Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Vlazne maramice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno Vlazne maramice

    Upravo sam procitala jedan topic od prije i zgrozila se kad sam procitala da su te vlazne maramice (knkretno koristimo pampers sensitive vlazne maramice) najbolje za ciscenje PECNICE!!! Zanima me sa cime vi cistite pokakanu guzu svojim bebacima? Mi smo od pocetka koristili te maramice za sve. Guza jos niti jednom nije pocrvenila, ali ne zelim ih vise koristiti nakon sto sam ih ispobala na vlastitoj pecnici :/

  2. #2
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    Vata i voda, vlažne maramice samo vani.

  3. #3
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    i mi tako!

  4. #4
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    mi s gazom i vodom

  5. #5
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ja sam bojanu čistila samo sa vatom i toplom vodom prvih 7, 8 mjeseci, onda sam ponekad počela uptrebljavati i maramice, da bi nakon godinu dana prešla samo na maramice

    jedino ak bi mu guza bila iziritirana od nečega, proljev i sl., onda ih nisam koristila, nego opet samo sa vatom i vodom

  6. #6
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Vata i voda, vlažne maramice samo vani.
    I mi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Babylove sensitive vl. maramice, a jednom dnevno blazinica i topla voda.

  8. #8
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    uglavnom vatica i voda...ponekad nivea maramice !

  9. #9
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Uvijek i samo voda. Bitno je dooobro posušit (npr. tetrom) prije nego staviš pelenu.

  10. #10
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Zlato..., sad kad si već i pećnicu isprobala, probaj jednom očistiti svoje lice: ja sam nekoliko puta skidala šminku i poslije nisam mogča živjeti koliko me je zatezalo i peklo.

  11. #11
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Zlato..., sad kad si već i pećnicu isprobala, probaj jednom očistiti svoje lice: ja sam nekoliko puta skidala šminku i poslije nisam mogča živjeti koliko me je zatezalo i peklo.
    good point! nisam probala na licu, ali menesmeta čak i na rukama kad ih prebrišem, a tamo je koža grublja... dakle neću ih više koristiti ni vani! Mi smo na vatici/blaznici i mustelinom Physiobebe još dodatno razrjeđenim s vodom (to mi je super praktično jer je velika flašica s pumpicom i blago miriši i fino je za kožu.. e s tim znam nekad skinuti šminku!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Vata i voda. S Leomsam tako dok nije skinula pelenu, s 2 god i 3 mj.
    Osim kad smo vani i eventualno po noći

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    huh, hvala curke, sjajne ste, i ja minimalno jednom dnevno koristim pelenicu i vodu, onda ju obicno citavu prebrisem (operem) jer ju ne kupamo svaki dan, vec svaki drugi/treci ovisno o potrebi. Cesto mi bljucka, a posto ima gustu kosicu, ponekad kad lezi i igramo se, ne uspijem reagirat na vrijeme i pobljucka si kosicu, pa joj smrdi po ukiseljenom mlijeku.

  14. #14
    slonić tonić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno Re: Vlazne maramice

    Citiraj Zlato... prvotno napisa
    Upravo sam procitala jedan topic od prije i zgrozila se kad sam procitala da su te vlazne maramice najbolje za ciscenje PECNICE!!! /
    :shock: :shock: Ma ne mogu da vjerujem.
    Kad samo pomislim da sam ja cijelo ovo vrijeme koristila samo vlažne maramice (ispočetka Nivea, a sada Pampers sa lavandom) za čišćenje Anine guze. Jedino kada bi se ukakala išla bi pod vodu.

  15. #15
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno Re: Vlazne maramice

    Citiraj Zlato... prvotno napisa
    vlazne maramice (knkretno koristimo pampers sensitive vlazne maramice) najbolje za ciscenje PECNICE!!!:/

    to moram probat

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    107

    Početno

    Ozbiljno, probajte i uvjerite se. Nikakav mr. muscolo ili mr. proper im nije ni do koljena! Vjerujem da mnoge zene to neznaju, kao sto ni ja nisam pojma imala i uredno sam joj bar 5x dnevno znala obrisati citavu guzu, a da ne spominjem koliko puta sam joj "umila" liceko s njima :shock: . Sva sreca, kozica joj je i dalje prekrasna, ali nema sanse vise da ih koristim, osim ako smo izvan kuce.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    72

    Početno

    Da ja čistim kadu i lavabo s njima. Super očiste.

  18. #18
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj MBee prvotno napisa
    Vata i voda, vlažne maramice samo vani.
    Ovako i mi, pokakanu guzu tuširamo, vani koristimo chiccove maramice.

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Zlato..., sad kad si već i pećnicu isprobala, probaj jednom očistiti svoje lice: ja sam nekoliko puta skidala šminku i poslije nisam mogča živjeti koliko me je zatezalo i peklo.
    potpisujem

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Ja cipele, jako prljave drvene površine ispod prozora, cape od mačaka po kadi...
    Ima li netko još kakvu ideju s čime bi se guza mogla oprati kad je drek jako zalijepljen, voda nedovoljna, a sapun prejak?

  20. #20
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ovca, probaj s bademovim ili maslinovim uljem i toplom vodom.

  21. #21
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Guzu tuširamo.
    Kad smo vani, samo ako je pokakana koristimo vlažne maramice.. ali i onda preferiramo da se "tuširnemo" u umivaonicima raznih wc-a. Kasnije njih (umivaonike) obrišemo vlažnim maramicama..

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    Sven je sa 4 mj. dobio pelenski osip koji nije prolazio mjesec dana (mazali ga antimikoticima, svim i svačim, kupili sve kreme za guzu koje su na tržištu).Kada nas je pedijatrica poslala dermatologu i žena vidjela stanje guze i miša, prvu stvar koju nam je rekla je bilo da potpuno i trajno izbacimo vl. maramice jer su preagresivne, mjenjaju ph faktor kože ( i one sensitive) i preporučila samo toplu vodu i blazinice. Mi se otad preporodili, a poslije kakanja se operemo s malo najblažeg sapuna i naravno tekućom vodom. Nažalost vani posegnemo za vl. maramicama, ali čim dođemo doma trk pod vodu.

    Ovca, za skidanje kakice je nama super ulje za čišćene guze Neutro-med, par kapi stavim na blazinicu umočenu u toplu vodu (ima u DMu).

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    83

    Početno

    Mi koristimo od samog početka vlažne maramice i do sada nismo imali nikakvih problema. Od prvog dana moja beba ima glatku i mekanu kozu na guzi i guza joj nikada nije bila niti malo crvena. Obično guzu i spolovilo namazem obilatije sa Penaten kremom koja je gusta i dosta masna.

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Stvarno sam ovca, pa mjesecima sam koristila par kapi maslinovog na toplu mokru krpicu ili vatu. I zamastili pola kuće, ali ni inače nije bolje...

  25. #25
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    I mi od početka koristimo vlažne maramice i koža joj je uvijek glatka i meka, crvenila nije bilo nikad. Mislim da je loše pričati o maramicama kao da su sve iste, pa ima ih milijun vrsta i svakako su neke bolje od drugih, a osim toga i neke su bebe drukčije od drugih. Sve u svemu, previše generaliziranja.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    tek sam na moru, dakle, unazad 2 mjeseca počela intenzivnije koristiti vlažne maramice, i to najčešće one nove (hm?) niveine Toddies, da bi mi se neki dan dijete skroz zacrvenjelo nakon brisanja istima.
    sad, ako baš nemam vode taj čas pri ruci, koristim one dm-ove, čini se da nisu tako agresivne...

  27. #27
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Voda.

  28. #28
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Nama je patronažna preporučila skidanje kakice baby-uljem i stvarno šljaka. Malo ulja (ja volim Johnson) na blazinicu i da vidiš!
    Moram priznati da unatoč brojnih komentara protiv maramica, ja ih ipak koristim, jer su beskrajno praktične, a bebice mi nikad nisu imale problema s pelenskim osipom. To ovisi i o djetetu. Izgleda da moje curke nisu baš osjetljive. U početku sam koristila Pampers maramice, a sad sam prešla na Baby-love- jeftinije su puno (pogotovo ona dupla pakiranja), a sasvim su OK.

  29. #29
    slonić tonić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj sandra rb prvotno napisa
    Mi koristimo od samog početka vlažne maramice i do sada nismo imali nikakvih problema. Od prvog dana moja beba ima glatku i mekanu kozu na guzi i guza joj nikada nije bila niti malo crvena. Obično guzu i spolovilo namazem obilatije sa Penaten kremom koja je gusta i dosta masna.
    potpisujem

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Voda+fata
    Nego offtopic, kaj su nam smajlici zagorili?

  31. #31
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    ispiranje u umivaoniku, gaza namocena u vodu, tek ako smo vani vlazne maramice.
    iako, mislim si, koristimo platnene, ako se samo popisa nije ni tako vazno obrisati s necim. ponekad samo zamijenim pelenu i bok. sto mislite?

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    25

    Početno

    Mi smo u pocetku prali vodom i krpicom, a sad nekad vodom, nekad vlazne maramice. Nismo imali nikad problema sa crvrnilom. Uvece samo namazem kremom za guzu Weleda(stvarno je odlicna) i super

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ponekad samo zamijenim pelenu i bok. sto mislite?
    I ja. A nismo platnenaši.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    I ja. A nismo platnenaši.
    :shock:

    A ja mislila da ste i bezpelenaši!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    I ja. A nismo platnenaši.
    :shock:

    A ja mislila da ste i bezpelenaši!
    Ne, samo kakamo na poticaj. Lagano koketiramo s bezpelenaštvom.
    A za platnene...Ja K. namjeravam vrlo brzo početi stavljati na tutu (čim počne sjediti), pa se nekako nadam da nam do sljedećeg ljeta više nikakve pelene neće trebati.

  36. #36
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    mi se rijetko peremo nakon piškenja , često mijenjam pelene, nakon kakanja voda , dječji sapun. Previše peruckanja skida zaštitni sebum s kože a onda nastaju problemi.

  37. #37
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    kad puno puta kaki dnevno onda koristimo pamuk i vodu

    probala ja malo proći pećnicu i:
    1. pa to zbilja čisti :shock:
    2. kako je samo prljava bila :shock:

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A ništa, idem onda i ja probati očistiti pećnicu, javim rezultate

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Možete li si zamisliti u kakvom je stanju moja pećnica kad niš ne ide dolje s tim maramicama? :shock:

  40. #40
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Možete li si zamisliti u kakvom je stanju moja pećnica kad niš ne ide dolje s tim maramicama? :shock:
    probaj vodom i pamukom prebrisati!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Možete li si zamisliti u kakvom je stanju moja pećnica kad niš ne ide dolje s tim maramicama? :shock:
    Daj, daj, tvoja je sigurno čista pa nema niti kaj ići dolje.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Možete li si zamisliti u kakvom je stanju moja pećnica kad niš ne ide dolje s tim maramicama? :shock:
    Daj, daj, tvoja je sigurno čista pa nema niti kaj ići dolje.
    Khm...Objesila sam jednom na net slike hot spotova svog stana, pa su čak i najveće forumske zmazanke ostale paf.

    Ispričavam se na chatu, mislim da je topic o vlažnim maramicama. Uglavnom, dobili smo korisnu informaciju: vlažne maramice čiste umjereno prljave pećnice.

  43. #43
    Buffy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    223

    Početno

    A ja sam danas vlaznom maramicom skinula zvaku sa cipele.
    Eto ipak necemu sluze
    Nasa guza se cisti mokrom vaticom. Kad kakamo odemo pod pipu i navece se okupamo u cistoj vodi.
    Hej Luna mi smo poceli s uvodjenjm kahlice prije par dana.
    Ne mora sjediti probaj ga drzati kad vidis signale ili jos lakse kad se probudi brzo na kahlicu i kao kod kakanja ponavljaj rijec ili sto vec koristite.
    Ometam topic jel da?

  44. #44
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Buffy prvotno napisa
    A ja sam danas vlaznom maramicom skinula zvaku sa cipele.
    Eto ipak necemu sluze
    Nasa guza se cisti mokrom vaticom. Kad kakamo odemo pod pipu i navece se okupamo u cistoj vodi.
    Hej Luna mi smo poceli s uvodjenjm kahlice prije par dana.
    Ne mora sjediti probaj ga drzati kad vidis signale ili jos lakse kad se probudi brzo na kahlicu i kao kod kakanja ponavljaj rijec ili sto vec koristite.
    Ometam topic jel da?

    Možda ometaš,al je ovo super savjet...

  45. #45
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Vlažne maramice su meni fantastične za čišćenje kožne garniture.
    Mi ih koristimo, ako se pokaka za ono prvo skidanje krupnog pa onda idemo pod pipu. Koristimo ih kad smo vani (a više smo vani nego doma).

    Zasad je guza super.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    64

    Početno

    Mi uglavnom uvijek za guzu koristimo maramice osim kod velike kakice kad guza ide pod vodu. Za sad guza čista ko sunce, ali nakon ove priče o pećnici malo sam se zamislila :? . Ne znam kad ću dobiti priliku da isprobam na svojoj pećnici, obzirom da ju baš i ne koristim

    Mame koje dajete papicu malcima vani gdje nema uvijek vode na svakom koraku, s kojim maramicama im očistite rukice i usta?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mi uvijek nosimo van flasu s vodom. I onda obicnu tetra pelenu malo smokrimo i brisemo se. Meni je nekako bljakavo kad vidim da se djeci lice i ruke brisu s tim maramicama prepunim sapuna, kemikalija i kojecega. Pa onda to sve ostane na kozi.

  48. #48
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Nakon ovih informacija ja sam kupila onu plastičnu flašicu sa raspršivačem i napunila ju sa vodom u koju sam nakapala maslinovog ulja. Sada joj pošpricam guzu sa tom vodom i obrišem mekanim frotirastim krpicama. Samo ne znam kaj bumo po zimi jer bu se voda u toj bočici rashladila. Možda bum ju držala na radijatoru.

  49. #49
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Zorana potpisujem i dodajem; izrezala sam tetru na 4 dijela i porubila tj. poendlala u šarenim bojama iliti šarenim koncima. Tako sad imamo hrpetinu zgodnih "krpica" kojima možemo brisuckati bljuckanje (sad manje) i usta i rukice nakon probavanja novih okusa (po novome). A vode uvijek imam za sebe kad se šetam, pa malo smočiš krpicu i to je to. Inače, ima tih krpica za kupit (dobila sam jedan takav paketić na poklon) ali su skupe, cca 60 kn za 6 kom :shock: A tetra pelene koštaju skoro isto toliko paket od 10 kom !!

    A od vlažnih maramica su mi jedino dobre Huggies s aloa verom ili još bolje bez ičega. Nema nikakog mirisa i super očiste, kao voda (kad ste vani a nemrete pod pipu )


  50. #50
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj svizac prvotno napisa
    Nakon ovih informacija ja sam kupila onu plastičnu flašicu sa raspršivačem i napunila ju sa vodom u koju sam nakapala maslinovog ulja. Sada joj pošpricam guzu sa tom vodom i obrišem mekanim frotirastim krpicama. Samo ne znam kaj bumo po zimi jer bu se voda u toj bočici rashladila. Možda bum ju držala na radijatoru.
    pa i vlažne maramice su čitavu zimu hladne , ja sam ih pokušala ugrijati na radijatoru pa su se posušile

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •