Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 155

Tema: Uspavljivanje na rukama

  1. #51
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Ja od početka uvodim striktno vrijeme večernjeg spavanja. Pravimo mali ritual, prvo maženje, pa kupanac, pa onda papanje i oko 21 sat idemo spavati. I to tako svaki dan bez iznimke. Tako sam i sa starijim djetetom radila i uvijek je bilo sve OK što se tiče noćnog spavanja. I sad mi polako to uspijeva.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    ali sam se nedavno dosjetila rješenju: stavim ga u piđami u maramu i odemo u park na ljuljačku. Zaspi za minutu - dvije i onda ga samo prebacim u krevetac.

    Pa jesi razmisljala o kolijevci.Mislim kada vec voli ljuljanje, vjerojatno bi bila super kolijevka za uspavljivanje!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    moj voli ljuljanje ali kolijevku je mrzio iz dna duse...
    probali par puta kad je bio novorodjence - katastrofa...
    u svakom slucaju, ne kupiti kolijevku a da se ne proba par puta...
    i tak se koristi samo oko 3 mj pa je to bacanje puno para uzalud...

  4. #54
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Citiraj palcica prvotno napisa
    Da li vase bebe imaju odredjeno vreme kad idu na spavanje ili jednostavno kad im se prispava. Ja pokusavam pratiti njene signale, ali ponekad se to bas oduzi... U kojoj dobi to ustvari dobija smisao?
    Svo troje dječice sam kupala uvijek u isto vrijeme, to je bilo oko 19.15, 19.30, nakon toga hranjenje i spavanjac, bilo je trenutaka kada ne bi odmah zaspali, ali više nismo izlazili iz spavaće sobe niti palili svjetlo, nastojala sam da bude od tada tišina u stanu. Nosali smo se, ljuljuškali, pjevušili, mazili... ali sve uz šapat.
    Danju... ovisno o dobi. K. sada spava dva puta i moram priznati da mi je bilo najjednostavnije kad je počeo trljati okice (negdje oko 5mj. života) stavila bi ga na ciku i spavanjac za čas...

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Već neko vrijeme K. ima red što se tiče spavanja (i dnevnog i noćnog) i to mu jaaaaaaaako paše. Dok sam ga puštala da zaspi kaotično kad je umoran, bio je višesatni show uz deranje. Sadašnja uspavljivanja su čista rutina, no uvijek na rukama.

  6. #56
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Dok sam ga puštala da zaspi kaotično kad je umoran, bio je višesatni show uz deranje. Sadašnja uspavljivanja su čista rutina, no uvijek na rukama.
    Ajme kad se samo sjetim koliko je nama trebalo da shvatimo da malecna nebu baš zaspala sama od sebe nego da joj ipak moramo mi pomoći u tome. Ja sam uvijek mislila da male bebe zapu kad su umorne i da je to to.


    A onda su uz šizike krenula beskonačna nosanja al tako je barem počela spavati.
    Tako je i dan danas, a ima 11 mjeseci (i 10 kg). Samo što je sada uspavljivanje najčešće čas posla. Na prvi znak pospanosti idemo se nosit; napravim par koraka po sobi ili sjednemo na pilates loptu i zaspi stvarno brzo. I onda u prebacim u njen krevetić.
    po danu nikad nije zaspala bez nosanja, cika joj je vrlo brzo prestala bit interesantna za uspavljivanje (iako ima još ponekad momente kad izrazi želju da ju tak uspavam al rijetko.iznimka je nočno uspavljivanje). Mene veseli što ju bez problema (noseći naravno) mogu uspavati i MM i moja mama koja će ju čuvati sad kad idem raditi pa se ne brinem previše oko toga.
    To nosanje me uopće ne mući,jer nakon onih faza besanice meni je važno bilo samo da se ona naspava, pa makar i na rukama.

    Što se tiće ritma. Sada ide spavati 2 puta dnevno. ujutro između 10 i 11 te popodne između 3 i 4. tako je posljednjih mjesec dana. Prije toga je dugo išla po 3 puta.

    Navečer imamo oduvijek ritual. U 20-20:15 idemo na kupanje, pa cika u našem krevetu i tako zaspi na ciki. Dok je bila manja to je sve bilo puno ranije. Oko 18 sati kupanje i spavanje u 19h a s vremenom se to spontano pomicalo na kasnije termine.
    Kad zaspi stavim ju u njen krevetić jer se bojim da mi ne padne, al inače spava s nama. Kad se probudi za prvi podoj dolazi k nama i onda se tiskamo skupa do jutra.
    Jesam strgana, kićma me boli, zamaraju me već pomalo noćni podoji
    al i dalje tvrdim nema ništa ljepše od zajedničkog spavanja il kad ti mali mirišljavi smotuljak spava na rukama!!!!!!!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj bubimira prvotno napisa
    ima 11 mjeseci (i 10 kg)
    Pih. 6 mjeseci i 9400 g.

  8. #58
    bubimira avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    u miru
    Postovi
    1,245

    Početno

    ma imala je ona sa 7 mj. 9 kg a sad ima 10300 g.
    Al stane ti to draga moja kad krenu u pustolovinu puzanja i dizanja na noge.Vidjet ćeš

  9. #59

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    143

    Početno

    [/quote]Što se tiće ritma. Sada ide spavati 2 puta dnevno. ujutro između 10 i 11 te popodne između 3 i 4. [/quote]

    Prvih 6 mjeseci nismo znali što to znači uspavati bebu. Čm bi primjetili da je nervozan stavili bi ga u krevetić i u roku 3 min bi zaspao. Tko god je to vidio nije se mogao načuditi. MM kaže da smo prvih 6 mj imali jednu bebu, a sada neku drugu. Od 6-8 mjeseca bismo legnuli na veliki krevet, malo cikili i ako bi imali sreće brzo bi zaspao, a onda bi ga prenjeli u krevetić. Od kako stoji na nogama i puže često uspavljivanje više sliči borbi ili u najmanju ruku igrama bez granica. On bježi po krevetu, a ja ga hvatam i onda u jednom trenutku, valjda mrtav umoran od svega, samo klone i zaspe (hvatanje zna traaajati). Nema šanse da ga budnog stavimo u krevetić, pa valjda bi do sutradan skakao i stajao na nogama, a i ja se bojim da se pri padanju nedajBože ozlijedi. No, često imamo i laganih uspavljivanja kada ga samo polegnem na krevet, povuče par puta, zagrlimo se i zaspe. Sada se počelo dešavati nešto drugo .
    Čvrsto zaspi i kada ga idemo prebaciti u krevetić često se probudi, pa onda jovo nanovo.

  10. #60

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Kaštela
    Postovi
    29

    Početno

    Od prvog dana smo je uspavljivali na rukama i samo na rukama, to je bilo teško razdoblje, jer je imala grčeve, pa je to uspavljivanje znalo trajati satima, a kad su prošli grčevi, uspavljivanje isključivo na ciki, osim ako mene nema, a njoj dođe za zaspat e onda se mora uspavati na rukama. Međutim bilo je (mogu ih nabrojat na prste) slučajeva kad se igrajući na krevetu, par puta okrenila u jednu i drugu stranu, i odjednom, na moje veliko iznenađenje zaspe, e to mi je bilo tako komično i nestvarno.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Backa Palanka, Vojvodina
    Postovi
    94

    Početno

    kod nas marama ili sling upale, ali kada ga izvadim iz njih on se probudi

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Citiraj taniaz prvotno napisa
    kod nas marama ili sling upale, ali kada ga izvadim iz njih on se probudi
    ....I onda uvalim cicu.... i to je to. Zaspi do kraja. 8)

    Najbolji vez iz kojeg se najbezbolnije beba vadi je krizni na boku! Odvezem cvor, sve se odmota i hop, spreman za transfer.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    mi isto koristimo već spomenute večernje rituale... pomažu nam, ali ne u potpunosti. Rijetko, ali ponekad nakon toga kao da se probudila, puna snage...
    Pošto spava s nama u bračnom krevetu, ja s njom otiđem u krevet i pustim je da se spuca... baca se na jastuke, skače, primi se za naslon i skače... meni je bolje to nego da je ostavim da se izmuči plačući!
    Imam neki osjećaj da ima previše energije i da joj se ne spava! A možda griješim!
    Kad potroši energiju tijela (zabavljajući se i smijući) legne i mora, ali mora ona potrošiti i ostatak energije... pa onako bespomoćna pjeva: aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa na sav glas i ...odjednom zaspi
    ja ne znam zašto, ali ona lakše zaspi pod nekom bukom nego u tišini... kad smo u šetnji kolicima i dođemo u neko bučnije područje...zaspi, a u nekom mirnom području me srdito gleda šta ju tu mučim jer se kao dosađuje
    i onda ja znam navečer s njom zapjevati... malo glasnije... uf

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,264

    Početno

    još nešto... dok je pokušam nježno i tiho uspavati, okrene se, pogleda me i udari rukicom po licu u smislu... daj se stišaj! istim onim pokretom kao dok više ne želi jesti, rasrdi se i pljas... dosta je!

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Backa Palanka, Vojvodina
    Postovi
    94

    Početno

    Citiraj Anita-AZ prvotno napisa
    Citiraj taniaz prvotno napisa
    kod nas marama ili sling upale, ali kada ga izvadim iz njih on se probudi
    ....I onda uvalim cicu.... i to je to. Zaspi do kraja. 8)

    Najbolji vez iz kojeg se najbezbolnije beba vadi je krizni na boku! Odvezem cvor, sve se odmota i hop, spreman za transfer.
    ma ja kad ga iz slinga izvadim probudi se, takav je valjda, slab mu san :/

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    OS
    Postovi
    122

    Početno

    Što se tiće ritma. Sada ide spavati 2 puta dnevno. ujutro između 10 i 11 te popodne između 3 i 4. [/quote]
    Prvih 6 mjeseci nismo znali što to znači uspavati bebu. Čm bi primjetili da je nervozan stavili bi ga u krevetić i u roku 3 min bi zaspao. Tko god je to vidio nije se mogao načuditi. MM kaže da smo prvih 6 mj imali jednu bebu, a sada neku drugu. Od 6-8 mjeseca bismo legnuli na veliki krevet, malo cikili i ako bi imali sreće brzo bi zaspao, a onda bi ga prenjeli u krevetić. Od kako stoji na nogama i puže često uspavljivanje više sliči borbi ili u najmanju ruku igrama bez granica. On bježi po krevetu, a ja ga hvatam i onda u jednom trenutku, valjda mrtav umoran od svega, samo klone i zaspe (hvatanje zna traaajati). Nema šanse da ga budnog stavimo u krevetić, pa valjda bi do sutradan skakao i stajao na nogama, a i ja se bojim da se pri padanju nedajBože ozlijedi. No, često imamo i laganih uspavljivanja kada ga samo polegnem na krevet, povuče par puta, zagrlimo se i zaspe. Sada se počelo dešavati nešto drugo .
    Čvrsto zaspi i kada ga idemo prebaciti u krevetić često se probudi, pa onda jovo nanovo. [/quote]
    Ah baš se nasmijala jer i nas najvjerovatnije čeka isti scenarij

  17. #67
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    imamo 4 i pol mjeseca. dok je bio manji nosali smo ga do iznemoglosti, a M je imao foru da trci s njim po stanu, no na to sam poludila jer ja nemam snage trcati po stanu s njim u rukama. kod nas ide kupanje, cicanje i spavanje i jednom se desilo da se nacicavao sat vremena i nista. i onda sam rekla dosta idemo mi fino u kinderbet. tamo ga ostavila, pozelila laku noc i otisla. dosla za 5 min, a on blazeno spava. :? i od tada ili zaspi an cici, pa ga stavim u kinderbet i spava. ili se najede do grla pa ga stavim budnog i on zaspi sam.
    po danu lagani hororac. ak ne skuzim da mu se spava nikako zaspati i onda ga uzmem, prohodam par koraka i zaspi. no problem je taj sto ga moram sat vremena drzati jer ne daj boze da ga spustim budan je iste sekunde. kako da to rjesim pojma nemam

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Mi se isto uspavljujemo na rukama..jedno vrijeme smo htjeli zaspati na ciki ali sad više ne. Probali smo je uspavljivati tako da se legnemo kraj nje i pjevamo i to joj je super ali kad joj dosadi počne plakati i neće zaspati sama od sebe..mislim da ćemo se nunati do škole... (nije mi to problem slatko je kad zaspi na rukama ali leđa otpadoše..)

  19. #69
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Ana... i mi smo nekad imali "drugu bebu" isto je tako postao nervozan i hop u krevetic i on spava, al zadnja 2-3 mj. obavezno na rukama uz pjevanje

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Rovinj-Austrija
    Postovi
    39

    Početno

    dizem ovaj topic

    i mi se uspavljujemo na rukama, i meni kicma otpada i sve me boli, ali vrijedno mi je to svakog bola dok ju gledam kako polako tone u san i s rukicom me draga po licu, andelic mali, to tako brzo prode

    i po danu kad pocne trljat okice znam "koliko je sati" malo se nosamo i zaspe stavim je u nas krevet i spava (dok netko od susjeda ne pocne pravit buku kao upravo sada i probudi je... )

  21. #71
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    zaspi na prsima. 99%. baki se i sama legne i zaspi, meni je to :?
    jednio vrijeme smo je nosali dok je bila manja. ovak pričekam dok se stvarno ne umori, pa je malo zljuljam, ako ide, ali cika upali svaki put.
    jučer smo imale parodije: ležali smo na puzzlama svi, medeki, patkice, mama, tata, svi spavamo, ona nas posprema , priča, mama aaaaa (haja (spava)), tata aaaa tu, memi (medo) aaaaa tu, ali ona ne. 8)
    Onda sam je odnjela u naš krevet, malo je skakala po njemu i meni, a onda se svom silinom bacila na cicu i papala i zaspala. spavala 2 sta i 10 minuta.
    Ja bila na kompu, pospremila, proluftala, popila nes.... koliko vremena, nisam znala što bi.

    Navečer zaspi na prsima za cca 30 minuta, nekad i cijeli sat, pa ode s kreveta. malo pričekam 15 min, pa onda zaspi

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    75

    Početno

    Citiraj odra prvotno napisa
    Još uvijek se uspavljujemo nosanjem, na razne načine (uglavnom nije dovoljno samo ljuljuškanje )

    Redoslijed je ovakav: nakon kupanja i oblačenja odmah traži siku, nema više vremena ni tati dati pusu za laku noć. Siki siki siki (u naručju jer ako legnemo, prebacuje se u puzajući položaj i odeee...). Nakon nekog vremena postaje mu valjda previše mlijeka pa kreće kao da će se ustati, postane nemiran. E, onda ustajemo i plešemo, pa zatvori oči pa opet traži siku kad ga hvata san. Onda još neko vrijeme siki pa prestane i počne mumljati (znam da još nije zaspao), onda se još malo nosamo i kad ušuti, moguće je spuštanje u krevetić...
    kod nas isti scenarij

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    A što da ja radim?
    Dok je bio manji (lakši), nosali smo Jana na ramenu, podrignuo bi, zaspao, hop u košaru ili krevet i spaaavaaa. Sad ima punih 7 tjedana i već 2 tjedna je ovako: oko ponoći ili najkasnije u 1h imamo veliko nacicavanje, legnemo skupa, zagrlimo se i hrčemo. Tijekom noći me 2x probudi za cicanje, ako se ne pokaka do 6-7 nema ni presvlačenja, uglavnom hrče ko veliki bez plakanja i tuluma. ustajemo između 9 i 10, malo zujanja po stanu i brbljanja, al onda teži dio: cijeli cjelcati dan hoće blizinu, svežem ga u maramu i spava ko veliki, ako ga se usudim razvezati i spustiti u horizontalu treba mu max 10 minuta (mjerili smo) da me skuži i udri u plač dok ga opet ne vratim u maramu. Na ramenu ne pokušavamo više, pretežak je za dulje nošenje.
    Babe bi rekle "navikli ste ga na ruke" od čeg mi se diže kosa na glavi... ja ga od prvog dana nisam mogla ostaviti da plače u krevetu ni minute. Sad se tako navukao na maramu da u njoj provodi cijeli cjelcati dan, stalno mi visi s trbuha i stalno se znojim i presvlačim ga jer i on bude mokar od mene. Najgori su mi odlasci na wc i peglanje (potoci cure s mene a nemam izbora - ili je sa mnom pa sve obavim i totalno smo preznojeni, ili ga spustim, peglam 10-15 min, on skuži da leži sam, počne se derati, ja ga opet dižem a on je ljut i uvrijeđen što sam ga uopće spuštala...).
    Di ste maramašice? Jel još neka od vas baš stalno stalno (do večernjeg odlaska u krpe) nosala bebu? I ak je - kak da depiliram noge dok je on na meni ili što ja znam, perem pod? Kak da ga nagovorim da bar jednu turu između podoja po danu spava sam? Da shvatim ovo kao fazu i nadam se da će uskoro htjeti van iz marame?

  24. #74
    YoungMummy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    243

    Početno

    A u kojem polozaju vam stoje bebe na rukama kad ih uspavljujete? kod mene za sad pali samo cica, dok ga nosam kao da se jos vise razbudi i gleda sve okolo sa zanimanjem...

  25. #75
    šnapi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    476

    Početno

    leta ja bih ti ako smijem preporucila nesto posto imamo staz vjezbaca ne bih ti preporucila da ga stalno nosas. on bi trebao biti i na trbuhu da si jaca vrat, a i kad leze masu rukama, nogama pa se vjezbaju. ne znam koliko ce ti se motoricki razvijati ako je stalno na tebi. ne znam sta misle ostale cure koje vjezbaju. kad ga spustis ako pocne plakati ti budi s njime pa valjaj fore ili ga mazi i slicno da se navikne na to da nekad lezi malo i sam

  26. #76
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    joj draga moja Leta depilacija tek kad debelo pređe 3 mjeseca tj uđe u četvrti - tak je to kod nas bilo.. Do tad marama po cijele dane, ja sam s njim svezanim išla i na wc. A i sad sam jako često zarasla u dlake :/ A zamisli tek da nema marame pa da ga non stop nosiš i da imaš samo jednu ruku za obavljanje poslova (čitaj always look on the bright side of life tadam tadam tadam tadam)

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Ne bi vjerovali ali ja imam bebu koja se ne voli nositi. Sad je 6,5 mj. i zaspi ležečki na cici, ali kad je bila manja jedini način na koji je htjela zaspati je bio da ju legnem potrbuške. I onda sam cijelo spavanje gledala jel diše.
    Trebalo joj je tri mjeseca da skuži da može zaspat i na leđima (u kolicima). U krevetu još uvijek spava potrbuške.
    Nikad ju nisam nosala da zaspi, a htjela sam. Šmrc!

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    299

    Početno

    šnapi, hvala, ma ja sam pretjerala sa cijeli cjelcati dan. Naravno, imamo razdoblja kad ležimo, bauljamo, mašemo oko sebe, protežemo se, kad se smijemo, pričamo, slušamo radio, gledamo šarene jastuke, zveckamo. Fora je u tome što Jan svako dnevno spavanje odrađuje u marami - po danu nikad neće džonjati na ležećki, pa ga nosim. Kad odradimo aktivnu fazu i on počne zijevati, onda ga trpam u maramu, jer nema načina da zaspi koliko god bio umoran (osim s cicom u ustima, al onda ne smijem mrdnuti iz kreveta).

    Sun, , ne znam što bi bez marame, već me s njegovih 4,5 kg počela kičma rasturati.

    Budi se, jurim

  29. #79
    mamaV

    Početno

    Citiraj šnapi prvotno napisa
    on bi trebao biti i na trbuhu da si jaca vrat, a i kad leze masu rukama, nogama pa se vjezbaju.
    Naše iskustvo: nakon mjesec dana stavili ju prvi put na trbuh, spavala bolje nego na leđima, vrlo brzo skužila da može dić glavu, kasnije poduprijet se rukama i tak zujat kratko okolo. Do cca 3-4 mj (dok se nije naučila preokretat) smo ju "roštiljali" dok spava, leđa-trbuh-leđa... i to je odlično funkcioniralo. Imala sam osjećaj da bolje spava na trbuhu nego na leđima.

  30. #80
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    i moja je nešto duže spavala na trbuhu. i sad je tako, najkraće spava na leđima. ovak je samo malo podigla glavicu i okrenula je lijevo ili desno, a kad je na leđima odmah noge u zrak i probudila se, da li joj je smetao pogled prema gore u prazno, jer na trbuhu se znala ogledati po krevetiću, ali je zaspala za koju sekundu natrag, moguće.

  31. #81

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    158

    Početno

    Moj Josip ima 2 mjeseca i nikako ne želi ležati na trbuhu, stavljam ga, ali odmah počne plakati, probam ga animirati dok leži na trbuhu, ali ništa. Kako da onda vježbamo biti na trbuhu?

  32. #82
    silvy avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    188

    Početno

    USPAVLJIVANJE: sisa ili nosanje! nosanje je preko dana a sisa pred nocno spavanje i u noci...na ovaj nacin razlikuje dan od noci...

    VRIJEME: ne spava uvijek u isto vrijeme po danu nama to ovisi o vremenu kada se ujtro probudi, ali izmedju spavanja su maksimalno 2 sata pauze...tj. kad se probudi ujtro nakon 2 sata obvezno mora opet spavati inace je neurozana..uhvatili smo taj ritam i super je..a uvece je u 20h vec u krevetu...tj na sisi

  33. #83

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Backa Palanka, Vojvodina
    Postovi
    94

    Početno

    nama marama bas ne pali vise, uglavnom je to sisanje...
    jedino me brine kako ce kada pocnem da radim??
    pokusavam da ga spustim u krevetic pa da se sam uspava ali,NE vredi
    ne znam kako ce ga bake uspavljivati kad apocnem da radim :?

  34. #84
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    moja kod bake super spava, nekad i sama legne i zaspi, no uglavnom je ona malo počuva, pa ili zaspi ili cendra pa na kraju ipak zaspi.
    Sa mnom su uvijek procedure. 8)

  35. #85

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Moja cura uskoro puni 6mj. Do dva i pol mjeseca je uvijek sama zaspala bez problema. A onda odjednom to više nije bilo moguće. Od onda do sad isključivo na rukama dnevno spavanje. Naveče nekad tu i tamo zna zaspati u krevetiću. :D Uvijek probamo ako ide, ide ako ne na kraju ju uzmem. Nije ju problem ununati, brzo ona zaspe, ma ni 5min. Problem je što ona ima lak san pa se stalno budi, moram dežurati kraj nje pa kad se probudi opet sve ponovo. Mislim da bi ona najsretnija bila da ju ni ne spuštam, probala sam i to, onda spava sve u 16. Puno duže nego inače a i ne budi se. Međutim nije mi rješenje da ju držim dok spava pa ju ipak spustim. Odspava možda pola sata, u tih pola sata 2 put se probudi. Tako nam je, samo ne znam do kad. :?

  36. #86
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    SVAKI DAN SVE GORE I GORE!

    Neka me netko smiri i kaže mi da radim dobro... inače ću puknuti od jada i muke!

    Kad je naša zekana bila manja (oko 2-3 mjeseca) tako je divno zaspala večerima oko 8 i spavala po 3-4-5 sati, kako kada. No sada, kako ima 5 mjeseci je sa svakim danom sve gore i gore! Ne mogu baš sve pripisati zubićima (muče ju desni, da, ali ne gura večerima ruke u usta niti slini!), silno trlja oči, trlja nogicama, tare jedan taban od drugi, jadna prevrće očima koliko se gubi od umora i koliko joj se spava. I onda sljedeće: Nosam ju, lagano hodam po sobi, nježno ju mazim, pjevam joj tiho često, znam i nekada mijenjati dude (namačem ih u vodi i tako ih rashlađujem)-to posebno voli! I ONA ZASPE, TAKO DIIIIIVNO ZASPE!!! PAzim ponekada kad je jako nervozna čak i da ju stavim u dekicu da kad ju spustim ne bude velika promjena temperature po spuštanju na hladnu plahticu što ju zna trgnuti iz sna. Ali iza toga, MINUTU, DVIJE IZA TOGA kad čujem pomicanje krevetića ili plakanje, ja bih vrištala. Ne vrijedi ignorirati, raspameti se od plača i urlikanja, inače je jaaaaako glasna i velika vrištalica! Pokušam onda sjesti kraj nje da ju ne podižem, pa mi uhvati ručicama prste i rekao bi čovjek, evo zaspat će, ali ona se fino nasmiješi na 20ak sekundi, budna, najbudnija i onda slijedi opet nervoza i sve ode k vragu! I onda, ajmo Jovo nanovo...

    Zaspe ona (eventually) jednom... nekada od prvog njihanja i nosanja, nekada od petog, a nekada jednostavno dignem ruke i stavim ju na svoj krevet i onda ona šizi. Ne da se nosati od nervoze, ne da se maziti, samo urla i trlja nogicama i to je za poluditi- TA NEMOĆ!

    Znam da nisam jedina i znam da sve ima svoje faze i da su sva djeca različita, a i to da ne spava ona svakog dana isto, da nekada puno spava po danu pa joj se možda i ne spava- sve ja to znam. No ovo što pišem je baš onda kad je krajnje umorna i izluđuje me što joj ne mogu pomoći da utone u san!

    Došlo je do toga da i mm želi pomoći pa dok ju ja nosam, on želi istovremeno pomoći pa traži od mene da zastajem kako bi i on dao svoj doprinos i rashladio joj čelo kako ona to voli, a ja si mislim : Bože dragi, da nas netko vidi, dvoje ju uspavljujemo, jesmo li kreteni ili nismo, a ona se još iza tog svega probudi za manje od minute isto nervozna kao da ništa nismo radili???

    Molim vas, kao prvo, da li TREBA bebe uspavljivati na rukama ili ne?! Ja sam stajališta da joj želim i trebam dati svoje sve i ako treba nunati ju i nanati i pjevati joj do jutra, ali me izludi i pomisao da možda radim još gore. Da li to možda baš NE TREBA raditi, a ja kretenka to radim???

    Jer ako je to ISPRAVNO, više se neću osjećati ni zbunjeno nibespomoćno već jednostavno uspavljivati dok ne upali... a ako griješim, recite mi ODMAH, MOLIM VAS, GDJE GRIJEŠIM I ŠTO DA RAAAAADIM???

  37. #87
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja bih ucinila sve da ne uspavljujem dijete nosanjem. To mi je stvarno zadnja opcija.
    Iz ovoga sto citam, rekla bih da dijete muce zubici i da ju boli. Zasto joj ne bi dala malo Panadol baby sirupa protiv bolova (na pakiranju pisu preporucene kolicine) cca pola sata prije spavanja?

  38. #88
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    A sto bi se dogodilo da legnes kraj nje nakon sto ju spustis na krevet?

  39. #89
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam svog uspavljivala nosanjem do oko godine dana. Meni je to bilo ok, i opet bi, on skupljdn uz mene, ja mu pjevusim, nije mi bio ni narocito tezak (osim, ako bas ne bi potrajalo uspavljivanje).

  40. #90
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ja sam samo došla priviriti na ovaj topic... Nekad davno (ili ne baš tak davno) uspavljivala sam starijeg sina na rukama samo za dnevno spavanje, sve dok zbog druge trudnoće nisam morala prestati s tim. Moja svekrva je znala reći "pa hoćeš li ga nosati do škole??"

    Danas je taj isti kojeg sam nosala visok 178cm i gleda i mene i baku odozgo, he he he... Iz današnje perspektive vrijeme nosanja i uspavljivanja na rukama trajalo je razumno kratko!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.10.2013. at 23:04

  41. #91
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    A sto bi se dogodilo da legnes kraj nje nakon sto ju spustis na krevet?
    Samo šiza i šiza, lupanje nogicama, a tiho cendranje prlično brzo preraste u histerični plač.

  42. #92
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih ucinila sve da ne uspavljujem dijete nosanjem. To mi je stvarno zadnja opcija.
    Iz ovoga sto citam, rekla bih da dijete muce zubici i da ju boli. Zasto joj ne bi dala malo Panadol baby sirupa protiv bolova (na pakiranju pisu preporucene kolicine) cca pola sata prije spavanja?
    Ne izgleda mi isto nervoza oko zubića kao ova večernja. Ne slini i ne gura rukice u usta uopće- što ne neizostavno kad ju muče zubići

  43. #93
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Spava li po danu? Mozda joj treba vise sna preko dana da ne bude toliko premorena navecer.
    I pokusaj joj smanjivati podrazaje pred spavanje - sto manje buke, svjetla, vecernje kupanje uz minimalnu svjetlost, tihu, ugodnu atmosferu..

  44. #94
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    E da, jos nesto, protiv sam tih bjesomucnih pjevanja, ljubakanja, nosakanja pred spavanje. Pogotovo na svom sinu vidim koliko ga to zivcira. Mislim da bebi pred spavanje treba sto manje kontakta i podrazaja da bi bolje spavala.
    Pokusaj se veceras odmaknuti, neka bebu uspava TM. Sigurno joj i tvoja nervoza odmaze.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    ...Mislim da bebi pred spavanje treba sto manje kontakta i podrazaja da bi bolje spavala.
    Pokusaj se veceras odmaknuti, neka bebu uspava TM. Sigurno joj i tvoja nervoza odmaze...
    slažem se s ovim. moja curica se nikad nije voljela uspavljivati na rukama. kad joj se spava traži što manje kontakta, samo dudu i gazu i da ju se pusti na miru.

  46. #96
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    E da, jos nesto, protiv sam tih bjesomucnih pjevanja, ljubakanja, nosakanja pred spavanje. Pogotovo na svom sinu vidim koliko ga to zivcira. Mislim da bebi pred spavanje treba sto manje kontakta i podrazaja da bi bolje spavala.
    Pokusaj se veceras odmaknuti, neka bebu uspava TM. Sigurno joj i tvoja nervoza odmaze.
    A i nisu sve bebe iste. Mi provodimo neku mirniju rutinu pred spavanje, ja mu pjevam Zeku i potočić, perem ga u kupaoni sa slabijim svjetlom, masiram ga, al on čim ga spustim na prematalicu gdje se taj ritual odvija počinje vriskati (od sreće, kao mladi orao ), lamatati rukama i nogama, kad mu brišem vrat umire od smijeha, za tabaniće isto tako. Traži da ga gledam u oči i smije mi se. I zaspe prilično brzo unatoč tom divljanju pred spavanje (par puta mu brišem čelo jer e sav uznoji od ludiranja).

    Zekana, nemam pametan savjet, samo suosjećam sa tobom, nama su dnevna uspavljivanja/spavanja teška...

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Zekana, imamo isti problem: možda ti je beba jedna od onih kojoj treba više vremena da se "ugasi".

    Moja se jedno vrijeme dok je ništa nije mučilo uspavljivala sama, a čim su je zubi počeli mučiti (što se poklopilo i s napretkom u psihomotoričkom smislu) odmah je počela plakati u krevetiću i tražiti da ju se uspava. Naglašavam da smo je i u početku uspavljivali a rukama, jer je imala strašne grčeve, ali je nakon nekog vremena nastupio taj mir-znači nije da smo je naučili da se tako uspavljiva-ona je to jednostavno tražila. Uvijek istu rutinu radimo pred večernje spavanje, po danu isto sve bolje spava, ali je jednostavno toliko znatiželjna i reagira na sve zvukove da nema šanse da zaspe sama. Bilo mi je ili pustiti ju da plače, ili ju uspavati na rukama. Po noći se isto budi bezbroj puta... Pomoći nema. Jedino, ima par tjedana, da navečer ne traži toliko nanašanje, već je dovoljno da je uljuljam pokraj sebe u krevetu, pa je premjestim u krevetić. Možda to polako prijeđe i na dnevna spavanja.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Moje mišljenje je da, ako beba treba ruke da zaspe, onda joj to treba i pružiti

    Mene bezbroj puta naživcira to nanašanje, ali što ću - moram i gotovo

  49. #99
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    E da, jos nesto, protiv sam tih bjesomucnih pjevanja, ljubakanja, nosakanja pred spavanje. Pogotovo na svom sinu vidim koliko ga to zivcira. Mislim da bebi pred spavanje treba sto manje kontakta i podrazaja da bi bolje spavala.
    Pokusaj se veceras odmaknuti, neka bebu uspava TM. Sigurno joj i tvoja nervoza odmaze.
    Po danu spava recimo 6:30-8:00, onda 10:00-11:00, 14-15, a kasno popodne ako uhvati gdje pola sata-sat. Mislim da je to dosta sna, no možda i NIJE??

    Njoj je jedino bitno (koliko sam skužila) da se malo krećem dok je na rukama i jako brzo utone. Bude uvijek mračno, a pjevušenje nije uvijek- no probat ću i njega izbaciti. Ona se probudi kratko nakon što ju polegnem, i to ne odmah već valjda kad skuži da nema više tog kretanja- za minutu-dvije.

    Nisam ju uvijek uspavljivala, baš dok je imala grčeve nisam ni morala. Tad sam znala da kad dođe večer, 8-9 sati- došao je spas. Spustiš ju i ona spava! A sad sve gore i gore.

    Wrap marama mi dođe kao spas ako je previše nervozna, zahvalila sam bogu na njoj puno puta!

  50. #100
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj jarčica prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino, ima par tjedana, da navečer ne traži toliko nanašanje, već je dovoljno da je uljuljam pokraj sebe u krevetu, pa je premjestim u krevetić. Možda to polako prijeđe i na dnevna spavanja.
    Ona je na krevetu kao ona igračkica kad ju naviješ. "Upali" i noge samo lamataju, bjesomučno trljanje tabana jedan od drugoga. Ako ju maziš, prvo samo lovi prste ručicama, a ubrzo zatim ih počne nervozno odgurivati. Probala sam ju kraj sebe na krevetu uspavljivati, ne ideeeeeeeeeeeeee...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •