Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13212223
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,136 od 1136

Tema: TSH

  1. #1101
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Terapiju nikako i nikada ne prekidas sama na svoju ruku iznenada. Ja sam ljeti redovito otecena, od toga da moram obucu br vecu nositi, da navecer jedva hlace skinem koliko su koljena nabujala, do toga da prsten ljeti ne mogu ni pomisliti imati na ruci. To je do vrucine. Stitna je pod kontrolom, ali oticanje je posljedica nje. Bude podnosljivih i podnosljivijih dana

  2. #1102

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Imam pitanje..endokrinologica sa Vuk Vrhovca mi je rekla da se odmah javim u slucaju trudnoce a dali su mi termin tek 30.8. Sve sam im objasnila mailom ali vele da im je to prvi slobodan termin..vec sam imala dvije trudnoće koje su zavrsile spontanim pa se sad bojim..tada sam dobila ranije termin i odmah mi je dokica povisila dozu eutyroxa i sad se bojim da je mjesec dana predugo..sto da radim? Ne bi isla privatno jer ne znam ni gdje bi isla a i ne bi htjela u ovom trenu mjenjati doktora..
    Pokusat cu ih nazvati..ima tko iskustva?

  3. #1103
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Koja endica? Ja sam imala isti problem

    Dosla sam tamo osobno, kad je netko izlazio od dr progurala sam se da joj kazem da sam trudna i da nemam termin i rekla je da ce me primiti. Samo sam se onda isla javiti dolje na salter i rekla da nisam narucena,al dr rekla da ce me primiti

    2 puta sam to ovu trudnocu morala napraviti. Kad sam zatrudnila prvi puta, a drugi kad sam bila kod zamjene koja me nije mogla naruciti kod moje dr u srpnju, nego tek rujnu. Pa su mi sami rekli da samo dodem

    I druge mi zene rekle da se samo pojavim,dobri su prema trudnicama. Telefonski ni ja nisam nista postigla
    Posljednje uređivanje od Vrci : 27.07.2017. at 20:07

  4. #1104

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Hvala ti puno..i ja sam mislila tako napraviti..samo sto ne znam kako sad radi kad su godisnji..moja dokica je Majić Milotić

  5. #1105
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ista doktorica kao i meni, znaci nemas frke

  6. #1106

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Evo ulovila sam ju danas Danas joj je zadnji dan, ide na godisnji..dobro da sam dosla..i naravno povisila mi je dozu i narucila za 24.8.
    Hvala ti!

  7. #1107
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Super

    Drago mi da je tako ok da bez problema primi ako je hitno, nije živčana i sl.
    ja idem 30.08. opet

  8. #1108

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Moj TSH nakon mjesec dana terapije iznosi 1.55
    I dalje koristim istu dozu euthyroxa..
    Dali cu ikad prestat piti te tablete ili?
    Ima koja iskustva sa prestankom terapije nakon regulacije TSH?

  9. #1109
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam pila eutyrox ali mi nije odgovarao. Sada pijem Letrox. Da li ga još netko pije?

  10. #1110
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam pila Letrox kad Euthyroxa nije bilo u ljekarni. Isto mi bilo

    Milasova, ako imas i inace problem sa stitnjacom,terapija je dozivotna. Ako si samo na njemu da se snizi radi trudnoce, ukida se nakon poroda,il po potrebi prije

  11. #1111

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Hvala vrci,samo sam na terapiji zbog skorasnjeg postupka i eventualne trudnoce..

  12. #1112
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    U trudnoći će te češće pratiti, ako bude potrebe promijeniti dozu ili ukinuti, a onda tako i nakon poroda. Nemaš frke.
    Kolegica mi je pila E u trudnoći, poslije više ne

  13. #1113
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Dan svima...nova sam na ovoj temi,imala sam kiretazu 3.08 vezano za molarnu parcialnu trudnocu koja je prekinuta u 10t prije 2 tj sam napravila pretrage stitnjace radi odlaska ponovno u prague....tsh je 2,4 malo mi je povisen!! nikad nije prelazio 2 dosada,nisam na nikakvoj terapij. trazim vase misljenje tnx

  14. #1114
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Tražiš mišljenje o čemu?
    To je malo povišeno za postupak, ali inace je savršeno dobar TSH. Kolik ti je ft4?

  15. #1115
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Na zadnjem testu mi je TSH iznosio točno 2 i dr. je rekla da je ok za postupak, ali da ćemo morati pratiti TSH za slučaj da krene rasti.
    Što ti kaže dr. koji vodi postupak?

  16. #1116
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Tražiš mišljenje o čemu?
    To je malo povišeno za postupak, ali inace je savršeno dobar TSH. Kolik ti je ft4?
    11,5....kaj sad moram napraviti? trebala bi krajem 11mj se pripremiti za fet..hvala

  17. #1117
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Na zadnjem testu mi je TSH iznosio točno 2 i dr. je rekla da je ok za postupak, ali da ćemo morati pratiti TSH za slučaj da krene rasti.
    Što ti kaže dr. koji vodi postupak?
    kad je bio 2 nista mi nisu rekli...ali sad kad sam im napisala da je 2,4 odg je da trazim misljenje endica...sad budi pametan

  18. #1118
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Antonija Mia, treba ti malo pojačati terapiju da bi bilo optimalno, ništa strašno.

  19. #1119
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Moj je varirao od 2,0 do 3,0. Dobila sam eutyrox, jednu dnevno od 25mg.

  20. #1120

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Antonija Mia mislim da bi ti bilo dobro da se obratiš nekom endokrinologu. Objasni im cijelu istuaciju, meni je moj dao euthyrox jer sam ga ja zamolila, jer je to bila preporuka mog MPO doktora. Inače da nisam u postupcima vjerojatno ne bi ni trebala terapiju za štitnjaču jer su vrijednosti unutar referentnih. Dobro je ući u postupak sa TSH manjim od 2, a mislim da ga relativno brzo možeš spustiti sa najmanjom dozom eu.

  21. #1121

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Moj TSH je bio 2,84..dobila euthyrox 25 mg i spustio se na 1.55
    Ppstupak je bio neuspjesan ali i dalje trebam piti terapiju..
    Dokad? Jel to dozivotno?
    Ici cu opet iduci tj.iskontrolirati TSH i ft4

  22. #1122

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    124

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Moj TSH je bio 2,84..dobila euthyrox 25 mg i spustio se na 1.55
    Ppstupak je bio neuspjesan ali i dalje trebam piti terapiju..
    Dokad? Jel to dozivotno?
    Ici cu opet iduci tj.iskontrolirati TSH i ft4
    Ja isto ne znam do kad ću biti na terapiji, ali dok sam u postupcim odnosno dok ne rodim sigurno hoću. Znam da je inače to doživotna terpaija sa ljudima koji imaju stvarnih problema sa štitnjačom, što ja baš i nemam. Kasnije ću pratiti TSH i ostale hormone pa ako sve bude u referentim intervalima u dogovoru sa svojim endokrinologom ću se pokušati skinuti. Trenutno sam na 50 mg

  23. #1123

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    A sto se desi kad prekines terapiju ako je TSH nizi od 2?
    Sta bi bilo kad bi ja sad na svoju ruku prekinula terapiju jer nisam trenutno u postupku

  24. #1124
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pa vjerojatno bi ti opet tsh narastao,ja nebih na svoju ruku prekidala terapiju.
    Posljednje uređivanje od željkica : 29.09.2017. at 12:50

  25. #1125

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Nebi prekidala,nego me bas zanima..
    Uglavnom,narucila sam se endokrinologu da mi kaze detaljnije informacije u vezi terapije buduci da nisam uopce bila kod njega..

  26. #1126
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Citiraj Inso prvotno napisa Vidi poruku
    Antonija Mia mislim da bi ti bilo dobro da se obratiš nekom endokrinologu. Objasni im cijelu istuaciju, meni je moj dao euthyrox jer sam ga ja zamolila, jer je to bila preporuka mog MPO doktora. Inače da nisam u postupcima vjerojatno ne bi ni trebala terapiju za štitnjaču jer su vrijednosti unutar referentnih. Dobro je ući u postupak sa TSH manjim od 2, a mislim da ga relativno brzo možeš spustiti sa najmanjom dozom eu.
    Ista stvar i kod mene, dobar TSH, ali ne i za mpo.

  27. #1127

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Ista stvar i kod mene, dobar TSH, ali ne i za mpo.

    Jesi i ti dobila terapiju? Koliki ti je TSH i ft4?

  28. #1128
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Zadnji TSH mi je 2, a ft4 11,5 (njega sam prvi put u životu vadila) TSH mi je u petom bio 2,69, šestom 2,71 i početkom devetog 3,01. Doktor je rekao da mu to previše oscilira, da bi on to smanjio ipak i dobila sam 1x25mg tijekom tri tjedna.

  29. #1129

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Pozdrav svima!
    Pitanje, Tsh mi.2.76, ovaj mjesec bi trebala na IVF u Rijeci? Inf koje sam dobila od prijateljica koje idu na potpomognutu u Zg je da TSH nebi smio.biti veci od 1.5 ako.smo.u postupku!
    Meni moj doktor nije uopce trazio nalaze TSH (vadila sam na svoju ruku).
    Ima li netko iskustva sa slicnim u Ri?

  30. #1130
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    dobro jutro...vezano za moj tsh od 2,4 dobila sam 0,25 euthyrox nakon 3 tj on iznosi 2,13,sad mi je pojacao na tabletu i pol...sad u sredini ciklusa sam oskudno prokrvarila prvi dan jako tamna i sad vise rozo!! pitam se dali probojno krvarenje ima veze s padom(TSH) zbilja nemam pojma kaj se dogada...

  31. #1131
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    A ja na TSH i jednu tabletu dnevno sam nakon 3 tjedna imala visi TSH nego bez tableta. Isto mi povišena terapija na dvije vikendom. Nisam se susrela s probojnim krvarenjem, samo s velikim trbuhom, tvrdim napuhnutim, vecom željom za jelom, i neobično vrućim stopalima u kojima stalno tinja nesto i kuha topla krv.

  32. #1132
    Antonija Mia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    312

    Početno

    pitanje vezano za postupak...9.01 sam vadila tsh i bio je 1,89 sad se pripremam za fet i jutros idem opet provjeriti tsh kad ono 2,29...dali je moguce od ovih esttrofema da tsh poraste,jer nista drugo ne pijem osim estrofem ,decortin,(kršitelj koda) i b-complex...i dali je to alarmantno??

  33. #1133

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima..
    U 5tt, tsh bio 3,8.. I gin rekao da je to uredu. Sad sam 22tt., i svaka 2-3tjedna imam upale i koristim vaginalete. Bila kod par privatnih ginekologa, koji su rekli da su ceste upale moguce zbog loseg tsh. E sad, citala sam na netu, vecina trudnica koristi terapiju od pocetka trudnoce, cak i s manjim tsh. Zanima dal ima mozda koja da joj tsh ko meni, i da nije dobila nikakvu terapiju?

  34. #1134

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Pozdrav svima!
    Ja sam u pripremi za VTO. TSH mi je bio 4,95, pa mi je doktorica ukljucila Eutirox 1/2 od 25 mcg, kroz mjesec dana TSH je bio 2,5 pa mi je pojačala terapiju na 1x1 od 25mc, da bi sada vresnost iznosila 0,67. Da li je neko imao iskustva i da li može da mi kaže da li je ova vrednost TSH preniska? Hvala svima unaprijed!

  35. #1135
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nisi navela referentne vrijednosti (razlikuju se od labosa do labosa), ali nije, ok ti je TSH. Od stimulacije se zna povisiti, tako je ovo ok. Ja sam imala oko 0,45 kad sam krenula s postupkom

  36. #1136

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    94

    Početno

    Vrci, referentne vrijednosti su 0,35-4,94.
    Po referentnim vrijednostima jeste ok, ali rekoh ipak da pitam, možda je prenisko.
    Hvala ti u svakom slučaju

Stranica 23 od 23 PrviPrvi ... 13212223

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •