Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 69 od 69

Tema: Napa, da ili ne?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    6

    Početno

    mi smo preuređivali kuhinju nedavno i stavili napu bez cijevi, sa filterom.. sad svaki put kad kuhamo sa napom i upalimo ju, nam puše zrak na plamenike od negdje i odma se slabije kuha.. -.- lol

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Da, napa bez cijevi je lošije rješenje nego da je uopće nemaš.

  3. #53
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam do pred par godina kuhala bez nape. Onda smo u starom stanu renovirali kuhinju i stavili napu ali onu bez spoja na ventilacijski cijev jer se nalazila točno u suprotnom kutu od nje, ali se štednjak nalazio točno pored prozora. Uglavnom na kraju smo je koristili samo za svjetlo i ako se jako isparavala vodena para jer je dobro hvatala vlagu. Nista mi nije kvarila kuhanje jer je ploča na indukciju, no isto tako nije bila ni od neke posebne koristi jer je odmah do nje bio uvijek otvoren prozor na kip kroz koji se zračilo. Znaci nije bila beskorisna no ni pretjerano korisna (ali je lijepa )
    Nova kuća ima napu spojeni na ventilacijsku cijev, štednjak je vise nije uz prozor i sad je redovito koristimo. Srećom nije jako bučna (neka Faber, dobili je skupa s kućom)

  4. #54
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,414

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, napa bez cijevi je lošije rješenje nego da je uopće nemaš.
    ne bih se složila
    imam napu bez cijevi, i prozor u kuhinji, ali nije odmah do štednjaka (stalno je na kipu, ne otvaram ga širom jer imam cvijeće na klupčici)
    kad kuham i ne uključim napu, vrlo brzo se vlaga kondenzira po gornjim kuhinjskim elementima.
    kuham na struju, pa nemam problem s plamenicima, koje Ineskaa spominje

  5. #55
    stazica5 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Da, napa bez cijevi je lošije rješenje nego da je uopće nemaš.
    Meni su isto svi savjetovali da je s cijevi bolje nego s filterom, ali kak smo se preselili u novi stan nismo imali drugog izbora. I stvarno je super, osim ako baš kuham tipa sarmu ili slično. Ali mislim da nema nape koja bi tu mogla pomoći :D

  6. #56
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Isto sam dvoumila. No bez nape mast se kad tad nakupi po kuhinjskim ormaricima, zidovima, itsl. bez obzira na prozore uz stednjak. Mislim da je poradi cistog radnog mjesta bolje za postaviti.

  7. #57
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    A ako nema gornjih elemenata i stan je za dnevni najam - znači rijetko će se kuhati, treba li napa?
    Treba li uopće pećnica/indukcija ugradbena ili staviti samo onu prijenosnu indukcijsku ploču? Bez pećnice...

  8. #58
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    I ima li netko možda perivu boju na kuhinjskom zidu? Kako to funkcionira?

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ovisi o namjeni... Ako je najam za studente - vjerojatno pećnica i napa ne treba. Ako je za obitelj - to je druga priča... Jedno i drugo ima prednosti i nedostataka.

  10. #60
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,501

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    I ima li netko možda perivu boju na kuhinjskom zidu? Kako to funkcionira?
    Susjedi imaju jedan zid u kuhinji u perivoj boji, u principu se lakše čisti taj dio

  11. #61
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Mi u kupaonicama imamo perivu boju svugdje osim u tusu i iznad umivaonika, a u kuhinji najobicniju. Belgijanci bas ne stavljaju plocice po zidovima
    ovu boju u kuhinji bi trebalo obnoviti nakon 7+ godina, ali meni je bila ok za odrzavanje s tim da nas stednjak ima poklopac tako da vecina svega sto prska i sprica dok se kuha ipak zavrsi na njemu

  12. #62
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ja nemam napu doma. Nisam ju nikad ni imala, ni u jednom stanu. Iznad špareta imam šipke s kukicama na kojima mi visi koješta. Te štange se zbilja zamaste i potrebno je jednom godišnje dobro oprati. Pločice peruckam pomalo tijekom godine. Nije da je za izložbu, ali me ne sekira.

  13. #63
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nemam pločice u kuhinji, imam sivu DULUX Diamond Eggshell ili Diamond..ne sjećam se. Uglavnom, napu imam, a na zid uz štednjak sam naslonila kao dvije prozirne manje staklene daske za rezanje povrća. Njih stavim u perilicu jer su na udaru, a zid obrišem samo ili sa sredstvom Jon(na bazi octa) pošpricam i obrišem. Super mi je, nemam nikakve pločice za glancat. Jedino bar malo paziti da baš ne šprica jako ulje na sve strane. Evo već 4 godine i sve pet. Ali da je neka tamna boja, vidjeli bi se sigurno tragovi brisanja..ali na svijetloj ili bijeloj ne vidi se ništa.

  14. #64
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Za mali stan u dnev.najmu mislim da napa nije nuzna jer vjerujem da cim se malo prozraci stan, to je to.

    Ni ja je bas doma ne koristim, imam je samo da mi se ne prlja i ne zagrijava donja strana gornjeg elementa.

    Bez plocica ili onih kao obloga koje mijenjaju plocice ili kaljenog stakla, ma ni zamislit ne mogu kuhanje i spricanje ulja naokolo, pogotovo jer najmoprimci dnev.najma ne vjerujem da ce toliko vodit racuna o tome jel zid poprskan ili ne.

  15. #65
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Hvala na savjetima. Pa da, kako neće biti niti gornjih elemenata, zbilja mislim da mi napa ne treba u prostoriji od 17m2 i 2m od prozora.
    Iskreno, sumnjam da će itko tko dođe u dnevni najam išta i kuhati ozbiljno. Već sam odustala i od pećnice. Uvjeravaju me iznajmljivači da mi to zbilja ne treba. Samo mikrovalna.

    A sad razmišljam da na kuh.zid stavim staklo/ogledalo. Nedavno sam to vidjela u jednoj kuhinji (doduše online) i izgleda super! Jako poveća prostor!!!
    Posljednje uređivanje od kudri : 06.04.2022. at 08:57

  16. #66
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Gledam sad nešto nape i onda pročišćivače zraka. Jedno i drugo ima ugljen filter. Onda mogu samo i taj pročišćivač staviti negdje, nije li isto?

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ni jedna napa bez odvoda ne vrijedi ni pišljiva boba.

  18. #68
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hmda... očajna vremena očajne mjere... msm bar malkoc da smanji ovu masnoću kaj leta po zraku, inače moram otvarati sve, pa kako otvorim ne znam do čega je hvata se rosulja svuda, pa plijesni, ajmeeee

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Imaš i alternativne sustave, npr Bora https://www.bora.com/hr/hr/bora-odvodi-pare/

    Kad budem radila rekonstrukciju kuhinje, namjeravam to bolje istražiti

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •