Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: A što kad veći klinci ne kakaju (20 mjeseci)?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno A što kad veći klinci ne kakaju (20 mjeseci)?

    OK. Koristila sam pretražnik. Nekakači su uglavnom u kategoriji beba kojima je mlijeko još glavna hrana.

    E sad: Hrvoje još siše, ali uglavnom za uspavljivanje i par puta jaaaako kratko kroz dan - više u prolazu.

    Stolicu je u zadnjih par tjedana imao nekoliko puta. Uglavnom prođu dva dana i treći se onda pošteno pokaka, ali uz vrisku - vidi se da se strašno muči. Danas je 4. dan kako se nije još pokakao. Govori da ga buba guza, ali kad dođemo do wc-a panično bježi. Pretpostavljam da se unaprijed boji da bi ga kakanje moglo boljeti pa ne želi niti pokušati, nego radije zadržava.

    Probali smo čaj od kamilice - nije htio niti usta otvoriti. Ispljunuo ga je odmah. Nagovaranje od 30 minuta nije urodilo nikakvim plodom.
    Probali šljive. Pojeo 2 komada. Jedva.
    Marelice nemamo.
    Masirala sam mu trbuščić u smjeru kazaljke na satu (kako je napisala apricot), ali ne znam je li to pomoglo (zapravo ne znam u kojem roku pomaže - ja sam mislila da će on odmah nakon toga na wc )

    Što dalje?

    Mislim, znam da se jednom mora pokakati, ne može to biti unutra zauvijek, ali teško mi ga je gledati da se tako pati. :/

    Neke ideje? Kako je s vašim nekakačima malo većima? Koliko dana se smatra OK?

  2. #2
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    lanene sjemenke mu stavi u jogurt, nama to uvijek pomaže

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    cornflakes, kruh sa sjemenkama .....

  4. #4
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    kruska, oni lazni smokici "meki"

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nama ponajbolje pomogne **** kašica od šljive. I više tekućine.

  6. #6
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Petra se prokaka (i previše) od lubenice ili dinje.

    mi smo isto imali problem sa odlaženjem na kakanje. obično smo jedno 10tak puta išli od sobe do wca pa na kahlicu pa je na kraju završilo u kadi. trajalo negdje mjesec i pol dana i sad ok kaka u kahlicu.

    svakako mislim da problem je u tome što zadržava, a time i kakač (kak veli moja P) postane tvrđi i onda mu je teško

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Pokakao je pravog jumba!

    Nakon torture voćem - nadam se da je to pomoglo. Šljive, kruške...
    Pokušat ću zasad s dodatnim obrokom voća dnevno pa se možda ustabili.

  8. #8
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Ja sam sa B imala jako puno problema jos od prestanka dojenja. Sisali su svega 2 meseca uz dohranu a onda smo skroz izbacili dojenje i tad je krenuo problem. Vodu nije voleo puno a od caja se nista posebno nije desavalo. Nekad bih ja cacnula toplomerom, nekad ubacila cepic ali bih uglavnom pustila da ga potera pa mu onda savijala nozice i pomagala mu.

    Problem smo imali do godinu dana, kad smo napokon mogli da uvedemo pahuljice u vocni dorucak (palentu nijedan nije voleo od starta a pirincane pahuljice su pravile jos veci haos) Odprilike tad je krenula i sezona bundeva pa se ona pekla svakog dana. U zamrzivacu sam imala i tikvice pa su i one postale sastavni deo bukvalno svakog slanog obroka. Hleb se jeo iskljucivo crni i ako bi na meniju z aveceru bile kiflice ili neko pecivo pravila sam ih samo od integralnog brasna. Muslie, dosta voca, sto svezeg sto iz domaceg kompota od bake i stvar se sredila bukvalno preko noci. Sada vise nemamo nikakvih problema skoro godinu dana.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    118

    Početno

    Mlaki Donat Mg - preporuka pedijatra ili Hipov sok od šljive, redovno, svaki dan.
    Ako dva dana nema kakača - glicerinski čepić.
    Nama se znalo desiti da kameno tvrdi kakač zaglavi u guzi i pola ga viri van a pola još unutra a F. ljubičasto crven vrišti i preznojava se od bola.. užas! i onda ide iščeprkavanje toplomjerom.. strahota!
    Zato ide prevencija glicerinskim čepićem...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj anni frani prvotno napisa
    Mlaki Donat Mg - preporuka pedijatra ili Hipov sok od šljive, redovno, svaki dan.
    Ako dva dana nema kakača - glicerinski čepić.
    Nama se znalo desiti da kameno tvrdi kakač zaglavi u guzi i pola ga viri van a pola još unutra a F. ljubičasto crven vrišti i preznojava se od bola.. užas! i onda ide iščeprkavanje toplomjerom.. strahota!
    Zato ide prevencija glicerinskim čepićem...
    Mi smo na neko vrime bili riješili ovaj problem, a onda se sve vratilo na probleme. Nekada ne kaki i po 7 dana, a onda strašno plaće i ne može da igura kakicu do kraja. Vidili smo da mu pomažu friške smokve i grožđe.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ako ne pojede svaki dan jabuku, krušku ili barem 10 šljiva - ne kaka dok to ne pojede.
    Zato pazim da svaki dan pojede neku voćku, i nikada još nije imao tvrdi drekić, nego obilni i mekani. Ali čak niti njega ne pokaka ako ne pojede voće. Voće jede ili cijelo (sam uzme u ruku i ogloda do kraja) ili naribano (ovo primjenjujem kad mislim da mora pojesti taj dan baš cijelu, da mi ne baci negjde na dvorištu).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Thnx za dizanje topica.
    Voćna kura pali, kakamo redovito.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Nama pomažu prosene pahuljice....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •