Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Što s vunenim tepihom???

  1. #1
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno Što s vunenim tepihom???

    Kako se bliže hladniji dani primjetila sam da je mome puzavcu prilično hladno na parketu, te sam kupila lijepi vuneni tepih. Nisam išla na sintetiku jer se grozim iste, ali sada imam problem s mucama. Naime tepih toliko pušta da se malome lijepi na svu odjeću, igračke, vlažne rukice, a sve to završi njemu u nosu i ručicama. Postoji li kakav trik, metoda ili sl. da se brzo i efikasno riješimo linjanja tepiha?
    (do tada je tepih srolan, a malac opet piči po parektu...)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    naš se nije prestao linjati godinu dana pa smo ga izbacili.

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Imam dva tibetanska vunena tepihića koji se ne linjaju, a ostalo je sve izbačeno. M. ima u sobici sintetski tepihić - gradić s cestama. Dok je bio manji, stolovao je na tibetanskim tepihićima i na parketu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mi smo upravo bacili jedan koji smo platili 600€

  5. #5
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Naš se linjao nekih godinu dana (pa možda čak i više)
    Sorry, nisam te utješila, a da ga stavite u neku drugu sobu prvo vrijeme, pa ga onda prebacite poslije?
    Uz to je naš boja bijele kave (vidi se svaka točkica), jaaaaaaaako osjetljv....
    A bio je tako lijep u dućanu, mislim operem ja njega često s pjenom ali nije to to. Moram zvati onu ekipu što rade strojno pranje

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,398

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa
    Naš se linjao nekih godinu dana (pa možda čak i više)
    Sorry, nisam te utješila, a da ga stavite u neku drugu sobu prvo vrijeme, pa ga onda prebacite poslije?
    Uz to je naš boja bijele kave (vidi se svaka točkica), jaaaaaaaako osjetljv....
    A bio je tako lijep u dućanu, mislim operem ja njega često s pjenom ali nije to to. Moram zvati onu ekipu što rade strojno pranje
    isto ovako (samo je svijetlozelene boje ...)


    možda da ga daš na pranje (u Kustošiji ima praonica koja ima topove za sušenje tepiha pa možeš i za hladna i kišna vremena dati tepih na pranje)

  7. #7
    talia7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    466

    Početno

    Pa nije valjda da to linjanje ne prestane u neko dogledno vrijeme? Kako prije nisam čitala ovaj topic.
    Kupili smo prije nekoliko tijedan prekrasan vuneni tepis, također za 500-tinjak eurića , pa još bež ............... Ne samo da se linja, lijepi po odjeći, nego te mrvice su svuda po parketu po sobi, ispod sofe, stolića za tv, police.
    Da li se to bar pranjem malo smanjuje?

  8. #8
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Prema mom iskustvu (stečenom u roditeljskoj kući prepunoj vunenih tepiha) jedino što pomaže i značajno skraćuje "linjanje" novih vunenih tepiha, je brisanje vlažnom krpom ili eventualno mekšom ribaćom četkom. U prvih mjesec-dva čak i svakodnevno. Kasnije može i rjeđe. Inače se nov vuneni tepih ne preporučije usisavati prvih godinu dana, nego samo klofanje (jel' se i kod vas tako kaže?) i navedeni postupak sa vlažnom krpom/četkom.
    Eto, ako sam bila od pomoći...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    ja sam preko tepiha koji se linjao navukla rastezljivu frotirnu plahtu. Operem ju svakih par dana i sve pet.
    Iako mislim da to nije rješenje koje si tražila

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Svugdje pomalo
    Postovi
    201

    Početno

    Moji starci imaju vunene , debeleee tepihe, ali su imali i Kirby kad smo ih tek kupili. Mrzila sam te proklete tepihe iz dna duse kojih 4-5 mj. jer je to vecinom bio moj zadatak - svakodnevno usisavanje.
    Znaci prestalo je, ali uz dubinsko usisavanje svaki dan.

    Ne, nisu ocelavili krasni su jos uvijek, i topli.

  11. #11
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Mi imamo prekrasan vuneni tepih, nazvala bih 'prirodnobijele' boje. Isto se jako 'linjao' prvih godinu dana, ali tad još nije bilo bebice, pa me to uopće nije diralo. Usisivala sam ga malo češće i bok. Kad mi je došla bebica linjanje je bilo već pri kraju, a ionako sam stalno brinula da ne puzi po hladnom pa smo joj stavljali još i deke i na to veliku plahtu. Pošto puzanje traje jako kratko (iz sadašnje perspektive), više ni ne mislim o tome. Nemoj baciti tepih, radije ga pospremi, pa vrati kad djetence više ne bude samo puzalo nego i hodalo.

  12. #12
    Olivija avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,049

    Početno

    Evo, nakon više od godine dana stižu savjeti!
    Utrapila sam svoj tepih mami, a uzela jedan njen odavno olinjali. Nije da mi pašu boje, no sve je dobro ispalo. Mama i dalje timari onaj moj novi čestim usisavanjem, a ja sretna što Gab ipak prolijeva i mrvi po starom, a ne po novom tepihu. Još malo pa ću opet napraviti trampu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    uopće nisam skužila

  14. #14
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Bome ni ja

  15. #15
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •