Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: Jahanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno Jahanje

    Adrian već dugo što uz nas što na ponijima, jahucka/sjeducka na konjima. Nakon duuugo premišljanja danas smo ipak krenuli sa školom jahanja. On je od ranije znao neke osnove, položaj tijela, držanje isl, ali svejedno me totalno danas osvojio što sa stavom prema konju što sa time kako mi je odlično išlo. Prvi put u životu sam ga vidjela da 45 minuta nije poželio išta reći i da niti jednom nije skinuo pogleda sa onog što radi Uglavnom već na prvom satu je kaskao i na kraju sata vodio konjića sam , zaustavljao ga i kretao sam.

    Škola (Jarun) je za svaku pohvalu, intruktori su odlični, konjići mirni, oprema prikladna dobi, i što je najbolje mjere sigurnosti su stvarno idealne , čak imaju prsluke za zaštitu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    :D

    I ja bih voljela da moje dijete ide na jahanje

    Od koliko godina primaju u školu?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    To je super!!! I mi bi svi na jahanje!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Službeno primaju od 8 godina, mi smo se jedva dogovorili za njega

  5. #5
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    :D I mi smo culi za tu skolu jahanja, a mislili smo pricekati jos malo jer nam sin ima 7.5 godina. Nis, odoh zvat.... 8)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Adi sutra jaši u 19, pa ako ste tamo javi se

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno Re: Jahanje

    Citiraj Alamama prvotno napisa
    ... je za svaku pohvalu, intruktori su odlični, konjići mirni, oprema prikladna dobi, i što je najbolje mjere sigurnosti su stvarno idealne , čak imaju prsluke za zaštitu.
    nasa vrticka prijateljica petogodisnjakinja je ovog ljeta slomila obje podlaktne kosti desne ruke padom s nervoznog konja

    to joj je bilo 3-4 jahanje, instruktorica ju je posjela na konja za kojeg je prvi dan ustvrdila da je malo nagao, javila se na telefon i curicu poslala s 12-godisnjakinjom u pratnji dok ona telefonira. u medjuvremenu je do njih dosla kobila s zdrebetom, zdrijebe je pocelo skakutat oko ovog nervoznog, ovaj se propeo, cura je ispala...

    jos je ta instruktorica komentirala da joj nije nis, da nek stave hladan oblog...



    ja sam jako htjela da ida ide na jahanje (tj. da bar proba), ali nema sanse da mogu to otpratiti s jos dvoje klinaca. a ova prica mi je to samo potvrdila...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    užas to defitvno ne bi smjelo tako izgledalo. poslikat ću Adrianov trening sutra pa ću staviti slike. Jaši se u ograđenom parkuru, dolje je meka piljevina, konjići imaju ložu (dug povodnik), instruktor radi jedan na jedan na učenika.
    Ako dijete u tako ranoj dobi dobije strah to se teško poslije sasvim izgubi. Ono što je meni bitno u ovoj dobi je da on nauči opušteno i pravilno sjediti i kretati se na konju. To su zahtjevi prema školi, inače mi je naravno najvažnije da se nauči ponašati prema konju, brinuti se i da ga to sve skupa smiruje i ispunjava

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ma problem je u tome sto nema nekih nacina da to funkcionira kako treba. kao i u masu drugih stvari. evo su tek sad se sjetili da treba regulirat i ove van-pansionske zabave za turiste... dok dovoljan broj ne pogine/rastoci se na tim djidjama - nema kontrole nikakve zalosno je da kod nas sve tako funkcionira...

    htjedoh reci, kod nas, na jugu istre, nema neke velike konkurencije u ponudi ikakvih vanskolskih/pansionskih/kakvihgod aktivnosti. i ono dobro sto se krene, nerijetko zavrsi iste sezone (ili bar druge)... to me rastuzuje, nema kontinuiteta, nema nacina da ti itko garantira da ce nesto dobro - dobro i ostati...

    kako da ja, kao neuki roditelj koji nije nikad jahao - procijenim da je skola jahanja dobra ili losa, pristup ovakav ili onakav, nego osjecajem u zelucu? zato sam se pomirila s time da ce nama takve aktivnosti (osim recimo gimnastike i slicnih - mirnijih - dvoranskih aktivnosti) morat pricekat da porastu svo troje... da ja mogu dovoljno kvalitetno prisustvovat tome i obratiti paznju na detalje...

  10. #10
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    isprike za ot

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    kako da ja, kao neuki roditelj koji nije nikad jahao - procijenim da je skola jahanja dobra ili losa, pristup ovakav ili onakav, nego osjecajem u zelucu?
    Ima način, instruktorska licenca. Ako to nemaju u školi zanemari i idi dalje. Dosta reda se u zadnje vrijeme uvelo u konjarstvu u Hrvatskoj zadnje vrijeme, ni blizu dovoljno ali ipak postoje mehanizmi.


    Inače dolje u Rovinju postoji farma Haber. Defitivno najkvalitetnija ekipa u dresurnom jahanju, ikad u Hrvatskoj. Imaju svoj uzgoj konja. Ako oni imaju školu , sigurno je odlična. Ne znam koliko je tebi to daleko

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Moja luce obožava jahanje..toliko ima mota..
    e sad..ona je još premala za aktivno bavljenje, ali zanima me ipak koliko košta mjesečno ?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Cijene su ti razno razne. Ima škola jahanja već od 70 kn sat pa do 120 kn sat.

    Za male sam ja dosad uspjela saznati cijene jedino na hipodromu i na jarunu.
    Na hipodromu se jaši u grupi i mislim da je prvi tečaj cca 1600 kn i da traje nekih 14 sati ili tako nešto.
    Na jarunu je indivudualni sat i ako uzmeš blok od 10 sati sat je 100 kn. Ako se uzme 30 onda je još jeftinije, ali nama tako malima 30 sati je puno previše.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    evo pravih cijena sa neta

    Pony Express Hipodrom

    ŠKOLA JAHANJA – I stupanj – početni tečaj
    16 sati (od toga 4 sata teorije)
    treninzi 2 puta tjedno, u grupi
    trajanje – 2 mjeseca
    CIJENA – 1800 kn tečaj (plativo u 3 rate)
    Individualni satovi – 200 kn sat

    ŠKOLA JAHANJA – II stupanj
    Za polaznike sa završenim I stupnjem
    30 sati ( od toga 5 sati teorije)
    treninzi 2 puta tjedno, u grupi
    trajanje – 4 mjeseca
    CIJENA – 750 kn mjesečno
    Individualni satovi – 200 kn/ sat



    jarun

    škola jahanja
    1 sat 120 kn
    10 sati 1000kn
    30 sati 2500 kn

  15. #15
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    danas je Do ponovno jahala - ona je odusevljena, nasli smo divne vlasnike u Fuzinama, puni su strpljenja, kobile su prekrasne...
    ali...nama su rekli da skolica moze tek od 12 god.?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    dob ti je ustvari limitirana sa veličinom konja. mali mou učiti samo na malim konjičima a njih nažalost nema puno, koji su dovoljno dobro ujahani
    Sjećam se da sam u engleskoj gledala klince 5-6 godina kako se već natjeću na ponićima. Kod njih se počinje već sa 4 godine

  17. #17
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ovo su veliki konji
    jedina ponica je sad trudna pa nam je bed gnjaviti ju a i nije zainteresirana, jedan su dan ona i D provele lezeci na livadi i sladeci se mrkvama i jabukama umjesto da su jahale...kaze D - bas smo se dobro ispricale

  18. #18

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    Alamama, imas li mozda i kontakte za skolu jahanja na Jarunu?! Kod nas doma je jahanje vec skoro 9 mjeseci stalna tema i vidim da Nika ne posustaje, redovito me podsjeca da sam obecala provjeriti sve opcije. Doduse, ja sam se bila raspitivala u Trajbaru kod Zapresica, ali nista nisam jos dogovorila, a Jarun mi je definitvno blizi i jeftiniji, a uz preporuku iz prve ruke postaje mi jos drazi.
    Premda je kod Trajbara ambijent prekrasan i to tesko da bilo tko moze nadmasiti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Da slažem se za Trajbar i ambijent. Stvarno je super, al nama to nije bila opcija jer ne primaju tako male u školu.


    Imam ja inače još jednu preporuku za malo veće klince, ako okolica svete nedjelje nije predaleko.
    Privatna štala pored strmca, intruktor je odličan i konj je odličan. Konj je jako visok pa zato nisam razmišljala da dam klinca tamo, ali ja osobno uživam u svakom treningu i ono što sam vidjela od škole izgleda jako dobro. Cijena je povoljnija od Jaruna.

    Što se Jaruna tiče oni su tamo svako popodne iza 16/17 tako da mislim da ti je bolje da odeš i dogovoriš se uživo. Subotom i nedjeljom su tamo prijepodne. Ovdje je mail i u pdfu sa cjenikom su mobiteli

    http://www.konjicki-centar.hr/



    Inače Adrian super napreduje, jučer je pomalo skužio i "lako jahanje" To je kada se u kasu diže iz sedla. tek smo odradili 4 sat i a već je puno napravio. Kako je mali ne žim forsirati pa ga ograničavam na 2 sata tjedno

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    61

    Početno

    Hvala ti na brzom odgovoru, prosetat cemo mozda vec sutra da vidimo gdje i kako rade. Ni Sv. Nedjelja nam nije daleko - mi smo ionako na zap.izlazu iz grada. Kako je tamo organizirano - u grupama kao kod Trajbara ili pojedinacno kao na Jarunu? I opet kontakt, ako imas

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    U Sv.Nedjelju (to je ustvari Orešje) je skroz individualno. Imam broj mobitela poslat ću ti na pp, malo kasnije (nemam ga tu).

  22. #22

    Početno

    litala (napisa):

    kako da ja, kao neuki roditelj koji nije nikad jahao - procijenim da je skola jahanja dobra ili losa, pristup ovakav ili onakav, nego osjecajem u zelucu?

    Ima način, instruktorska licenca. Ako to nemaju u školi zanemari i idi dalje. Dosta reda se u zadnje vrijeme uvelo u konjarstvu u Hrvatskoj zadnje vrijeme, ni blizu dovoljno ali ipak postoje mehanizmi.
    Licenca instruktora je bitna ukoliko želiš da dijete izgradi karijeru u sportu. To je kakava-takva garancija da će instrukcije možda biti kvalitetne, da će dijete moći polagati za licence nužne da bi moglo nastupati na natjecanjima i sl.

    Što se sigurnosti tiče, osjećaj u želucu je bitan. Pogledaj kakvi su konjići, da li su mirni. Zatim kakvi su instruktori, koliko su pažljivi i strpljivi. Ako netko ima licencu, to ga neće spriječiti da ode na kavu, a vođenje treninga preputi nekom 'naprednijem' djetetu, niti to znači da ima prikladne konje za školu jahanja za djecu. Dođi i promatraj koji sat, pa ako se konji ne bacaju, ne grizu, jašu ih djeca slične dobi kao i tvoja, ugodno je okruženje, i uvijek se radi pod budnim okom instruktora koji je strpljiv i pažljiv, onda je to to.

  23. #23
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Jahanje je divan sport, bavila sam se jahanjem aktivno od svoje 12 godine pa do fakulteta i mogu reći reći da tko jednom zavoli konje i konjički sport ostaje im uvijek vjeran. To je posebna ljubav. S iskustvom koje imam, ne bih bagatelizirala važnost licence, premda sam i sama svojedobno bez licence podučavala druge jahanju, kao što su i mene iskusniji i napredniji, bez licence, podučavali. Hvala bogu da se to mijenja i mislim da je dobro i važno da se sve više inzistira na licenciranju. Nije isto nešto znati napraviti i znati nekom drugom prenijeti svoje znanje. Osim toga, za dobivanje licence se treba potruditi, usavršiti u sportu i pokazati određeno znanje, a to sve ide u prilog osobi koja je odlučila na taj način poraditi na sebi. Voditi školu jahanja bez licence znak je neodgovornosti i nedostatka ozbiljnog pristupa jahanju. Bi li dali svoje dijete u auto školu koja nema licencu?
    Konjički sport je divan, ali konj nije mašina nego živo biće, plaho živo biće, ponekad nepredvidivo. Zato bi sigurnost trebala biti na prvom mjestu, a po tome ćeš odmah vidjeti i koliko je škola ozbiljna u pristupu jahanju. Da li inzistiraju na nošenju kacige? Kaciga mora biti OBAVEZNA, bez obzira je li u manježu piljevina, pijesak ili što već, i je li konj miran ili nemiran. Ja niti u ludilu ne bih stavila dijete na konja bez kacige. Padanje je sastvani dio jahanja, i svaki jahač, prije ili kasnije, pada s konja, i na to treba biti spreman.
    Druga stvar je veličina konja u odnosu na veličinu djeteta. Ne znam imaju li na Jarunu ponije, ako da to je u redu, ali ako ga stavljaju na konja od 170 cm onda to nije u redu i može biti vrlo opasno. Jahač bi morao moći osloniti ruku na konjska leđa dok stoji pored njega, po tome možeš procijeniti je li konj primjerene veličine za dijete. Mali jahač (dijete) - mali konj, a pogotovo ako se dijete tek uči jahanju.
    Što se tiče dobi djeteta za početak jahanja, mislim da 6 godina nije premalo ukoliku su ispunjeni uvjeti (licenca, poni, sigurnost jahača).
    Ako te nešto još zanima, pitaj, bit će mi drago.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Anvi slažem se u razmišljanju. No naravno i Zoran je velikim dijelom u pravu. Ono što osobno mislim je da je svakome tko ima jahačkog iskustva puno lakše procijeniti uvjete i instruktora i da mu tada ne treba informacija da li netko ima ins.licencu ili ne. Ali za one koji nemaju iskustva ovo može biti vrijedna informacija.

    Više se ne sjećam što sam pisala o Jarunu, ali što se tiče uvjeta sigurnosti obavezni su i kaciga i zaštitni prsluk. Dva ponija su u školi, oba odlično ujahana.

    Anvi iz znatiželje moram pitati, gdje si jahala? Jašiš li još?
    Ja sam se prije nekih 2 mjeseca vratila jahanju nakon 10 godina, i strašno sam sretna. Nisam uopće bila svjesna koliko su mi konji nedostajali. Zato sam i presretna da imamo zajedničku ljubav i da nam je sad gotovoa svaka nedjelja ujutro obiteljsko druženje uz konje

  25. #25
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Na Hipodromu, na Čretu i najdulje u Hiperionu. Prestala zbog fakultetskih obaveza, kasnije sam neko vrijeme volontirala u Krilima pa sam imala priiliku tu i tamo sjesti na konja, a onda dugo godina nisam nigdje jahala. Prije tri godine sam muža nagovorila da krenemo na jahanje kod prijatelja koji ima štalu u Jaski, no onda sam zatrudnila i to je prestalo. Nadam se da ćemo jednom, kao i vi, svi zajedno uživati u tom sportu.

  26. #26
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    danas je Do ponovno jahala - ona je odusevljena, nasli smo divne vlasnike u Fuzinama, puni su strpljenja, kobile su prekrasne...
    ali...nama su rekli da skolica moze tek od 12 god.?
    flower, drago mi je da se Do tako odusevila jahanjem i konjicima (pogotovo zato sto i mi vec godinama jasemo u Fuzinama i jako volim te konjice, njihove vlasnike, prirodu oko ranca, obliznja izletista, sve, sve...)
    Do 12-te godine mozda nije vrijeme za skolu jahanja, ali ako tako voli konje, uvijek ju mozes odvesti na ranc da ju par krugova provedu na konju, da konjice pocasti mrkvicom i jabukom, provede dan u prirodi...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Citiraj Anvi prvotno napisa
    Na Hipodromu, na Čretu i najdulje u Hiperionu.
    Na Hiperionu pretpostavljam u doba dok su već bili u Maksimiru? Mi smo velik dio života provele sa tim konjima al dok su još bili u Mokricama

  28. #28
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Da, u Maksimiru. Sjećaš se Gipsyja? Moja ljubav . On je bio i u Mokricama.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    kako se ne bi sjećala Nadržala sam se školica na njemu za 2 života
    Kad su konji došli u Mokrice prvo su došli Gypsi i Saladin. Tek dosta poslije je ZP dovodio ostale konje.

    "Moja najdraža " je bila Kava Al skakala sam i na Santosu i na Meranu ako ih se sjećaš

  30. #30
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Ma daj!!! Svi su bili u Maksimiru. Kava je bila divna! Merano isto, Saladin je uvijek bio svojeglav, a Santos je bio maza. Na žalost Merana i Saladina vise nema među živima, za Kavu i Santosa ne znam, a za Gipsyja sam se uvijek bojala pitati. Bojim se da niti njega nema. Uvijek će mi ostati u najljepšem sjećanju.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Mislim da je najgore u konjarstvu šti se toliko čest vežemo na konje koji nisu naši pa ih brzo izgubimo. Ja sam prestala jahati kad je ZP "prodao" Merana (na kraju nije al sam ja pauzirala od jahanja .. koja kvočka). Poslije smo imali svog konja koji je nažalost mlad uginuo. Iz svih tih razloga nisam se dugo usudila blizu konja.

    A sad još malo o spomenitim konjima saladin je fakat bio tvrdoglav al full full pametan. Mi smo ga zvali njemački ovčar jer je sve pamtio
    santosa sam obožavala, stvarno je bio beba, a ugodan za skakanje milina.
    A kava tu mi se srce steže. Spavala mi je na ramenu, bila sam kraj nje kad je oždrijebila Karamelu (ZP ju je kasnije nekako drugačije nazvao Kontesa ili tak nekak).

    Sječaš se Ćikoša i Ganimeda? Što je sa njima?

  32. #32
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Oba su bila u Maksimiru, Ganimeda je prodao ali je ostao u Hiperionu kao privatni konj, a za Čikoša se ne sjećam. Ne znam što je sada s njima, bojim se da su svi ti konji sada ili jako, jako stari ili ih više nema. A Niki? Niki je bio legenda.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Niki u to vrijeme još nije bio u ekipi, Zdravka je tek počela dolazi. Tako da njega znam samo "iz viđenja"
    Baš smo se slatko prisjetile

  34. #34
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Jesmo bome. Čekaj, moram napisati: "Kako je svijet mali!"
    Uživajte na Jarunu!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

  36. #36
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Odlicne su slike, sto je vazan!
    Steta sto moj skolarac nije htio na jahanje. Mladji sin se rasplakao od tuge kad smo dosli doma nakon posjeta konjima na Jarunu, on bi na jahanje, al nema jos ni 5 godina.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    ajoj, te suze su jako teške. Moj manji stalno cendra i pita kad će on ići gas (čitaj kas )

  38. #38
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Alamama kako Adrian napreduje s jahanjem?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Samaritanka, nismo preko zime jahali, preko tjedna ne možemo a tamo gdje sam jahala vikendom niji bilo konja za Adija.


    Ali imamo vijest, došao nam je Twist. Lukas više nije najmlađi član obitelji
    Danas smo ga prvi put jašili, nadam se da će Adrian sutra barem sjesti na njega
    http://public.fotki.com/VedranaM/adr...nje/twist.html

  40. #40
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Svaka čast na prinovi.

  41. #41
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Petra i Robi jasu od jeseni. Do nedavno instrukcija nije bas bila nekakva, nisu nesto napredovali. Sad se instruktorica promijenila i odlicna je. Jedino sto smo prije kojih mjesec dana imali uzasnu oluju (ona kaj je poharala po Europi i pobila nekoliko ljudi), konji su se bili jako splasili i na sljedecem jahanju jedan je poni zbacio jednog djecaka. To je Robija strasno preplasilo i nije se dao dva tjedna za redom na ponija, MM je te treninge isao s njima. Onda sam ja otisla i uspjela ga nagovoriti i sad je opet sretan. Petru je bilo malo frka poslije incidenta zbacivanja ali sad je OK i napreduje.

    U nasem jahackom klubu (pod britanskom paskom) obavezne su i jahacke kacige i jahacke veste.

  42. #42
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ala, prekrasni ste

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa

    U nasem jahackom klubu (pod britanskom paskom) obavezne su i jahacke kacige i jahacke veste.
    I u HR su obavezne i kacige i od 01.01. prsluci Bar nešto da je u skladu sa EU

    Super za Petru i Robija, baš mi je drago da uživaju

    Adi je danas jahao na Twistu, danas za prvi put samo u hodu na lonži, i nakon pola sata jahanja je tulio da je bilo premalo

  44. #44
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    podizem - sezona jahanja se kod nas ponovno otvara, kaciga i prsluk nabavljeni, strasno je uzbudjena sto ce sutra videti svoju ekipu, ne zna koga ce dobiti za jahanje.
    jasu li i drugi klinci?

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    73

    Početno

    Podižem temu.Išla bih s djecom na hipodrom jahati na konjićima.Ne škola jahanja već oni konjići što kruže, ha, ha.Jel netko zna u koliko je sati to vikendom.Znam da su nešto pomicali vrijeme, al nisam sigurna jel to još vrijedi i jel ima toga uopće po zimi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •