Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: I dalje bih pravila neke slastice pa me zanima...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    114

    Početno I dalje bih pravila neke slastice pa me zanima...

    Molim savjet! Ima nekih slastica koje se ne peku niti se krema kuha, a meni i mm-u su jako fini i prije sam ih često pravila. Npr. legendarna torta Markiza, zatim sladoled, pa salame i sl. Problem je, naravno, u jajima i strahu od mogućih zaraza. Pa sam to prestala pripremati.
    Zanima me mogu li se te slastice prirediti na drugi način ili je najpametnije jednostavno izbaciti ih iz kuharice? pored toga, kako rješavate one kreme koje se mute na pari? I to mi je malo upitno.
    Možda je bolje prijeći na druge fine kolače, a ima ih tako puuuno...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    salame i sladolede s jajima ne radim,a za kreme kuhane na pari me nije frka jer ipak dođe do vrenja.

    kreme za torte u koje idu sirova jaja (kao prefina crna torta po sandrafinu receptu) također prokuham na pari.

  3. #3
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    Pokušala sam i ja s kuhanjem, ali se promijeni konzistencija kreme. Za markizu sam doskočila - kuhanjem postaje nekako ljepljiva i gusta, ali je dobra kad se razrijedi šlagom. Međutim ako se zaledi , nakon odleđivanja je dosta rijetka ( za razliku od originalne koja se može napraviti unaprijed i spremiti u dubinski).

  4. #4
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    možete li napisati recept za tu "Markizu"?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •