Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: glazura za torte

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno glazura za torte

    Zanim me kako pravilno razliti čokoladnu glazuru po torti?

    Kod mene to ispadne kao da je razlijevalo dijete od dvije godine, ima je svud ai nepravilnog je oblika. Najteže mi je okolo torte razliti...

  2. #2
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    evo još jedne
    a kak se napravi i ono sa marcipanom - tipa zelene travice pa gore gotove figurice zečeki i sl. kada sam probala napraviti travicu bilo je tako tragikomično da sam odustala od travice i napravila šarene cvjetiće jer drugo nije na niš ličilo

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Vrijeska, mislim da je problem u glazuri. Da bi se dobro razljevalo mora imati dosta masnoće - koliko čokolade toliko margarina.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    ja sam pokušavala i pokušavala, ali nažalost nije uspjelo. Onda sam smislila nešto drugo isto efektno -
    Glazuru bih razlila po vrhu, ne bih ju mazala žlicom, nego razlijevala, pomijerajući tortu (ako me razumijete), a onda bi sa strane (bočne) ostali oni "curci", kao kada djeca crtaju vrh planine sa snijegom, a ja bih onda još dodala sa žlicom koliko treba.
    Jel netko skužio? Ma u principu je jednostavno, samo ja volim zakomplicirati stvari!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Vrijeska, mislim da je problem u glazuri. Da bi se dobro razljevalo mora imati dosta masnoće - koliko čokolade toliko margarina.
    znači npr. 200gr jednog i drugog?!
    Zar to nije previše?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    Citiraj Winnie The Pooh prvotno napisa
    ja sam pokušavala i pokušavala, ali nažalost nije uspjelo. Onda sam smislila nešto drugo isto efektno -
    Glazuru bih razlila po vrhu, ne bih ju mazala žlicom, nego razlijevala, pomijerajući tortu (ako me razumijete), a onda bi sa strane (bočne) ostali oni "curci", kao kada djeca crtaju vrh planine sa snijegom, a ja bih onda još dodala sa žlicom koliko treba.
    Jel netko skužio? Ma u principu je jednostavno, samo ja volim zakomplicirati stvari!
    ma tako i ja radim samo dok napravim krug sve se ohladi i stvrdne . :?

  7. #7
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    a raditi glazuru sa uljem?

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Meni su tak rekli - možda ipak možeš malo smanjiti masnoću, ali stvarno ti je caka u njoj. Probaj.
    Tada ti je glazura dok je topla dosta tekuća i samu ju raziješ po kolaču, pogotovo ak je kolač još u kalupu. Kada se stvrdne, bude glatka i sjajna.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    srbija
    Postovi
    586

    Početno

    ne, nego po 100 gr je dosta za jednu tortu,
    normalne velicine.
    probajte zagladiti fil koji je ispod,
    pa onda samo otopljenu cokoladu
    kapati kasikom onako s visine
    i motati kasikom u krug.
    ispadne prekrasno, ako je ispod
    krema svetle boje npr zuta.
    ovaj nacin je dobar kada zurite,
    a torta ipak ispadne bas lepa.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Moja glazura je otprilike 200 g čokolade i dvije žlice margarina i ispadne mi dobro.

    Kada sam radila s manje masnoče bila je očajna, a i meni se čini ovo pola pola previše, ali znam da mi je to rekao netko "profesionalan"

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa
    ma tako i ja radim samo dok napravim krug sve se ohladi i stvrdne . :?
    Meni se dosada nije stvrdnula. Evo kako ja radim glazuru:
    3 žlice vode, 3 žlice šećera otopiti i u tome otopti 10 dkg čokolade za kuhanje.
    Kada je čokolada otopljena, staviti 6 dkg maslaca (ili margarin za kreme)

  12. #12
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    pa to je to o čemu pričam - relativno dosta masnoće (na 10 dag čokolade 6 dag margarina)

  13. #13
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    med - savršeno se razlijeva a okus je božanski. uz to je dovoljno malo margarina, a može i bez njega.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    med - savršeno se razlijeva a okus je božanski. uz to je dovoljno malo margarina, a može i bez njega.
    Kako?

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    rastopi čokoladu i margarin i umiješaj med. ne znam točnu količinu, ja to odokativno.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    meni glazura uvijek ispadne dobra na vrhu, teže mi ide sa strane/bočne stranice , ali sam doskočila tome tako da je uvijek napravim više, pa zalijem ohohohooo, kad se stvrdne samo višak maknem sa tanjura

    btw, mora još biti dosta topla i počnete je lijevati od sredine u velikoj količini, sama se rasporedi prema krajevima-važno je prije toga fil/kremu ispod dobro izravnati velikim nožem kojeg stalno močite u vodu
    ni slučajno kupovati gotove glazure, to je grozno

    evo Lucine torti za 3.rođendan-kao što se vidi, rub čokoladne torte mi je svijetliji, trebala mi je biti gušća glazura http://public.fotki.com/MajaML/roend...cture_031.html

  17. #17
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,641

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    rastopi čokoladu i margarin i umiješaj med. ne znam točnu količinu, ja to odokativno.
    A ja sam mislola- gle neka nova glazura od meda.

    Ja u glazuru ne stavljam nikakvo sladilo, tak da bi mi ova varijanta bila prestatka.

  18. #18
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    rastopiti zajedno čokoladu i vrhnje za kuhanje.
    Uvijek ispadne dobro
    Ako vas zanima, raspitam se za omjer čokolada- vrhnje

  19. #19
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Moja čokoladna glazura je-čokolada,maslac i 2žlice mlijeka

  20. #20
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    je, stvar ti je u masnoci. meni ova ispadne super - na 10 dkg cokolade ide 4 velike zlice ulja, ulje stavis na pocetku dok cokolada jos nije otopljena

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Viškovo - Rijeka
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj tinkie winkie prvotno napisa
    rastopiti zajedno čokoladu i vrhnje za kuhanje.
    Uvijek ispadne dobro
    Ako vas zanima, raspitam se za omjer čokolada- vrhnje
    2 dcl slatkog vrhnja
    300 g čokolade za kuhanje
    U otopljenu čokoladu dodati zagrijano slatko vrhnje i mješati dok ne postane jednolična smjesa.

    Samo šta je meni ova glazura po kaloričnosti, sama po sebi kolač.

  22. #22
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Otkrila sam mirror glaze glazuru (torta izgleda kao staklena). Probala ju i jako je jednostavna i savršena bez grudica...mirror glazura
    100 ml vode
    200 g šećera
    60 ml vrhnja za šlag
    60 g kakaa
    40 g tamne čokolade
    1 vrećica želatine
    2 žlice vode

    Želatinu prelijte vodom i pustite da nabubri 6-7 minuta.
    Ostale sastojke pomiješajte i kuhajte na laganoj vatri dok se sve ne otopi. Zatim umiješajte želatinu pazeći da glazura ne zavrije.
    Vruću glazuru prolijte kroz sito kako biste imali što manje mjehurića zraka. Sada je ostavite da se ohladi gotovo do sobne temperature, tj. pratite da vidite kad se počne zgušnjavati i tada je spremna za korištenje. Pretopla glazura će vam otopiti kremu, a prehladna se neće dati razliti.
    Stavite tortu na rešetku ili neku širu zdjelicu tako da su stranice slobodne da glazura može kapati s njih. Sada sve to skupa stavite na protvan ili neku sličnu široku posudu u koju glazura može curiti.
    Glazuru pažljivo prelijte po gornjoj površini torte da zacuri sa svih strana. Ako negdje ne pokrijete dobro, možete žlicom 'zaliti' stranice i tako ići u krug dok se potrošite svu glazuru i ne budete zadovoljni debljinom sloja. Ono što vam je curilo u posudu dolje možete ponovno koristiti dok sve ne potrošite.

    Zvuci mozda komplicirano ali stvarno nije. Recept je sa fb stranice Like chocolate

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Otkrila sam mirror glaze glazuru (torta izgleda kao staklena). Probala ju i jako je jednostavna i savršena bez grudica...mirror glazura
    100 ml vode
    200 g šećera
    60 ml vrhnja za šlag
    60 g kakaa
    40 g tamne čokolade
    1 vrećica želatine
    2 žlice vode

    Želatinu prelijte vodom i pustite da nabubri 6-7 minuta.
    Ostale sastojke pomiješajte i kuhajte na laganoj vatri dok se sve ne otopi. Zatim umiješajte želatinu pazeći da glazura ne zavrije.
    Vruću glazuru prolijte kroz sito kako biste imali što manje mjehurića zraka. Sada je ostavite da se ohladi gotovo do sobne temperature, tj. pratite da vidite kad se počne zgušnjavati i tada je spremna za korištenje. Pretopla glazura će vam otopiti kremu, a prehladna se neće dati razliti.
    Stavite tortu na rešetku ili neku širu zdjelicu tako da su stranice slobodne da glazura može kapati s njih. Sada sve to skupa stavite na protvan ili neku sličnu široku posudu u koju glazura može curiti.
    Glazuru pažljivo prelijte po gornjoj površini torte da zacuri sa svih strana. Ako negdje ne pokrijete dobro, možete žlicom 'zaliti' stranice i tako ići u krug dok se potrošite svu glazuru i ne budete zadovoljni debljinom sloja. Ono što vam je curilo u posudu dolje možete ponovno koristiti dok sve ne potrošite.

    Zvuci mozda komplicirano ali stvarno nije. Recept je sa fb stranice Like chocolate
    Ovo jako dobro zvuči. Jako dobro. Moram isprobati, ali ne budem prije Valentinova, jer jedva smo se riješili kolača od BiNG.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    I jako dobro izgleda takođe . Osim što je ja pravim bez kakao praha, a dodajem belu čokoladu i jestive boje, za mramorni izgled.
    Mana je što taj sjaj ne traje baš predugo, prvih 24h je predivna ali nakon toga dosta brzo gubi na tom efektu.

    Mašnica, da li si smrzavala tortu pre prelivanja glazure? Obično svaki recept za mirror glaze zahteva prethodno smrznutu tortu. Ja sam probala da prelijem i samo dobro ohlađenu, i zaista nije ispalo tako dobro kao sa smrznutom, bila je lepa ali se glazura jače razlila i bila je malčice pretanka, tako da su se provideli svi ostali slojevi torte. Izgledalo je interesantno ali ipak ne onako kako sam zamislila.

  25. #25
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Nisam tortu smrzavala, krema je bila mousse sa želatinom, dobro sam ju ohladila, bila je čvrsta. Pazila sam samo da glazura bude ohlađena. dakle mlaka skroz.

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Fala na korisnim komentarima, imat ću i to u vidu kad se upustim u projekt "glazura"...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam tortu smrzavala, krema je bila mousse sa želatinom, dobro sam ju ohladila, bila je čvrsta. Pazila sam samo da glazura bude ohlađena. dakle mlaka skroz.
    E, to je to, ja ne volim kreme sa želatinom i nikad ih ne pravim, zato mi glazura najbolje uspe na smrznutoj torti.

  28. #28
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Otkad sam nekako provarila tu zelatinu u tortama, skuzila sam da su ti parfei i pjenice totalno super i jednostavni. I brzi.

  29. #29
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    U ove kreme ide malo glazure ne cijela vrećica. Ja ne volim želeaste i želatinaste kreme, ova je samo pufnasta i prozračna i lagana i fina...

    Jedino što ta glazura bude želatinasta kad se stvrdne, ali nema veze jako lijepo izgleda

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,384

    Početno

    Zanimljivo kad netko izvuče tvoju temu iz ropotarnice foruma, i shvatiš da i dalje imaš isti problem, pa se malo zabrineš

    ali, iskreno, nisam previše glazura ni radila u međuvremenu (prešla sam na ticino, a u zadnje vrijeme može i bez glazure i bez ticina )

    ps. ovo u međuvremenu je svega 12-13 godina ...
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 10.01.2019. at 23:54

  31. #31
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    vrijeska, sad su moderne torte da se vide svi slojevi tijesta i kreme, moje vrijeme je napokon došlo!
    a svaki restoran koji imalo drži do sebe poslužuje desert da izgleda kao da im je ispao na pod pa su ga žlicom skupili nazad na tanjur

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno


  33. #33
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,975

    Početno

    Konačno! Kad ja složim Ledeni vjetar, izgleda ko da je iz aviona ispao, a stvarno bude jako fin.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Mene nikad nisu brinule take stvari,a veliki je imao baš svakojake fine torte,klinci manje oku dopadljive,ali opet fine

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •