Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 136 od 136

Tema: Porod u vodi

  1. #101
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    A meni probušili vodenjak? Doduše prerano, ali ipak jesu.

  2. #102
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    ja sam vam curke moje isto rodila u vodi.Ako sam dobro sve isčitala, ja izgleda jedina od svih u Osijeku. ako vas šta zanima pitajte, prepričat ću vam sve.Samo vam mogu reći da imam jako lijepa iskustva.U svim pogledima, i osoblja, i ambijenta i samog poroda. Prekrasno. Najljepši trenutak u mom životu je bio kad smo mm i ja gledali našeg sina kako pliva širom otvorenih okica i maše rukicama neposredno nakon se rodio.Nakon toga mi ga odmah stavljaju u naručje još dok sam u kadi i svi se tope od sreće.... : :D I tako bih se mogla raspisati o tome, a možda i budem, al sad me mališa zove na novu rundu noćnog sikanja!

  3. #103
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Ivancice, divno :D .
    Naravno da me sve zanima, pogotovo sada kad brojim dane do poroda (u Rijeci kroz 2-3 dana), pogotovo ako imaš nešto za naglasiti što može biti korisno baš za porod u vodi.
    Tnx! :D

  4. #104
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Eto u najvažnijim crtama što ti je potrebo i šta da radiš(mislim,moje preporuke).Ak ćeš čitat priču idi na "Priče s poroda".Malo sam si dala oduška da se prisjetim tih lijepih trenutaka kad već nisam stigla koji mjesec ranije od kokana malog. Prvo ja sam ti skroz do onih najjačih trudova bila na lopti.Ne znam dal to u Rijeci ima al ako ima o b a v e z n o!!!Brže se otvaraš, manje boli nego kad ležiš jer je prirodan položaj u smjeru sile teže.Jedino si pofuraj bolju polovicu da ti pridržava pod pazusima iza leđa kad se napneš za vrijeme truda.Ne možeš stalno biti u vodi pa mislim da je zgodnije kad su trudovi česti i bolniji.Usput, ja sam si ponijela jednu gazicu koju sam imala vlažnu i iz nje sisala vodu kad su mi usta bila suha.To mi je jako pomoglo.Gledaj da se nekako obriješ kod kuće.Mislim, ja jesam jer sam znala da traže pa da ne prolazim te drame tamo.Sestre bile presretne. :D Klistir obavezno moraš da bude sve čisto da ne bi kakva infekcija došla na bebu.Ne znam kakva je kada u Rijeci.Kod nas je dosta velika pa sam molila doktore da mi pomognu gurati koljena u drugom smijeru jer baš nisam imala dobar oslonac a i kliže se.Ipak stavili su mi neku krpu bod tur.Ak još nisi,radi malo vježbe prstima za međicu.Ja jesam i možda mi je i to malo pomoglo da me ne režu.A ostalo,šta ja znam, sve je mislim normalno kao i na suhom.Ponesi si fen i šampon jer ćeš sigurno očajno izgledati poslije pošto ti je cijela glava mokra od vode.I obavezno fotić.Mi ga poslali gore u sobu u torbi,al na svu sreću imala jedna sestra pa je slikala.Baš bi mi bilo krivo da nemamo slike.Ak te šta još zanima,pitaj.Želim da ti sve bude u redu s trudnoćom dok ne dobiješ trudove jer imače ti neće dati.Mora sve biti savršeno do zadnjeg trena prije nego što ulaziš u vodu jer se boje da se šta ne iskomplicira.Sretno, opusti se u uživaj.Vidjet ćeš sigurno ogromnu razliku jer si iskusila prave trudove.

  5. #105
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Prvo ja sam ti skroz do onih najjačih trudova bila na lopti.Ne znam dal to u Rijeci ima al ako ima o b a v e z n o!!!
    Imaju!
    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ne znam kakva je kada u Rijeci.Kod nas je dosta velika pa sam molila doktore da mi pomognu gurati koljena u drugom smijeru jer baš nisam imala dobar oslonac a i kliže se.
    Mislim da je manja nego u Osijeku (vidjela sam slike).

    Dobra ideja za fen, baš imam neki mali za put. A i fotić je spreman, ali to mislim obaviti kad se beba rodi, jer očekujem da će za vrijeme poroda i mm biti zauzet pružanjem usluga masaže i sl. :wink: .

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Vidjet ćeš sigurno ogromnu razliku jer si iskusila prave trudove.
    ...i meni omražen ležeći položaj...

    Hvala ti puno, do sad je s trudnoćom sve bilo OK i imam sve potrebne nalaze, pa vjerujem da će biti po planu.

  6. #106
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    ma daj fotić nekoj od sestara da slika dok je beba pod vodom dok je još ne izvade van.Znaš kak su supika sličice.I tatu kako reže pupčanu, kako ti ga-ju stave na tebe...A masaža ti ne treba,stvarno, voda je tako relaksirajuća i ti si skoro do vrata u vodi sva u vodi. Prekrasno!

  7. #107
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    primila na znanje! :D

  8. #108
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ja imam par glupih pitanja, pa mi se nemojte smijati, molim vas.

    U cemu se radja u bazenu? Mislim, jasno mi je da zena ne nosi gacice, ali kaj ima jos na sebi? Gornji dio badica? Nekakvu majicu? Nije valjda skroz gola?! :shock:

    Sto se dogadja nakon izlaska iz bazena? Rodilja dobije bolnicki rucnik da se obrise i njihovu spavacicu, ili sve ima svoje (konkretno, u Rijeci)? Koliko nakon poroda se izlazi iz kade i kakva je daljnja procedura?

    A mokra kosa, susenje... Kad, gdje, s cime?

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    U cemu se radja u bazenu? Mislim, jasno mi je da zena ne nosi gacice, ali kaj ima jos na sebi? Gornji dio badica? Nekakvu majicu? Nije valjda skroz gola?! :shock:
    Sto se dogadja nakon izlaska iz bazena? Rodilja dobije bolnicki rucnik da se obrise i njihovu spavacicu, ili sve ima svoje (konkretno, u Rijeci)? Koliko nakon poroda se izlazi iz kade i kakva je daljnja procedura?
    A mokra kosa, susenje... Kad, gdje, s cime?
    Kako je moja draga zauzeta sa Laurom, kratko ću ti odgovoriti (bio sam tamo pa se nečega sjećam), a sve detalje ti još može dati ona:
    1. U kadi si gola!
    2. Iz kade izlaziš nakon poroda posteljice, oblače te i drže na promatranju daljnja 2-3 sata (šivanje po potrebi)
    3. Dobiješ bolničku spavaćicu i njihove ručnike
    4. Moja draga je imala kosu vezanu u rep, nažalost bila joj je vlažna još barem 24 sata jer se nije stigla osušiti - možda ponijeti fen?

    Toliko od mene! Pozdrav od Marka

  10. #110
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    ja sam u kadu usla gola ali su mi onda stavili jedan komad ne znam točno čega,znam samo da je bilo tamno zeleno preko grudi.Nedugo nakon što sam rodila počeli su ispuštati vodu iz kade pa sam izašla van iz kade.Posteljicu su mi porodili vani.I meni je kosa bila dugo mokra pa je najbolji savjet ponijeti mali fen od kuće da kad se otuširaš poslije i opereš kosu i osušiš.Ja sam poslije poroda bila na promatranju u hodniku oko sat vremena.Inače, rodila sam u Osijeku.Ne znam kako je dalje s procedurama.

  11. #111
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    U cemu se radja u bazenu? Mislim, jasno mi je da zena ne nosi gacice, ali kaj ima jos na sebi? Gornji dio badica? Nekakvu majicu? Nije valjda skroz gola?! :shock:

    Da, da, skroz gola! Ma vjeruj mi da će ti to biti zadnja briga kad šibaju trudovi, sumnjam da ćeš uopće i pomisliti na to ...
    i nema ništa ljepše od osjećaja kože na kožu kad napokon primiš bebicu na prsa, tu bi vam roba samo smetala :wink: .
    U Rijeci je, bdwy, ta rađaona s kadom jedna prilično malena i intimna prostorija. Nakon porođaja bebe ispusti se voda i onda se porađa posteljica. Onda se polako podigneš, daju ti nekakav ogrtač od frotira i izađeš van. Fen ti može biti koristan, zavisi kolika ti je kosa .

  12. #112
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Hvala vam puno!!! :D

    Znaci, pracakam se gola i nosim si fen (imam prilicno dugu kosu).

    Naravno da sam ponovno zaboravila pitati sto je s pripremama? Brijanje? Klistir? Da? Ne?

  13. #113
    dorena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    470

    Početno

    evo, drage moje cure, pripremamo temu za 28. simpozij primalja u Opatiji koji ce biti u lipnju, pa cemo imati i mi nasu temu "alternativni porod". ici cemo sa iskustvima nasih cura, pa molim svih vas koje ste se porodile u vodi da napisete par rijeci o svojim dojmovima.
    svaka pomoc bi nam dobro dosla. tekstove mozete poslati na mail natalija.zanetic-car@ri.htnet.hr ukoliko ste zainteresirane.
    bas mi je drago da su iskustva tako dobro, i nadam se da ce toga biti i jos vise .

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Naravno da sam ponovno zaboravila pitati sto je s pripremama? Brijanje? Klistir? Da? Ne?
    Što se brijanja tiče, to možeš obaviti doma (neka ti pomogne suprug). Ja sam si pripremila Veet Duo Bikini kremu, ali kako su mi odmah krenuli dosta jaki trudovi, nisam uspjela to obaviti doma i morala sam se prepustiti sestri u rađaoni, koja je to poprilično bezosjećajno obavila :shock: . Kažu da je brijanje nužno, jer kada te kasnije šiju, može se desiti da se neka dlačica upali i samo si navučeš probleme.

    Što se tiče klistira, on je za kadu obavezan!!! Prije nego što su me ulovili trudovi, ja sam dobila takvu trčkalicu, da sam mislila da u mojim crijevima nema apsolutno ničega. Doktoru i sestri sam rekla za "nju", ali su mi svejedno dali klistir. Kakve sam priče slušala od svojih prijateljica o istome, ja ga stvarno nisam doživjela kao nešto strašno (da li od uzbuđenja ili zato što stvarno nije strašno). Kada osjetiš da je sve prošlo, onda se istuširaš (u istoj prostoriji je tuš, a koristiš se njihovim šamponom za tuširanje i ručnikom koji kasnije baciš u koš) i čekaš da te odvedu u rađaonu, odnosno u sobu sa kadom.

  15. #115
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Thanks na odgovoru, Winnie!

    Kao prava ziherasica, mislim da cu se ja depilirati svaki dan barem dva tjedna prije termina.

    Za klistir sam i mislila da je obavezan, bilo bi mi cudno da nije (mislim, ipak se radi o porodu u vodi...). Inace, nemam neki ni pozitivni ni negativni stav prema njemu - jednostavno, to je nesto sto se mora... :wink:

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Ja sam rodila u vodi u Petrovoj, pa bih voljela usporediti svoje iskustvo s iskustvima drugih cura koje su rodile u vodi.

    1. jeste li imale dojam da voda usporava trudove (posebno mame kojima to nije prvi porod)?

    2. jeste li imale dojam da zbog tople vode i opustenosti vise krvarite nakon poroda (meni su poslije zakacili na infuziju, nekakav lijek koji bi trebao zaustaviti krvarenje)?

    3. cini li vam se da voda omeksava medjicu (meni je babica rekla da to nije istina)?

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Sanja, ja sam isto svako malo isla na WC kad su poceli trudovi, i imala sam dojam da vise niceg nije ostalo u crijevima, pa sam im rekla da ne treba klistir, ali je doktorica rekla da mi onda samo daju pola. I dobro da su mi dali, jer je ipak nesto ostalo (mislim da se bez vode iz klistira to jednostavno ne moze tako savrseno isprati), s obzirom na to da je porod u vodi, mislim da je to svakako opravdano.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Zaboravih dodati: mene je MM brijao jos neprobudjen, kad su mi trudovi bili na 5min. Ja sam stalno brijala da to sigurno nisu pravi (cinilo mi se da bi trebalo biti strasnije), pa mi se nikud nije zurilo. To nam je sad omiljena zgoda za prepricavanje, on napola spava, ja na 5 min, ali ne damo se smetati.

  19. #119
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Sto se brijanja tice, ja sam pretpostavljala da će u bolnici na njemu inzistirat, pa sam ga obavila doma, sama :shock: , nekako mi je uspjelo, ali mi je sestra kad sam stigla u bolnicu rekla da će morat još malo , pa nek joj bude, bila je nježna... 8)
    Ova spika oko toga da se može upalit dlačica mi je malo sumnjiva. Naime govoreći iz osobnog iskustva, dlačica se nekad zna upaliti obično baš nakon depiliranja. Čini mi se da oni briju prvenstveno da bi lakše zašili, da im "ništa ne stoji na putu".
    Kao ni za brijanje, ni za klistir ne mislim da je niti nešto apsolutno nužno niti apsolutno nepotrebno. Ali to je već druga tema... Meni klistir ovaj put (u vodi) vjerovale ili ne, nitko nije ni nudio, tako da sam ga izbjegla i tek kasnije to ustanovila. :shock: Možda je tako ispalo jer sam došla u bolnicu u već dosta jakim trudovima, ali ipak sam rodila "tek" kroz sat vremena. Mislim da ako su mislili da je to tako opasno ili neophodno da bi mi ga dali, ali mislim da je tu više stvar u gadljivosti fekalija, nego što to stvarno može bit opasno za bebu. U svakom slučaju, nisam vidjela ništa strašno po vodi, čak nije uopće bilo puno ni krvi. Možda zbog količine ili protočnosti vode, ali meni se voda na kraju činila prilično čista, a tak izgleda i na fotkama. Ma baš me zanima dali žene koje vani imaju mogućnost kućnog poroda i iznajmljivanja bazenčića za porod u vodi isto obavljaju klistiranje? Kladim se da ne, i da to ne predstavlja nikakav problem. Znam da se moja sestra koja je imala takav porod nije ni brijala ni klistirala.

  20. #120
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj violet prvotno napisa
    1. jeste li imale dojam da voda usporava trudove (posebno mame kojima to nije prvi porod)?
    Ja nisam, ali to je možda zato što sam već bila skoro skroz otvorena kad sam ušla u vodu. Već sam čula dosta priča žena koje se žale da su ulazile, pa izlazile iz vode zbog toga i da im je to smetalo. Mislim da je tu fakat ključna stvar da se ne smije ući u vodu prerano, a to se izgleda dosta često događa. Čini mi se da je zbilja najbolje čekati sami finiš, ali to je ipak samo moj dojam :wink: .
    Citiraj violet prvotno napisa
    2. jeste li imale dojam da zbog tople vode i opustenosti vise krvarite nakon poroda (meni su poslije zakacili na infuziju, nekakav lijek koji bi trebao zaustaviti krvarenje)?
    Ja sam manje krvarila nego nakon 1. poroda, mislim da to nema veze. To bi bilo moguće jedino da je voda vruća pa ti raširi krvne žile, ali voda u kadi je temperature tijela, prema tome... Bilo bi bolje da su se "sjetili" da ti daju bebača da cica malo češće i duže, jer to kontrahira maternicu i smanjuje krvarenje. :?
    Citiraj violet prvotno napisa
    3. cini li vam se da voda omeksava medjicu (meni je babica rekla da to nije istina)?
    Stvarno nemam pojma jer je nisam pipala ni za prvog poroda a ni sada . Mislim da je za omekšavanje važnija toplina (vode) nego sama voda.
    A dali je to istina, trebalo bi pitati nekoga tko ima puno više iskustva s porodima u vodi nego što to imaju u Petrovoj. (Sori ako zvučim zločesto, znam da si bila zadovoljna babicom, ali činjenica je da ih je do sada bilo samo 3 ili 4, a od njih dvije mame znamo s foruma-tebe i Ankiku :wink: ).

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Ova spika oko toga da se može upalit dlačica mi je malo sumnjiva. Naime govoreći iz osobnog iskustva, dlačica se nekad zna upaliti obično baš nakon depiliranja. Čini mi se da oni briju prvenstveno da bi lakše zašili, da im "ništa ne stoji na putu".
    Tako su nama na tečaju rekli, u principu, ja sam se krivo izrazila, a mislila sam ovo što si ti napisala - dakle da im "ništa ne stoji na putu" i da ne dođe do komlikacija sa dlačicama

  22. #122

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj violet prvotno napisa
    1. jeste li imale dojam da voda usporava trudove (posebno mame kojima to nije prvi porod)?
    Ja nisam, ali to je možda zato što sam već bila skoro skroz otvorena kad sam ušla u vodu. Već sam čula dosta priča žena koje se žale da su ulazile, pa izlazile iz vode zbog toga i da im je to smetalo. Mislim da je tu fakat ključna stvar da se ne smije ući u vodu prerano, a to se izgleda dosta često događa. Čini mi se da je zbilja najbolje čekati sami finiš, ali to je ipak samo moj dojam :wink: .
    I ja sam, 7-8 cm je bila procjena, pa opet sam tamo dva sata sjedila, i prakticki se nista nije dogadjalo, ali cim sam izasla van, poceli su oni gadni.

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj violet prvotno napisa
    2. jeste li imale dojam da zbog tople vode i opustenosti vise krvarite nakon poroda (meni su poslije zakacili na infuziju, nekakav lijek koji bi trebao zaustaviti krvarenje)?
    Ja sam manje krvarila nego nakon 1. poroda, mislim da to nema veze. To bi bilo moguće jedino da je voda vruća pa ti raširi krvne žile, ali voda u kadi je temperature tijela, prema tome... Bilo bi bolje da su se "sjetili" da ti daju bebača da cica malo češće i duže, jer to kontrahira maternicu i smanjuje krvarenje. :?
    Je, to je istina.

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Citiraj violet prvotno napisa
    3. cini li vam se da voda omeksava medjicu (meni je babica rekla da to nije istina)?
    Stvarno nemam pojma jer je nisam pipala ni za prvog poroda a ni sada . Mislim da je za omekšavanje važnija toplina (vode) nego sama voda.
    A dali je to istina, trebalo bi pitati nekoga tko ima puno više iskustva s porodima u vodi nego što to imaju u Petrovoj. (Sori ako zvučim zločesto, znam da si bila zadovoljna babicom, ali činjenica je da ih je do sada bilo samo 3 ili 4, a od njih dvije mame znamo s foruma-tebe i Ankiku :wink: ).
    Bas sam se cula danas s babicom, i vele da se broj poroda u vodi, otkako se placa (dakle, otkako je Radenska prestala sponzorirati) jako smanjio.
    Ali mislim da je bilo vise od 3-4, jedino mislim da mame nisu na forumu (ako si mislila 3-4 ukupno dosad).
    Vjerujem da ovi u Petrovoj nemaju previse iskustva, to se moze zakljuciti i iz toga sto su svi htjeli prisustvovati, jer to nije nesto sto se stalno dogadja( recimo dosao je jedan doktor i bio tuzan sto ima posla koji ne moze ostaviti, a tako bi htio prisustvovati, pa me poslije nasao i pitao kako mi se cini itd. Takodjer, sve sestre su se raspitivale, jedna cak ima trudnu kcer, kakvo je moje iskustvo i da li bih ga preporucila...). Ali moja babica veli da se ona skolovala u Australiji (tamo je bila kod sestre u posjetu) za porod u vodi, na svoju ruku, jer je jednostavno bila zainteresirana. Za ostale ne znam.

  23. #123
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj VedranaV prvotno napisa
    Zar se ne može rodni list dobiti i poštom? Mislila sam da se može nazvati, dogovoriti se i poslati biljege i onda ti oni pošalju dokument.

    Znam da, recimo, ako rodiš vani, dobiješ papir s kojim dijete prijavljuješ na svoju općinu i onda tamo vadiš rodni list.
    Sad to mogu potvrditi jer tako smo mi prijavili Hannu u Zagrebu, a rodni list i domovnicu dobili iz Rjeke (gdje se rodila) poštom.

  24. #124
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Violet, od 9. mj. do nove godine u Petrovoj su imali samo 4 poroda. Ne znam koliko od tada, ali ako kažeš da se broj još smanjio...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Violet, od 9. mj. do nove godine u Petrovoj su imali samo 4 poroda. Ne znam koliko od tada, ali ako kažeš da se broj još smanjio...
    Ozbiljno?
    Ja sam mislila da se radi o 20-tak- 30-tak. A otkud ti ta informacija, ako nije strogo povjerljivo?

  26. #126
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    S jednog od topica s ovog foruma (ne sjećam se točno koji )i ima još jedan "povjerljiv" izvor , ali mogu nazvati i definitivno provjeriti točan broj :wink: .
    I mene je iznenadilo.

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Mama Juanita, pa onda sam ja dobro prosla

  28. #128
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno


  29. #129
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    S obzirom da nas je već nekoliko s ovog foruma u međuvremenu rodilo u vodi, stavljam linkove na naše priče s poroda :

    violet: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=1084

    Winnie The Pooh
    : http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=1143

    ivancica
    : http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=1391

    mamma Juanita: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=2575

  30. #130
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

  31. #131
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj mamma Juanita prvotno napisa
    Violet, od 9. mj. do nove godine u Petrovoj su imali samo 4 poroda. Ne znam koliko od tada, ali ako kažeš da se broj još smanjio...
    Mogu potvrditi da je vrlo sličan slučaj i u Osijeku. Nedavno sam pričala s prijateljicom babicom koja radi u našoj bolnici i rekla mi je da je inters od kad sam ja rodila strašno opao. Štoviše, gotovo da ga i nema. Eventualno dođe netko iz Zagreba ili ostalih mjesta iz Hr-a. Osječanke jako rijetko.

    Šteta, a nabavila se kada i osposobilo osoblje a sad se ne upotrebljava.

  32. #132
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    evo mali update. dakle u Petrovoj je sveukupno dosad bilo svega 13 poroda u vodi.

  33. #133
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    To i je problem poroda u vodi i rutine, premali je bro poroda u vodi da bi se netko kao pomagač izrutinizirao pa ti na kraju svi predlože da izađeš van :/ .

  34. #134
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    samo za usporedbu, u Rijeci ih je do sad bilo preko 200 i tamo ne forsiraju izlazak vani.

  35. #135
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    zar nisu domagojevu zenu strasili da ce morati van iz kade nakon dva sata ako joj ne probuse vodenjak?

  36. #136
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    zar nisu domagojevu zenu strasili da ce morati van iz kade nakon dva sata ako joj ne probuse vodenjak?
    jesu , Domagojevu zenu su plasili jer smatraju da se ne smije ostati u vodi duze od dva sata.
    i naslo bi im se jos sto zamjerki.
    ali sam stekla dojam da, za razliku od Petrove, u RI imaju generalno pozitivan stav i prema samom porodu u vodi i prema izgonu u vodi.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •