Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 103

Tema: Nakon 1. god Candide više nema, evo recepta....

  1. #51

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    prema tvom opisu, meni se čini da jesu gljivice
    ovo sa češnjakom i gospinom travom ti niti malo nije štetno kod dojenja, možeš biti bez brige
    puno će ti pomoći ako uzmeš u apoteci probiotike npr. Prolife ampule ili nešto slično
    tako češ iznutra i izvana djelovati protiv gljivica, a bebu češ zaštititi od mogućeg soora

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    ovo sa pucanjem kože što spominješ, čitala sam da je to popratna pojava Candide
    za to pomaže mazanje uljem gospine trave (apoteka), brže zacjeljuje i donosi trenutno olakšanje

  3. #53
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mozes i vaginalete i kremu, kaze moja ginicka..
    Posljednje uređivanje od koksy : 12.02.2012. at 22:14

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    ...ali nakon tih vaginaleta i kreme treba ponovo vratiti normalnu floru u rodnicu, a to se postiže probiotičkim vaginaletama i
    probiotičkim pripravcima koje se uzimaju na usta.
    Canesten, Rojazol, Plimicol itd. ubiju gljivice, ali skroz smrdaju rodničku floru, pa je treba vraatiti u normalu da se gljive opet ne vrate.

  5. #55
    magdalenaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    prije tunela.......
    Postovi
    21

    Početno

    evo da vam javim već 6 noći zar edom sam stavljala češnjak sa gospinim uljem i macu mazala s njim, po danu sam držala tampone umočene u jogurt ,rezultat-primjetim da je iscjedka puno manje al me idalje svrbi , e sad dal da nastavim ili?i po danu pijem jogurte,,,,,,,,,,

  6. #56
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    probajte i sa ispiranjem rastvorom sode bikarbone, jedna kasika na casu mlake vode

  7. #57
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Osim lijekova treba paziti i na prehranu - izbaciti sve slatko (čak i voće) i što više škroba, sve vrste kvasca i "pasti travu" bar 2-3 tjedna da beštije pokrepaju i kasnije se kloniti tih namirnica.

    Kandida u cijelom organizmu je užas, osim klasičnih vaginalnih simptoma (sirast iscjedak, svrbež, peckanje) to se naseli u crijevima, zglobovima, ustima (afte, žvale, ranice, soor), meni je čak znalo zahvatiti i oči (osjećaj pijeska u očima). Nema pomoći osim terapije u najgorem stadiju, a nakon toga paziti na prehranu duuugo. Ja već godinama znam da bi trebala trajno jesti tako, ali nisam karakter (volim orehnjače i slično, sad me sram).

    Evo dijete:http://www.poliklinika-harni.hr/teme...nticandida.asp

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Osim lijekova treba paziti i na prehranu - izbaciti sve slatko (čak i voće) i što više škroba, sve vrste kvasca i "pasti travu" bar 2-3 tjedna da beštije pokrepaju i kasnije se kloniti tih namirnica.

    Kandida u cijelom organizmu je užas, osim klasičnih vaginalnih simptoma (sirast iscjedak, svrbež, peckanje) to se naseli u crijevima, zglobovima, ustima (afte, žvale, ranice, soor), meni je čak znalo zahvatiti i oči (osjećaj pijeska u očima). Nema pomoći osim terapije u najgorem stadiju, a nakon toga paziti na prehranu duuugo. Ja već godinama znam da bi trebala trajno jesti tako, ali nisam karakter (volim orehnjače i slično, sad me sram).

    Evo dijete:http://www.poliklinika-harni.hr/teme...nticandida.asp

    Nakon što sam cijeli život bila lišena te pošasti, (zapravo sam samo jednom u životu u jednoj trudnoći imala kratkotrajnih problema),
    ipak me zakačilo.

    Kao posljedica dugotrajne kure antibiotika naselila mi se kandidijaza. I to gadna. Ne prolazi. Vaginalete, masti, češnjak, mjesecima, ništa, očito je crijevna flora uništena.

    Našla sam ovu stranicu http://istineilaziohrani.blogspot.co...rnog-doba.html,

    još je jednom topicu ovdje na forumu, uglavnom, tu sve piše vezano za candidu, a to je ukratko

    borba na više frontova:

    1. dijeta stroga, bez šećera i ugljikohidrata ikakvih 2. probiotici (i to najbolje domaći kefir), 3.oporavak crijevne flore kroz juhe od kosti, 4. pripravci protiv candide, poput biljnog čaja, citrofita, vjerojatno imaju još kakvi, to još moram pročačkati. 5. puno češnjaka

    Našla sam jako dobro ulje za mazanje , "Gyno-pro" -mješavina eteričnih ulja, ranije sam koristila kantarion plus lavanda plus čajevac, ali ovo mi je odmah na prvu bilo oš veće olakšanje, baš dobro djeluje.

    Sve zajedno provodim tek nekih desetak dana, s tim da nekoliko mjeseci unatrag ne jedem slatko, ali sam jela tjesteninu, ponekad rižu, palentu, no ako je ta šuga uhvatila korijena, proširila se sistemski, dijeta neko vrijeme očito treba biti rigorozna.

    Osušit ću se skroz, a da ne spominjem koliko sam gladna, umirem, naročito ujutro i navečer jer bez kruha i žitarica ne znam doručkovati, niti mi šta paše, već mi se gade i jaja i meso...uglavnom, dijeta je baš teška, ali izdržat ću jer sad bar nemam svrbuckanja, već par dana nakon početka kure se (napokon) popravilo stanje. I to bez vaginaleta i masti, što je ranije bilo nemoguće.

    Ako ne umrem u međuvremenu od gladi, javim kad se stanje posve popravilo.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj kole prvotno napisa Vidi poruku
    probajte i sa ispiranjem rastvorom sode bikarbone, jedna kasika na casu mlake vode
    Ovo je isto dobro. S tim isprati i onda se namazati uljem.

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon što sam cijeli život bila lišena te pošasti, (zapravo sam samo jednom u životu u jednoj trudnoći imala kratkotrajnih problema),
    ipak me zakačilo.

    Kao posljedica dugotrajne kure antibiotika naselila mi se kandidijaza. I to gadna. Ne prolazi. Vaginalete, masti, češnjak, mjesecima, ništa, očito je crijevna flora uništena.
    Neno, suosjećam... I ja sam nastradala nakon 3 tjedna antibiotika (sinusi + bronhitis, bila je gadna zima i bila sam na rubu upale pluća iako sam očekivala posljedice), a sad se isto tak liječim.

    Znam ja za onaj blog, ali i inače kuham juhe od kostiju (klinci to obožavaju, a svekrva pogotovo, tako da mi je to svakodnevna rabota).

    Danas sam za doručak imala zdjelicu riblje juhe s malo mrkve. Za gablec nosim probiotički jogurt i oguljenu korabu. Za ručak će biti poriluk s vrlo malo riže, imam još 1 pileći file od jučer i to je to. Jedem salate, jedem juhe razne i kuhano povrće i meso iz njih, ponekad zgriješim sa onim pogačama od ekstrudirane riže ili žlicom prosa u juhi, ali to je to. Pasem travu. S jedne strane mi se vrti od gladi, a s druge nestala je konstantna napuhnutost, svrbež očiju, zacijelile su mi ranice po sluznicama tako da se definitivno isplati.

    Meni antibiotik treba jednom u 3 godine i to je sreća, a ovaj put sam stvarno bila na rubu upale pluća i tjednima mi je bilo loše, pa sam popustila. Sad ću se liječiti od posljedica lijekova bar isto toliko. Šmrc...ali nema veze, već mi je bolje.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Dok nisam probala ovu dijetu, nisam ni znala koliki sam ovisnik o škrobu.

    Ne jedem sad ni mrkvu, ni krumpir, peršin, koraba, ništa, samo lisnato povrće, meso i te juhice.
    Sve što mi je bilo super, palenta, riža, tjestenina, kruh domaći, o krumpiru da i ne govorim, mogla bih živjeti na pireu s mrkvom, to ništa.
    Da se bar smiju miksati zeleni sokovi s voćem, no ni to ne.
    Tako da, umirem.
    No, nije mjesec dana smak svijeta, izdržat ću, ako se ta odvratnoća skroz istrijebi, poslije se već umjereno dodaju namirnice, ajde, bar povrće, izdržat ću bez kruha i tijesta, a da ne jedem kolače niti bilo kakve slastice, s tim sam već mirna.
    Baš sam počela žaliti ljude koji su cijeli život na nekim dijetama, ja nikad nisam bila, imam malu kilažu pa mi to ne treba i mogu jesti do mile volje, no ovo sad, strava.

    Proteinsko-masna dijeta bez ugljikohidrata je živi užas, možda za one koji obožavaju meso nije tako, ali meni je preteška.

  12. #62
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Mene je muž u subotu spasio, jer i meni je preteško jesti puno mesa.

    Donio je čovjek s placa 2 orade, 2 brancina, file soma (kak je to fino, klinci su se raspametili) i tak... k tome ćimulice, brokule, karfiol i korabu, rotkvice i zelenu salatu kristalku. To mi bolje odgovara nego mesurinje. Pržim u woku na kapi ulja. Sva sreća pa volim ribe, od samog mesa bi krepala.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Znam, meni je riba spas za želudac i živce, srećom, i djeca ju jako vole. Brancin pogotovo.
    Najviše ju pećem u pećnici, polijem limunovim sokom i maslinovim uljem, kasnije dodam češnjak.
    No, rakije, rakije amo jer utjehe nema u vodi.
    I dalje mi je prazna i blitva i brokula bez krumpira, možda će biti bolje kad prođe prva apstinencijska kriza.
    Naprosto se ne mogu nadiviti ljudima koji bez problema žive život bez kruha i krumpira, svaka čast.

  14. #64
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Nena, nemoj šparati na masnoćama, tako ćeš se riješti gladi. Špek , čavrke i maslac na žličicu možeš. zapravo kupusarke možeš (brokula , cvijetača, a i koraba spada u to). Ako primjetiš da se iscjedak i svrbež povećava tada odgodi za tjedan dana. Ali bolje je ubaciti novo povrće odmah, nego zaglibiti sa škrobom ili umirati od gladi.

  15. #65
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Nena-Jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je isto dobro. S tim isprati i onda se namazati uljem.
    a uvece i beli luk

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Nena-Jabuka jesi li se uspjela osloboditi pošasti uz tu rigoroznu dijetu?
    Htjela bih znati isplati li se žrtvovati?
    A što se sode bikarbone tiće, čitala sam da ispiranje daje trenutni rezultat,
    ali da dugoročno škodi
    I još nešto cure: imate li i vi smell od čajevca koji se osjeti više nego što bi
    trebalo

  17. #67
    Novinarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Tuzla, BiH.
    Postovi
    21

    Početno

    Drage moje, prvi put mi se pojavljuju te gljivice i ne znam što raditi ((
    Prije 4 dana pojavila mi se mala ranica na samom ulazu u vaginu, i prvo sam mislila sam se posjekla depilirajući, međutim, primjetila sam da su mi se počele pojavljivati bubuljice, a to su gljivice, ne???
    Čitala sam puno, pa sam uzela da stvaljam obloge od kantarionovog ulja (čisto, gusto,domaće), koliko će mi to pomoći?
    Imam također iscejad jakog mirisa, i žućkaste boje i mnogo je gust, i kad piškim peče me ((, što raditi dalje?

  18. #68
    Novinarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Tuzla, BiH.
    Postovi
    21

    Početno

    Draga moja, prvi put se susrećem s tim gljivicama, i prije 4 dana mi se pojavila kao mala ranica na ulazu u vaginu, međutim mislila sam da sam je povrijedila tokom depiliranja, ali nakon 1 dan počelo je da me pecka i da mi se pojavljuju bubuljice na vanjskom dijelu po cijeloj vagini (, što da radim?
    Trenutno stavljam kantarionovo ulje na gazu (u vidu obloge), da li će mi to pomoći ??? (((
    Dobiću nervni slom ((((
    Citiraj smaja prvotno napisa Vidi poruku
    Za sve koje muku muče s gljivicama....

    Već godinu dana koristim canesten, geonistin, razne kreme i kremice, vaginalete i vaginaletice....

    Meni nije uvijek nadraženo dole i ne pecka,nekad malo svrbucka, ali najgori je sirasti iscjedak, koji je ponekat grudast i lovi se unutra oko maternice (nemojte me pitati kako to znam )

    Dakle:

    Naravno, ČEŠNJAK!!!!! u gazicu namoćen u gospinu travu staviti po noći tijekom 5 dana i više nema ničega!!!!
    Dokaz: prvi papa - fungi
    drugi papa nakon 1.tjedan (2 dana nakon terapije)- čist ko suza
    treći papa nakon 1. mjesec (bez terapije) - čist ko suza

    Znam da se vec pisalo i o češnjaku i gljivicama, ali napravila sam poseban topic da sve vi koje imate problema što lakše nađete rješenje!!!!

  19. #69
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Odi ginekologu, nek ti napravi briseve i vidi šta točno uzrokuje tvoje probleme.
    Pa onda ako je gljiva imaš hrpu recepata koje uz ginekološku intervenciju pomažu.
    Mene je spasilo pamućno rublje, izbacivanje dnevnih jednokratinih uložaka i povećane doze jogurta, ali to je preventiva ne lijek.

  20. #70
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Novinarka prvotno napisa Vidi poruku
    Drage moje, prvi put mi se pojavljuju te gljivice i ne znam što raditi ((
    Prije 4 dana pojavila mi se mala ranica na samom ulazu u vaginu, i prvo sam mislila sam se posjekla depilirajući, međutim, primjetila sam da su mi se počele pojavljivati bubuljice, a to su gljivice, ne???
    Čitala sam puno, pa sam uzela da stvaljam obloge od kantarionovog ulja (čisto, gusto,domaće), koliko će mi to pomoći?
    Imam također iscejad jakog mirisa, i žućkaste boje i mnogo je gust, i kad piškim peče me ((, što raditi dalje?
    Meni ovo ne liči samo na gljivice nego na neku bakterijsku upalu koja može biti i zarazna... Odmah idi doktoru, to se relativno lako liječi antibioticima ako je bakterija ili antimikoticima ako su gljivice.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Nena-Jabuka jesi li se uspjela osloboditi pošasti uz tu rigoroznu dijetu?
    Htjela bih znati isplati li se žrtvovati?
    A što se sode bikarbone tiće, čitala sam da ispiranje daje trenutni rezultat,
    ali da dugoročno škodi
    I još nešto cure: imate li i vi smell od čajevca koji se osjeti više nego što bi
    trebalo
    A, smrdi,da, il' miriše, a što mu možeš. Našla sam i stvarno dobro ulje za mazanje, zbilja dobro, Gyno-pro mješavina eteričnih ulja.

    Držala sam najstrožu moguću dijetu oko 4 jedna, preostalih nekoliko tjedana onu bez ikakvih šećera i škroba u brašnu i žitaricama, ali sam dodala voće jer sam u međuvremenu ispalila na živce. To je najgora moguća dijeta koju mogu zamisliti, očito sam teški ovisnik o ugljikohidratima.

    U međuvremenu sam se raspitala i raščitala malo pa skužila u onoj knjizi "Alergije -prikrivena bolest" da se može držati jedna dosta blaža, podnošljiva, a ipak učinkovita dijeta, no uz nju ide i jako puno probiotika, ali i lijekovi protiv candide.
    Ne oni lijekovi na recept nego je bitno da imaju neke osnovne sastojek, tipa češnjak, još neke spike, zaboravila sam koje...

    Htjela sam kupiti jedan takav protiv candide,u Twin-labu, imaju, navodno je dosta jak i ima neke sastojke koji ne idu s trudnoćom.
    Kupit ću ga naknadno.

    Rezultat provođenja dijete?
    Osim mršavosti, koja mi ne treba, i živčanoće i gladi tijekom dijete, dobar. Mislim da se isplati, u svakom slučaju.
    Nemam više nikakve opake simptome ni neugodnosti, jedem sve i to i previše, uključujući i kolače,
    ali nastavila sam s probioticima i tim uljem.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Meni je Citrofit zakon!!!
    Stvarno mi je velika tlaka provoditi anticandidnu dijetu, pokušala sam, išlo je jedno kratko vrijeme, ali kako Nena kaže, odu živci vrit.
    E, onda sam tu negdje na Rodi pročitala da jedna forumašica pije Citrofit u mlijeku i da se ne osjeti gorčina.
    Od toga dana ja pijem ujutro i navečer po 30 kapi citrofita u pola čaše mlijeka i Candida se vrlo brzo povukla. Najnormalnije
    i dalje jedem slatko, škrob i voće.
    Citrofit uklanja tegobe već nakon dva dana, a sa dijetom mi je trebalo nekih tjedan dana da osjetim poboljšanje.
    Prije sam ga pokušala trošiti, ali više od par kapi nisam uspjela popiti ni sa sokom, ni vodom, ni bilo čime. Jedino mi nije palo na pamet mlijeko, jar ga inače ne pijem često.
    Ali kad sam probala, nisam mogla vjerovati da mogu u pola čaše natrpati čak i preko 30 kapi a da se gotovo ništa ne osjeti.
    Meni je to otkriće, spasila sam se

  23. #73
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    to mi nikad ne bi palo na pamet, citrus u mlijeko stavljat, mislila sam da bi se odmah usirio. Iako, u biti Citrofit nije kisel nego gorak.
    Bome ću probat, inače mi je citrofit super osim što mi se stvarno teško natjerat da ga pijem.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    ništa se ne usiri, jer je to ulje iz koštice
    ma, fenomenalan spoj

  25. #75
    Novinarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Tuzla, BiH.
    Postovi
    21

    Početno

    Taj citrofit je jako dobar za cijeli organizam, samo eto što je ubitačno gorak, ali vrijedi piti.
    Čisti cijeli organizam od bakterija.
    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Citrofit zakon!!!
    Stvarno mi je velika tlaka provoditi anticandidnu dijetu, pokušala sam, išlo je jedno kratko vrijeme, ali kako Nena kaže, odu živci vrit.
    E, onda sam tu negdje na Rodi pročitala da jedna forumašica pije Citrofit u mlijeku i da se ne osjeti gorčina.
    Od toga dana ja pijem ujutro i navečer po 30 kapi citrofita u pola čaše mlijeka i Candida se vrlo brzo povukla. Najnormalnije
    i dalje jedem slatko, škrob i voće.
    Citrofit uklanja tegobe već nakon dva dana, a sa dijetom mi je trebalo nekih tjedan dana da osjetim poboljšanje.
    Prije sam ga pokušala trošiti, ali više od par kapi nisam uspjela popiti ni sa sokom, ni vodom, ni bilo čime. Jedino mi nije palo na pamet mlijeko, jar ga inače ne pijem često.
    Ali kad sam probala, nisam mogla vjerovati da mogu u pola čaše natrpati čak i preko 30 kapi a da se gotovo ništa ne osjeti.
    Meni je to otkriće, spasila sam se

  26. #76
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Kupila sam danas ekstrakt sjemenki grejpa drugog proizvođača - zove se samo Grapefruit. Skuplji je od Citrofita (20 ml 97 kn), ali ima neusporedivo bolji okus. Ja sam se također teškom mukom silila piti Citrofit, i što dalje, to mi je bilo teže, pa sam s vremenom i prestala, a simptomi kandijaze se brzo vratili unatoč probioticima i dijeti.

    Inače, bila sam uvjerena da dana neću izdržati na dijeti, jer sam i ja bila teški ovisnik o ugljikohidratima. Sad sam već mjesec i pol na dijeti, kruh, krumpir i tjestenina mi uopće ne nedostaju. Nedostaje mi voće (čiji ljubitelj zapravo nisam bila) i tu i tamo malo čokolade. Veći mi je problem smišljati jelovnike da ne moram kuhati duplo, da je ukusno i da se ne svodi sve na pet jela.

    Što se probiotika tiče, lani sam uzimala Twinlabov Yeast fighter i tada mi je pomogao, ali treba biti 5 jako velikih kapsula odjednom. Grozno za progutati (a i nisam ga mogla pronaći u ljekarnama kad mi je trebalo). Sad uzimam Bio-cult candea (probiotici, ekstrakt sjemenki grejpa i ekstrakt češnjaka) - piju se dvije kapsule normalne veličine nakon obroka.

    Ako previše mršavite na anticandida dijeti, povećajte masnoću i to najbolje maslac ili kokosovo ulje (ja ga dodajem čak i u čaj, jer sam došla do kilaže ispod koje ne bih htjela ići).

  27. #77
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Cure, koliko dugo držite anticandida dijetu? Meni nakon 20ak dana počnu vrtoglavice pa je ne volim duže od toga držati. Ali čim počnem jesti žitarice odmah upadnem u začarani krug i treba mi dosta vremena da izađem iz njega. Jedino što mi ne smeta (u malim količinama 1-2x tjedno) su raž i basmati riža.
    Inače se borim s candidom u crijevima, vaginalna mi srećom nije bila nikad.

  28. #78
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    A jedeš li dovoljno? Jer nema potrebe biti gladan na ovoj dijeti, samo paziti na odabir namirnica. Ja se na dijeti zapravo osjećam puno bolje (manje umorna, manje glavobolja) i to mi je motivacija za dalje (ne kažem da nisam tu i tamo posrnula i pojela nešto što ne bih smjela, ali zaista rijetko i u nuždi).

  29. #79
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koliko dugo držite anticandida dijetu? Meni nakon 20ak dana počnu vrtoglavice pa je ne volim duže od toga držati. Ali čim počnem jesti žitarice odmah upadnem u začarani krug i treba mi dosta vremena da izađem iz njega. Jedino što mi ne smeta (u malim količinama 1-2x tjedno) su raž i basmati riža.
    Inače se borim s candidom u crijevima, vaginalna mi srećom nije bila nikad.
    Ja sam bila prilično strogo 2,5 mj. Ne razumijem zašto bi nakon 20 dana imala vrtoglavice? Od gladi , pada tlaka, naglog mršavljenja (iako se ja sa tim uopće ne mogu pohvaliti)?

  30. #80
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Od gladi nije-jela sam obilno. Moguće od pada tlaka (inače imam niski), a moguće i od mršavljenja. U tih 20-30 dana izgubila sam 10ak kila, nisam povezala vrtoglavice s tim. Mislila sam da mi fali slatko

  31. #81
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    U prvo vrijeme može doći do pogoršanja simptoma prije nego dođe do poboljšanja. Glavobolje su definitivno moguće, a vjerojatno onda i vrtoglavice. Kad kandida krene umirati, tijelo je puno toksina i s tim se treba izboriti. Mene su na specifičan način jako boljeli zglobovi i mišići, ali je prošlo za jedno 7-10 dana.

    A to je puno izgubljenih kila za tako kratko vrijeme. Ja sam izgubila 5 u mjesec dana i mislim da je i to previše. Sad sam povećala količinu kokosova ulja da zaustavim trend (do sad sam izgubila jedno 6 kn i to mi je i više nego dovoljno).

  32. #82
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Uopće mi nije jasno kako ste uspjele toliko izgubiti??

    napišem kasnije moguće razloge slabosti i greške u koracima.

  33. #83
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Ne znam, ali jesam. A nisam gladna, dapače, jedem vrlo kalorično i obilno. Ali ja sam taman toliko imala viška. I sad se stvar stabilizirala. Ja se osjećam bolje nego prije, više energije, manje umorna, jedino mi je problem što nemam što odjenuti!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je Citrofit zakon!!!
    Stvarno mi je velika tlaka provoditi anticandidnu dijetu, pokušala sam, išlo je jedno kratko vrijeme, ali kako Nena kaže, odu živci vrit.
    E, onda sam tu negdje na Rodi pročitala da jedna forumašica pije Citrofit u mlijeku i da se ne osjeti gorčina.
    Od toga dana ja pijem ujutro i navečer po 30 kapi citrofita u pola čaše mlijeka i Candida se vrlo brzo povukla. Najnormalnije
    i dalje jedem slatko, škrob i voće.
    Citrofit uklanja tegobe već nakon dva dana, a sa dijetom mi je trebalo nekih tjedan dana da osjetim poboljšanje.
    Prije sam ga pokušala trošiti, ali više od par kapi nisam uspjela popiti ni sa sokom, ni vodom, ni bilo čime. Jedino mi nije palo na pamet mlijeko, jar ga inače ne pijem često.
    Ali kad sam probala, nisam mogla vjerovati da mogu u pola čaše natrpati čak i preko 30 kapi a da se gotovo ništa ne osjeti.
    Meni je to otkriće, spasila sam se
    Gdje ste kupile Citrofit? Googlala sam ali sam samo našla da se može naručiti
    a meni se žuriiiii

  35. #85
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Uopće mi nije jasno kako ste uspjele toliko izgubiti??

    napišem kasnije moguće razloge slabosti i greške u koracima.
    E to ne znam ni ja, svi su se čudili kako se stanjujem naočigled. A stvarno sam jela... pa zbilja puno, npr. 300gr.mesa, velika zdjela salate, 500gr kuhanog povrća - u jednom obroku. Samo bez voća, ikakvih žitarica u nijednom obliku, krompira, cikle, mrkve, mahunarki.

    Sad čekam da se ponovno odvažim na ovakav režim, al me malo frka radi dojenja.

  36. #86
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ste kupile Citrofit? Googlala sam ali sam samo našla da se može naručiti
    a meni se žuriiiii
    Kupovala sam u normalnim ili u biljnim ljekarnama, a najjeftiniji je prema mojem iskustvu u Biofarmu.

  37. #87
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    E to ne znam ni ja, svi su se čudili kako se stanjujem naočigled. A stvarno sam jela... pa zbilja puno, npr. 300gr.mesa, velika zdjela salate, 500gr kuhanog povrća - u jednom obroku. Samo bez voća, ikakvih žitarica u nijednom obliku, krompira, cikle, mrkve, mahunarki.

    Sad čekam da se ponovno odvažim na ovakav režim, al me malo frka radi dojenja.
    Da li si pošteno mastila obroke. Salatu sa uljem, povrće sa žlicom maslaca, meso masnije i sa dodanom masnoćom? Jesi li konzumirala sjemenke ? Šaka, dvije badema , lješnjaka, oraha bi ti dodala masnoće kalorije.
    Kod naglog gubitka vode iz tijela koja se veže uz ugljikohidrate dolazi do gubitka minerala i pada tlaka. To može dovesti do slabosti, vrtoglavice, grčenja mišića... Probaj jesti juhe od kosti (dugo kuhane),dodatak magnezij (barem 400 mg dnevno) , više soli hranu ako osjećaš da ti je tlak nizak (ovo potreba za soli popusti nakon par dana kada se situacija stabilizira).

  38. #88
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kod naglog gubitka vode iz tijela koja se veže uz ugljikohidrate dolazi do gubitka minerala i pada tlaka. To može dovesti do slabosti, vrtoglavice, grčenja mišića...
    Vidiš, nije mi palo ovo na pamet, a tako je logično. U stvari sam imala osjećaj da se rješavam vode a ne sala, a i izgledala sam kao jedan veliki balon
    Sjemenke baš ne volim, ali zato maslinovo ulje guram svuda pa pretpostavljam da sam unosila dovoljno masnoća. I iskustveno sam došla do slanije hrane.

    A zašto juha od kosti? U mojoj glavi je to postavljeno kao nešto najmanje kvalitetno

  39. #89
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje ste kupile Citrofit? Googlala sam ali sam samo našla da se može naručiti
    a meni se žuriiiii
    imaš u gotovo svim ljekarnama, u bio & bio, Biopharminim ljekarnama... ma svuda
    Cijena je svuda gotovo ista (oko 70 kn), ja ga dugo kupujem, nisam primijetila velike razlike u cijeni.

    Ovo sa juhom je super, mi se svi doma tako hranimo i kuhamo juhe na taj način, pa koristimo temeljac za ostala jela.
    Odlično za crijeva.
    Posljednje uređivanje od marijanada : 08.06.2012. at 12:19

  41. #91
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Uh, u kojoj sam zabludi bila...
    Hvala na linku

  42. #92
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ajajaj,copila mene jutros moja ˝prijateljica˝ kako ju ja zovem nakon par mjeseci mirovanja...
    pijem kefir svako drugi dan,ne nesto puno slatkog i konacno sam mislila da sam je prorijedila (pa umjesto 5-6x godisnje me napadne samo 2x)

    jeli moguce da mi je trigger bio sto sam jucer pola dana bila u hlacama koje su mi se s oprostenjem bas urezale u onu stvar?
    (pa onda pripijenost materijala i trenje+ bice toplina i znojenje + mozda ostatak detrdzenta i eto ti belaja)

    Cudi me ako mi je prije bila toliko ucestalija da mi se nije zakopala u organizam,nisam nikad imala ove simptome koje Peterlin navodi....

  43. #93
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Naravno da je moguće, meni su okidač jučer bile dvije palačinke, sad mi je već stomak skočio uduplo

  44. #94
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Citiraj marijanada prvotno napisa Vidi poruku
    imaš u gotovo svim ljekarnama, u bio & bio, Biopharminim ljekarnama... ma svuda
    Cijena je svuda gotovo ista (oko 70 kn), ja ga dugo kupujem, nisam primijetila velike razlike u cijeni.
    U Biofarmu je 65 kn za 30 ml, 212 za veće pakiranje (100 ml?) barem je tako bio prošli mjesec. Ali da, razlika nije značajna, no možda je nekom ipak važna.

  45. #95
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ajajaj,copila mene jutros moja ˝prijateljica˝ kako ju ja zovem nakon par mjeseci mirovanja...
    pijem kefir svako drugi dan,ne nesto puno slatkog i konacno sam mislila da sam je prorijedila (pa umjesto 5-6x godisnje me napadne samo 2x)

    jeli moguce da mi je trigger bio sto sam jucer pola dana bila u hlacama koje su mi se s oprostenjem bas urezale u onu stvar?
    (pa onda pripijenost materijala i trenje+ bice toplina i znojenje + mozda ostatak detrdzenta i eto ti belaja)

    Cudi me ako mi je prije bila toliko ucestalija da mi se nije zakopala u organizam,nisam nikad imala ove simptome koje Peterlin navodi....
    Ispravi me ako griješim (mislim da sam negdje primjetila) da se hraniš vegetarijanski , i pokušavaš prijeći na veganstvo. Bojim se da škrobovi i šećeri koji se konzumiraju na toj vrsti prehrane (a moraju se konzumirati jer se nešto mora jesti) neće pozitivno utjecati na osobe koje imaju problema sa candidom.

  46. #96
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a s nekim si me zamijenila,ja bez dobrog steak-a nemogu zivjet!

    ja ju nisam nikad bas mogla povezati s prehranom,kod mene je to poslovicno bilo nakon odnosa,antibiotika,kupanja s tamponima,od sintetickog donjeg rublja...

    trampolina me sad iznenadila sa ovim kako je naduta a jucer pojela 2 palacinke...pa i mene stosta nadima,ali kako znati da je to od candide??
    (mora bit da se rade neki testovi?) znaci ne moras uopce imati vag. simptome?

  47. #97
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    a s nekim si me zamijenila,ja bez dobrog steak-a nemogu zivjet!

    ja ju nisam nikad bas mogla povezati s prehranom,kod mene je to poslovicno bilo nakon odnosa,antibiotika,kupanja s tamponima,od sintetickog donjeg rublja...

    trampolina me sad iznenadila sa ovim kako je naduta a jucer pojela 2 palacinke...pa i mene stosta nadima,ali kako znati da je to od candide??
    (mora bit da se rade neki testovi?) znaci ne moras uopce imati vag. simptome?
    znaći nisi ti, onda ima spasa.
    Ne moraš imati vaginalne simptome . Ja nisam radila testove nikad, jednostvno sam probala takvu prehranu (ne može štetiti, a i tako imam kila viška).
    Ono što primjećujem je da me više ne napuhava mase toga što mi je smetalo prije. Mogu jesti graha i zelja koliko želim (bez kruha) i -ništa.

  48. #98
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Ja sam dala stolicu na analizu (baš na gljivice) i tu mi je otkrivena. Dr. uopće nije pridavala važnosti tome. I stvarno mi pomaže ova dijeta, dok mi je recimo diflucan pomogao na kratke staze. Vaginalnu nisam nikad imala.

    Ovo za napuhavanje sam i ja primjetila, kad se organizam iščisti mogu dosta toga jesti šta prije nisam.

  49. #99
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a pa ja znam npr. da bi me prije ne toliko napuhivalo koliko tesko palo na zeludac kad bi jela zajedno meso i patate...otkad jedem meso sa salatom (ili necim zelenim) sve 5...ali to cu prije pripisat tim nekim generalnim nutricionistickim pravilima,sto s cim (ne)kombinirat...kruh jedem samo ujutro,i to fetu razenog integralnog,od kruha sam se bas odvikla...nije da imam visak kila nego sam se htjela bolje (poletnije) osjecat nakon obroka,ali moram priznat da mi najvecu ulogu igra smanjivanje porcija odnosno postigla sam onu:stani kad ti je najsladje...

    tako da mi je sad stvarno zanimljivo jeli se stvarno napuhujem radi gljivica ili puke intolerancije na neku namirnicu...
    MM-u npr. velike kolicine salate smetaju - ful ima vjetrova onda...smanji salatu i sve OK...nemaju prezivaci specijalan zeludac uzalud....

  50. #100

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    U Biofarmu je 65 kn za 30 ml, 212 za veće pakiranje (100 ml?) barem je tako bio prošli mjesec. Ali da, razlika nije značajna, no možda je nekom ipak važna.
    ja sam kupila u biofarmu u arenacentru, prije nekoliko dana, 69,90 kn očito nemaju u svim svojim dućanima iste cijene.
    I meni je nekad tih 5 kuna presudno, osobito kad me curka žica lizalicu u bio&bio, a novčanik skoro prazan.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •