Stranica 18 od 23 PrviPrvi ... 81617181920 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 851 do 900 od 1136

Tema: TSH

  1. #851

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    i ja sam danas bila kod dr Kljajić...toliko temeljita, što u starim nalazima što u svom pregledu i na kraju u svim pojašnjenjima...za svaku pohvalu!!!

    a čekala sam na pregled cca mjesec i po dana! isplatilo se u svakom slučaju

  2. #852
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Kaj ne da je
    Mene je k njoj poslala moja ginekologica,nju je ona spasila prije nekoliko god.,žena je več odlučila u postupak sa klomifenima i onda joj je dr Kljajić našla problem..nakon toga ima dva klinca prirodno.

    Znate li možda za kolko stignu nalazi na kućnu adresu?

  3. #853
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Neka 2tj,ovisi koje su pretrage radene i kad dr napise nalaz. Mislim da sam 3tj najdulje cekala

  4. #854
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tnx.

  5. #855

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam danas vadila Tsh,ft3 i ft4..doma ce mi doci nalazi a onda cu se naruciti kod nekog endokrinologa..sestra veli da ne zna kak ce,da su svi na godisnjem,da ovisi o tome kakvi ce mi biti nalazi

  6. #856

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Tsh mi je 4.18 (0.55-4.78). fT4 16.3 (11.5-22.7), fT3 4.8 (3.5-6.5)
    A prije mjesec dana mi je Tsh bio 5.6..i sad se bojim da mi endokrinolog nece htjeti dati nesto za snizenje tsh

  7. #857
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    fuksija,več si dobila nalaze?Ja još čekam svoje
    Jesi se odmah i naručila kod endokr.? Ma vjerojatno ćeš dobiti neku terapiju,pričekaj.

  8. #858

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Sestra mi je rekla da joj se javim kad dobijem nalaze..to cu sutra obaviti..pa ce mi onda dati datum za doktora..
    Vadila sam krv u cetvrtak..ti?

  9. #859
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ja još 10.7. A možda ovisi o nečemu,pojma nemam..
    Sretno!

  10. #860

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam vadila samo to,ništa drugo..možda zato...

  11. #861

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja još 10.7. A možda ovisi o nečemu,pojma nemam..
    Sretno!
    ja sam se odmah naručivala za vađenje krvi i za endokrinologa, pa su me nalazi čekali gore na šalteru. možda su i tebi tako napravili, žužy

  12. #862
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    tetadoktor ,nakon pregleda,uzv-a i vađenja krvi,doktorica mi je rekla da mi bude nalaze poslala na kućnu adresu.

  13. #863
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    žužy, nekad kasne jer to ovisi o tome kad dr natipka nalaz i pošalje ga. Valjda ti bude uskoro

  14. #864
    mura avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    40

    Početno

    Pozdrav cure,
    čitam vas već neko vrijeme, pogotovu ovu temu o TSH.
    Kod mene je situacija slijedeća: Hashimotov tireoiditis i hipotireoza. Brine me jer mi je pred 3 mjeseca (redovna kontrola) TSH uz pomoć Euthyroxa pao na 3,18 (endokrinolog mi je super, smatra da mora pasti na 1-1,5), a evo jučer dobila nove nalaze: TSH 14!
    znam da je vjerojatno Hashimoto odgovoran za to, ali svejedno me brine. baš me zanima što će mi endokrino reći.
    Posljednje uređivanje od mura : 29.07.2014. at 12:33

  15. #865

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam bila danas tamo i dogovorila pregled za 23.9. kod dr. Majić Mijotić (jesam li dobro napisala?)...sestra je rekla da me narucila kod jedne doktorice..ja velim Kljajić? Ona- ne,nje nema ali ova je u istom rangu haha..
    Ne razumijem kako to da mi tsh tako varira..u 4.mj je bio oko 3...prije mjesec dana 5.7 a sad oko 4..nije mi jasno o cemu to ovisi...

  16. #866
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Stigli konačno nalazi,i kolko vidim sve ok.
    TSH: 2,5 m/UL
    fT4: 17,7 pmo/L
    fT3: 5,1 pmo/L
    ATG: 15,0 kU/L
    ATPO: 28,0 kU/L

    Radili su mi i još nekaj,ovo prvo mi liči na kalij,natrij,kalcij i to,ali ovo drugo..zna ko?
    K: 4,4 mmol/L
    Na: 139 mmol/L
    Cal: 1,32 mmol/L
    Ca: 2,50 mmol/L
    P: 1,12 mmol/L
    s-ntGUK: 4,9 mmol/L
    Hba1cNGSP: 4,7 %
    Hba1cSI: 29 mmol/mol
    eAG: 4,9 mmol/L

    Ref. vrij. nisu navedene,idem tražit na netu koje su na VV..
    Dobila sam odmah i potvrde o narudžbi za vađenje krvi i kontrolu u studenom.

  17. #867

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Za vadenje krvi se isto mora narucit? Koliko se na to ceka? Htjela bih imati svjeze nalaze prije pregleda

  18. #868
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Da,pošalješ uputnicu mailom na centralno naručivanje i dobiješ termin.
    Ja sam čekala na termin skoro 2 mjeseca.

  19. #869
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Možda bolje da pričekaš da te sama dr pošalje izvaditi nalaze za koje bude smatrala da trebaju...npr ja sam imala i up samo za vađenje osnovnih hormona štitnjače a doktorica me poslala vaditi malo više toga.
    Imala sam up za pregled sa šifrom koja pokriva kompletnu dijagnostičku obradu.

  20. #870
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Možda bolje da pričekaš da te sama dr pošalje izvaditi nalaze za koje bude smatrala da trebaju...npr ja sam imala i up samo za vađenje osnovnih hormona štitnjače a doktorica me poslala vaditi malo više toga.Imala sam up za pregled sa šifrom koja pokriva kompletnu dijagnostičku obradu.
    žužy, na koji broj se naručuje kod ove dr. kljajić? ona je, ako sam dobro razuimijela, endokrinolog na vv?

  21. #871
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ja sam se naručila preko centralnog naručivanja.. centralna.jedinica@kb-merkur.hr
    Prvo sam zvala br koji sam tu našla..ali mi je rečeno da ne može tako,neka skeniram i pošaljem up mailom.
    01/2352 904 ti je broj od šaltera na 2. katu VV
    01/ 2353 903 je broj od dr Kljajić
    Probaj neki nazvati za info..da,ona je endokrinolog na VV.Preporučam.

  22. #872

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ok,hvala..onda cu pricekati pa nek me dokica posalje kam treba

  23. #873
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Da li neka od vas sa povišenim tsh ima kakve smetnje,npr.ubrzan rad srca ili je to samo osjećaj,zatim nekakav trenutni gubitak daha,koji traje sekund....uglavnom to mi se ponekad javi a sad mi je tsh 2,2.......pao je sa 5,75

  24. #874

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    zg
    Postovi
    614

    Početno

    Meni kad padne TSH znam imati iste smetnje (lupanje srca,kratak dah,nesanica,nemir,slabost u nogama...)

  25. #875

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Ja sam na prirodnim hormonima i moj tsh je jako nizak i nikad nisam imala taj problem osim kad su mi hemoglobin i zeljezo bili niski.
    Cim se dignuo srce se smirilo.
    Treba paziti i na ft4 jer ako je pre visok isto ne valja

  26. #876

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    41

    Početno

    Naručila sam se za pregled endokrinologa na VV pred koji dan. Dobila sam termin već 3.9.kod dr.Piljac. Ima li tko kakva iskustva kod tog doktora?

  27. #877

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Leelu prvotno napisa Vidi poruku
    Cure drage, može pomoć?
    Dakle, nalazi štitnjače: TSH -3,98 (ref..0,27-4,2)
    T4 -1,7 (ref.1,3-3,1)
    T4 -99 (ref.66-81)
    Ginićka je lagano ignorirala ovaj nalaz, kod endokrinologa nisam bila. Mene muči ovaj malo viši TSH, a i sama imam neke simptome (kao umor i sl.). Da naglasim, nisam u postupku za oplodnju, nego radimo na bebi (zasad prirodno). Strah me da on možda nije prepreka za ostvarit trudnoću, nakon svega što vidim da se piše o njemu
    Detaljno hormone nisam provjeravala, iako planiram, al onako na prvu sve je manje-više ok, redovne (relativno) cikluse, ovulacija viđena...Što vi iskusne mislite? Da radim dalje pretrage, antitijela i to?
    ne mora biti da se radi o istom slucaju, ali evo, male utjehe radi - ja sam sa još višim TSH ostala trudna prirodno prije 4 mjeseca
    nikakve tablete nisam uzimala jer je endokrinologica zaključila da sam granična i da mi lijekovi još ne trebaju (kretao se oko 4 cijelo vrijeme)
    također smo pokušavali jedno godinu dana, i eto uspjelo je
    s tim da nisam baš u cvijetu mladosti (38 god.) i nemam jedan jajovod (uklonjen uslijed vanmaternične trudnoće)
    sretno!
    sada tijekom trudnoće mi je TSH sam po sebi spustio za 2,15, bez ikakvih lijekova

  28. #878
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Dobar mi je TSH, ali ga trebam ponoviti zbog trudnoće. Zna li tko do koliko sati primaju knjižice na VV? Ne mislim se naručivati, već samo pojaviti.

  29. #879
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar mi je TSH, ali ga trebam ponoviti zbog trudnoće. Zna li tko do koliko sati primaju knjižice na VV? Ne mislim se naručivati, već samo pojaviti.
    Do pola 10.Inace se moras naruciti,probaj zamoliti tetu na salteru da te primi kad si vec tamo,smisli neki razlog,ja vadim svaki mjesec,inace se narucujem ali sam par puta zeznula pa su me primili.

  30. #880
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Hvala. Tak ću napraviti.

  31. #881
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Cure ima li netko informaciju koliko košta vađenje ft3 i ft4 plus tsh u privatnim labosima? Znima me Salzer ili Brayer ti su mi najbliži. Kako sam u drugom stanju i 9. tjednu rađe bih odmah znala situaciju nego da čekam termin pa 7 dana nalaz, uopće ne znam koliko se čeka u Vinogradskoj.

  32. #882
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam Breyer uvijek zvala i pitala koliko dođe što trebam, najbolje ti tako. Ili sam slala mail upit, isto su bili brzi za odgovor

  33. #883
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ne znam za Vinogradsku, ali na Vuku se nalaz ceka 2 dana. A termin? Sitnica. Mjesec dana.

  34. #884
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Hvala cure. Budem sutra nazvala Brayer i u subotu sam mirna. 7 dana u Vinogradskoj. Ako nije dobar nalaz ne gine mi procedura Vinogradske..A kad sve izračunam, opet ću proći bolje ako platim i konzultacije i podešavanje terapije..Neke se stvari kod nas ne mijenjaju..:/

  35. #885

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Dobila sam nalaze..tsh mi je trenutno iznad 2..u 7.mj je bio iznad 4 a u 6.mj iznad 5..dakle smanjuje se..mislim da mi je to od prehrane..od pocetka 7.mj sam na lchfu..dokica mi je propisala euthyrox..sad ne znam da li da ga krenem uzimati ili ne? Da li to mogu rijesiti samo prehranom? A opet u 4.mj. ove godine je bio iznad 1 a nisam bila na toj prehrani...sto mislite?

  36. #886

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Prva sam koja cu nahvaliti lchf prehranu, ali tsh koji skace ne bih prepustila prehrani, pogotovo u postupcima. Jesi li radila antitijela stitnjace?
    Sto se prehrane tice, u lchf su dosta zastupljeni bademi, oni su big no-no kod hiptireoze, kao i kupusarke i soja.

  37. #887

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Nisam radila antitijela..samo fT3 i fT4..
    Znači ne bi smjela bademe? To baš puno jedem..a i ovo ostalo što si nabrojala..mislim tsh mi nije visok..ali izgleda da za mpo je..čudno mi je samo da tako skače non stop..zašto to? I gdje mogu potražiti popis što jesti u hipotireozi?

  38. #888

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ima na netu dosta o prehrani, samo ukucaj u google...
    Na tvom mjestu bih svakako trazila uputnicu za antitijela, a i pocela piti min dozu eurhyroxa. Za postupak se preporuca da tsh bude 1.5-2.0.
    Moj je bio 3.08 pa sam na terapiji 37.5mcg eurhyroxa.

  39. #889
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    moj tsh je bio 4,020 i dali mi tyraq 50mikrograma, rekli su da s prehranom i na prirodan nacin ne mogu to dovest u red... ja i dalje vjerujem da se moze, ali samo duze treba da pocne djelovat i da se vide rezultati vjerovatno... s obzirom da smo planirali krenit sa mpo pocela sam odmah pit tyraq... 28.10. idem na kontrolu pa cemo vidit koliki je sad tsh

  40. #890
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Th pao na 0,096
    FT4 i antitijela mi narasla

    mislim da ce mi morat ukinit terapiju

  41. #891

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ivana.sky vjerojatno ce ti smanjiti na 25mcg.

  42. #892
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo isto jos uvijek na prirodnom pokusavanju, od 9mj idemo na kliniku (ja PCOS, muz ok, vise od 1,5god pokusavanja)...
    pratim stitnjacu inace godinama posto je malo povecana, ali evo sad prvi put odlucili dat mi lijek

    TSH 4,020 (0,34-5,60)
    FT3 4,18 (3,8-6,0)
    FT4 9,37 (7,9-14,2)
    antiTPO 333,33 (<9,0)

    terapija: tyraq 50mikrograma svaki dan, iako to inace ne bi prepisali nikad posto su nalazi "ok" tj. u referentnim vrijednostima, meni ipak jesu da pokusaju smanjit taj tsh posto mi je ginekologinja rekla da mora past na/ispod 2... kontrola za 3mj...
    3mjeseca poslije:

    TSH 0,096
    FT3 5,19
    FT4 15,4
    antiTPO 386

  43. #893
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    ivana.sky vjerojatno ce ti smanjiti na 25mcg.
    moze bit

    a sto znace poviseni FT4??

  44. #894

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    nista, T4 je hormon koji uzimas u tabletama, a fT4 je neiskoristeni, tj. slobodni udio. dobro je da je fT4 visok, ali ne izvan ref. granica, to znaci da ti je prejaka terapija, sto se vidi i po preniskom TSH.
    nije to nista neobicno, treba neko vrijeme da se prilagodi terapija.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 24.10.2014. at 12:09

  45. #895
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    to znaci da ti je prejaka terapija, sto se vidi i po preniskom TSH.
    nije to nista neobicno, treba neko vrijeme da se prilagodi terapija.
    aha, ajde super, ja sam vec misla da je neka sad upala ili nesto

    hvala po tko zna koji put

  46. #896

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    bila na heparinu u zadnjoj trudnoći (prirodna t. u 44.g.), preventivno, nažalost ni to nije pomoglo, srce prestalo kucati
    dr. je tvrdila da mi heparin može pomoći, a neće našteti kao andol (glede spontanih) jer je drugog načina djelovanja.
    poslije kod dr.R., isti mi stavio naglasak na vrlo male vrijednosti hormona štitnjače, na donjoj granici, a to zna utjecati na spontane.... nažalost, na to nitko nije obraćao pažnju.

    za statističare:
    znate što je statistika?
    - točan zbroj netočnih podataka
    često na poslu radim "statistike" i baš sam se nasmijala na ovu teoriju - baš dobro definira "vrlo važnu statistiku"

  47. #897

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Marta, meni je dr rekao da je za mpo bolje da je stitnjaca malo niza od prosjeka.. sad me zbunio tvoj dr. R. ...

  48. #898

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    368

    Početno

    Ispravak, TSH mi je 2,7 i kao trebalo bi ga smanjiti.. slabo kuzim pojmove..

  49. #899
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Ruthy prvotno napisa Vidi poruku
    Ispravak, TSH mi je 2,7 i kao trebalo bi ga smanjiti.. slabo kuzim pojmove..
    Ruthy, moram pogledati tocne brojke, al mislim da je meni TSH bio oko 2,5 kad sam ostala trudna
    Pocela sam s terapijom kad je poceo rasti, a ft4 padati
    Za trudnocu je pozeljno da je TSH oko 2, ali je bitno i ostalo (ft3, ft4 i antitijela)

  50. #900

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    185

    Početno

    Citiraj Ruthy prvotno napisa Vidi poruku
    Ispravak, TSH mi je 2,7 i kao trebalo bi ga smanjiti.. slabo kuzim pojmove..
    da, hormoni štitnjače su širok pojam, sorry
    radilo se o ft4 (unazad 4 godine koliko sam u ovim vodama stalno je bio na donjoj granici ali nikada nitko na to nije obratio pažnju. kasnije sam i na netu to čitala)
    ali i tsh mi je ispod 1 to je isto jako nisko.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •