Stranica 20 od 23 PrviPrvi ... 101819202122 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1136

Tema: TSH

  1. #951
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Hvala cure Nakon što sam se oko 9 mj borila s rješavanjem onog postporođajnog hipera, oko godinu i pol mi je tsh bio savršen...sad očito mora opet malo zezati, ali dobro da sam primijetila dok nije brutalno skočio, pa se isto nadam da će se brzo ustabiljiti.

  2. #952
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Joj Sejla draga, ja s nestrpljenjem ocekujem nalaz sutra. Mislim da sam napokon upala u neku dobru fazu...ako bude dobar nalaz javljam se Pragu. Kad mi kazu da se skakanje iz hipo u hiper i obrnuto ne osjeti...itekako se osjeti i dobro da si odmah odreagirala, i dobro da te tvoj doktor prati u tome. I nadam se da ce srediti sto prije

  3. #953
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Draga Rominka, znam koliko si se namučila zbog štitnjače, u dobroj mjeri zbog dr....i dugo odgađate postupak baš zbog toga. Držim fige za nalaz, da bude super kako biste se mogli javiti u Prag, što znam da s nestrpljenjem očekujete Piši novosti!!!!
    Hvala ti, i ja se nadam da će mi se, s obzirom na brzo reagiranje, brzo unormalizirati. A moja dr, to je tako divna žena i kada bi svaki dr bio barem djelićem kao ona, naše bi zdravstvo bilo savršeno.

  4. #954
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Eeee, banana tek sam se pomakla prema gornjoj granici tsh...a ft4 i 3 nisu bajni. Znala sam da ce biti tako. Smrdalo me najvise sto me zimus skinula s terapije i to bacilo deset koraka unazad. No, javit cu se Pragu da vidim sto ce sada reci.

  5. #955
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Bok cure, eto mene sa malim pitanjem, naime bila sam danas privatno kod ginekologice da mi uzme briseve jer smo u obradi za mpo i gledala je nalaze koje imam i rekla da mi je tsh previsok za mpo, uznosi 3,77 a da za mpo treba biti ispod 2,5 . Dali je to istina?

  6. #956
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ginekologica ti je dobro savjetovala. Vidim da idete na mpo u Vinigradsu, tamo će ti radi tolike vrijednosti tsh savjetovati pregled i obradu kod endokrinologa.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 28.09.2015. at 18:45

  7. #957
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala, iskreno nisam na njega ni obracala paznju jer sam vidjela da je u granici dok ona to danas nije rekla.

  8. #958
    peach- avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    14

    Početno

    Cure, da li prije kontrole TSH pijem euthyrox. Ovisi li nalaz o tome?

  9. #959
    sejla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,457

    Početno

    Citiraj peach- prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li prije kontrole TSH pijem euthyrox. Ovisi li nalaz o tome?
    Ja popijem, i onda prije vađenja naglasim da sam popila terapiju.

  10. #960

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Citiraj peach- prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, da li prije kontrole TSH pijem euthyrox. Ovisi li nalaz o tome?
    Ne, radila sam tako par puta i dr mi je rekla da je to greska. Da to jutro popijem nakon vadjenja krvi kako bih dobila stvarnu sliku.

  11. #961
    peach- avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    14

    Početno

    Ok, hvala. Ipak necu popit, pa cu im tako i reci.

  12. #962

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj peach- prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, hvala. Ipak necu popit, pa cu im tako i reci.
    Treba popit poslije vađenja, mislim da oni to i podrazumijevaju. Popila sam jednom prije pa nalaz nije odgovarao stvarnom stanju.

  13. #963
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Podizem temu. TSH mi je povisen 6,09. Povecali su mi dozu euthyroxa sa 100 na 125/150mcg. Koliko vremena treba da bi se TSH snizio? U 9mj idem na inseminaciju pa se nadam da ce tada biti ok jer ce biti 2 mjeseca kako sam na vecoj dozi. Uz to pijem i jod.

  14. #964
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Chiara, nadam se da će ti pasti TSH. Možda da pred AIH ponoviš nalaz?! Mene dr. nije pustio na IVF (TSH 3,6) dok mi nalaz nije bio ispod 2,5, al ja sam išla na stimulaciju. Zašto uzimaš jod? Jel ti to endokrinolog preporučio?

  15. #965
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Jod se preporucuje kod hipotireoze pa zato. 90% hrane za stitnjacu je jod. A i pitala sam nuklearca i potvrdio mi je to. Ponovno cu vaditi 12.9., a to znaci 2 mjeseca od onog zadnjeg nalaza. A mpo me ne trazi ovaj sad nalaz nego jednom godisnje. To ce biti u 11mj.

  16. #966
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Chiara, nadam se da će ti se TSH spustiti na idućoj kontroli. Očito svaki mpo ginekolog ima svoje pravilo. Meni je trebalo dva mjeseca terapije da mi nalaz padne na 2. Sretno ti

  17. #967
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Hvala Latice. U RI taj nalaz za mpo vrijedi jednu godinu tako da mi vrijedi do 11mj. Javim kad izvadim hormone da li je sta bolje.

  18. #968
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    TSH 0.5. Ne moze bolje od ovoga. Nadamo se da ce nam 10mj donijeti srecu u mpo vodama.

  19. #969
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Sretno

  20. #970
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Hvala Latice. Sretno i tebi sa ivf-om.

  21. #971
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Drage moje ja sam u pripremi za et i vadila sam tsh koji je bio prije 7 dana 3,5.....endokrinolog mi povecala dozu i pijem eutirox 5x50 mcg i 2 dana 75 mcg i jucer izvadim kad TSH 7,5 ?!
    Help. Vikend je, dr ne rade, da li je moguc ovakav skok i jel ovo mission impossible za ET?

  22. #972
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Jesi vadila na istom mjestu? U dobrom laboratoriju? Baš mi je prošli put dr.govorila kako imaju neki laboratoriji kojima su izrazito nebaždareni aparati. Ne vidim kako je takav skok moguć. Kak misliš, piješ 3 dana 50 i 2 dana 75? Misliš, tako si počela i sad nastavljaš 75?

  23. #973
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Pina, mene s nalazom 3.6 nisu pustili u postupak (polik. Cito). Čekala sam dva mjeseca da padne ispod 2,5.
    Vidim da su ti povećali dozu, al treba neko vrijeme da počne djelovati. Sretno.

  24. #974

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Pina i ja sam imala isri slucaj, da mi je nakon povecanja terapije skocio umjesto pao. Uzimas li ista od drugih preparata ili vitamina ujutro? Obavezno mora biti bar sat vremena pauza prije kave,dorucka i sl. Tako mi je rekao dr.
    Mene na SD-u ni ne pitaju za TSH..prije dva tj. mi bio oko 4 pa mi je dr.povecao dozu, a za koji dan bi trebala na prvi uzv u prirodnjaku.

  25. #975
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Pola sata izmedu tablete i jela je dovoljno,tak pise i u uputama. I meni je tako dr. rekla

  26. #976
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Da, pola sata prije jela, ali bar sat vremena prije nove tablete. Čak mi je rečeno da neke tablete prebacim s ujutro na popodne zbog euthyrox.
    mimsi - i tebi je skočio tsh nakon terapije? Baš toliko? Nisam za to nikad čula, ali štitnjača čuda radi.
    No, stvarno mislim da trebamo paziti na laboratorije, jer u privatnim laboratorijima zna biti svašta. Čak i u nekim bolnicama nije najpouzdanije.

    Ako nije ispod 4,5, trudnoća se ne može zadržati - tako su meni rekli. A za MPO traže minimalno ispod 2,5, tako sam ga ja spuštala.

  27. #977
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Oooo hvala na odgovorima....radim po privatnim labosima jer po 3 mjeseca se ceka u drzavnoj bolnici ( sarajevo).
    Eee pijem ujutro otprilike 10 min prije kafe, a to je prije dorucka 3 sata. Uz eutirox ujutro pijem jos drugih tbl: vitamin D, selen, fordex, folnu kis....

  28. #978
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Eh, da, ne znam kakva je situacija u Bosni po pitanju labosa drž.bolnica i privatnika probaj bar svaki put vaditi u istom labosu, tako da imaš neki kontinuitet, bar pouzdanost, ako ne valjanost pretrage
    A što se tiče ostalih tableta- to je upravo ono što je meni rečeno da prebacim na popodne, kad su skužili na TSH ne pada dovoljno brzo. Probaj tako
    Nazovi si odmah sutra dr koji te vodi u postupku i reci mu za nalaz TSH i što napraviti - jer s tim vrijednostima zapravo bacaš postupak u vjetar ako sada ide. Znam kako se osjećaš, i ja sam doslovno po tjedan dana ranije odgađala zbog TSH sa 6. na 7., pa onda na 9. mjesec. Samo polako i sve će to doći na svoje

  29. #979
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Aaa najgore mi sto je vikend pa moram cekati sutra da mi odgovore ovi iz Praga : S joj oni nekako to sve prebacuju na endokrinologa, a endokrinolozi opet rade svoj posao...ne gledaju bas mnogo da tajming za transfer....hvala za odg

  30. #980
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ma trudnoca ide do nevezano kojeg tsh,nema granice. To 4.5 nigdje nisam cula

  31. #981
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Meni su tak rekli i endokrinolog i dr za MPO

  32. #982
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    U trudnoci bi TSH trebao biti ispod 3, idealno oko 2

  33. #983
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja sam bila na terapiji u prosloj trudnoci, ali ne od pocetka vec kad se tsh priblizio 3, a ft4 isto poceo rasti
    U ovoj su mi i jedan i drugi ok i ne pijem nista
    Ali, kontrolirat cu opet

    Inace, s terapijom predlozenom od mog mpo doktora slozili su se i soc.gin i dr.op.pr
    Hocu reci, njima je to bila poznata informacija, nije da su prvi put culi za pozeljne vrijednosti

    U svakom slucaju, ja se ne bih igrala

  34. #984
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su tak rekli i endokrinolog i dr za MPO
    Ma daj?

    Pa ima po netu iskustava u kojima su tsh tek u dvo i troznamenkastima čak prošli ok i nisu bili opasni. A tek veći brojevi budu problem, i to ne čak za pobačaj, nego eventualne neke probleme s bebom. A za to mi je endokrinolog rekao da tsh treba biti jako visok jako dugo vremena. I da ima žena koje zatrudne i s tsh 5 i 10, i nemaju problema

  35. #985
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ima puno strucnijih i novijih clanaka, al mi se sad ne gugla pa samo brzinski
    http://www.poliklinika-harni.hr/Defa...aStranica=1247

    Ukratko, moze dovesti do pobacaja, a kasnije imati posljedice po bebu i majku

  36. #986
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ginger je u pravu.Meni je izvadena stitnjaca u 3.mj ove godine.Trebala sam na postupak u 6.mj ali hormoni se nisu ustabilili.Na kraju idem tek u 11.mj jer nije bilo mjesta prije.Moj tsh je u 8.mj bio 2.90,i endokrinologica je povecala terapiju jer zna da se preporucuje max. Tsh 2.5 ako se planira trudnoca,a posebno je to vazno u mpo.Uglavnom,visoki tsh i niska razina hormona u ranoj trudnoci moze uzrokovat velike probleme kod razvoja mozga kod fetusa.Zato jer beba u pocetku hormone dobiva od mame dok se ne razvije njegova stitnjaca.A hormoni stinjace su najbitniji za razvoj mozga u tom stadiju.
    Ne slusajte i ne nasjedajte na one price:" znam jednu koja je imala tsh.....".
    Sve je to lutrija ali nije se za igrat sa stitnjacom,ne teba je olako shvacat.
    Te brojke koje se preporucuju nisu izmisljene samo da bi nam odgodili postupak.
    Eto,malo poduzi post od mene,nemojte mi zamjerit.Pazite na sebe i sretno nam svima u postupcima

  37. #987

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Ma...endokriolozi se dost razlikuju u misljenjima vezanim za tsh i trudnocu..meni je tek ovaj zadnji kod kojeg sad idem (i super mi je) rekao to za sat vremena prije bilo cega ujutro. A dr. kod koje sam isla prije je, kad mi je bio oko 7 (to je bilo tad kad je skocio s 3.5), povecala terapiju ali rekla da to nemora uopce lose utjecat na trudnocu i da slobodno mogu u postupak...
    Sto se tice mpo dr., isto nista puno ne ispituje o tsh.zna zadanji nalaz od 3.5 (iz ozujka) i to je to..a sad idem u prirodni..tak da...

  38. #988
    rebecca avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    57

    Početno

    I meni je sad u trudnoći doktorica rekla da bi idealno bilo za tsh da je do 2, ali da je ok do 2,5, iznad toga ide terapija. Čitala sam na nekoj stranici da je u trudnoći od drugog tromj. i do 3 ok. Frendici je na početku trudnoće tsh bio oko 3, pa onda oko 4,5 i morala je kod endokrinologa po terapiju.

  39. #989
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Ginger je u pravu.Meni je izvadena stitnjaca u 3.mj ove godine.Trebala sam na postupak u 6.mj ali hormoni se nisu ustabilili.Na kraju idem tek u 11.mj jer nije bilo mjesta prije.Moj tsh je u 8.mj bio 2.90,i endokrinologica je povecala terapiju jer zna da se preporucuje max. Tsh 2.5 ako se planira trudnoca,a posebno je to vazno u mpo.Uglavnom,visoki tsh i niska razina hormona u ranoj trudnoci moze uzrokovat velike probleme kod razvoja mozga kod fetusa.Zato jer beba u pocetku hormone dobiva od mame dok se ne razvije njegova stitnjaca.A hormoni stinjace su najbitniji za razvoj mozga u tom stadiju.
    Ne slusajte i ne nasjedajte na one price:" znam jednu koja je imala tsh.....".
    Sve je to lutrija ali nije se za igrat sa stitnjacom,ne teba je olako shvacat.
    Te brojke koje se preporucuju nisu izmisljene samo da bi nam odgodili postupak.
    Eto,malo poduzi post od mene,nemojte mi zamjerit.Pazite na sebe i sretno nam svima u postupcima
    Točno to!
    Onaj link koji je Ginger stavila jako lijepo objašnjava zašto je potrebno držati TSH pod kontrolom i ne se zavoditi primjerima žena koje su imale pozitivne ishode trudnoća s visokim TSH, ipak je jednog anegdota, a drugo istraživanje.

    PinaColada, jesi dobila kakve informacije dalje?

  40. #990
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Evo mene....dr iz Praga kazu da nastavim sa terapijom estrofema i da uradim UZV 12 dan ciklusa i opet tsh da provjerim taj dan (petak).....kao onda da se odlucimo da li u postupak ili odgadjanje?! I da, da trebam minimizirati stres jer mi kao od toga raste tsh....sta da vam kazem?! Osjecaji kao na roller coasteru :S :S

  41. #991
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Gle, stres može nepovoljno utjecati na TSH kao što i TSH može utjecati na tvoje kapacitete za nošenje sa stresom, jedno povlači drugo. Znam da ti je sad u ovom trenutku totalno nepojmljivo kako uopće ne biti pod stresom kad si u iščekivanju hoće li biti išta od postupka ili ne, to je objektivno situacija koja od tebe traži dodatne psihičke snage, to je ok.
    Znam da nekim ljudima može pomoći ako pokušaju prihvatiti i prepustiti se situaciji i stvarati distrakcije. Kada kreneš razmišljati o tome hoće li ti paste TSH ili ne, hoćeš li u postupak ili ne, pokušaj te misli prekinuti nekom aktivnošću, nekim drugim mislima. Kada krene, možeš se dići i popiti čašu vode, guglati kardashianke i vidjeti što je kim danas stavila na sebe (majkomila obukla je neku prozirnu haljinu, užas), prošetati se, zaliti cvijeće, nazvati nekoga i popričati, naći neku fizičku aktivnost ili nešto slično. Samo pokušaj skrenuti misli distrakcijom. Dodatno razmišljanje o situaciji će ti samo dizati anksioznost i brinuti ćeš se, a ti realno nemaš toliku kontrolu nad daljnjim razvojem situacije. Kako bude, bit će.
    Ako ne bude sada, biti će drugi put i tada će sve proći super, to je ono na što trebaš misliti!
    Polako, od dana do dana, i sve će biti ok

  42. #992
    PinaColada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    168

    Početno

    Sybila divna si! Hvala na savjetima....evo odoh googlati Kardashianke

  43. #993
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ma no frks, glavno da ti budeš ok, pa kak bi dalmatinci rekli, pomalo

  44. #994
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Cure danas sam vadila al samo TSH.
    Mogla sam i ft4 al eto nisam.
    TSH mi je 0.75 i sad se pitam da nije malo prenizak jer necu jos u postupak. Mozda bi trebala ipak kod endomr.da mi korigira terapiju.

  45. #995
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Nisam napisala ref.interval
    0.34-5.80

  46. #996
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ma mislim da je to ok. Ja sam na 0,06 i tu sam napokon ok (sad je najvj već na 0). Frendica koja se cijeli život bori sa štitnjačom je na 0 uvijek (odnosno, čim se digne ju spuštaju). Tako da ne vidim razlog da mijenjaš terapiju ako se ti osjećaš ok. Trebala bi provjeriti i ft4 kad budeš imala priliku.

  47. #997
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mislim da je to ok. Ja sam na 0,06 i tu sam napokon ok (sad je najvj već na 0). Frendica koja se cijeli život bori sa štitnjačom je na 0 uvijek (odnosno, čim se digne ju spuštaju). Tako da ne vidim razlog da mijenjaš terapiju ako se ti osjećaš ok. Trebala bi provjeriti i ft4 kad budeš imala priliku.
    Da znam a bezveze zbilja sto i ft4 nisam cekirala. Znam da to dvoje ide u kombinaciji. Budem onda iduci tjedan.
    Inace se osjecam dobro.
    Hvala ti

  48. #998
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    jedno pitanje jel vi vadite krv za kontrola sa terapijom ili bez?

  49. #999
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    jedno pitanje jel vi vadite krv za kontrola sa terapijom ili bez?
    Ja popijem tetapiju i to mi je rekao endokr.

  50. #1000
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    I ja isto popijem ljek pa onda vadim.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •