Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Sokovi iz sokovnika

  1. #1
    sasana avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    493

    Početno Sokovi iz sokovnika

    Evo buduci da sam na drugom podforumu krenula sa krivom temom ponavljam ju ovdje.

    Molim recepte za vase omiljene sokove od voca i povrca koje radite sami u skovnicima.
    Hvala!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    evo jedan koji nije iz sokovnika ali je famozan. radi se od onog mirisljavog grozdja (izabela ili kako li se zove, ono stino, tvrdje kozice).
    bobice se skinu i izmiksaju sa stapnim mikserom ali temeljito tako da se i sve kozice samelju i dobije gusta tamnoljubicasta masa. tu masu se onda procijedi kroz obicno sitnije zicano cjedilo. dobije se kao gusti tamni sok, nesto prefino. nemojte se polakomiti i popiti previse odjednom jer ce vas zaboljeti trbuh, moze tesko pasti, mislim da ima jako puno zeljeza u tome.
    napominjem da se takav sok ne moze dobiti iz sokovnika, ja sam probala ali puno je rijedji, svjetli, vise kao most.
    ovo malo jest zezancija za napravit ali je prefino.
    narocito tko ima veze sa selom, mene svake godine obasipaju tim grozdjem pa ne znam sto bih s njim tako sam i dosla na tu ideju.
    osim toga m. to obozava, a mislim da nema nis zdravijeg od toga!

  3. #3
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Kašice od svog mogućeg i nemogućeg skuhanog voća i povrća. (Klauss nema pojma)

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    Citiraj mamasita prvotno napisa
    Npr. spinat, brokula, cikla, lubenica i ananas, to je iz one reklame za Magic bullet.
    Ja ga kupila i to je bio prvi sok koji sam radila i super je.
    Citiraj seni prvotno napisa
    mrkva, cikla, jabuka, ingver
    mrkva, jabuka, naranca,
    kruska, jabuka, sljiva,
    celer, jabuka, limun

    mamasita, brokula kao sok, jelto stvarno dobro?
    i smjesas brokolu sa anansom i lubenicom?
    Citiraj Davor prvotno napisa
    Već kad spominješ ingver (đumbir), a dolazi zima... Žmikneš sok od đumbira, potrpaš u najlon vrećice za spravljanje leda pa u zamrzivač. Potom kad ti treba, u vrč limunade strpaš jedan takav ledić i eto - džindžerele!

    Potrebno je nešto više strpljenja kod žmikanja đumbira, jer je jako vlaknast i sito se napuni tako da sve jako vibrira. Takvo sito se mora očistiti pa idemo dalje. Za jedan korijen treba barem dva čišćenja sita. Koma. Ali je zato rezultat super, a s jednom "tablom" ledića možeš dobiti cijelo jezero džindžerele

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    mamasita, brokula kao sok, jelto stvarno dobro?
    i smjesas brokolu sa anansom i lubenicom?
    Da, brokulu, spinat, ciklu, ananas i lubenicu - sve zajedno.
    Kad pijes ima okus po lubenici i ananasu, malo osjetis ciklu, ali spinat i brokulu ne.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    USA
    Postovi
    369

    Početno

    Jabuka i celer idu odlicno zajedno, a stavim i malo persina, ako je za mene. Imam masu recepata, ali bitno je i kako prezentirati napitak.
    Zavisi i od dana ili godisnjeg doba. Evo par recepata:
    4-5 marelica, 1 breskva, 1/2 case ananasa, 1 casa svjezeg bademova mlijeka, 1/4 case psenicnih klica = sve izmiksati u mikseru
    par stabljika celera, sok od limuna, 1 jabuka, 1 casa borovnica = celer i jabuku procijediti kroz sokovnik, i staviti u mikser sa borovnicama i limunom ili narancinim sokom, ostavi bar borovnica za ukras.
    Ja uvijek dodam sok od nekog c vitamin bogatog voca jer se onda zeljezo puno lakse absorbira. Isto tako malo lanenog ulja i svi oni vit. topljivi u ulju se bolje absorbiraju.

  7. #7
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    davore super ti ovaj savjet za dumbir.
    bas cu probati.

  8. #8
    sis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,063

    Početno

    A gdje nabaljate đumbir?

  9. #9
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    U skoro svim većim dućanima. Čak nije ni skup, a odličan je za po zimi jer fino grije iznutra.

  10. #10
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    E isporobat ćemo i ove Davorove đinđerele, sadnja đumbira uspjela, imam ga na vikendici :D

  11. #11
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Super! (meni ga pojeo korov pa sam odustao)
    Prije par godina je bila nekakva naša domaća kozmetika na bazi đumbira, valjda domaće uzgojenog, a kako nisam sklon trackanju - nemam pojma o detaljima.

  12. #12
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Evo jedan recept za 3 ljudova
    2 cikle ili jedna velika
    1 grejp
    2 naranče
    1 limun
    6-8 jabuka i
    6-8 mkrvi ovisi kolike su

    Ali moji su favoriti mrkva+cikla
    mrkva+jabuka+cikla
    mrkva+naranča

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •