozemo samo nagadjat.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.12.2019. at 23:56

  18. #318
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Točno, nemam iskustva za usporedbu. No, imam iskustvo poroda u riječkom rodilištu i iskustvo kupovanja nepotrebnoga za velike novce
    Tako da znam zašto plaćanje poroda ne bi bila opcija za mene. Doduše, meni ni plaćanje zubara nije opcija, meni je javno zdravstvo posve dobro.

  19. #319
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ja sam radjala oba puta na.Sv.Duhu, al cesto znam koristit zdrav.usluge u privatnom zdravstvu jer mi je iskustvo neusporedivo bolje.

    Operirati vene privatno ili u bolnici, ma ono neusporedivo jer u bolnicama jos ne koriste te suvremene metode (tad kad sam ja operirala je svega par dr.radilo ugfs metodu) gdje ti uopce ne treba oporavak I mogucnost recidiva je mala.

    Ili npr. MM s izrazito kompliciranim ocnim problemima, naravno da je isao privatno operirati oko. Skoro bez oporavka, samo se stedio ekrana par dana.

    Ili godisnji sistematski obavit privatno, pa to se odradi za 2-3 sata, a preko javnog zdravstva nemoguca misija koja bi trajala mjesecima s brdom papirologije, uputnica I cekanja.

    Nije nam zao ni lipe dane za zdravlje.

    FalaBogu inace smo zdravi kuc-kuc...

Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •