Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 240

Tema: upala sinusa - sto pomaze?

  1. #51
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja ću potiho pitati, jel smijem kupit atb bez recepta u ljekarni?

    .
    ne smiješ
    odnosno ti smiješ kupiti, ali ti ljekarnik ne smije prodati
    ali ako poznaš nekog u ljekarni, vjerovatno ćeš ga dobiti

  2. #52
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ma ne poznam :/, zato i pitam.

    izgubit ću pola dana kod doktora. a niš, pričekat ću još neko vrijeme, a ako se ne smiri, idem žicat antibiotike.

  3. #53
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    A jel se taj sprej sa kortićima može kupiti "na slobodno" i dal ga smijem koristiti obzirom da dojim?
    Znam da sam taman iza sinisoskopije prekinula tu th zbog trudnoće :/

  4. #54
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Hajde da i ja malo ovdje kukam

    Kako smo preselili u VT imala sam sigurno 10tak laganih sinusobolja (u godinu i nešto sitno) sve su prolazile s inhalacijama, grijanjem i oblozima švedske grenčice (to mi je otkriće ) ali, noćas mi se pogoršalo tako da mi je cijela lijeva strana lica bolna, i zubi i grlo, večeras i uho. To se još do sada nije dogodilo. Malo sam se prepala čitajući neke postove... ali nisam stigla do liječnika danas...evo guram s inhalacijama, oblozima i ispiranjem fiziološkom...

    Sutra putujemo, tako da opet izgleda neću moći dr.

    Može li ovo proći bez antibiotika, ili da se uozbiljim i odem recimo na hitnu?

  5. #55
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    uozbilji se i odi u hitnu, jer upala sinusa kad krene tim putem teško da može proći bez antibiotika!
    ja sam odugovlačila i zavukla...dobila 10 dana krvničkih antibiotika , ali ih još osjetim :/

  6. #56
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Bas mozgam jel me to sinusi muce vec tjedan dana.. Boli me glava, negdje onako izmedju ociju, najcesce kod promjene temperature (otvoreni-zatvoreni prostor), a hoce to i onako samo od sebe. Bas je mrak osjecaj, kao da mi je netko zabio vilicu u glavu. =/

    Nos mi je uglavnom zacepljen, slijeva mi se u grlo (ujutro - katastrofa), a ono sto povremeno izadje jos nije u boji (ocekujem boju... kad procuri). Temperaturu nemam, iako sam par dana histericno mjerila jer je osjecaj bio +454654646.

    Sinusi? Nisam bila kod doktora jer se pravim da je sve ok i ne bih htjela pokupiti jos nesto gore dok camim cekajuci. Ide na bolje.. jer se vec dva tri dana ne osjecam kao da me netko, u najbolju ruju, prebio.

  7. #57
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja sam bolje, oblozi od švedske grenčice i obilno ispiranje fiziološkom su me izvukli i ovaj put

  8. #58
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Ja sam bolje, oblozi od švedske grenčice i obilno ispiranje fiziološkom su me izvukli i ovaj put

  9. #59
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    švedska grančica?
    šta je to, i gdje je to??? :/

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    137

    Početno

    Ovo nije reklama, ali nakon sto vec skoro 3 godine pijem samo lekadol (trudnoca, dojenje) i nakon sto sam od prestanka dojenja bila vec na 3 kure antibiotika radi upale sinusa ovo je za mene otkrice.

    Sinusi su me zabolili prosli vikend onako kao prvi dan i sestra mi je dala maxiflu sumece, niti sam primjetila da sam popila tabletu. A sinusi prestali boljeti od prve.

    Vidjeti cu kako ce se nastaviti, ali u njima ima nesto za smanje oteknuca sluznica.

    Bila sam odusevljena jer sam se vec vidjela na antibioticima. Sada izlazi sekret iz nosa, ujutro najvise ali i to je za mene odusevljenje

  11. #61
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Aaaaaaaaa boliiiiiiiiiiiiiiiiiii.

    Jos uvijek. Sad je tomu deset dana.

    Bas sam malo prije zvala doktoricu i kaze da mi bas ne bi davala antibiotik jer, eto, nema temperature. Savjetuje Aquamaris i Lekadol 500, ako glava bas puca. Koristim fiziolosku otopinu svo ovo vrijeme (skrta sam, kaj cu.. pola cijene za istu stvar...) i ne pijem nista protiv glavobolje jer sam tvrdoglava i - sve je po starom. Malo bolje disem i to je to.

    Kaze da ju nazovem pocetkom tjedna ako mi ne bude bolje.

    Ne znam vise sta da isprobam. Bas gadno boli. Meh.

  12. #62
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Čitam vas i razmišljam :/
    Imala sam upalu prije cca 2 godine, popila Klavocin (dobila vag gljivice )
    koji nije pomogao, slikala RTG 2 puta - svaki put slike koma.
    Sinusi (maxilarni, ne frontali) puuuni + polipi.
    Stalno je nekaj curilo, zaštopavalo se, bolile su me oči i glava.
    Bila sa sinusoskopiji - malo bolje i opet po starom.

    E sad iza toga nisam slikala jer sam ostala trudna.
    Tak da ne znam kakvo je stanje - slikovito.

    Muči me sljedeće, hvala Bogu nemam više glavobolja, niti toliko često, niti takvog intenziteta kakve su bile prije.
    Ne curi mi iz nosa ništa (!)
    Jedini simptom mi je konstantno začepljenje/ne prohodnost nosa.
    Ako ne nakapam nekim kapima - ne odčepljuje se nikako.

    E sad, imam li ja tu neku kroničnu "upalu" ili kaj je to što mene muči :?

  13. #63
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Da, i meni se čini da ne može bez antibiotika, obavezno popit cijelu dozu, tu sam lekciju naučila na upali uha kad sam bila stala jer mi je bilo bolje i to se sve istim intenzitetom bilo vratilo tako da nikad nikad više ne bi ne popila antibiotik do kraja, ma kako me ginekološki uništio.

    Evo, prebolila i ja upravo jer mi svaka prehlada zbog alergijskog rinitisa završi s upalom, antitiobtik dobila na temelju krvne slike, s ozbirom da sam se nazobala svačega zbog gino i urinoproblema i s obzirom da sam užaasno sklona kandidijazama od klavocina, pitala prije ginićku koji bi ona savjetovala pa mi je otorinac prepisao amoxil, iako je htio prvo klavocin. Prolazi lagano, prvih tjedan dana (iako ne bi smjelo više od 5) štrcala operil jer mi on jedini probije, onda mi je dao kortikosteroidni nasonex. Iz svoga iskustva urbi et orbi poručujem - nemojte operil više od 5 dana, stvarno izaziva ovisnost i koma probleme sa sluznicom - valjda atrofiju - ne znam točno kako se zove, ali onda se više bez njega ne može, ja sam si sredila sluznicu dugotrajnom upotrebom u tinejdžerskoj dobi.

    Nego, ima ko iskustva s rhino-hornom (ono ispiranje s onim rogom slanom vodom) za preventivu i održavanje?

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa
    Jedini simptom mi je konstantno začepljenje/ne prohodnost nosa.
    Ako ne nakapam nekim kapima - ne odčepljuje se nikako.

    E sad, imam li ja tu neku kroničnu "upalu" ili kaj je to što mene muči :?
    Kahna, dok ti se ne javi aleksandra/vanja, jel' se i ti kapaš operilom? Ako je operil, nemoj, stani, on ti izaziva tu atrofiju sluznice ako sam dobro pokopčala, odnsosno ne možeš više bez njega jer čim prestane djelovat zadeblja se i ne možeš disat. Rađe prijeđi na kortikosteroidne, oni se mogu dulje korsititi, operil ne više od 5 dana, mislim, a viđala sam već slučajeva ovisnosti i to baš kod jedne stomatologice koja je morala svakih 5 sati kapat, i već je i polipe imala i svašta. Dakle, meni to tvoje zvuči slično, pogotovo ako te ne boli, ne bi bila upala po meni. Što ti kaže doktor na sve to, jesi bila možda? Kortikosteroidni su mislim tafen i nasonex.

  15. #65
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj kahna prvotno napisa
    Jedini simptom mi je konstantno začepljenje/ne prohodnost nosa.
    Ako ne nakapam nekim kapima - ne odčepljuje se nikako.

    E sad, imam li ja tu neku kroničnu "upalu" ili kaj je to što mene muči :?
    Kahna, dok ti se ne javi aleksandra/vanja, jel' se i ti kapaš operilom? Ako je operil, nemoj, stani, on ti izaziva tu atrofiju sluznice ako sam dobro pokopčala, odnsosno ne možeš više bez njega jer čim prestane djelovat zadeblja se i ne možeš disat. Rađe prijeđi na kortikosteroidne, oni se mogu dulje korsititi, operil ne više od 5 dana, mislim, a viđala sam već slučajeva ovisnosti i to baš kod jedne stomatologice koja je morala svakih 5 sati kapat, i već je i polipe imala i svašta. Dakle, meni to tvoje zvuči slično, pogotovo ako te ne boli, ne bi bila upala po meni. Što ti kaže doktor na sve to, jesi bila možda? Kortikosteroidni su mislim tafen i nasonex.
    Ne kapam operilom, on mi je katastrofa.
    Otkrila sam Nazol i preporodila se, čak mi i dječji pomaže.
    A za kortikosteroide ne znam koliko su kompatibilni s dojenjem :/
    Mada se niti ovo kapanje ne preporuča. (uz dojenje mislim).
    Kod doktorice se spremam već mjesec dana

  16. #66
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Rasplet situacije sa sinusima, preko mjesec dana kasnije:

    NAPOKON je nos procurio. NAPOKON se nesto dogadja. Od jucer se kuham na 37.2 (meni puno, s obzirom da mi je normalna temperatura oko 35.8). Disem na skrge ali - glava napokon ne boli.

    Bila sam danas kod doktorice, pregovarali smo o Klavocinu i odlucili da bas i ne zelim antibiotike i da cu se vratiti po njih ako za dan, dva Nasonex ne popravi situaciju.

    Alternativa je bila slikanje sinusa kako bismo utvrdili treba li taj antibiotik ili ne, ali.. i to sam odbila. Naslikavali su mi se glave rentgenom prosle godine, zbog zuba.

    Eto. Nadam se da ce ovo napokon proci. I da cu jednog dana opet disati na nos!

  17. #67
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Meni se zakompliciralo do ludila, tako da dva dana nisam oči mogla pomicati od bolova Jozing kapi su pomogle da dosta toga iscuri van, popila dvije doze Klimicina... ali ne osjećam da je baš sve čisto.

  18. #68
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Meni se zakompliciralo do ludila, tako da dva dana nisam oči mogla pomicati od bolova Jozing kapi su pomogle da dosta toga iscuri van, popila dvije doze Klimicina... ali ne osjećam da je baš sve čisto.
    Meni je na kraju ipak pomogao taj rhino-horn - oko 200 kn košta, ima za kupit po apotekama - izgleda kao nekakav rog u kojeg se ulije 3 dl mlake vode i stavi mjerica soli i ulije prvo u jednu nosnicu, pa izađe kroz drugu. Osjećaj je kao da si zaronila u morsku vodu, na taj nekakav način pročisti sinuse. Evo što je to, reklama malo meni smiješno izgleda, u stilu Mr. Džirla, i nisam inače takvim nekim stvarima sklona (ja sam baš onako klasičar, pa ako potežem za nečim prirodnim, onda znači da tablete nisu pomogle), ali moje je iskustvo baš dobro (a inače sam nosni "kroner"):

    http://www.yogaprosess.com/croatia/rhinohorn.html

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    s obzirom da MD muku muči sa sinusima+začepljenost uha=maksilarni ispunjen skoro cijeli polipom, predložena endoskopska operacija.
    E sad, kopajući po netu dolazim do podataka da se vole ponavljati?
    Ima li netko od vas iskustva sa operacijom polipa?

  20. #70
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj katarina prvotno napisa
    s obzirom da MD muku muči sa sinusima+začepljenost uha=maksilarni ispunjen skoro cijeli polipom, predložena endoskopska operacija.
    E sad, kopajući po netu dolazim do podataka da se vole ponavljati?
    Ima li netko od vas iskustva sa operacijom polipa?
    Imam ja
    Operirala i bilo je dobro dok sam koristila kortiće,
    vrlo brzo mi se vratilo na staro.
    I sam dr. mi je rekao da ću morati ponoviti za par mjeseci, što nisam mogla
    jer sam ostala trudna, a sad mi se neda ostavljati malca.

  21. #71
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj cekana prvotno napisa
    Meni se zakompliciralo do ludila, tako da dva dana nisam oči mogla pomicati od bolova Jozing kapi su pomogle da dosta toga iscuri van, popila dvije doze Klimicina... ali ne osjećam da je baš sve čisto.
    Meni je na kraju ipak pomogao taj rhino-horn - oko 200 kn košta, ima za kupit po apotekama - izgleda kao nekakav rog u kojeg se ulije 3 dl mlake vode i stavi mjerica soli i ulije prvo u jednu nosnicu, pa izađe kroz drugu. Osjećaj je kao da si zaronila u morsku vodu, na taj nekakav način pročisti sinuse. Evo što je to, reklama malo meni smiješno izgleda, u stilu Mr. Džirla, i nisam inače takvim nekim stvarima sklona (ja sam baš onako klasičar, pa ako potežem za nečim prirodnim, onda znači da tablete nisu pomogle), ali moje je iskustvo baš dobro (a inače sam nosni "kroner"):

    http://www.yogaprosess.com/croatia/rhinohorn.html
    U nekim trgovinicama s alternativom, ovo bi trebalo biti bar duplo jeftinije.

  22. #72
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj saška prvotno napisa
    U nekim trgovinicama s alternativom, ovo bi trebalo biti bar duplo jeftinije.
    Npr. u kojima?

  23. #73
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Ja sam ispirala fizioliškom, tako da si špricom doziram 5ml u jednu nosnicu, pa 5ml u drugu. Je li to isto kao rhino horn ili zbog njegovog oblika tekućina bolkje prodire u sinuse?

  24. #74
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Ja sam ispirala fizioliškom, tako da si špricom doziram 5ml u jednu nosnicu, pa 5ml u drugu. Je li to isto kao rhino horn ili zbog njegovog oblika tekućina bolkje prodire u sinuse?
    Ne znam, ovako ti uđe u jednu nosnicu, a izađe kroz drugu (to što uliješ). Jesi to uspjela postić sa špricaljkom?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Nakon dugogodišnje borbe sa kroničnom upalom izgleda da je mojim mukama sa sinusim dosao kraj. Spasila me hoemopatija, ali i aromaterapija tj. recept koji sam nasla na forum.hr a to je kombinacija koja se kroz 3 mjeseca uspricava u nos! Ako je netko zainteresiran napisem ili moze i na pp!

  26. #76
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Opet me boli glava, tj. sinusi. Ne stalno, ali kihanje, puhanje nosa potencira taj ogavan osjecaj. Nasonex valjda pomaze, jer koliko-toliko mogu disati, ali nikako da izadje sve ono sto osjecam da je zapelo negdje unutra. Ako izadje, zelenkasto je. Ili prozirno.

    Jel da se vratim doktorici i popijem Klavocin? Da trazim nesto blaze? Da cekam da prodje (sveukupno je to sad.. mjesec i pol). Pokusavam izbjeci slikanje jer vjerojatno jos uvijek svjetlim u mraku od proslogodisnjih slikanja zuba, a i kroz jedno mjesec dana neizbjezno moram slikati pluca..

  27. #77
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    i mene je strefilo.
    od srijede sam na antibiotiku i skoro pa ništa ne pomaže. i dalje osjećam ove sinuse između očiju najviše, a od danas mi se bol širi prema ovim nosnim. imam strašnu glavobolju, najviše me čelo boli, a ponekad mi se čini da će mi cijela glava otpast.
    zadnja dva dana osjećam i laganu bol u ušima i u grlu.
    da li je moguće da nije pogođen antibiotik, dobila sam cefaleksin!?
    što uopće da radim dalje, prolupaću :/

  28. #78
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kupi fiziolosku otopinu (u onoj boci za infuziju - najjeftinije je) i jednu lijepu spricu. I spricaj. Ako ti je nos zacepljen, prvih dva-tri puta neces nista osjetiti. S vremenom ce ti otici voda sve do mozga.

    U mojem slucaju, ovo je bila jedina stvar koja je pomogla. Odurna glavobolja je nestala u trenu (cim se propuhao nos).

  29. #79
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ma meni je nos poprilično dobro, samo mi je ujutro začepljen i nakon propuhivanja nema nekih većih problema.
    moj problem je ta konstantna bol sinusa, kao da mi ih je netko stisnuo i ne pušta, ni jedna tableta ne pomaže pa sam ih prestala piti. najgore mi je kad izađem van, onda točno osjetim gdje mi se koji sinus nalazi.

  30. #80
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    nisu ti potrefili antibiotik, očito te napala neka druga bakterija koja ne reagira na taj antibiotik!
    odi hitro na bris, makar si sama plati, pa da vidiš šta ti stvarno treba od antibiotika! i da počne djelovat što prije!
    da je ovaj, on bi već odradio dio posla!

    p.s. popij voltaren rapid!!

    i za brzo ozdravljenje!

  31. #81
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    ma meni je nos poprilično dobro, samo mi je ujutro začepljen i nakon propuhivanja nema nekih većih problema.
    moj problem je ta konstantna bol sinusa, kao da mi ih je netko stisnuo i ne pušta, ni jedna tableta ne pomaže pa sam ih prestala piti. najgore mi je kad izađem van, onda točno osjetim gdje mi se koji sinus nalazi.
    Moj nije skoro uopce bio zacepljen tj. ja nisam primjecivala nista pretjerano. Propuhao se kako treba s fizioloskom (npr. malo nakon ispiranja, ispuhala bi nekakve odvratne, guste stvari raznih boja) i - bol je nestala. Vjerujem da je nastajala od pritiska visoko u sinusima.

  32. #82
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    hvala cure
    pričekam još sutra, ako se ništa ne promijeni idem kod doktorice.

    mali je prije 10-ak dana imao moraxellu pa pretpostavljam da sam od njega skupila :/

  33. #83
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Podizem malo...
    ne mogu sve citati jer mi glava puca...
    uglavnom, od jucer sam na klavocinu 2x1g i to 14 dana, sprej nasonex 2x dnevno i aquamaris...

    U zivotu me nije glava bolila, a jucer, nakon 5.dana sam ipak odlucila otici na hitnu, pa na ORL...
    Dg. upala sinusa.

    Cudno je sto me svaki dan, vec 6.dan, glava pocne boliti oko 11h i boli ko luda do 6 navecer. Zasto pocinje tako i prestaje sama od sebe?

    I jel smijem sada, uz ovu terapiju, popiti analgetik (neofen imam doma), samo da malo ublazi jer je neizdrzivo?!

    Inace dojim 1,2x dnevno i par puta po noci...

  34. #84
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Kad osjetim da ce me uhvatiti sinusi, dakle kad tek krene pritisak u zacepljenost ukapam nekoliko kapi curekotovog ulja (blackseed oil) ujutro i navecer i kuc-kuc- ima dvije godine nije bilo antibiotika, a prije su bili redovno dva-tri puta godisnje.
    moze se i namazati sluznica stapicem za uho umocenim u ovo ulje (ne duboko, samo povrsinski, da se ne ozlijedite)

  35. #85
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    nisam sve čitala, ali ja sam upalu sinusa riješila sa par dana inhaliranja Eusin kapima. Stavila sam par kapi u fiziološku u inhalator i inhalirala 3 puta dnevno. Nikad se nije vratilo.

  36. #86
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Već dvije godine zaredom oko Božića upala sinusa, počne s prehladom, a kako je podloga oštećena, alergijska sluznica, najčešće završi s upalom sinusa. Prošle godine sam se probala izvuć od klavocina zbog candidijaza, na kraju završila i na amoksilu, ako se dobro sjećam, i na efoxu.

    Ove godine odmah efox, bilo mi je masu bolje čim sam ga počela piti.

    Skužim da nema ništa od prirodnih pripravaka i blažih stvari ako to potraje neka 2 tjedna. Sad je čak u nosu bilo i bolje, funkcionirala sam bez kapi, ali je otišlo na gore, a boja sline odvratna i ona je trigerirala dr. da mi da ipak antibiotik.

    Meni su tafeni i nazonexi, s obzirom da sam bila ovisna o operilu, gotovo pa ništa - jednaki učinak mi se čini da imaju akvamaris pa onda samo koristim ili blago i užasno oprezno opreil, ili ispirem slanom vodom, ti kortikosteroidni tafen i nasonex, koji su namijenjeni za dugotrajno korištenje - meni se čini da mi uopće nemaju učinka.

    Dakle - smajlić za Efox .

  37. #87
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Ja sam se prije nekih mjesec i pol uputila orl-u ne znam zašto nisam prije,
    valjda iz straha da me neće slati na ležanje u bolnici od 7 dana što s malcem
    ne mogu nikako izvesti, a kako sam bila već prije 3 godine na sinusoskopiji.

    Rezime - 14 dana antibiotika, 30 dana tableta protiv alergija (aerius) + 1x2 uštrcaja Nasonexa.
    I bilo sve super dok je trajala terapija.
    Trenutno sam na 1x1 Nasonex ali svejedno mi se čepi nos konstantno, ne skroz, ali ne mogu normalno disati na njega
    Napravio mi dr. endoskopiju sinusa na kontroli i veli -
    nije ni čudo da ne možete disati,
    nosne pregrade na ulazu u max. sinuse su mi katastrofalno zakrivljene/krive ne znam kak bi se bolje izrazila.
    Uglavnom - preporuka operacija sa 7 dana ležanja u bolnici.
    tek za cca 2 godine jer sam trudna sada.
    Jedino mi nije jasno zašto mi to onaj dr prije 3 godine nije rekao i preporučio kad je već 'bio' u sinusima i vidio situaciju

    Kako ću to izdržati i čime kapati nemam blage veze, poludit ću čini mi se :/

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    kahna
    Ne znam koliko ti je homeopatija bliska, mene kad počinje (glavobolja i začepljen nos) spašava pulsatila i kali bichromicum, naizmenično. Lepo osetim kako unutra pucketa i onda mi nos procuri.

    Inače prošle zime me trefila prva upala sinusa. Kako je to bolelo! Naravno ja tuka nisam imala pojma, pa otišla kod zubara, snimila vilicu, prekinula dojenje na par dana jer sam uzimala brufene kao bombone. Pomoglo je tuširanje VRELOM vodom po čelu i inhaliranje na bilo šta vrelo, peškir na glavu i udiši paru. U par navrata su mi ispali grozni čepovi i onda je bilo lakše. Ipak, nisam prošla bez Amoxila....
    Jedino dobro u svemu je što sam popravila sve zube

    Sad koristim inhalacije bosiljak+morska so, čim osetim da se kuva nešto, plus homeopatija, plus što sam prvi put kupila pravu zimsku kapu, onu koja greje.

  39. #89
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Hmm, homeopatija - nekako sam nevjerna prema tome
    a i sumnjam da će mi poravnati kost.
    Ništa ti ja sad ne pametujem nego tak iskreno kažem,
    već sam u ovih, koliko?3 godine probala svašta.

    Mislim da mi operacija ne gine, a ako me baš tako zašteka prije mogučnosti
    operiranja probat ću i homeopatiju.
    To može uz trudnoću?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ma to sam i mislila, da dok si u (blaženoj) nemogućnosti da to operišeš ili da uzimaš neke lekove/kapi... probaš sa homeopatijom da ti malo olakša simptome.
    Ja imam super homeopaticu (na žalost, malo ti je daleko) koja je i dr klasične medicine (internista, hematolog i neznamštajoš) i koja uvek lepo objasni i kaže kad od homeopatije ima pomoći a kad ne, pa shodno tome i delujemo.

  41. #91
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj cekana prvotno napisa
    Ja sam bolje, oblozi od švedske grenčice i obilno ispiranje fiziološkom su me izvukli i ovaj put
    jel zna netko više o ovim oblozima?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    veseli Baltazargrad
    Postovi
    1,560

    Početno

    ja svako jutro i navečer s običnom šricom učinim higijenu sinusa...napravim hipertoničnu otopinu (10%NaCl) i onda obilato iznad lavaboa sa špricom , prvo u jednu, pa u drugu nosnicu..puštam da curi u lavabo....u ovo vrijeme hladna, maglovita zraka i sezone grijanja onda nemam niti malo problema sa sinusima....
    sami možete načiniti tu otopinu da prokuhate 1L vode i jednu veliku žlicu soli (krupna najbolja). ja čak stavim u 3dcl jednu žličicu da mi je brže....

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    istok
    Postovi
    27

    Početno

    Kapi EUSIN meni su jako pomogle.mi imamo inhalator pingvin pa unutra stavim 5 kapi,ali u uputstvima piše da se može udisati i s maramice i utrljavanjem u kožu.znači dobre su jer se mogu stavljati u inhalator i napravljene su od mente,ružmarina... uglavnom topla preporuka.Pomogle su nam kod dosta upala.U ljekarni koštaju 60-ak kn bez recepta

  44. #94
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    iskustva, molim...

    prekjučer me cijeli dan boli grlo, imam kuglu u njemu, glava mi bubnja i na kraju dana skužim da imam i temperaturu.
    jučer isto, cijeli dan, samo sa još jačim simptomima. ustvari, najgore mi je što mi se taj šlajm cijedi negdje iza, ne mogu ga ispuhati niti pljunuti. grlo mi je spojeno tako da i pijenje čaja predstavlja problem. temperatura cijeli dan oko 37, 37,1 a navečer do 38,3.
    ne kašljem.


    danas odem dežurnoj doktorici koja mi je pogledala grlo i rekla da imam jaku upalu grla i prepiše mi klavax bid.
    inače prije nekih 10tak dana boljeli su me sinusi nekoliko dana i reče ona da je to sada "krenulo" /valjda se čistiti/.

    ono kaj me brine je temepratura jer ja eto već treći dan imam predvečer oko i više 38.

    jel to bilo tako i kod vas ili je mene još nešto čopilo.


  45. #95
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Prošla sve to zadnjih mjesec dana, upravo mi prolazi treća viroza za redom. Sve sam to prolazila bez lijekova, doktorica mi nije htjela dati antibiotike, a magistre mi u ljekarni nisu htjele prodati kapi za nos ni išta drugo jer dojim.
    Pa sam tako upalu sinusa liječila 2-3 tjedna - najprije običnim lekadolom (imala i temperaturu par dana), a onda duže vrijeme inhalacijama i čajevima i hrpom maramica. U isto vrijeme imala sam i želučanu virozu
    Onda mi se upalilo grlo i sve mi se spustilo na pluća koja su me boljela dok sam disala...jučer navečer maznula sam maloj Prospan, popila stoti čaj s medom i limunom i napokon, nakon par dana, ujutro buđenje bez upaljenog grla...i zahvaljujući Prospanu napokon se mogu iskašljati bez da me boli.
    Uglavnom, vrijeme je viroza, mnogi boluju...
    Inhaliraj se što više, meni to pomoglo.

  46. #96
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj wendy55 prvotno napisa Vidi poruku
    Kapi EUSIN meni su jako pomogle.mi imamo inhalator pingvin pa unutra stavim 5 kapi,ali u uputstvima piše da se može udisati i s maramice i utrljavanjem u kožu.znači dobre su jer se mogu stavljati u inhalator i napravljene su od mente,ružmarina... uglavnom topla preporuka.Pomogle su nam kod dosta upala.U ljekarni koštaju 60-ak kn bez recepta
    U biti, to je to Eusin rules.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    126

    Početno

    Narode, pomažite!
    Šta je dobro da održavam zdrave sinuse? Nestašica je Gelomirtola, Himoral mi se nešto zgadio...
    Bila sam kod Orl i uz njene savjete za svakodnevno ispiranje slanom vodom nos mi je stalno super prohodan... ali sinusi... već druga upala ove godine...
    Začepe se i boli glava užas...
    Pila sam amoksiklav, himoral i gelomirtol.... Alergija nemam, imam nekih sitnih faktora rizika...
    Bojim se nove upale.
    Znači, da nešto pomaže pročepiti sinuse i razrijediti sluz... neki prirodni preparat ako neko zna...

  48. #98
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Meni je super Sinupret

  49. #99

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    126

    Početno

    Tražim stalno i Gelomirtol i taj Sinupret.. I nema nigdje! A samo prije mjesec kupila jedan Gelomirtol. Da sam znala kupila bih odmah 3 kutije.
    Neko reče da je dobar čaj od koprive ali da se pije duže vrijeme. I jabukovo sirće da se razrijedi sa vodom pa pije ujutro. Probaću i to pa vidjei.

  50. #100
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ne znam..ja sinupret uvijek nađem

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •