Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 103

Tema: Nakon 1. god Candide više nema, evo recepta....

  1. #1
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno Nakon 1. god Candide više nema, evo recepta....

    Za sve koje muku muče s gljivicama....

    Već godinu dana koristim canesten, geonistin, razne kreme i kremice, vaginalete i vaginaletice....

    Meni nije uvijek nadraženo dole i ne pecka,nekad malo svrbucka, ali najgori je sirasti iscjedak, koji je ponekat grudast i lovi se unutra oko maternice (nemojte me pitati kako to znam )

    Dakle:

    Naravno, ČEŠNJAK!!!!! u gazicu namoćen u gospinu travu staviti po noći tijekom 5 dana i više nema ničega!!!!
    Dokaz: prvi papa - fungi
    drugi papa nakon 1.tjedan (2 dana nakon terapije)- čist ko suza
    treći papa nakon 1. mjesec (bez terapije) - čist ko suza

    Znam da se vec pisalo i o češnjaku i gljivicama, ali napravila sam poseban topic da sve vi koje imate problema što lakše nađete rješenje!!!!

  2. #2
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    smaja hvala za ovaj unutrašnji recept.

    iako je ovo čisto oftopičarenje, jer je tema prije za topik zdravlje, ipak pitam:
    ima li tko kakav lijek za vanjske simptome, ja nemam jaki iscjedak, ali područje oko spolovila mi je jako nadraženo kao imam gljivice. (sad su se malo povukle nakon rusvaja koje su mi napravile prošli ciklus.)

    možda i nije oftopičarenje, jer kako zatrudniti kada zbog gljivetina nemoš imat normalno brušenje !

  3. #3
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    trebalo je pisati "..kad imam gljivice..", a ne "..kao imam.."
    to su brzi prsti...

  4. #4
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Ak ih imaš vani imaš i ziher unutra!!!!

    A ako nećeš tako onda se maži vani sa gospinom travom!!!! It helps.

  5. #5
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Šta je to od gospine trave ???? Čaj, krema ili .... i gdje se to nabavlja????

  6. #6
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    U ljekarni, to je ulje....

  7. #7
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj smaja prvotno napisa
    U ljekarni, to je ulje....
    po mom mišljenju, najbolje je ono od Subana, vidi link
    http://www.suban.hr/inlay.php?sto=proizvodi&kateg=10

    moje iskustvo; češnjak je super, kantarionovo ulje također, ALI kada je upala kandidom jaka i kada se neprestano nakon liječenja ponavlja, kao što je kod mene bio slučaj, tada jedino anti-candida dijeta pomaže.
    I, naravno, prestanak korištenja dnevnih uložaka, a za menstruaciju korištenje platnenih ili barem vatenih uložaka!

  8. #8
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Ali meni se nakon 1i pol mjesec nije vratila, a prije bi 2 dana imala, pa 3 ne i tako stalno :?

  9. #9
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    samo da pojasnim:

    kantarionovo ulje = gospina trava

  10. #10
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Hvala , nadam se da mi neće trebati... ali ... isto tako je vrijedno znati.
    I ja sam muku mućila sa istim napastima i sad su kuc, kuc u tvrdo najtvrđe, ipak pod kontrolom. Evo ovo je 4 mjesec bez njih (sam da se ne ureknem)
    Moj recept je gel za intimnu njegu od čajevca, jednom tjekom dana (sad i ne više svaki dan) uložak sa par kapi ulja čajevca i Acidosaulus za vaginalnu upotrebu. Ja mjere opreza pojačavam nakon ovulacije jer meni su se gljive pojavljivale uvijek u drugoj polovici ciklusa. Neznam jel to može imati veze sa kakvim hormonalnim promjenama

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    ima li tko kakav lijek za vanjske simptome, ja nemam jaki iscjedak, ali područje oko spolovila mi je jako nadraženo kao imam gljivice.
    u žlicu kantarionovog ili domaćeg maslinovog ulja ukapati 1 kap eteričnog ulja čajevca i 1 kap et. ulja lavande, time se namažeš (i da, moraš dnevni uložak ako ne želiš masne mrlje)
    ovo funkcionira i s običnom vodom - u čašu od 1,5-2 dl NAJPRIJE kapni po 1 kap lavande i čajevca (ili 2 kapi jednog ulja), napuni toplom vodom i ODMAH (jer se ulja ne rastapaju u vodi, pa će na površini vode nastati prevelika koncentracija) namoči nekoliko blazinica vate unutra i isperi se par puta time - funkcionira i izvana i iznutra
    godinama više ne koristim nikakve kreme i vaginalete, a bila sam "pretplaćena" na candidu[/b]

  12. #12
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    smaja bravo za tebe, ajede mi malo detaljnije to opiši. Dakle sterilna gaza se namoči u kantarionovo ulje i kakav oblik češnjaka? Naribani, iscjeđeni sok??? Gdje se drži gaza, umjesto uloška, više kao tampon??? Jel se može tampon umočiti, kao što to rade za jogurt?
    Sve ću napraviti, samo da ih se riješim.
    Sad se liječim od klamidije i nakon terapije antibioticima, gljivice su moje, sigurna sam u to. Ja sam kronični slučaj.

  13. #13
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Ak ih imaš vani imaš i ziher unutra!!!!
    ma naravno da ih imam unutra, ali to sam uvijek rješavala vaginaletama ili kantarionom.
    no, da ponovim, dok imam gljive posebno su mi izraženi vanjski simptomi, od čega je najgori svrab (čajevac i kantarion, sam stavljala, ali nisu mi uvijek pomogli), pa sam mislila da netko ima kakv drugi recept.

    negdje mi je ostalo u sjećanju da pomaže kupka od kore hrasta, pa me zanima je li tko probao i kakvi su rezultati?

    ...u boj u boj protiv gljivetina mrskih!

  14. #14
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj anamar prvotno napisa
    iako je ovo čisto oftopičarenje
    Mislim da nije "oftopičarenje", jer "Prije začeća" treba iskorijeniti sve moguće beštije, a tu smo da se informiramo.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    ... evo i meni jučer opet nesto iscjetka ali sad nesto vrlo malo i to žuto zelenog :? Više mi je puna kapa...

  16. #16
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Rene 2,

    Uzmeš 1 češanj češnjaka, očistiš ga, prerežeš na pola jer onda pusti neki sastojak kojeg nema ako ne prerežeš i staviš u sterilnu gazicu i zamotaš tak na di gazica dole visi. Onda to pokapaš sa gospinom travom i staviš unutra kao tampon. Vrlo jednostavno i ne smeta i to drži preko noći, ali ne i na poslu jer se osjeti!!!!

  17. #17
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    astralis, žuto-zeleni iscjedak nije candida nego nešto drugo i zbog taskvog iscjetka trebaš ići kod ginekologa...

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj smaja prvotno napisa
    astralis, žuto-zeleni iscjedak nije candida nego nešto drugo i zbog taskvog iscjetka trebaš ići kod ginekologa...
    a šta bi moglo biti :? Prošlu sri. sam išla, doli me popipala, pregledala na ultrazvuku... i sve je bilo u redu...Sad neznam šta bi moglo biti, radila sam pretrage urina i sve je bilo ok...Hm

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Astralis prvotno napisa
    Citiraj smaja prvotno napisa
    astralis, žuto-zeleni iscjedak nije candida nego nešto drugo i zbog taskvog iscjetka trebaš ići kod ginekologa...
    a šta bi moglo biti :? Prošlu sri. sam išla, doli me popipala, pregledala na ultrazvuku... i sve je bilo u redu...Sad neznam šta bi moglo biti, radila sam pretrage urina i sve je bilo ok...Hm
    Gledala sam baš po netu i moglo bi biti trichomonia ili gonorea Za ovo drugo sumnjam, a za prvo... :/ Vidiću još koji dan. Prije toga me bolilo doli, kao pritisak neki u donjem dijelu/razini jajnika i onda sam skužila tog iscjetka ali vrlo malo -količinski zapravo kao npr. pola zrna graska u kremastom obliku. Kasnije ništa

  20. #20
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Hvala Smaja, to me zanimalo.
    Imam još 6 Medazola za gurnuti, a onda poslije sumameda ću 100% nadrapati sa gljivama, pa će mi trebati.
    Znači nema hopsanja 5 dana, tko će zaći u taj šnjof?!?

  21. #21
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Hvala Smaja, to me zanimalo.
    Imam još 6 Medazola za gurnuti, a onda poslije sumameda ću 100% nadrapati sa gljivama, pa će mi trebati.
    Znači nema hopsanja 5 dana, tko će zaći u taj šnjof?!?
    Da šnjof LEGENDO!!!

  22. #22
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    astralis,

    žao mi je što ti ne mogu pomoći, jer ne znam sto bi moglo biti, ali sigurno moraš provjeriti što ti je to....

  23. #23
    smaja avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    141

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa
    Citiraj anamar prvotno napisa
    iako je ovo čisto oftopičarenje
    Mislim da nije "oftopičarenje", jer "Prije začeća" treba iskorijeniti sve moguće beštije, a tu smo da se informiramo.
    tako je, hvala što me braniš....

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    krasna zemlja
    Postovi
    515

    Početno

    negdje mi je ostalo u sjećanju da pomaže kupka od kore hrasta, pa me zanima je li tko probao i kakvi su rezultati?

    ...u boj u boj protiv gljivetina mrskih![/quote]

    ja koristila koru od hrasta protiv celulita - ne pomaže

  25. #25

    Početno

    Jedan savjet: ginekolozi su koma, nemaju razumijevanja (pogotovo muški), misle da mi tu nešto izmišljamo. Meni je moja savjetovala: ništa...da i ona ima gljivice, da joj se stalno vraćaju i poslala me kući s Canistenom. Shvatila sam da su prirodni lijekovi najbolji. Čajevac je zakon i više nikad na intimnu zonu gel za tuširanje, to su najveća smeća.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    252

    Početno

    Astralis, a sam isto dobila gljive i probala sam ih sredit s Canesten kremom,međutim toliko su se razvile unutra da su zbilja poprimile žuto-zelenkastu boju, mislim da su te boje kad se totlano raspojasaju. Uglavnom sad sam na jogurtu LGG i vidno mi je bolje, kupit ću i to ulje čajevca. Očito su ti prirodni lijekovi puno djelotvorniji.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Czech Republic
    Postovi
    24

    Početno

    Bok cure, ja probala i pomoglo sve sto ste pisale! Od srca hvala.
    Isto sam tako imala zuto zeleni iscjedak... i nakon 3 dana cesnjaka, svaki dan pijem actimel ili drugi probiotik 2x na dan (jutro i popodne), 1 obican jogurt i jos ubacim i 1 acidofil... i eto nema vise glivica.
    Veoma mi je pomoglo i etericno ulje cajevca.
    Nema vise svraba, stezanja i ranica na vanjskom dijelu spolovila.

    Cure ... spasile ste me!
    Hvala... a sada u pohode za bebicu! :D

  28. #28
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    zna li neko smije li se ovo koristiti za vrijeme trudnoce?

  29. #29
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Njojzili, cini mi se da kantarion ne ide s trudnocom.. ho'sh da surfam?

  30. #30
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Kod mene ide, samo sam ja pri kraju.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Czech Republic
    Postovi
    24

    Početno

    Njojza.... probiotike i acidofile mozez piti i oni su dobri jer jacaju imunitarni sistem opcenito... ali ostalo bez misljenja ginekologa rade nebih!

  32. #32
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Njojza prvotno napisa
    zna li neko smije li se ovo koristiti za vrijeme trudnoce?
    nema zabrane konzumacije češnjaka
    ako može u krv i direkt u posteljicu onda može i u vaginu, lokalno djelovanje

    Gospina trava, koja se koristi protiv depresije, snižava krvni tlak i može štetno utjecati na djelovanje lijekova koji se daju za povećavanje krvnog tlaka kod porođaja, poput meperidina. Neprekidno opadanje krvnog tlaka može biti opasno, jer uzrokuje smanjenje kolanja krvi i kisika do fetusa.
    http://www.net.hr/bebe/page/2003/02/19/0082006.html

    to se odnosi na čaj od gospine trave
    kantariol je ulje za kožu, lokalno djelovanje ....

    ja koristim same tablete od češnjaka
    no režanj češnjaka se može koristiti u kombinaciji sa maslinovim uljem )kantariol se radi tako da se cvjetovi gospine trave potpoe u maslinovo ulje

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Cure, može pomoć!
    Oduvijek imam problem s iscjetkom, jer je jak i lagano žučkast (sumnjam da je normalno, no...)

    Ovako, prošle godine sam bila na sistematskom (11 ili 12mj) i dr mi je dao betadine kremu, xy vaginalete i betadine vaginalete.
    Rekao je da se prvo mažem pa stavljam jedne pa druge.
    Papa mi je ok bio. Iscjedak mi je postao
    Bila sam na bazenima..... 8)

    Ponovno sam se sada naručila kod dr (vili).
    Nisu ga zanimali stari nalazi, rekao je da imam upalu (laganu), no čekat ćemo papu.
    Papa je bio ok, u pismu mi je poslao da dođem na kontrolu za 1g. ?!!!
    Napomenula sam mu da želim trudnoču skoro :?

    Češnjak i gospina trava ? Što mislite?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    ja cu slom zivaca dobiti zbog candide.
    pijem jako puno antibiotika, skoro svaki mjesec zbog katastrofalnog zdravstvenog stanja i preosjetljivosti na sve zivo.
    Probala sam i cesnjak, pomogao je al kakve mi koristi kad sam opet pocela s antibioticima.
    Ja sam sebi uzela i tablete od cesnjaka, popijem navecer i nemaju nikakav miris uopce, tj zadah

  35. #35
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nema ti tu pomoći od češnjaka, on pomaže dok imaš živih dobrih bakterija
    a sa obzirom na količinu antibiotika ... tebi je sbve dobro mrtvo (bakterije)

    treba ti kolonizacija dobrih: acedofil pij, lactogyn vaginalete, itd...

    je si li probala homeopatiju za imunitet?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    nema ti tu pomoći od češnjaka, on pomaže dok imaš živih dobrih bakterija
    a sa obzirom na količinu antibiotika ... tebi je sbve dobro mrtvo (bakterije)

    treba ti kolonizacija dobrih: acedofil pij, lactogyn vaginalete, itd...

    je si li probala homeopatiju za imunitet?
    Nisam jos homeopatiju iako pijem proizvode za poticanje i jacanje imuniteta.
    Candida se svaki put javi poslije antibiotika i vise ne znam sta da radim, opasno mi ide na zivce.

  37. #37
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    xanax- probaj paralelno uz antibiotike piti acidosaulus, a imaš i acidosaulus vaginalete (dobre bakterije koje vraćaju ravnotežu dolje).
    Možeš to koristiti i bez antibiotika, uglavnom vraća tijelo u ravnotežu.

    to su proizvodi od MarinaLab i super su.
    meni su oni jedino pomogli vratiti ravnotežu u tijelo nakon 6 mjeseci pijenja antibiotika kada mi je od njih bilo sve uništeno u tijelu.

  38. #38
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    potpis na cesnjak. otkako sam ga otkrila, vec godinama nemam problema s tim.

    s tim da je kod mene situacija bila stvarno gadna, pa sam jedno mjesec dana svaku noc koristila cesnjak, i to ne u gazi nego oguljen i izrezan da sto vise soka izadje. smrdiii.. ali se isplati.

    osim toga dobro je i kantarionovo ulje za vanjsku i unutrasnju primjenu, moze s nakapanim etericnim uljem cajevca i lavande.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    sunce moje malo, pokusacu s tim, hvala

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    144

    Početno

    Ja to jučer nisam uspjela staviti
    Prerezala sam češnjak na 4 stavila u gazu, pokapala sa uljem gt, zavezala i nisam uspjela staviti

    pokušat ću danas opet, ako tko ima dobar savjet

  41. #41
    josh5

    Početno

    pozdrav cure...
    malo čitam ovo i ne vjerujem :shock:
    pa kako češnjak staviti dole :? , mislim šta ne peče onda?.

    sorry na zbunjenosti, ali malo mi je to hmmm.....
    a kako onda sa tim čajem? samo nakapam dnevni uložak i stavim ili?

    I čula sam za jogurt lgg namočiti u tampon. svugdje tražim ali ima samo bioaktiv lgg. jel to same thing?

    tnx

  42. #42
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Vidim da nitko do sada ne spominje nešto izuzetno jednostavno i djelotvorno:
    Ne perite se običnom vodom, već u čašu tople vode dodajte barem 1 žlicu sirutke ili octa.
    Osim ovih stvari koje ste spomenule, pranje u kiseloj tekućini onemogućava množenje Candide.
    Sretno

  43. #43
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    zanima me jel' možda netko djeci (djevojčicama ) premazivao spolovilo (vanjsko) s kantarionom i čajevcem?

    mlađa mi je prije 6 mjeseci imala gljivice i jako smo se napatili s konvencionalnim kremama, pravi užas, sve se zakompliciralo pa me zanima ako nam se (ne daj Bože) opet ponovi - kako im pomoći na prirodan način

  44. #44
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    kad joj se zavrceni namažem kantariol 2 dana i prođe

  45. #45
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    hvala

  46. #46
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,412

    Početno

    Jel može u nedostatku domaćeg kupovno maslinovo ulje ili samo češnjak bez ikakvog ulja? Ili češnjak u gazi i po tome nakapan čajevac?

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    pozdrav svima!
    zbunjuje me spominjanje trudnoće
    zar kandida smeta da zatrudnimo??? radimo na trudnoći, pa me zabrinulo ???
    ovo sa češnjakom probam, nadam se pobjedi

  48. #48
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    pomagajte cure.....svrbi me doli , sve se crveni - vjerovatno imam gljivice
    imam cesnjak doma a imam i maslinovo ( kupovno ulje ) sta cu....umocit cesnjak u maslinovo ulje i gurnut dole....???
    imam i tablete laktogyn pa sam popila, izludit cu, kamilicom cu se prati....
    a taj cajevac ..jel to caj ili sta?? kantarinovo ulje je ili nije gospina trava??....

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    30

    Početno

    Cure moj savjet vam je da ispirite rodici irigatorom u koji stavite slanu prokuhanu vodu i acidofil. to je dobro stavljati i par dana nakon menstruacije kada inemate problema s candidom i svakako pazite na prehranu (nema slatkog, nema sireva-osim svjžeg i izbacite svu hranu koja sadrži kvasac).
    Dugoročna kandida nije šala,meni je osobno oštetila periferne živce i trebalo mi je godinu dsana da se izvučem, sad se ne sjećam kad sam je zadnji put imala....

  50. #50
    magdalenaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    prije tunela.......
    Postovi
    21

    Početno

    cure izgleda da sam i ja među onim baksuzima koje imaju gljivice,naime već par dana imam iscjedak, bez mirisa ,onako sirast,i svrbi me vanjski dio spolovila stime da mi puca kožica oko usana i iznad klitorisa,,jel i to polsjedica gljivica ili? naime, ja dojim pa me zanima jel smijem svejedno savljat tu kombinaciju češnjaka i ulja?jer ipak bolje to porirodno nego vaginalete,,,,,

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •