Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 57

Tema: CIN I i HPV

  1. #1
    Lana

    Početno CIN I i HPV

    Drage moje,

    Prosli tjedan sam prvi put nakon pobacaj bila na Papa t. i rezultat CIN I sumnja na HPV. Zivi uzas! Bojala sam se da ce me nakon pobacaja i kiretaze napasti kojekakve gamadi koje nikada, ali bas nikada nisam imala. Sad me doktorica salje na kolposkopiju. Kao prvo, ako ima koja da je to radila, kako izgleda, da li boli...Drugo, mi smo planirali bas krenuti u novu akciju, i sad ovo. Ne znam da li da se sad upustim. Kako se HPV lijeci? Vidjela sam da postoji u gorim slucajevima konizacija i kiretaza, ali cu se ubiti ako budem morala ponovno na kiretazu. Molim iskustva.
    Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Draga Lana, ne znam nista o tome, samo da te pozdravim uz zelju da sve bude ok.
    Sretno :D

  3. #3
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja sam imala CIN1, ginekologica je sumnjala na HPV i napravila je test, nije uopce spominjala kolposkopiju (za test se uzme bris, samo sto ga je ona slala u Zagreb, dosta dugo sam cekala). Rezultat je bio negativan, a i CIN1 je brzo otisao uz pomoc antibiotika (sve to prije trudnoce).

    Sretno!

  4. #4
    lidac2004

    Početno

    Draga,kolposkopija ti je obican pregled kamerom.Znaci ko i normalan pregled samo sto ne gleda "golim" okom nego kamerom i pod tim ne mislim da ti gurne kameru unutra Dakle apsolutno bezbolno,ja sam to radila na svakom pregledu kod privatnika a tako mi je i biopsiju radio jer se tako najbolje vidi unutrasnjost!

  5. #5
    Kika

    Početno

    Lana,
    ja sam pre 20 dana bila na kolposkopiji.To izgleda kao obican pregled kod ginekologa.Lezis,stavi ti spekulum i onda ti gleda cervix(grlic materice) sa mikroskopom.Znaci,ti nista ne osetis.Koposkopija sluzi da posmatra grlic pod uvelicanjem.Ja sam imala i biopsiju i to je bilo neprijatno tj boli,ali jako brzo je gotovo,otkine ti mali deo tkiva za 2 sekunde.
    Meni su rekli da imam CIN2 i sad cekam rezultate biopsije.
    Ja sam imala spontani pobacaj pre 2 meseca.
    I ja se bojim,ali pokusavam da ne razmisljam o tome jer bi poludela...
    Malo sam bila razocarana sa Americkim doktorima jer mi nisu uradili HPV tipizaciju,a kad sam ih ja pitala zasto,oni su rekli da su skoro 100% sigurni da imam HPV sa obzirom na moju dijagnozu(CIN2)???
    Meni su rekli da je naj verovatnije da cu morati da radim LEEP proceduru
    E,bas ne znam....
    Ako je jos neko imao neka iskustva sa HPV i CIN molim da napise kako se leci itd.
    Pozdrav

  6. #6
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam imala cin2 cijelu trudnocu+ hpv visokog rizika.

    znaci- morala bi na tipizaciju hpv-a da se vidi koji je tip.

    kolposkopiju su ti cure opisale- nista strasno.
    biopsija ti je isto opisana- malo zaboli, al nije isto tak strasno.

    meni je cin narastao na 3 prema cis-u pa sam morala na konizaciju- to sam isla lani u 10-11-om mjesecu.
    evo-sad sam opet trudna, pod pojacanim nadzorom,al to je zato sto mi je i prva trudnoca bila rizicna ( ne zbog cina nego druge stvari), a i zbog operacije.

    sve u svemu- probaj obaviti sve ove pretrage koje ce ti biti potrebne i nadam se da ces brzo sve rijesiti!

  7. #7
    Lana

    Početno

    Hvala Vam svima na odgovoru. sutra idem na kolposkopiju, pa vam javim rezultate. konzultirat cu vas i za lijecenje rezultata. Drzite mi fige da bestija nije jako narasla i da se moze lako rijesiti.

  8. #8
    Lana

    Početno

    Evo epiloga mog Cin I i HPV-a: Zivi uzas! Na kolposkopiji je doktor zakljucio da imam podosta kondiloma i da je to najbolje sprziti laserom. Dao mi je 8 injekcije anestetika sto je bolilo kao sam djavo s obzirom gdje me pikao - zamislite samo! Nakon toga je i laser malo bolio, ali vise grijao. Sve skupa nocna mora koja me k tome kostala 2000 kuna. Sada nema seksa mjesec dana, i onda nakon 3 mjeseca na novu papu. Nakon samog lasera, ide malo sukrvica i vec 3 dana cudnovata neka sluz. Nadam se samo da se HPV vise nece vratiti, no to se ne moze garantirati. Ja sam poslusala doktorov savjet i to dala sprziti (ja uvijek slusam doktore), no ipak cu piti alou veru. Molim da mi netko napise gdje to mogu kupiti i kako se konzumira. AKo koja od vas ima jos pitanja ili se sprema na slican tretman neka se javi.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Ja sam bila na kolposkopiji s CIN 1 i napravljena mi je biopsija. Nalaz je bio u redu, no ružnog iscjedka (da sad ne opisujem ) bilo je tjedan dana nakon toga i kad me počelo peći i boljeti u rodnici, otišla sam na pregled te mi je dr. dao Geonistin vaginalete od kojih je sve to prestalo. Savjet - pazi na taj iscjedak i osluškuj tijelo jer se nakon takvih i sličnih zahvata može zapaliti ranica pa mogu nastati komplikacije. Ja sam otišla 5 do 12! Inače pijem alou s brusnicom (ujutro natašte 40 ml).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    VG-ZG
    Postovi
    25

    Početno

    Evo i ja sam prije par dana saznala da imam cin1. Ali dobila sam samo vaginalete (2 vrste pa naizmjence) i naredbu da koristim prezervative. Skrooz do 9. mjeseca kad moram ponovit papu, a kad dodaš i čekanje rezultata, bit će to skrooz do 10. mjeseca. Ali ne znam puno o tome. Zašto su terapije tako različite?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Ja sam gotovo 4 godine po nalazima papa testa imala HPV + CIN 1.
    Prije par mjeseci sam radila tipizaciju HPV i bila sam NEGATIVNA na sve tipove.
    U međuvremenu sam bila lijecena Interferon masti (dobiva se iz krvne plazme i sada se u vecem dijelu povukla sa trzista jer se testira kao lijek za lijecenje AIDS-a :shock: )

    Moj savjet: Obavezno napraviti tipizaciju, koja kosta oko 600 Kn ali ipak bitno je znati da li se ima HPV ili ne i ako se ima, koji tip HPV-a nosimo.

    I ja sam pila Aloa Veru s brusnicom i mogu reci sve naj bolje o njoj. Preporucujem.

    Nadam se da cete se ubrzo rijesiti bestija i napasnika.
    Drzim sretnice za skori plusic na testu! :D

  12. #12
    dee-dee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo/USA
    Postovi
    138

    Početno

    kondilomi su obicno HPV niskog rizika i otklanjuju se na nacin koji si opisala ili hirurskim putem. e sada da li i tvoj muz ima kondilome i da li se on testirao na HPV. odnos ne smijete imati bez prezervativa 3 mjeseca, dok se u rodnici sve ne sanira i ne vrati na svoje mjesto.

    cure su ti vec rekle da bi bilo neophodno uratiti HPV tipizaciju jer je ona ipak najbolji pokazatelj kojoj grupi HPV-a pripadas. Njih ima zaista mnogo, ali kljucna stvar u borbi protiv HPV-a je imuntet. Pored Aloa vere jedi i maticnu mlijec, pij caj od Zalfije (kadulje, priprema se ovako: na solju vode 0,2L, mala kafena kasika caja, kljuca 3 min., poslije naka stoji 15 min, procjedi ga i pij gutlja po gutlja, sto duze to bolje), propolis i domaci med.
    ja sam u rodnicu stavljala (prstom nikakvim stranim tijelom) i cistu nevenovu kremu, a na dnevni ulozak domaci med. Sve sam to radila prije spavanja.

    Danas mi je HPV negativan.

    pusa

  13. #13
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Cure,
    držim fige da se riješite tih beštija , koliko ja znam pravog lijeka protiv HPV nema 8) , jer je to virus, koji se zadržava u tijelu :? , ali kao što je dee-dee napomenula: bitan je IMUNITET !!! :D Čim imunitet oslabi, organizam napadaju razne beštije ...pa tako i taj HPV...Na sreću :D , ja s tim nemam problema, a kad bih imala otišla bih u biljnu ljekarnu po neki čaj, jer s njim će i sve beštije pobjeći van :D ... PUSA!!! 8)


  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Za podizanje imuniteta preporucujem MATICNU MLIJEC!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    VG-ZG
    Postovi
    25

    Početno

    Vidim da svi spominjete hpv. Ja imam cin1, ali meni gini nije ni spomenuo ni testiranje na hpv niti sumnju na hpv. Valjda se može imati i cin1 bez hpv-a?! I što je to matična mliječ? Kupuje se u ljekarni? zasad pijem folnu kiselinu, negdje sam pročitala da je dobro kad imaš cin

  16. #16
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    Khm... Jel' moze netko (nama koji, Bogu hvala, nismo imali problema s time) reci sto vam je to ustvari (da nam uskratite trazenje po literaturi)?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Matična mlijec je zapravo najkvalitetniji dio, da se tako izrazim, u proizvodnji meda.
    Moze se kupiti u ljekarnama,trgovinama ali ja ju uglavnom kupujem kod domacih medara.

    Pahuljice, sto te zanima?
    CIN, HPV???
    Pucaj!

  18. #18
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    Ajde ti jednim udarcem dvije muhe, ha?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    evo bejbe,

    ja sam kopirala pa da ipak znas nesto strucnije nego sto bi ja uspjela objasniti.

    Sad cu kopirati i za HPV.

    http://www.poliklinika-harni.hr/teme/onkteme/04_cin.asp

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

  21. #21
    Pahuljica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    122

    Početno

    Ovo je stvarno bilo brzo. Svaka cast!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Nema na cemu

    samo ti pitaj!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Za riješit se HPV-a obavezno treba prestati pušiti - pušenje, ne znam da li se radi o nikotinu ili o svim onim kancerogenim sastojcma katrana, nekako sprečava tijelo da se samo riješi virusa.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Ajmeeeee, ja to nisam znala, a stid me reci ali zapalim po koju.................

  25. #25
    Lana

    Početno

    Drage moje, svasta ovdje ima za izabrati o HPV-u. Dakle, on je kao herpes i miruje u tijelu pa kad oslabi imunitet, onda bukne. Meni je svakako oslabio imunitet i evo bestije. Muz nema nista, ali sad zbog mene ne mozemo na bebicu ici Neka mi molim vas netko napise gdje da kupim aloa veru s brusnicom (to je 2u1 proizvod ili se piju dva caja ili soka ili sto to vec je).Molim i naziv proizvoda i proizvodjaca. A glede maticne mlijeci, to sam kupila i ja to ne mogu piti. Odvratno je a moras biti pola sata nakon toga bez tekucine. Osim toga, tri puta na dan, ja to jednostavno zaboravim. preci cu na alou veru kad mi netko javi koju. Ima li tko da je kondilome przio laserom? Zanima me jer meni sad nakon skoro mjesec dana jos uvijek ide nekakva sukrvica sluzasta. Nista ne boli no dosadilo mi nositi uloske vec mjesec dana.
    Inace, hvala svima na odgovorima.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Može li se raditi Papa-test za vrijeme trudnoće???'

    Ja sam prošle godine nalaz imala CIN 2, pa uz neke lijekove (ne sijećam se koje-antibiotik je bio u pitanju) je zadnji nalaz bio CIN 1. Išla sam i u privatnog ginekologa koji mi je radio kolposkopiju prilikom čega mi je vidio nekakve ranice na grliću maternice i rekao je da sumnja na HPV ali nije rekao da je to 100 %. Sve u svemu rekao mi je da mogu ostat trudna (što se malo nakon toga i dogodilo) i da to ne raste dalje u trudnoći, već dapače da tada bolest "miruje".
    E sad, kad sam se vratila u svog ginekologa kad mi je ustanovio trudnoću odmah mi je napravio i novi Papa-test, što je mene malo iznenadilo jer sam mislila da se u trudnoći ne radi. Sada čekam nalaze, možda i nije tako loše što mi je to napravio u tako ranoj fazi trudnoće-nadam se da nalazi neće biti lošiji od prethodnog, ali kako ja moram raditi Papa-test svako tri mjeseca interesira me da li smije raditi u kasnijoj fazi trudnoće

  27. #27

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    20

    Početno

    podizem topik!
    radila sam papa test i nalaz je bio cin1. Posto nema vidljivih nepravilnosti u grlicu, doktorica sumnja na HPV (?). Dobila sam terapiju vaginaletama 3 nedjelje, a onda kolposkopija. Nakako sam se uplasila moguce dijagnoze jer u porodici imam historiju zlocudnih bolesti. Da li ce kolposkopijom moci pouzdano utvrditi imam li zaista HPV ili cu morati raditi neke testove, tipiziranje i slicno o cemu ste gore govorile? Jos nesto...ako sam virus dobila od MM (ako sam ga uopste i dobila) da li to znaci da ga je on dobio od nekog treceg ??? Postoji li neki drugi nacin dobivanja virusa osim sexualnim putem?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Citiraj Nica prvotno napisa
    podizem topik!
    radila sam papa test i nalaz je bio cin1. Posto nema vidljivih nepravilnosti u grlicu, doktorica sumnja na HPV (?). Dobila sam terapiju vaginaletama 3 nedjelje, a onda kolposkopija. Nakako sam se uplasila moguce dijagnoze jer u porodici imam historiju zlocudnih bolesti. Da li ce kolposkopijom moci pouzdano utvrditi imam li zaista HPV ili cu morati raditi neke testove, tipiziranje i slicno o cemu ste gore govorile? Jos nesto...ako sam virus dobila od MM (ako sam ga uopste i dobila) da li to znaci da ga je on dobio od nekog treceg ??? Postoji li neki drugi nacin dobivanja virusa osim sexualnim putem?
    Sama kolposkopija ti nece dati HPV nalaz, samo ce vidjeti da li i na kom dijelu grlica postoje promjene (a CIN 1 ukazuje da postoje). Istovremeno ti mogu uzeti bris za HPV tipizaciju. HPV se prenosi iskljucivo seksualnim putem, no on u organizmu zivi vjecno,samo je pitanje kad ce se i hoce li se aktivirati... tako da ga je tvoj suprug mogao dobiti od svoje prve djevojke, kao sto si ga i ti mogla dobiti od svog prvog momka....

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    HPV se prenosi iskljucivo seksualnim putem
    ovo baš nije 100% točno jer je nađen i kod djevica i kod parova koji nisu imali drugih sexualnih iskustava ...., tak da :/
    ali mislim da se ne treba s tim opterecivati, nego se skoncentrirati na oporavak....

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Evo i mene sa 'stertnicama' Pisala sam na drugom topicu (ali je ost'o neposjecen ) - dakle ovdje jos jednom.

    Nakon PAPA sam pozvana na kolposkopiju, bez da imam ranice (dakle nema CIN), a mozda ona sto je radila PAPA-test nije bas dobro zagledala. Pozvana sam jer su utvrdjene promjene na celijama (PAPA). Sad' sam (naravno) puna pitanja koje nikako da sredim. Dajte mi listu pitanja koja trebam postaviti kod ginica na/prije/poslije pregleda

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Lejla imas ovdje mnogo o kolposkopiji
    http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../04_kolpos.asp

    Na osnovu toga mozes formulisati pitanja.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    thanks.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Lejla, promjene na ćelijama u većini slučajeva su povezane s HPV-om ali da bi se to dokazalo moraš napraviti serotipizaciju na HPV (uzme se obris cerviksa i da na analizu). Ranica ne mora biti indikator za CIN. Kolposkopija ništa ne boli ali biopsija malo da.
    U svakom slučaju dobro je djelovati pravovremeno, nastojati zdravo živjeti, ne stresirati se...
    HPV se prenosi isključivo seksualnim putem
    Ma ne bih ni ja rekla..ja imala HPV, a MM sasvim uredan. Prije MM nisam imala HPV, ili mi makar on nije bio dijagnosticiran, zato bi bilo dobro da odbacite eventualne sumnje na partnera i da se koncentrirate na izlječenje i što zdraviji i mirniji život, bez stresa.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    I ja sam imala cin + hpv a muz ok.. moguce da si pokupila bilo gdje to.. u bazenu npr.

    ja sam izljecila s 100% alojom .. alojom s brusnicom, maticna mljec ,propolis
    i jos jeden tablete sad se nemrem sjetiti tocan naziv pila sam to 3 mj. i na sljedecem pap testu sve uredno bilo :D :D

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Cure ne bojim se ja bola ni malo. I kod zubara boli - pa idem. Saju injekciju i da se prezivjeti sve zajedno.

    Najvise sam zbunjena. A termin za kolposkopiju mi je zakazan za 15-06 (za 2 mjeseca)!! Moram zvati GP da mi da kakvu urgenciju.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    čudno mi je to :?
    obično se kolposkopija radi odmah nakon lošeg nalaza pape...kaj buš čekala 2mjeseca?

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    protokol je protokol. Idem bas zvati kucnog

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    NL - UK - NL
    Postovi
    724

    Početno

    Kucni (lafo) ne moze nista da napravi po tom pitanju. Ja zvala bolnicu (odjel za kolposkopiju) i objasnila sestri u cemu je stvar - rekla da napustam UK prije i da mi taj termin treba. Ona je otisla kod tetice koja daje termine ... odjednom ima termina. Istina za 2 sedmice - ali ima! Ne moram cekati do jula.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav svima. Danas mi je stigao nalaz pape sa slijedećim rezultatom: CIN 1 i HPV ( čitam sa papira: Plus: promjene povezane s HPV). Mene užasava što su mi dali rok od 30 dana u kojem malog moram skinuti sa cice, jer me namjeravaju staviti na antibiotike i miorati ću dolaziti na nekakav premaz.
    Ja sam stvarno očajna.
    Gdje mogu i kako da odem na tipizaciju o kojoj govorite jer i se još uvijek čini kao da sanjam sve ovo?
    Hvala vam.

  40. #40
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Meyolito prvotno napisa
    Ja sam stvarno očajna.
    Gdje mogu i kako da odem na tipizaciju o kojoj govorite jer i se još uvijek čini kao da sanjam sve ovo?
    Hvala vam.
    U Klinici za infektivne bolesti se radi tipizacija. Samo ne znam uzimaju li oni bris ili to moraš obaviti kod ginekologa.
    Možda najbolje nazvati njih i pitati na tel. 4603222 i tražiti citološki laboratorij ili doktoricu Vince.
    Ili upitati svog ginekologa što namjerava poduzeti u vezi s tim nalazom.
    Jer nalaz HPV+ stvarno baš ništa ne znači......
    Koliko znam, nemaš razloga biti očajna. Pa CIN 1 je jako blaga promjena i može biti posljedica obične nespecifične upale, koja se lako izliječi. A može proći i sam od sebe. Samo se treba kontrolirati kod ginekologa.

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Meyolito, comp mi je u kolapsu i čim malo duže pišem, gubi mi se conect, tako da mi je izbrisao već dvije PP Dajem ga na popravak, poslije se javim!

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    daj se još malo raspitaj kod nekog drugog ginekologa, pogotovo zbog dojenja; ne znam kakve bi ti to antibiotike dali za HPV kad je HPV virus :?

    na premazivanje ideš ako imaš bradavice.

    koliko ja znam, nakon ovakvog nalaza eventualno se radi tipizacija, ali ako to i napraviš nemaš kaj s tim nalazom. u principu se nešto poduzima ako imaš bradavice ili ako ti cin počne rasti.

    s tvojim nalazom se radi na imunitetu i redovito se kontrolira (svakih 6mj)

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    396

    Početno pomoć

    moja sestrična ima uredan papa nalaz, samo upala bez promjena na stanicama, ali test na HPV kaže HPV visokog rizika.....
    Što joj je činiti ?
    Kolposkopijom nisu nađene nikakve promjene....

  44. #44
    mayah avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Poluotok
    Postovi
    61

    Početno

    virusa se, nažalost, neće nikada riješiti, on ostaje pritajen u organizmu

    ako nema promjena to je dobra stvar, znači da je upala nastala od nečeg drugog, nekih bakterija ili sl., to se lakše može riješiti antibioticima i vaginaletama

    jedino što sada može napraviti je raditi stalno na imunitetu i paziti da održava organizam jakim jer se virus najčešće aktivira padom imuniteta, i riješiti upale jer se hpv može aktivirati također kod takvih stanja

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Meyolito, jel sve OK? Jesi otišla po 2. mišljenje i što su ti rekli?

  46. #46

    Početno Re: CIN I i HPV

    [quote="Lana"]Drage moje,

    Prosli tjedan sam prvi put nakon pobacaj bila na Papa t. i rezultat CIN I sumnja na HPV. Zivi uzas! Bojala sam se da ce me nakon pobacaja i kiretaze napasti kojekakve gamadi koje nikada, ali bas nikada nisam imala. Sad me doktorica salje na kolposkopiju. Kao prvo, ako ima koja da je to radila, kako izgleda, da li boli...Drugo, mi smo planirali bas krenuti u novu akciju, i sad ovo. Ne znam da li da se sad upustim. Kako se HPV lijeci? Vidjela sam da postoji u gorim slucajevima konizacija i kiretaza, ali cu se ubiti ako budem morala ponovno na kiretazu. Molim iskustva.
    Hvala.[/´
    Cao ,i ja sam nova,juce sam dosla sa godisnjeg odmora ovdje u Svedsku gdje zivim godinu i pol dana.I u soku sam i ne znam gdje se nalazim,u postanskom sanducetu nasla sam pismo od babice kod koje sam bila na rutinskom papa testu,da IMAM CELIJSKE PROMJENE KOJE IMAJU RAZLICIT UZROK KAO NA PRIMJER INFEKCIJU I DA SE JAVIM TEK :? ZA TRI MJESECA I SALJE ME KOD DOKTORA NA PONOVNI PREGLED .Ne mogu da vjerujem placem bez prestanka i procitala sam sve sa neta o HPV i CIN-ovima.Jedva cekam da nazovem sutra babaicu i da trazim da mi kaze dijagnozu da znam-jedino se nadam da nije nista strasno dok cekam tri mjeseca bez terapije-jedino me to odrzava.Znam da je vazno da sam bez stresa ,znam da cu se morati smiriti.Taman smo poceli raditi na bebi i pocela sam piti folnu kiselinu -i odjedamput -kao cunami

  47. #47
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    elena76, kao prvo dobrodošla! Ne znam hoće li te ovo utješiti. Ja sam na jednom papa testu imala sumnju na HPV, papu sam ponovila nakon 4 mjeseca i bilo je CIN 1. Doktor me naručio na bris grlića maternice ali sam ja u međuvremenu ostala trudna. Na to je doktor rekao "Nema problema, trudnoća ti u ovome može pomoći!". (Uz to sam imala i neke bakterije - sve u ranoj trudnoći)
    Ja sam prije mjesec dana bila na pregledu i papa testu (prvi put nakon poroda) i osim neke upale nemam više NIŠTA! Kaže doktor da CIN najčešće ode s trudnoćom, čak ženama koje imaju CIN neki i savjetuju da ostanu trudne.
    Jedino što se ja sjećam da sam pila neke antibiotike i ja i MM nakon te sumnje na HPV, još se detaljnije raspitaj ali mislim da nemaš razloga toliko paničariti, pa svaka druga žena s kojom pričam ima neki vrag na papa testu!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Da malo podignem.
    Šogorici se vratio hpv. Tj, sada ima kondilome koje će paliti slijedeći tjedan, a pred dvije godine je išla na paljenje ranice (jel to leep?).
    Napišite mi, može i na pp, koje proizvode da pije, kakva je to aloja s brusnicom? Pije ehinaceu i neke tahebo tablete za podizanje imuniteta, ali svejedno joj se opet to prikačilo.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Bitna je i zastita (kondomi), redoviti posjeti ginekologu. OT, meni moj privatnik svaki put radi kolposkopiju, iako je bas sve OK. I ne, ne boli. Bitno je raditi i briseve. Ma najbitnije je naci dobrog ginekologa koji zna kako najbolje lijeciti HPV. HPV je virus koji nikada ne nestaje iz organizma, moze se samo pritajiti. Bitno je i da se muz / partner testira, iako su za muskarce testovi nepouzdani. Naravno, bitno je i dizati imunitet, preporucujem broccolin, aloe veru, maticnu mlijec, noni...i ne, ne postoji biljni caj koji ce nekom magijom ubiti HPV, kao sto je netko gore napisao.

    I najbitnije od svega- INFORMIRATI SE!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    @ paulita- Ako je tvoja sogorica imala samo ranicu, ranica ne mora biti i najcesce nije, povezana s HPV-om. Ima je oko 60 % zena u dobi od 19- 27 godina. Ona se obicno ledi vodikom.
    HPV je mozda dobila kasnije.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •