Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Želim i ja besplatan javni prijevoz na porodiljnom!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno Želim i ja besplatan javni prijevoz na porodiljnom!

    Imam jedno pitanje a odnosi se na javni prijevoz koji trudnice i rodilje također trebaju i zbog sebe a često i radi djeteta a za to bi mi trebale vaditi radnički pokaz , za cijelo vrijeme dok smo na porodiljnom dopustu. Kako vidim od jeseni će đaci,studenti i dio umirovljenika imati osiguran besplatan javni prijevoz a o nama ni riječi. Pa kako to, drage moje. Kome da se tu obratimo tj. vršimo pritisak

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    Bandiću, on je tata mata za takva pitanja i ziher će ti obećat da će tak biti, ali ne baš za ovu trudnoću

    treba vremena da se to provede, ali učiniti ćeš uslugu mnogim trudnicama poslije tebe

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Definitivno cu to uciniti...moram samo smisliti jaaaaako dobar tekst koji ce mu privuci paznju. Bilo bi dobro da Rode naprave neku peticiju pa da i to dodje do njega. Ovako, jedan glas ne znam koliko ce mu znaciti. A s druge strane, sto je sa drugim zupanijama?! Sve gradanke Hrvatske bi trebale imati ista prava.....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Evo, poslala sam Bandicu slijedece:
    "Poštovani Gradonačelniče,

    Javljam Vam se povodom najave da se uvodi besplatni pokaz u javnom prijevozu za đake i studente te određeni krug umirovljenika. To je svakako pozitivna inicijativa i dobra socijalna politika. Također bih htjela istaknuti da bi slična odredba trebala obuhvatiti i majke na porodiljnom dopustu jer i mi koristimo usluge javnog prijevoza u svoje i dječje potrebe. Pa je svakako nelogično da mi rodilje dok smo na porodiljnom dopustu kupujemo radnički pokaz. Već je ionako teško sa financijskim stanjem na porodiljnom jer je maksimalna porodiljna naknada 4250kn što je nekima osjetan pad na računu. A da o naknadi od 2500kn koje rodilje primaju od djetetovih navršenih 6. mjeseci do godine dana ni ne govorim. Nadam se da to razumijete te da ćete i nas uzeti u obzir, za subvencionirani prijevoz, prvom slijedećom prilikom.

    Unaprijed zahvalne rodilje."

    Nadam se da ce se po tom pitanju stvarno nesto poduzeti.....
    Javim ako dobijem odgovor 8)

  5. #5
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    samo, porodiljna naknada nije 4250, to je maximalno moguca porodiljna naknada

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    pa i napisala sam da je to maksimalna porodiljna naknada

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ah
    sorry

  8. #8
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Selim na "druge udruge i pojedinci u akciji"

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    Citiraj purple prvotno napisa
    Definitivno cu to uciniti...moram samo smisliti jaaaaako dobar tekst koji ce mu privuci paznju. Bilo bi dobro da Rode naprave neku peticiju pa da i to dodje do njega. Ovako, jedan glas ne znam koliko ce mu znaciti. A s druge strane, sto je sa drugim zupanijama?! Sve gradanke Hrvatske bi trebale imati ista prava.....
    eh da, ali bandić ti je "zadužen" samo za zagreb, pa tako u zagrebu imamo besplatne udžbenike, najviše jednokratne naknade za djecu, ....

    nemojte sada misliti da volim bandića, naime osobno mislim da poslije one afere s bježanjem od murje nema šta raditi u politici, ali ovdje se čisto o nečem drugom priča, a neke stvari je napravio dobro pa bi bio red to mu i priznati

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    znam ja da je on zaduzen samo za zagreb ali nije fer da samo zagreb ima neke benificije (iako u zagrebu ima najvise gradjana koji izdvajaju za grad). trebalo bi nesto poduzeti i za druge gradove u hrvatskoj. samo zelim potaknuti da se o tome prica i razmislja a svatko tko nesto moze potaknuti neka potakne. ja sam poslala mejl bandicu i na grad zagreb pa cemo vidjeti. ali bi zeljela da se to potakne na nacionalnoj osnovi. zelim da nam svima bude bolje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    26

    Početno

    iskreno me zanima..jeste li uspijeli što napraviti u svezi toga,da li ste dobili bilo kakav odgovor?

    kao što vidite ja sam iz osijeka,gdje također trudnice plačaju punu cijenu karte koja stoji 8kn!kako ja i mm nemamo auto često se služimo javnim prijevozom pogotovo u posljednje vrijeme kako zbog tečaja,kako zbog odlazaka u bolnicu na preglede...samo dok odemo na tečaj za trudnice dva puta tjedno potrošimo sto kuna...i iskreno mislim kako bi svakoj trudnici i majci na porodiljnom jako puno financijski koristilo besplatan javni prijevoz i to u sijeloj hrvatskoj...jer ako mogu umirovljenici pa red je da možemo i mi...zar ne?!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    naravno da nisam dobila nikakav odgovor...ali ja kao pojedinac mogu samo slati i slati i slati....
    trebala bi roda nesto napraviti. meni je to npr. bitnije od bojkotiranja paketa sretna beba

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Roda zna koji su joj prioriteti: bojkot paketa "Sretna beba" je visoko rangiran na svim našim listama

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Roda zna koji su joj prioriteti: bojkot paketa "Sretna beba" je visoko rangiran na svim našim listama
    a sta je sa besplatnim prijevozom koji je svima potreban a sto se tice bojkotiranja paketica to svaka moze primiti ili odbiti!

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    purple, koje je granica Rodine intervencije?
    Mogle bi se javiti majke s djecom s posebnim potrebama...
    Pa majke s bolesnom djecom...
    Pa majke općenito...
    Pa djeca općenito...
    Pa bake općenito...
    Pa ne smijemo ni očeve zaboraviti...

    Kako rekoh, postoje prioriteti, a zašto je važan bojkot Sretne bebe, pročitaj ovdje

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Nisam roda, samo sam na forumu tako da je to moje mišljenje, ali ne znam zašto bi trudnica trebala imati besplatan prijevoz samo zato što je trudnica. I to pogotovo u Zagrebu gdje se voziš za 210k mjesečno.
    Kad sam došla u Zg nisam mogla vjerovati koliko je to povoljno i nije mi jasno zašto se itko tu šverca. Npr trudnica u Novom Vinodolskom koja će ići auobusom ginekologu u Crikvenicu platiti će 16 k kartu u jednom smijeru za vožnju koja traje 1 min, znači i za povrat to je 32 kune (ako nije u međuvremenu poskupilo). U Zg kupiš dnevnu kartu, 18 kuna i voziš se 24 h u svim smjerovima.
    Jedino bi trebalo biti besplatno za nezaposlene trudnice ili s minimalnim primanjima, znači socijalna kategorija, ne znam zašto bi se trudnica sa 5,6,7,8 i više milja kuna plaće morala besplatno voziti.

  17. #17
    renci avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    n. zagreb
    Postovi
    485

    Početno

    aleksandra, zamolba za besplatnim prijevozom odnosila se na trudnice s minimalnim primanjima, i na rodilje na porodiljnom, a ne za zaposlene trudnice koje još rade i imaju "5,6,7,8 i više milja kuna plaće ". :/

  18. #18
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno Re: Želim i ja besplatan javni prijevoz na porodiljnom!

    Citiraj purple prvotno napisa
    Imam jedno pitanje a odnosi se na javni prijevoz koji trudnice i rodilje također trebaju i zbog sebe a često i radi djeteta a za to bi mi trebale vaditi radnički pokaz , za cijelo vrijeme dok smo na porodiljnom dopustu. Kako vidim od jeseni će đaci,studenti i dio umirovljenika imati osiguran besplatan javni prijevoz a o nama ni riječi. Pa kako to, drage moje. Kome da se tu obratimo tj. vršimo pritisak
    Po ovome ne vidim da se radi o soc. kategoriji, već općenito za sve trudnice i rodilje.

  19. #19
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    bolje bi bilo delimitirati porodiljne naknade pa da žene na porodiljnom više ne budu socijalno ugrožena kategorija (za što se roda, usput budi rečeno, zalaže).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •