Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: ergometrin i dojenje

  1. #1
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno ergometrin i dojenje

    jutros sam bila kod doca jer iz mene jos uvijek tece krvavi potok, i nakon UZV-a, rekao je da u maternici ima ugrusaka i prepisao mi tablete ergometrina da ih uzimam do nedjelje. ja sam mu napomenula da dojim, a on je rekao da je to ok, da bebi nista ne smeta. međutim, na uputama od tableta pise da prolaze u majcino mlijeko i da kod djeteta mogu uzrokovati ergometrozu :shock: pitam se sto sad, da li to uzimat ili ne je li neka od vas to uzimala, i jesu li bebe imale nekih problema?

  2. #2
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    draga happy mummy, ne znam sto da ti kazem.

    zaostajanje posteljice je vrlo ozbiljna stvar i nikako nije za zanemarivanje.

    ono sto sam uspjela na brzinu naci o tom lijeku i upravo uzimanju za vrijeme dojenja je sa cybermeda, lani je mama s istim problemom tamo postavila pitanje - ovo je link - http://www.cybermed.hr/forum/read.php?f=24&i=703&t=703

  3. #3
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    jos nesto sam nasla.

    na ovom linku http://aappolicy.aappublications.org...s;108/3/776/T5 je tablica u kojoj su preparati tj. lijekovi koji imaju znacajan utjecaj na odredjeni broj dojene djece i koji bi se dojiljama trebali prepisivati s oprezom (znacajan utjecaj znaci da bi koncentracija lijeka u krvi dojenceta mogla biti od klinicke vaznosti).

    medju njima je i Ergotamine koji u djeteta moze uzrokovati povracanje, proljev, konvulzije i to u dozama koje se koriste u lijecenju migrena.

  4. #4
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    i oba puta zaboravila reci - svakako se i obavezno posavjetuj sa svojim lijecnikom i s pedijatrom kako bi pronasla nacina da rijesis problem s posteljicom i istovremeno nastavis s dojenjem.

    u slucaju da nikako ne mozete pronaci zamjensku terapiju koja bi bila kompatibilna s dojenjem, svakako nazovi sos telefon 0800 227722 za savjet.

    sretno :D

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja sam nakon 2. poroda u rodilistu 3 dana dobivala 3x dnevno injekcije ergometrina, jer je posteljica bila "nacupkana", tj. nisu bili sigurni da nije koji sitan komadic mozda zaostao.
    Injekcije su bile koma, jako bolne, ne znam koja je bila doza
    Nitko mi nije rekao da ne smijem dojiti, najnormalnije su mi donosili bebu, cak i izvan rasporeda od svaka 3 sata, jer sam trazila ako bi plakala prije nego sto je vrijeme za podoj.

    pitaj jos nekoga za misljenje, i/ili svog doca za ti objasni ovo sto si procitala

  6. #6
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    nazvala sam opet doca, on tvrdi da nema opasnosti za bebu a za mene "da mi je bolje popit te tablete do nedjelje, nego zavrsit na kiretazu" :shock: :shock: :shock: (mislim da cu ga promijenit cim budem mogla, "odusevljava" me svojim "humanim" pristupom u posljednje vrijeme). na tabletama pise da pocinju djelovat u roku od 8 minuta, i to je zaista tocno, jer me nakon sto ih popijem pocne stravicno bolit maternica. da bih sto manje stetila luciji, popijem ih nakon sto nju podojim, i nadam se da ce se njihova koncetracija u krvi (i mlijeku) smanjit do sljedeceg dojenja. popodne cu nazvat pedijatricu da vidim sto ona kaze.

  7. #7
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Draga happy mummy, jako mi je žao što ti se to događa i mogu zamisliti kako te maternica boli nakon što to popiješ ( jer sam slično iskustvo i sama imala ). Ipak, složila bih se s tvojim docom da je dobro da piješ te tablete u određenom roku jer mlijeko ne moraš izgubiti čak i da odlučiš ne dojiti tih par dana ( ali prije se raspitaj na sve strane, naravno ), a kiretaža bi svakako bila puno agresivnije i bolnije rješenje.
    Mislim na tebe i držim ti fige da sve sretno prođe!
    Smiješ li paralelno s ergometrinom popiti i ibuprofen protiv bolova?

  8. #8
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    cula sam se jucer s pedijatricom, ona kaze isto sto i ginekolog - manju stetu moze prouzrociti uzimanje tableta za bebu, nego sto se moze dogoditi meni ako ih ne budem uzimala. srecom, zena je shvatila koliko se ja brinem zbog toga, pa mi je rekla da sutra dovedem luciju da je ona za svaku sigurnost pogleda, ali da misli da ne bi trebalo bit nekih problema, s obzirom da cu ja tablete uzimat samo 4 dana.
    ipak, meni se cini da lucija ima grceve misica rucica i nozica - a mozda je to ono "u strahu su velike oci", pa ja sad pratim svaki njen pokret od straha da joj ne naskodim.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Baš mi je žao da ti se to dešava...
    A da pitaš u rodilištu da li bi se to moglo riješiti sa kojom flašom dripa (oksitocina)? To sigurno ne škodi bebi.
    Uopće je te stvari poslije poroda bolje rješavati u rodilištu a ne u ambulanti - mislim oni su sprčkali pa sad nek poprave.

  10. #10
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ¸draga happy mummy
    ja se nadam da se lucija dobro podnijeti tablete i da ce sve biti ok
    a ova njena slikica, pa ona je prelijepa

  11. #11
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    evo da vam se javim, jos samo jedna tabletica veceras, i onda smo gotovi.
    jutros smo bili kod pedijatrice, pogledala je luciju, i kaze da je sve ok, da nema nikakvih posljedica ergometrina, kakica je ok, nema proljeva, ja sam "umislila" grceve, to nije nista strasno
    a sto se tice njezinih dugih perioda nespavanja i plakanja od nekoliko sati "u komadu", to nema veze s ergometrinom, nego se ona (mamino dijete :wink: ) prejede, pa se muci jer je od toga boli zeludac. tim svojim prejedanjem je "nabacila " 590 grama u 14 dana , tako da sam sad mirna i zadovoljna kad znam da je previse maminog mlijeka jedino sto je muci.

  12. #12
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    super to vama ide

  13. #13
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Jako mi je drago što je sve završilo dobro! :D

  14. #14
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    pomoc cure! vec sam pisala o svojim problemima kod dojenja...i napokon kad je maleni prihvatio siku kako spada i kad je sve krenilo super dobila sam terapiju ergometrinom zbog ostataka vode i krvi u maternici dobila sam dosta preporuka (pedijatar, ginekolog, farmakolog) da ne dojim tih 4 dana i da se izdajam. tako sam i napravila, izdajala sam se svakih 3 sata i po 150 ml. srce mi se cijepalo dok sam gledala svog mališa (taman ušao u drugi mjesec) kako se muči sa probavljanjem i bljuckanjem (kršitelj koda)a (dala sam mu to jer su ga s tim i dohranjivali u bolnici). krajem četvrtog dana (za Uskrs) dala sam mu siku koju je bez problema povukao. i evo, ova tri dana ciki bez vecih problema, napapa se i kaki ko i prije. sad me muci to sto su mi se dojke u ova cetri dana osjetno smanjile (upozorili su me liječnici da ergometrin kod vecih doza moze uzrokovat smanjenje razine prolaktina) i bojim se da mu moga mlijeka nece biti dovoljno kroz koji tjedan :/ mozda se brinem bezveze...kad ne znam? jel moguce da se to desi? inace, stavljm ga na prsa sto cesce, pijem dosta tekucine: mlijeka, caja, koprive...sto jos mogu napraviti? trudnim se zaspati po noci sto jer se, citala sam, najvise prolaktina luci bas tada.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    vz-zg
    Postovi
    34

    Početno

    Lutka, ne moj se brinuti, po ovome kaj si napisala, jako dobro i super vam ide.
    Citiraj Lutka prvotno napisa
    dala sam mu siku koju je bez problema povukao. i evo, ova tri dana ciki bez vecih problema, napapa se i kaki ko i prije
    .
    To što su ti se grudi smanjile je normalno i vjerojatno bi se dogodilo i bez ergometrina. Naime, nakon nekog vremena, obično u drugom mjesecu (nakon 6 tjedana, možda i prije, može i kasnije), grudi se nauče i naviknu na proizvodnju mlijeka i proizvode točno onoliko koliko tvojoj bebi treba tj. koliko ona posisa. Grudi se tada smanje i nisu više onako velike i prepune kakve su bile nakon poroda. Mogu biti skroz mlohave, djelovati prazno i kao da ništa u njima nema, ali ima. Samo daj bebi da doji i nemoj se brinuti. Uskoro bi vam se mogao dogoditi i SKOK u razvoju (ako već i nije). To znači da će ti beba neko vrijeme (tri do četiri dana) tražiti stalno papati, biti će jako gladan, tebi će grudi i dalje biti mlohave i činiti će ti se da stvarno ništa nema, ali samo daj bebi da sisa, kada god će htjeti i ona će si 'navući' mlijeka i tebi će se stvoriti veća količina (iako niti to nećeš vidjeti, jer će ti grudi i dalje djelovati prazno). Ne možemo točno znati koliko beba posisa, ali ako samo doji (ne pije vodu, čaj i slično) ima dovoljno popišanih pelena (5-6 dnevno), vesela je i dobro napreduje, nemoj se brinuti i uživaj u dojenju. Priroda se za sve lijepo pobrinula, samo moramo vjerovati u to i u sebe. Želim vam ugodno i dugo dalje dojenje.

  16. #16
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    mada kasnim samo da ti kažem da sam i ja to prošla i nisam završila na kiretaži a Ivi nije bilo ništa, mada sam i ja umislila u to doba svašta

  17. #17
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    lutka, i ja sam ti sve to prošla. pila sam ga 7 dana i beba je bila ok (ja završila na kiretaži), samo što smo mi u to doba iza poroda pune hormona, pa smo jako senzibilizirani u vezi svega što potencijalno može štetiti.
    inače, ergometrin se u bolnici dobiva (bar nakon carskog, a ćini mi se da sam ga dobivala i nakon običnog poroda) u inekcijama svaki dan, a nakon 4 dana kao tablete u funkciji stezanja maternice. i skoro uvijek boli

  18. #18
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    a što se tiče preporuka da ne dojiš dok ga piješ, meni su opet svi govorili da mogu dojiti... :/

  19. #19
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    prvo da vam svima posaljem
    draga linda, i ja sam razmisljala kako je to mozda neki normalan razvoj grudi tijekom dojenja i dok malis normalno sisa i izvlaci, da je sve u redu. ja sam stvarno imala uzasno napete dojke prepune mlijeka i mislila sam kako bih mogla prehraniti i petorke, a sad su se ocito dovele na mjeru mog pilica. sinoc se stvarno budio svaka dva sata...nisam razmisljala o tom "skoku"...mislila sam da je u strahu da mu opet ne bi netko oduzeo siku a i na (kršitelj koda)u mi je zbog povracanja i bljuckanja bio vise gladan nego sit.
    drage nice i ivy, ajte mi napisite kad ste tocno uzimale ergometrin i ako se sicate u kojoj dozi. ja sam pila 4 puta dnevno, cetri dana, mjesec dana nakon poroda zbog zaostale tekucine. na pregled sam posla bezveze ...samo da se liječniku koji me porodio odnesem poklon i zahvalim se.
    dok sam pila tablete nista nisam osjecala, nikakva stezanja, nista...ulozak je bio srednje pun, nista extra, ko predzadnji/zadnji dan menzesa. peti dan vise nista i nisam imala na ulošku. ergometrin sam pila i prije godinu dana nakon kiretaže (imala sam prvu trudnocu neuspjesnu) i ni tad me nista nije bolilo. a najvise se brinem da cu morati na kiretazu kao i ti, ivy. reci mi, kad je bila kiretaža (koliko nakon poroda) jesi bila uspavana? to pitam zbog anestezije koja se isto moze izluciti u mlijeko.

  20. #20
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ergometrin sam pila otprilike mjesec dana nakon poroda(kura od 7 dana).one male tabletice u flašici, mislim 2 na dan. s time da je doza u inekciji koju smo primali iza poroda bila puno veća (komentirala sam sa sestrom)
    i ne mora svakoga boliti, bilo je cura u bolnici koje nisu ništa osjećale

    krvarenje mi je polako prestajalo, samo mrvu više nakon popijene tablete.
    kiretaža u vinogradskoj je bila stvarno kulturna. anestezija opća, jako sam se brzo oporavila, nakon dva sata doma, nakon 4 dana išla sam na more s djecom
    prvo mlijeko poslije anestezije sam izdojila, ali dalje više nisam. sestra mi je rekla da se moram izdajati cijeli dan, ali ja jednostavno nisam mogla odoljeti dječjem plaču. a i nemam neko mišljenje o adaptiranom mlijeku, pa mi je bilo da biram između dva zla. velim možda sam loše odlučila, ali hormoni su me učinili da popustim i podojim ga

  21. #21
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    lutka i jedan da će biti sve u redu

  22. #22
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    Citiraj Lutka prvotno napisa
    na pregled sam posla bezveze ...samo da se liječniku koji me porodio odnesem poklon i zahvalim se..
    e, sorry, ali ovo mi je , pa šta si došla liječniku zahvaliti se, a on te odmah na stol

  23. #23
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    ja sam nakon 2. poroda u rodilistu 3 dana dobivala 3x dnevno injekcije ergometrina, jer je posteljica bila "nacupkana", tj. nisu bili sigurni da nije koji sitan komadic mozda zaostao.
    Injekcije su bile koma, jako bolne, ne znam koja je bila doza
    Nitko mi nije rekao da ne smijem dojiti, najnormalnije su mi donosili bebu, cak i izvan rasporeda od svaka 3 sata, jer sam trazila ako bi plakala prije nego sto je vrijeme za podoj.
    identično
    a zajedno s ergometrinom su mi nosili i voltaren (valjda forte) da me ne boli :/
    .........i onda čovjek misli, pa oni su doktori - valjda znaju

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A zašto ne voltaren? On je prvi izbor kod jačih bolova za dojilje.

  25. #25
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    A zašto ne voltaren? On je prvi izbor kod jačih bolova za dojilje.
    ma ne mislim da ne, ali takv mix tako jakih lijekova mi je malo :/ za novorođenče, a doma jedva da popijem lupocet kad više ne mogu izdržati glavobolju npr.......... :/

  26. #26
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj ivy prvotno napisa
    s time da je doza u inekciji koju smo primali iza poroda bila puno veća (komentirala sam sa sestrom)

    krvarenje mi je polako prestajalo, samo mrvu više nakon popijene tablete.
    kiretaža u vinogradskoj je bila stvarno kulturna. anestezija opća
    da, u inekciji se dobiva visa doza.
    malo mi je lakše kad sam ovaj ostatak o kiretaži pročitala...izdržat cu, pa sto bude. i meni je izdajanje jako tesko palo. nisam malenog imala srca hranit na bocicu...imala sam osjecaj da cu pocet plakat svaki cas pored punih i nabreklih prsiju pa ga je hranila moja mater
    a sta se tice posjeta mom ginekologu...a je, ispalo je bas blesavo...ja usla u ordinaciju i lipo se zahvalila i dala poklon a on: amo vas pogledat! i tako sam zavrsila na errgometrinu.

  27. #27
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    A zašto ne voltaren? On je prvi izbor kod jačih bolova za dojilje.
    po novome je sad navodno ibuprofen :/

  28. #28
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa
    ma ne mislim da ne, ali takv mix tako jakih lijekova mi je malo :/ za novorođenče, a doma jedva da popijem lupocet kad više ne mogu izdržati glavobolju npr.......... :/
    x. izbjegavam ja i paracetamol.

  29. #29
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Da podignem temu, i ja sad muku mučim piti ergometrin ili ne Rodila sam prije 15 dana carskim rezom. Jučer bila na uzv-u, dr rekla da je sve ok ali nek uzmem Ergometrin 3x1 sljedećih 5 dana, kao da se do kraja pročistim, i opet za 10 dana kontrola. Inače krvarim srednje obilno. Jutros sam podigla lijek, i uplašila sam se kad sam pročitala u uputstvima da se ne smije dojiti tijekom uzimanja lijeka. Pitala sam pedijatricu, a ona mi je rekla da nazovem rebro. Tamo su mi rekli da dojenje ni u kom slučaju.....i sad me strah uzet i mislim da neću....znam da sam u bolnici dobivala injekcije za stezanje maternice i da sam normalno dojila, ali nakon ovog me frka.....

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ja sam u drugom porodu jedno vrijeme pila ergometrin i naravno prije dobijala inekcije posle carskog, normalno sam dojila, ali to je bilo do nekog 10 dana po porodu.

  31. #31
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    sejla, potraži još jedno mišljenje. ne prepisuje se lijek ako je "sve u redu" kao što kažeš da ti je gin rekla. lijekovi se ne piju reda radi

  32. #32
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    I ja sam bila u istoj nedoumici prije 4-5 mjeseci! Konzultirala hrpu doktora, farmaceuta, med sestara i dobila sama oprecna misljenja. Prva odluka je bila da necu uzimati, ali kako se krvarenje oduzilo i bilo je vec zabrinjavajuce zavrsila sam na hitnoj gdje su mi rekli da nema sale i da moram uzimati. I tako sam 5 dana uzimala, krvarenje stalo, beba ok...
    Navodno su prije 20-30tak god sve rodilje pile ergometrin odmah poslije poroda. A sada na istim tim tabletama pise da se ne uzimaju ako se doji. Bas zbunjujuce...

  33. #33
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala cure! Ma baš to, pitala sam i ja na više mjesta pa naišla na oprečna mišljenja Mislim da ću pričekati par dana i vidjeti kako će biti s krvarenjem....Kontrola mi je inače za 10 dana, ali ako primijetim nešto otići ću ranije. Brinulo bi me da ima nešto sumljivo u maternici, ali dr je rekla da je to samo da mi stane krvarenje.

  34. #34
    t.r.a.c. avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    102

    Početno

    pa normalno je da krvarenje traje neko vrijeme nakon poroda

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    268

    Početno

    Krvarenje 15 dana nakon poroda ne djeluje mi kao indikacija za Ergometrin, uz uredan UZV nalaz, izuzev jakog krvarenja. Pa sam malo , kažem jedino ako puno krvariš?

  36. #36
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala cure! Znam da krvarenje može potrajati. Moje je srednje obilno, ali se polako smanjuje, i ide na tamnije i smeđe, kako i treba. Čula sam se danas i sa svojom endokrinologinjom, pa mi je rekla ako ću uzimati ergometrin da podojim malenu prije nego što popijem tabletu, a ostalo ju nadohranjujem....po tome bih ju dojila samo tri puta dnevno tih pet dana, a drugo izdajala i bacala. Rekla je da smijem još par dana pričekati bez terapije i vidjeti kakva će biti situacija, pa onda prema tome....a na uzv tako i tako moram sljedeći tjedan. Uf, nadam se da neće biti potrebe za lijekom.

  37. #37
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ista dvojba i kod mene
    nakon što je prekjučer iz mene ispalo nešto odvratno i sumnjivo, otišla sam do doktorice da pogleda na UZV je li ima još tkiva unutra. Rekla je da nema, ali da ima par ugrušaka i da se maternica nije stisla koliko je trebala, a kako mi je krvarenje stalo (15 dana nakon poroda), dala mi je Ergometrin da pijem 5 dana. Ne da zna da dojim, nego je i sama to nekoliko puta spomenula, da nastavim dojit.
    Sad vidim u uputama o lijeku da ne bih smjela. I sad ti budi pametan!

  38. #38
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    tangerina, evo da napišem kako je kod mene na kraju sve ispalo....
    Odlučila sam na svoju ruku ne piti lijek, jer me bilo jako strah tih nuspojava, a nisam željela na par dana prekidati dojenje. Mislila sam si da će se maternica sama očistiti, da jednostavno treba malo vremena. Došla za koji tjedan na redovan pregled. Još je bilo ugrušaka, i nakon što sam rekla da nisam pila ergometrin, dr se obrušila na mene da kako nisam pila što mi je prepisano, da šta ja imam pitat pedijatre i čitat nuspojave (!?!?), jer svim ženama kao to prepisuju i mogu dojiti....
    Ponovno su mi dali lijek, a kako su ugrušci ipak ostali ovaj put sam pila....tri puta dnevno....s time da sam curku podojila i izdojila mlijeka (za tijekom dana da pije na bočicu) prije tablete, jer je nakon uzimanja navodno velika koncentracija u organizmu, a nakon par sati se izgubi.....
    Na sljedećem uzv-u je sve bilo ok.....Dojenje se nije poremetilo, dojimo još uvijek (16,5 mj i još se ne nazire kraj )
    Držim fige da će ti se brzo riješiti, sretno i čestitke na drugoj bebici
    Posljednje uređivanje od sejla : 23.07.2014. at 14:56

  39. #39
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    sejla, hvala
    baš razmišljam, i googlala sam i vidim da se puno žena našlo u toj dvoumici
    i odgovori doktora su različiti, uopće mi nije jasno kako to može ostati u takvom sivom području kad se ne radi o maloj stvari. Naravno da ne želim ugroziti ni sebe ni bebu, niti bacati kocku.
    Ja sam došla do sličnog zaključka kao ovo što si ti navela, imam nešto i izdojenog mlijeka u zamrzivaču od zadnjih dana kad ga je bilo viška, računala sam "dobro će doći za skok u razvoju", ali za ovo još bolje. Tako da mislim da ću se tako nekako kombinirati ta 4 propisana dana.

  40. #40
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Kad smo mi izlazile iz rodilišta ( Merkur), dali su mi broj telefona na koji mogu nazvati svaki put kad imam neku nedoumicu ili pitanje u vezi dojenja, zvala sam da pitam nekoliko puta i svaki put sam dobila odgovor, a tamo sam posebno zvala kada bih morala uzimati neki lijek i dojiti . Uvijek se javi pedijatar/neonatolog i da konkretan i educiran odgovor i njihovim informacijama sam se vodila. Pa evo brojček ako želiš nazvati i dobiti još jednu informaciju: 01/2431-390 (427 kućni). Obično se jave sestre pa samo kažeš da bi trebala razgovarati s doktorom u vezi uzimanja jednog lijeka i dojenja. Moje iskustvo je da dojim i uzimam antidepresiv po uputama liječnika i neonatologa, tako već 3 mjeseca i sve je super a od psihičke i pedijatrice sam dobila 2 suprotna odgovora.

    Sretno!

  41. #41
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam zvala i na Rebru odjel farmakologija (valjda se tako zove, nemam pojma više).

  42. #42
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Ja sam isto pila ergometrin...dobila sam odgovor od 3 ginekologa da mogu dojiti uz ergometrin i dojila sam ta 4 dana. Nisam citala uputu jer sam racunala da valjda znaju ginekolozi sta smijem a sta ne... Nama na svu srecu nije bilo nikakvih grčenja i nuspojava...
    Sad da ga opet trebam piti neznam baš dali bi dojila tih par dana

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •