[quote="violet"

Inace, treba im 2 dana da kadu spreme za iduci porod, pa je moguce da ne bude spremna, ili da bude zauzeta kad meni bude trebalo - navodno ima jos jedna zena prijavljena na isti datum, 21.12.. Ono sto me cudi je da su mi izracunali termin za 21.12. a 40 tjedana od zadnje menge je zapravo 19.12. , kako mi je moja doktorica rekla prije). No, to nije toliko ni bitno.

[/quote]

E ovako! BITNO!! U Rijeci je naravno samo jedna kada i ovakva su iskustva:
- Za kompletnu dezinfekciju kade i ostalih tehnikalija potrebno je 45 min do maximalno 1 sat!
- O rezerviranju termina za kadu mogu reći da je to glupost! Niti jedan doktor NE MOŽE točno odrediti termin (vjerovatnost točnog termina je cca 5%). Tu se radi o najavi kako bi se prošli potrebni pregledi i trudnica upoznala sa detaljima.
- Ako dodju dvije trudnice istovremeno (u Rijeci se to još nije desilo) ide ona koja je spremnija za porod (više je otvorena i uhodaniji trudovi)

Tako da draga moja Violet - nemaj straha, a priče onih dvaju sestara sa početka su samo priče za malu djecu - njih je strah alternativnih metoda jer bi to možda značilo da se moraju malo raspitati i educirati više nego do sada.

Ovom prilikom bih htjela pohvaliti riječke sestre i doktore koji su porod u vodi na tečaju predstavili kao lijepu i lakšu opciju poroda, a pritom nisu zaboravili ni na druge - lopta, stolica i krevet....

Pozdrav, Winnie