Stranica 21 od 23 PrviPrvi ... 111920212223 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1136

Tema: TSH

  1. #1001
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ok onda sam dobro napravila kad sam vadila

  2. #1002
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Ok onda sam dobro napravila kad sam vadila
    Mimi koliki ti je tsh?
    Jesi i ft4 vadila?

  3. #1003
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    da TSH je bio 0.998 a FT4 18, pošto sam imala spontani išla sam i to izvaditi da vidim da nije to možda bio uzrok. Inače sam pod terapijom od 75 mg već godinama, iako mi TSH nije nikad bio preko 5 svejedno je valjda bio previsok da bih zatrudnila, u postupcima prije terapije nisam dobivala dobre j.s i tek sam sa 35 prvi put zatrudnila a prije tog smo pokušavali 8 godina. Žao mi je što na to nitko prije nije obratio pažnju imali smo mi i drugih dijagnoza pa su samo to gledali ali očito se puno toga mora poklopiti

  4. #1004
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    da TSH je bio 0.998 a FT4 18, pošto sam imala spontani išla sam i to izvaditi da vidim da nije to možda bio uzrok. Inače sam pod terapijom od 75 mg već godinama, iako mi TSH nije nikad bio preko 5 svejedno je valjda bio previsok da bih zatrudnila, u postupcima prije terapije nisam dobivala dobre j.s i tek sam sa 35 prvi put zatrudnila a prije tog smo pokušavali 8 godina. Žao mi je što na to nitko prije nije obratio pažnju imali smo mi i drugih dijagnoza pa su samo to gledali ali očito se puno toga mora poklopiti
    Mimi ista situacija s tsh je i kod mene. Ja sam sad naizmjenicno 50/75 i tsh mi je 0.75 al prirodno nisam do sad uspjela ostati trudna al se nadam dok cekam postupak.
    I isto u postupcima dobijem losije js
    Da nazalost malo je njih koji obracaju pozornost na to.
    Zao mi je radi spontanog

  5. #1005

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Cure, mozda je pitanje glupo, ali na koji nacin tsh utjece na kvalitetu j.s.? Isto mi to nitko nikad nije spomenuo, a na terapiji sam jer mi je visok inace.

  6. #1006
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, mozda je pitanje glupo, ali na koji nacin tsh utjece na kvalitetu j.s.? Isto mi to nitko nikad nije spomenuo, a na terapiji sam jer mi je visok inace.
    Joj ja ti to neznam, nije glupo pitanje uopce.
    Nadam se da ce se javiti netko strucniji.
    Znam da sam citala na temi o Ceskoj i oni tamo traze tri uzastopna dobra nalaza. Sto znaci da ima nesto u tome.

    Al negdje ovdje je Ginger stavila bila link pa probaj naci ovdje na temi.

  7. #1007
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj mimsi prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, mozda je pitanje glupo, ali na koji nacin tsh utjece na kvalitetu j.s.? Isto mi to nitko nikad nije spomenuo, a na terapiji sam jer mi je visok inace.
    Meni je dr. jednom rekao da bi FT4 trebao biti iznad 15 da bih dobila kvalitetne j.s. a sad TSH mi je možda u tom trenutku i bio Ok pa njega nije komentirao. Al znam da su me prvu polovicu trudnoću kontrolirali svakih mjesec dana da mi TSH bude u nekoj normali da ne bi došlo do pobačaja, a pred kraj sam išla nešto rijeđe

  8. #1008

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Da, stvar je u ft4, vidim na temi "stigao i moj nalaz hormona".
    Ja sam do sad bila kod 4 dr. za stitnjacu i svi su znali da planiram trudnocu. Nitko mi nije uopce dao da vadim ft4 osim jedne privatne dr. I tad mi je prvo bio oko 10, no nista nije rekla na to vec mi povisila dozu zbog previsokog tsh - oko 7. Nakon mjesec dana tsh je pao a ft4 naraso na 15. Ali, bez ikakvog komentara na to i prvi i drugi put. Kao, bitno da je u granicama. To je bilo u 4.mj. I nakon toga vise ne kontroliram ft4 vec samo tsh koji varira. Ali sada cu definitivno pitati dr.sto s tim!

    Uglavnom, da nema vas cure i ovog foruma ja pol tog ne bih znala!!! Hvala vam na tome!

  9. #1009
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Ja sam ful zadovoljna doktorima - bila sam kod 3 (godišnji pa zamjene) na tri pregleda i svi su naglašavali isto - tsh ispod 2,5 za postupak i provjera ft4. Moj je zadnje bio oko 19, ako se dobro sjećam, znam da je komentirala da je idealno za MPO. mimsi - ti s lijekovima za tsh zapravo unosiš t4, zato on skoči kada tsh padne. Ako je previsok, terapiju treba smanjiti.
    Treba gledati uvijek kombinaciju ft4 i tsh, ne preskakati.
    Je, i ja sam sretna za forum - svašta tu naučim, bauljala bi od doktora do doktora bitno zbunjenija da vas nema

  10. #1010

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Meni je inace tsh ok ali za trudnoću treba biti nizi pa vec neko vrijeme pijem euryrox 25 i 50 naizmjence..dokica mi je rekla da joj dodem cim zatrudnim i cim sam saznala za tri dana sam joj dosla..nisam pila terapiju prije vadenja i tsh mi je bio oko 3.. I sad sam dobila 50 i 75 (vikendom)..cudne doze ugl rekla je da mogu piti prije vadenja krvi..
    I mislim da 0,75 nije prenisko..

  11. #1011

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Cure, ajd pomozite!
    U ponedjeljak mi je dogovoren fet. Danas sam vadila tsh koji je 4.25! Isti je bio prije dva mjeseca i dr.mi je povisio dozu al nista. Ja sam uvjerena da je od stresa tako. Naime, u 9.sam trebala u prirodni ivf no dobila sam bakteriju..pa sam u 10.isla na stimulirani no et nije obavljen zbog bolova u trbuhu (neka blaga hiperstimulacija izgleda). Sve to me dost nazivciralo jer s cijelo ljeto cekala postupak nakon neuspjeha u 6.mj.
    Uglavnom, dr.je rekao da postoji rizik od spontanog cim je tsh povisen, no ja sam odlucila riskirati i ici na fet! Povecao mi je dozu sada. Mislim da bi mi odgadjanje postupka bio preveliki stres,neznam...dosta mi je vise!

  12. #1012
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mislim da bi trebala snizit tsh pa onda u fet.znam lako je meni rec al po meni bi bilo gore da postupak uspije i onda zbog visog tsh lose zavrsi,neznam ja nebi riskirala.
    Posljednje uređivanje od željkica : 18.11.2016. at 14:18

  13. #1013
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja čak mislim da bih otišla na FET i odmah pratila kako mi ide TSH. Imala sam u trudnoći oko 4, i nakon tjedan dana povišene terapije odmah je pao.
    Ali meni tijelo brzo reagira na promjenu terapije

  14. #1014
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    auf... Blizu si granice "neodržive trudnoće" kako su meni objašnjavali, a izostanak pada i s pojačanom dozom ne zvuči dobro, iako, da, može biti i od stresa i od stimulacije. koliko sad imaš terapije?
    razumijem te u potpunosti, znaš da te razumijem, jer sam i sama prošla kroz odgađanja odgođenih termina, u prvom dijelu upravo zbog tsh...ti najbolje znaš kako se osjećaš i znaš što je najbolje za tebe, i što god odlučiš - ako i ovaj mjesec ne bude transfera, to sigurno nije zato što si ti nešto pogrešno napravila i to nije tvoj osobni neuspjeh - to je bitno da znaš, a ako bude transfera, samo budi sigurna u svoju odluku da si slučajno ne bi predbacivala dok čekaš betu da si pogriješila, jer ne bi doktor radio nešto što je garantirani neuspjeh. mi navijamo kako god bude

    neću ti nametati što bih ja napravila u tvojoj situaciji, to je tvoja odluka, ali ako te bude zanimalo, reći ću ti. makar mislim da si samo došla po malo i podrške

  15. #1015

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Sad sam dobila eutyrox 50. Kad sam prije bila stalno na 50, jako mi je pao..na 0,03. Tad sam dobila 5 dana 25 a 2 dana 50 pa se popeo na 4,21. Nakon toga sam dobila 3 dana 25 a 4 dana 50 (to je bilo prije dva mj.) i ostao je skoro isti 4,25. Inace i ja uvijek normalno i relativno brzo reagiram na promjenu doze, osim jednom kad mi je isto povecana a tsh jos naraso al brzo smo ga doveli u red.
    Neznam, iskreno, nemogu si zamislit odgodu po treci put.evo stvarno nemogu...

  16. #1016
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    dobro, nije mi jasno zašto su ga išli dizati kad je bio oko 0, to nije problem ako ft4 nije previsok i ako se ti ok osjećaš, ali dobro. za mpo je to idealno.

    ok, ajde da te pitam - što će se dogoditi ako bude odgoda? zamisli si scenarij, što ti je najgore u njemu. i nemoj samo misliti "to je odgoda, ne da mi se više", misli što to osobno za tebe znači. pokušaj razdijeliti to što misliš na komponente - što to znači za tebe, za tm, za tvoju budućnost, za posao, za daljnje postupke. složi si računicu. evo ja ti mogu reći da kad sam ja mislila da će biti odgoda, ono čime sam se tješila je "bar neće biti rođen/a u 8.mjesecu, pa će mu/joj imati tko doći na rođendan" sad mislim, "ak ništa, bar će me rođendani na početku 8.mjeseca koštati bitno manje". u svemu se može naći pozitiva. ne moraš to pisati naravno, samo sjedni, razmisli. ja ne kažem da se trebaš osjećati tako niti da je to točno - ali sigurno će ti prostrujati glavom bar jednom "nisam trebala toliko riskirati". možeš li se nositi s time? možeš li se s time bolje nositi nego s idejom i nervozom i stresom čekanja dalje? što ti je lakše za hendlanje?
    i onda ako ostaješ pri istoj odluci - super. ako ju mijenjaš - opet super.

  17. #1017

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Dizali su ga jer se nisam osjecala dobro. Inace imam iste simptome i kad mi je prenizak i previsok (ubrzano lupanje srca i osjecaj da mi stitnjaca titra i preskace). Moj dr. tvrdi da nevalja ni kad je prenizak. Neznam vise stvarno..svaki po svom..i za ft4 sam pitala i kaze da to nema izravne veze s kvalitetom j.s.

    Razgovarala sam s muzem.on se isto slaze da idemo u fet. Razmislila sam o svemu sto si rekla, Sybila, stvarno si sunce, hvala ti! I vama cure, Zeljkice i Vrci. Nekako jednostavno kad pomislim na odgodu zafrce me u trbuhu i muka mi je, dok misao na fet puno bolje djeluje na mene, bez obzira na rizik. Ni dr.me nije puno odgovarao od toga. A sad...bit ce kako mora biti..danas pocinjem s dozom od 50 svaki dan i ako uspije,odmah cu se javiti dr. Pa sta nam Bog da.

  18. #1018
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Mimsi, ako si ti na cisto, to je najbitnije cekam te na nakon transfera

  19. #1019
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Morali su ti podici tsh jer si gonila prema hiperu sto opet nije dobro. Smatraju da je idealno drzati ga od 1,5-2,5. Trebala bi imati zaista dobrog endokrinologa koji zna sto radi. Jesi li kontrolirala vitamin d? Ja u jednom periodu nisam reagirala na eutirox, odnosno vrlo sam sporo reagirala da bi moja dr odmah odreagirala i napravila mi analizu vit d te se uspostavilo da mi je nemjerljiv. A koliko sam shvatila on je vezan za transformaciju ft4/t4 (iskreno nisam se upustala u neke detaljnije analize jer mi je dr fenomenalna i imam povjerenje u nju). Sretno u postupku

  20. #1020

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    297

    Početno

    Nisam ga kontrolirala, niti mi je dr. ikad to spomenuo. Inace reagiram normalno na eutirox...a bas gledam nalaze opet, t3 i t4 su mi porasli u odnosu na prije dva mjeseca, jedino je tsh ostao isti. Hvala ti!

  21. #1021

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Meni je endokrinologica dala terapiju eutyrox 50 preko tjedna i 75 preko vikenda..povećala mi je sa 25 i 50..ali to je bilo sad u trudnoci, prije kiretaže.. A sto da sad radim nakon kiretaže, da se vratim na staro? Da opet odem k njoj? A bila sam prije par dana..

  22. #1022
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam nakon spontanog isla opet kod endice,iako sam tjedan-dva prije toga bila. Ali nakon spontanog sam sama natrag smanjila terapiju, i ona mi to poslije potvrdila

  23. #1023
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nazovi, objasni i naruči se. Odi, da, nemoj sama skidati terapiju, nisi ti to mogla predvidjeti.

    odmah da pitam - kad ste išle kod endokr. s vijesti da ste trudne? poslije duplanja bete?
    Posljednje uređivanje od Sybila : 24.11.2016. at 10:31

  24. #1024
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Da. Ja uvijek s drugom betom radim i tsh,pa da imam nalaz cim dodem k njoj

  25. #1025
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    hvala vrci! jel radiš i ft4?

  26. #1026
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ne. Indikativno napravim samo to, pa nek me ona salje dalje
    Meni inace ft3 i ft4 budu ok uvijek, samo tsh seta

  27. #1027
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    aha. meni je rekla da uvijek sa tsh vadim i ft4, on je većinom oko gornje granice, neovisno o tsh, bio je baš visok kad je tsh bio visok i kad nisam pila terapiju, pa možda zato.
    ugl, hvala ti

  28. #1028
    Tanita14 avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    607

    Početno

    Meni je od početka trudnće tsh u padu (došla sam i do 0.22 s terapijom 25ug kroz tjedan), ali mi ft4 raste, pa mi ne spušta terapiju. Navodno je dobro oba ta hormona pratiti.

  29. #1029

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Sybila, ja sam se narucila kod endice cim sam izvadila prvu betu..nisam htjela cekati jer sam prvi put imala spontani pa da se ne ponovi (iako je).. Dakle u pet sam vadila betu a u srijedu sam vec bila kod nje..dosla sam s novim nalazom tsh..a onda je ona trazila jos i guk..

  30. #1030

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Da vas pitam...sad sam tek skuzila da sam uzimala krivu dozu eutyroxa
    Endica mi je u trudnoci dala da pijem 50 preko tjedna a 75 za vikend..znaci povisila mi je dozu jer sam prije toga pila 25 i 50 naizmjence..
    I ja sam prvi tjedan pila po 50, za vikend 75, preko tjedna opet 50 a za vikend 25 i u utorak nakon vikenda mi je dok rekao da je srce prestalo kucati...jel bi to bilo od toga sto sam uzela krivu dozu za vikend? Zabunila sam se, zabrijala sam da je ta jedna tableta od 75 a zapravo sam trebala uzeti jednu od 50 i jednu od 25

  31. #1031
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ma nije,ne muci se. Nemas tak visok tsh koji bi uzrokovao probleme. I ne ode sav euthyrox iz tijela odmah, ako inace redovito uzimas tablete

  32. #1032
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Nije od toga fuksija, nisi ti kriva za to. Hormoni djeluju na duge staze, jedan ili dva, pa i vise, dana pogresne terapije nece tako uzdrmati hormone da bi izazvalo spontani. Nemoj si predbacivati, priroda je donijela tu odluku, ti na nju nisi imala utjecaj

  33. #1033

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Hvala vam...a pokusavam sama sebi objasniti- zašto?

  34. #1034
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    znam da je možda najteže prihvatiti da jednostavno nema odgovora, i nema mogućnosti da ti kontroliraš, jer insinuira da si bespomoćna u čitavoj situaciji (meni najgori osjećaj). nekad moramo prihvatiti da je to tako i nema nekog razloga. odnosno, sad ćeš proći one druge pretrage koje namjeravaš obaviti i možda tamo nešto nađu, a možda nikada ništa ne nađu. ne možeš znati. u svakom slučaju fuksija, nije tvoja krivnja, nije ničija krivnja.

  35. #1035

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj fuksija prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam...a pokusavam sama sebi objasniti- zašto?
    Znam kako ti je...mjesecima sam se nakon misseda pitala zasto!!! I dan danas pri pomisli na to mogu da placem. U 7 tt stalo srce...stalno sam pitala dr da li sam ja nesto krivo uradila...Cak sam bila zapala u depresiju. Jednostavno nisam mogla da shvatim zasto se to desilo. Pogotovo sto je ta trudnoca bila sama po sebi cudo i mislila sam eto cudo se desilo...i bice ok, ali....kako kazu dr plod nije bio u redu i priroda se za to pobrinula da to zaustavi...tako su meni objasnili i tako prihvati.

  36. #1036

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    33

    Početno

    Jedino ne znam jesi li uradila testove na trombofiliju...mada meni kad se to desilo primala sam fragmin tako da ni to nije bio uzrok...i dr kaze da je razlog u tako ranoj trudnoci najcesce hromozomske prirode...jednostavno plod nije bio zdrav.

  37. #1037

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Nisam radila pretrage, sad planiram..ali i ja sam uzimala fragmin preventivno..meni je ovo vec drugi put i sad se stvarno bojim sta ce biti sljedeci put jer ne mogu opet prezivjeti i treci put..i ja sam zapala u depresiju ali nadam se da ce kratko trajati..

  38. #1038

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav žene! pitanje jedno dobila euthyrox 25mg 1/2 tablete dnevno (tsh 3,19) kontrola za 6 tjedana. da li je koja od vas kretala sa tako malom dozom i da li je bio pomaka u padu tsh?

  39. #1039

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    192

    Početno

    Pozdrav, meni se tsh kretao od oko 5, pa padao sam, ali malo. Dobila sam prvo euthyrox 25 mg i malo mi se spustio, oko 3. Krajem 9.mj. sam bila ponovno pa mi je povisila na 37,5 mg (1,5 tab od 25 mg). Bila na sistematskom sredinom 10.mj i imala tsh 2.6, a sad krajem 11.mj. (kad sam vadila i betu-negativnu) imam 3,6. Naručena sam ponovno slj.tj. pa pretpostavljam da će mi opet povisiti, jer mi očito ovakve doze ne djeluju.

  40. #1040
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj malanina prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav žene! pitanje jedno dobila euthyrox 25mg 1/2 tablete dnevno (tsh 3,19) kontrola za 6 tjedana. da li je koja od vas kretala sa tako malom dozom i da li je bio pomaka u padu tsh?
    Sve ovisi kako ces reagirati na terapiju.
    Vrlo oprezno od dr da ide polagano al i provjeri nakon 6 tj.kako je i receno. Mada ipak treba malo duze organizmu da se vidi dal je dobra terapija...obicno tri mjeseca. Al ako ti nakon 6 tjedana podje padati tsh mozda te i ostavi na toj terapiji.
    Kakav je ft4??

  41. #1041
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Marijaxy prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, meni se tsh kretao od oko 5, pa padao sam, ali malo. Dobila sam prvo euthyrox 25 mg i malo mi se spustio, oko 3. Krajem 9.mj. sam bila ponovno pa mi je povisila na 37,5 mg (1,5 tab od 25 mg). Bila na sistematskom sredinom 10.mj i imala tsh 2.6, a sad krajem 11.mj. (kad sam vadila i betu-negativnu) imam 3,6. Naručena sam ponovno slj.tj. pa pretpostavljam da će mi opet povisiti, jer mi očito ovakve doze ne djeluju.
    Tsh ti se sad malo od stimulacije i lijekova visi. Inace ovo od 2,6 je sasvim ok bilo. Mnoge cure s takvim tsh bez problema idu u postupke bez ikakve terapije pa kad dodje do trudnoce ako se povisi onda se uvodi terapija. Mozda da ipak jos jednom provjeris prije kontrole jer ce biti pouzdaniji nalaz.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 02.12.2016. at 11:57

  42. #1042
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam cak uzimala i dozu 12,5 nakon sto sam burno reagirala na 25. Al meni je tad stitnjaca bas podivljala i na smanjenoj terapiji tsh otisao u vis.

    No meni se tad otkrio hashimoto, zato su bile cudne reakcije

    Ja bih i nakon 3tj provjerila kako tsh reagira

  43. #1043

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj sanjka prvotno napisa Vidi poruku
    Kakav je ft4??
    ft4 mi je 14.83
    a vadila sam i ft3 taj je 5.00, tpo 0.61 i tg-at 0.88

  44. #1044
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj malanina prvotno napisa Vidi poruku
    ft4 mi je 14.83
    a vadila sam i ft3 taj je 5.00, tpo 0.61 i tg-at 0.88
    Da ft4 je nizak, bilo bi dobro da je iznad 16.
    Antitijela su negativna.

    Ponovi kako su ti rekli za 6 tj.nalaz al zajedno TSH I FT4.
    Uzimaj ujutro terapiju nataste i pol sata iza toga nemoj jesti i piti.

  45. #1045

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    12

    Početno

    hvala na odgovoru! i još nesto da pitam kad sam vec pocela, dobila sam i glucophage (1 dnevno navečer) za pcos, čitam da se ta dva lijeka ne bi bas smjela kombinirat zajedno, euthyrox i glucophage , pa ako neka od vas ima iskustva i sa time bilo bi mi drago cuti. a još k tome svemu imam i ponekad visok tlak pa sam dobila i aldomet.

  46. #1046
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Samo ih nemoj piti s malim razmakom (tipa 1h). Ostalo je ok

    Nece ti biti nista ako ne postujes to,osim probavnih problema

  47. #1047

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    12

    Početno

    razmak bude velik, eut. ujutro, a glu. navečer.

  48. #1048
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    To je ok,nemas frke. Ja pijem svoj siofor nekad 2h poslije,a nekad tek za rucak

  49. #1049

    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    12

    Početno

    A da li su vam radili pretragu na tu inzulinsku rezistenciju prije metformina? Procitala sam da se daje za pcos ali samo ako se ima i ta inzulinska rezistencija, pa me to sad malo brine... ja sam od tih krvnih pretraga radila samo guk koji je uvijek dobar i onaj gdje se pije glukoza koji je bio super..
    Razmisljam si da dr.pitam da mi da pretragu na inzulin prije nego krenem s met.
    Posljednje uređivanje od malanina : 02.12.2016. at 23:55

  50. #1050

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    233

    Početno

    Curke, kolile su Vam bile sljedeće vrijednosti, TSH, T4, ANTI-TG, ANTI-TPO prije ICSI postupka, ja sam danas dobila svoje nalaze koliko vidim sve je u granici normale ali dok dr ne vidi nemogu biti 100%.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •