Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Gdje mjeriti razinu vitamina i minerala u tijelu?

  1. #1
    prestran

    Početno Gdje mjeriti razinu vitamina i minerala u tijelu?

    Možete li mi reći gdje ste obavljali mjerenje minerala i vitamina u tijelu? (Twinlab-gdje je to?)
    Hvala!

  2. #2
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Twinlab na ćošku Vukovarske i Miramarske

  3. #3
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    vukovarska 74, ispod hotela internacional, ima veliki natpis
    broj tel. 618 30 00
    za tu pretragu se moraš naručiti
    košta 70kn

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    149

    Početno

    da li tko zna, postoji li u Rijeci slično?

  5. #5
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    U apoteci, besplatan pregled.
    Imaju barem jednom mjesečno nekakve besplatne preglede nečega.

  6. #6
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    možda da nazoveš Twinlab u ZG pa pitaš da li dolaze u Rijeku?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    149

    Početno

    hvala na savjetu!

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    da li se odmah dobiju rezultati?


    - ja sam u ponedjeljak u zagrebu pa bih zakazala sad za pon ako tako moze. Kako oni to odredjuju: iz krvi ili?

    zna li netko ima li slicna stvar u bgd-u? (neki minerali znam da se mogu u labu u domovima zdravlja izmjeriti, samo sto za to treba uputnica a nitko nece da vam je da)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    47

    Početno

    Pipo,

    u Rijeci ti minerale i vitamine može izmjeriti dr. Došen. Na osnovu toga ona ti preporuči pripravke koji ti odgovaraju, kao i prehranu. Ako hoćeš, šaljem ti broj telefona na pp.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj mila67 prvotno napisa
    da li se odmah dobiju rezultati?
    - ja sam u ponedjeljak u zagrebu pa bih zakazala sad za pon ako tako moze. Kako oni to odredjuju: iz krvi ili?
    zna li netko ima li slicna stvar u bgd-u? (neki minerali znam da se mogu u labu u domovima zdravlja izmjeriti, samo sto za to treba uputnica a nitko nece da vam je da)
    rezultati odmah
    nisam baš sigurna koliko je to znanstveno - naime, nekakvim metalnim štapićem dodiruje ti razne točke po tijelu, a kazaljka uređaja (el. otpor kože?) se pomiče
    to nije kao analiza iz krvi
    niti analiza iz kose, koja se ne radi kod nas, ali postoje mjesta koja ti uzmu uzorak i šalju van na analizu - prilično je skupo, ali sam čula da je dobro, jer rade i analizu eventualnih teških metala u tijelu - negdje sam bila postala link, tu ili na "prije začeća"

    mila, što se zagreba tiče, upravo sam ih nazvala:
    rade drugi tjedan u utorak 11-19 i srijedu 9-17 - ovaj broj gore naveden, twinlab u vukovarskoj
    teta kaže da nije sigurna možeš li se prijaviti, jer imaju već 80 ljudi prijavljeno, a mogu primiti samo 60
    rekla sam da zovem za frendicu iz inozemstva, pa je rekla da će ti izaći u susret - dakle, ako možeš ostati u zagrebu u utorak, hitno nazovi ženu i uvjeri je da te prime, reci da te je kolegica najavila

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    joj metvica divna si, puno ti hvala.

    ali, ne vrijedi, ja utorak ujutro moram vec biti nazad u ofisu (jedva da sam i ova dva dana - petak i ponedjeljak iskamcila slobodno - lazu sta sad opet hoces?! pa u sedmom mjesecu gotovo da nisi ni radila - to zlobno aludiraju na moje odsustvo kad sam isla na ivf)

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    A da ti odeš malo do tržnice i kupiš voća i povrća ... To je sve od vitamina i minerala koji su ti potrebni.
    To ti je obična pljačka za lakovjerne, onda ti još preporuče da kupiš nešto kod njih nakon mjerenja. Ako zaista želiš sponzorirati prodavače magle, samo izvoli.

  13. #13
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    mami, nije baš tako, naravno da su voće i povrće super, ali bitno je da li ti možda fali kalcija, vitamina c , natrija ili nekog drugog vitamina, meni i MM je ispalo da su nam svi vitamini i minerali u granicama normale i nisu nam ništa "uvalili", a i da su nam odmah preporučili ja ne bi odmah kupila i raspitala bi se gdje je povoljnije

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno

    To što oni "kao mjere" nema veze s razinom vitamina i minerala. Upravo je smiješno što ljudima uspijevaju prodati, mora se reći ipak da su uspješni kao i krojači u priči "Carevo novo ruho".
    Sorry, ali ovo ti pišem s najboljom namjerom, s punom odgovornošću i znanjem.
    Oni koji to vjeruju i čak plaćaju, neka im bude. Tebe nemam namjeru razuvjeravati, ali netko će možda poslušati i otići na tržnicu, popiti 2 čaše mlijeka i zdravo se hraniti. I pokušati to isto pružiti svojoj djeci, a ne ih filati "vitaminima".

  15. #15
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ok, svatko ima pravo na svoje mišljenje, usput ovo je podforum u kojoj većina nema dijece, budemo ih hrenili voćem i povrćem kad ih budemo imali

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    beograd
    Postovi
    65

    Početno

    pitam se pitam: sta nama (sem djece) jos fali, jer ovaj cijeli forum se zadnjigh dana pretvorio u nesto strasno: neki ljudi kao da nista ne citaju jedni druge vec se ulogiraju samo da bi nekoga ispljuvali, i to ne birajuci nacin (moze se to i kulturnije)


    Dakle, ni ja bas puno ne vjerujem da se tim nekim stapicem moze nesto precizno izmjeriti. Nadalje, ako se ja ne hranim pravilno, ne znam tko onda! (osim sto bih mozda mogla malo smanjiti porcije, pa cak i voca i povrca )

    Ali, ako imam hipotireozu (sto je poremecaj metabolizma) iako zaljecenu, i tko zna sta jos, i ako mi je uprkos zdravoj prehrani hemoglobin na donjoj granici, onda je meni logicno da to moje uneseno zeljezo, pa vjerovatno i magnezij, nesto iznutra trosi vise nego je to ocekivano.

    A o "uvaljivanju" smeca u obliku tableta se potpuno slazem, niti sam namjeravala ista od twinlaba kupiti (i moj dr mi je rekao da od nikad nista ne uzimam)

  17. #17
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Je li netko od vas radio analizu teških metala iz kose? Je li to samo neka navlakuša ili ima nekog smisla? Hvala

    Iako nije tema za potpomognutu...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 28.10.2019. at 10:49

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Rekla bih da je analiza krvi pouzdanija od analize vlasi kose.

  19. #19
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Je li netko od vas radio analizu teških metala iz kose? Je li to samo neka navlakuša ili ima nekog smisla? Hvala

    Iako nije tema za potpomognutu...
    apsolutno ima smisla odredit izlozenost TM, ali mislim da atomac za to imaju samo IMI i Ruder. i ne znam moze li netko s ceste donijeti uzorak

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    apsolutno ima smisla odredit izlozenost TM, ali mislim da atomac za to imaju samo IMI i Ruder. i ne znam moze li netko s ceste donijeti uzorak
    Naručiš to preko Analize ili bilo kojeg drugog privatnog laboratorija - oni će već znati kamo se šalju uzorci. Evo, tu sam našla info https://poliklinika-analiza.hr/anali...etala-iz-kose/

  21. #21
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Naručiš to preko Analize ili bilo kojeg drugog privatnog laboratorija - oni će već znati kamo se šalju uzorci. Evo, tu sam našla info https://poliklinika-analiza.hr/anali...etala-iz-kose/
    istina, ima
    oni salju izvan hrvatske

  22. #22
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ali opet, iz kose imas izlozenost unutar posljednja 2 mjeseca. ako je kosa nefarbana.
    ako znas sto ces s tim rezultatima, odi placaj. mozes na 12 rata ako zelis iz ciste radoznalosti, kupi si rade nove cipele ili torbu ili otputuj negdje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •