Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: grize dok sisa!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno grize dok sisa!

    naravno da nije o dorotei rec jer ona jos uvek nema zube :wink:
    naime, moju seku beba (13 meseci) grize u toku sisanja. nije rec o namernom ujedanju nego o tome da on zubima pridrzava bradavicu sto nju jako boli
    da li je neko od vas imao slican problem i kako ga je resio?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Draga Snowhite,
    ako dijete zubima drzi bradavicu dok sisa, znaci da ne sise u pravilnom polozaju. Beba koja sise aktivno ima jezik postavljen preko donjih desni tj. zubi pa je ujedanje prakticki nemoguce.
    Neka seka pokusa pratiti na koji nacin dijete uhvati dojku, jezik bi se trebao vidjeti ili barem malo nazirati ako je prislonjen uz donju stranu dojke.
    Beba koja ima pravilan hvat sise aktivno, moze se cuti fino kako guta, pomjeraju se misici lica.
    Od kada seka ima ovaj problem? Jel i prije beba imala poteskoce sa pravilnim hvatanjem?
    Jel dojenje uvijek bolno ili beba samo povremeno uvuce jezik unutra i drzi dojku zubima?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Mene moj bebac grize ako mu dam da doji kad je on sit. Eh tada se jako ljuti i na taj mi nacin daje do znanja da mu nije do toga
    Druga situacija je ako zaspe sisajuci, pa mu onda bradavica klizi iz usta, a on i dalje sisa, sto ce reci da gubi onaj svoj ispravni polozaj pa tako zubicima gricka...
    Eto mozda je i kod nje jedna od ove dvije situacije, pa nek isproba. Rjesenje za prvu situaciju je da ga pustim da dalje radi sta hoce, a za drugu je da ga maknem, pa ako hoce dalje prihvati je ponovo, a ako nece vise onda dalje spava...

  4. #4
    sanjamk

    Početno

    Ponosno objavljujemo da smo se i mi pridruzili ovom topicu i nadam se da cemo jos dugo tu ostati. :D :D Karlo cesto zna malo zagristi pa onda pogleda kakva je moja reakcija al ja to bas ne dopustam pa zatvaram butigu ,onda nakon suzica ipak normalno sisa.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    104

    Početno

    hvala svima! rekla sam joj da obrati paznju na polozaj.
    ona kaze da bradavica pocinje da je boli tek 5 min nakon pocetka podoja i da do sada nije imala problem sa polozajem, a da je bolelo jedino kada su mu izbijale gornje jedinice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •