Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: a šta kad....

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno a šta kad....

    ...stojite u redu na blagajni, a vaše zlato primi kutiju prezervativa i počne vikati: "mama, kaj je to? jel to neki novi slatkiš?"
    boli me briga za ljude okolo, ali kak njemu to objasniti? do sada nije imao nikakva pitanja o sexu, djeci, porodu....tak da mu ni mi nismo niš pretjerano objašnjavali. ali sad sam ostala dužna objašnjenje...jer to je bio dogovor ako to lijepo vrati na policu i pričeka dok ne izađemo iz ducana

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: a šta kad....

    Mi smo imali istu priču prošle godine: dugi red na blagajni, M. se dosađuje.... Nisam čekala da dođemo doma nego sam u redu, strpljivo i polako objasnila osnove. M. je već znala što je kontracepcija i otprilike joj je u par rečenica bilo jasno. Od tad svaki puta u redu sa smijuljenjem pokazuje na kutijice kraj blagajne i namigne mi u stilu: znamo mi kaj je to. Budući da ima starije prijateljice dosta toga sam joj morala objasniti prije vremena jer cure pričaju, a ona sve pita doma. Jedino mi je malo bilo nezgodno objasniti zašto na nekim prezervativima piše da su s okusom jagode/vailije/etc. Rekla sam joj (za sad) da je to zato da ne smrde po običnoj gumi. Ne znam do kad će biti zadovoljna objašnjenjem.
    Moj stil je inače odgovoriti na pitanje odmah čim je postavljeno. Ako je ljudima u redu dok sam pričala bilo neugodno slušati-to je njihov problem. Željela bih da mi kćer ima normalan odnos prema svemu vezanom za spolnost i nastojim krajnje otvoreno razgovarati u svakom trenutku te dozirati informacije sukladno njenoj dobi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    ma slažem se da treba biti otvoren, ali kak mi nismo nikad načinjali tu temu onda mi je fakat bilo bed u ducanu; mislim da bi bilo previše pitanja... rađe bi to u miru. samo me malo strah njegove reakcije...
    koliko treba ići u detlje u takvim razgovorima? i kaj ak on to počne pričati po školi za par dana? pa nas pozovu na razgovor jer dijete zna previše? :?

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    anki, od dućana do sada je prošlo PUNO vremena. to si trebala objasniti odmah. tako je meni rekla psihologica (i prije nego je kikica pitala), i ja sam ju poslušala.

    zanimacija traje tjedan-dva, a onda se sve vrati u normalu. samo što se može praviti važan kod onih koji to još ne znaju

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj anki prvotno napisa
    koliko treba ići u detlje u takvim razgovorima? i kaj ak on to počne pričati po školi za par dana? pa nas pozovu na razgovor jer dijete zna previše? :?
    Ne znam koliko ste do sad pričali o sexu. Ne može se odmah početi s kontracepcijom. M. je znala sve na mikro i makro nivou tako da joj sam prezervativ nije bio iznenađenje jer je od prije znala za pojam kontracepcije. S curama je možda drugačije: više pitaju, a i mame nekako lakše pričaju. U svakom slučaju moj ti je savjet-drugi puta mu odgovori odmah, nema veze u kojoj ste situaciji. M. često započinje takve razgovore u autu, u jutarnjoj prometnoj gužvi. Nije uvijek lako odgovarati .

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Da, ako bude pričao previše to je samo njegova prednost što zna. MOžda to potakne i druge roditelje da razgovaraju s djecom, a ne da se dogodi da dočekaju pubertet, a nemaju pojma kaj im se događa. Poziv u školu??? To bi bila vrlo velika sramota za školu, ne za tvog sina.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    jučer smo razgovarali....i njemu je bilo jaaaako neugodno o tome pričati, ali smo neke osnove ipak objasnili. uglavnom on je znao za pojmove "ševa" i "sexanje" jer je za to čuo od "klinaca iz škole"
    znam da je bolje odmah objasniti takve stvari, ali fakat nisam htjela da naš prvi takav razgovor bude u ducanu među hrpom ljudi...i ovak mu je bilo neugodno, pa nisam dalje ni forsala...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •