Stranica 1 od 23 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1128

Tema: Stambeni kredit u CHF

  1. #1
    vale

    Početno Stambeni kredit u CHF

    Zanima me u čemu je kvaka, zašto su kamate za kredit u CHF toliko niže od EURa? Čula sam da bi u ovoj godini moglo doći do promjene vrijednosti CHF i da bi takvi krediti, odnosno rate mogle porasti i do 30%.
    Ima li netko neku informaciju o tome?
    Hvala

  2. #2
    suncica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    43

    Početno

    Euro je mnogo stabilnija valuta od švicarskog franka radi rasprostranjenosti

    švicarski franak je jedno vrijeme dosta oscilirao i tendencija mu je bila da raste

    ja sam se informirala kod nekih ljudi koji prate te stvari i rečeno mi je da se predviđa stabilnost švicarskog franka u idućih 5 godina, što je već isplativo budući da u prvih pet godina vratiš priličan dio kamata, a manji glavnice

    u slučaju da CHF počne iz nekog razloga rasti, postoji mogućnost restrukturiranja kredita na drugu valutu (zapravo na euro), ali to je dozvoljeno samo jedanput u toku otplate kredita

    dakle, trenutna je preporuka stručnjaka dizati kredit u CHF

  3. #3
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ne razumijem se puno ali zadnji kredit smo digli u CHF a jedan od
    prije koji smo imali u eurima prebacili isto u CHF jer nam je kamata
    puno manja
    i evo samo za primjer taj kredit koji je bio u eurima a sada skoro 2g
    u chf,rata nam je jedno 80eura manja
    mislim da smo već profitirali ali ni ne želim mislit šta bi bilo da chf odjednom naraste

  4. #4
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Zašto je odzvonilo kreditima u Švicarcima?
    15.5.2007 10:26:00 | Izvor: Večernji list, Powered by PressCut


    Nakon Splitske banke, koja je prije dva mjeseca povećala kamate na stambene kredite, PBZ će biti druga banka koja bi mogla dići kamate na kredite u švicarskim francima ili ih čak ukinuti. Reakcije ostalih velikih banaka s kojima smo kontaktirali potvrđuju da PBZ u stavu prema "Švicarcima" neće biti osamljena. Čini se da bankarima kompliciraju svakodnevni posao, a usto bi mogli postati (pre) rizični.

    Član uprave PBZ-a Zoran Kureljušić nedavno je predstavio scenarij mogućeg rasta kamata na CHF od jedan posto, u kojem bi najgore prošli korisnici stambenih kredita. Za stambeni kredit zakoji sada rata iznosi 902 CHF ili 4060 kuna povećanje kamata od jedan posto donosi 377 kuna višu ratu. Rast kamata na autokredit od 16.450 CHF sa sadašnjih 5,3 na 6,3 posto odnio bi, kaže, četiri kave na mjesec. Kureljušić je izračunao da bi se rata od 233 CHF ili 1050 kuna povećala na 1090 kuna. Procjenjuje se da na postojeću razinu zaduženosti građana za servisiranje kamata odlazi jedna mjesečna plaća.

    Krediti u švicarskim francima postali su popularni prošle dvije godine, kada se njihov udio u kreditima građana upeterostručio. Viceguverner HNB-a Davor Holjevac rekao je da su potkraj prosinca 2006. krediti u CHF imali 21 posto udjela, što je puno s obzirom na to da ta valuta nije prirodni izbor za Hrvatsku. Od 100 milijardi kuna kredita stanovništvu, 21 milijarda kuna odobrena je u CHF. Dosad takvi krediti nisu bili loš izbor jer su bili jeftiniji od eurskih ili kunskih, ali za tu valutu stalno su stizala upozorenja o rizičnosti.

    Osim Zagrebačke banke, koja je ostavila mogućnost poskupljenja kredita i u CHF i EUR, nastave li se povećati referentne kamatne stope, ostale banke izbjegle su odgovoriti na to pitanje. Erste, Raiffeisen, Splitska i Hypo banka kažu da potražnja za Švicarcima i dalje postoji i dok je tako, zadržat će ga u ponudi.

  5. #5
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    kako "gurate" s CHF kreditima, razmišljate li o promjeni u EUR i koliko su vam porasle rate?
    nama na 120.000 EUR vezano za CHF, što zbog kamata, što zbog CHF, otišlo gore za oko 1600kn

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ajme kate isti smo, isti kredit, isto nam je toliko otišao gore

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    MM je još prije par mjeseci htio raditi promjenu, no odustao je kada smo shvatili da ta promjena znači isto što i dizanje novog kredita. Znači procedura skupljanja svih papira i troškovi su jednaki dizanju novog kredita.

    A kako guramo? Teško. Svaki mjesec sve teže

  8. #8
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Porasla za oko 1800 Kn.
    Razmišljala sam o promjeni, ali ne isplati se raditi promjena iz franka u euro kad je franak tako jak a euro tako slab, jer (mislim da tako ide procedura) kad ti franke prebace u kune pa onda te kune u eure (a nisam sigurna po kojem tečaju, moguće franke po prodajnom a eure po kupovnom - u svakom slučaju po korisnika kredita nepovoljnijoj varijanti) dobije se strahovito velika cifra tog kredita u eurima. I nek ti ne daj Bože euro poraste... a franak je (prema pričama onih koji se u to kuže više od mene) već skoro dostigao svoj plafon.
    Uz to, NiBje već napisala da su procedura i troškovi kao da dižeš novi kredit.

    Što se guranja tiče, i tu bih mogla citirati NiB .

    Ostaje mi nadati se da će Švicarska reagirati i obuzdati franak (jer s jakim frankom oni na tržištu nisu konkurentni), da će se nešto drugo u svijetu dogoditi pa će radi toga franak pasti, ili da ću konačno dobiti na lotu .

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi isto najveće nade polažemo u loto

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mi isto najveće nade polažemo u loto
    badave ti.
    ja ću pobrati lovu na lotu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nema šanse, jackpot je moj. nakon ove 2 godine sudbina mi je deeeeeebelo dužna.

    ( a kredit nije u švicarcima )
    Posljednje uređivanje od maria71 : 14.04.2010. at 21:30 Razlog: tipfeler puta 1000000

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    curke raspitajte se u svojim bankama, neko vrijeme ( dok je bilo aktualno, prije 2 godine) banke su nudile "bezbolan" prelazak iz CHF u €, samo sa ovjerom kod JB ( ne solemnizacijom); znam da pbz to više ne nudi, ne znam za druge banke; inače, € iz godine u godinu pada (ne puno, ali u zadnje dvije godine 4,5 kn na 100 €) dok je CHF narastao za 55 kn na 100 CHF, i da kamata na CHF ostane ista, rata enormno raste zbog tečaja, zato ih je većina banaka i ukinula ;
    ja stavljam veto na loto JACK POT JE MOJ ( ali ću biti dobra i reći šta će mi 12,5 mil HRK, dosta mi je i 1/4, pa se pokrijemo sve sa ovog topića)

    offt - maria71 jesmo se nas dvije lani dogovarale za kavu na plaži ili je to bila druga maria ?
    Posljednje uređivanje od mandy : 15.04.2010. at 08:37

  13. #13
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    mandy, to ti je reklamna patka. Kada dođeš u banku pitati detalje, onda doznaš sve ono kaj sam prije napisala.

    Inače, jučer sam dobila obavijest od banje da će mi za dva mjeseca smanjiti kamatu. Nije puno, ali čovjeka veseli.

    I ja polažem nade u Švicarsku i regulaciju franka

  14. #14
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I meni su smanjili kamatu ali sam radi toga morala postati klijent Zabe. Automatski sam morala uzeti onu njihovu 'lepezu' koja me košta 60 kuna mjesečno, a smanjenje kamate će mi ratu smanjiti za oko 150 kuna Sjajan posao!

    No da to ipak još malo iskoristim odlučila sam uzeti Mastercard koji mi je radi lepeze besplatan. pa sam jučer prerezala svoj Diners nakon 15 godina (nije mi žao, užasna kartična kuća).

  15. #15
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ja sam i inače u Zabi - a MM nije izračunao hoće i koliko nm to samnjiti ratu. Ako švicaras nastavi prema gore, možda to nećemo niti osjetiti

  16. #16
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    I mene su jučer obavijestili o smanjenju kamate za 0,25; pa iako nam je kamata narasla za oko 2% od dizanja kredita, ipak me veseli..pa to mi je jedna dječja aktivnost skoro.
    A tek kad ukinu "harač", možda pomislim i da ima nade.
    Inače Švicarsku obožavam, pa se i ja nadam da će taj pametan narod nešto poduzeti.
    Možda bi vibre pomogle

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Stambeni u eurima stoji isto godinama, ali zato onaj za auto u francima stalno raste

  18. #18
    oriel avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    grad gdje spavaju anđeli
    Postovi
    237

    Početno

    Gledam jučer izvod od banke i ne mogu se načuditi kako mi je ovaj mjesec visoka rata.
    Pa idem vidjeti tečaj, skoro sam pala u nesvjest.
    I ja se nadam da će Švicarci pametno postupiti, a tek da počnem igrati loto...

  19. #19
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    15.10.2006 4,653975
    15.4.2010. 5,033196

    Srednji tečaj CHF-a.
    Posljednje uređivanje od kate : 15.04.2010. at 10:45

  20. #20
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa Vidi poruku
    Inače Švicarsku obožavam, pa se i ja nadam da će taj pametan narod nešto poduzeti.
    I ja se uzdam u to. Budući da mi ništa drugo ne preostaje...

  21. #21
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    pa sam jučer prerezala svoj Diners nakon 15 godina (nije mi žao, užasna kartična kuća).
    Mima, ti se da pojasniti zašto? Meni je to jedina kartica, ni ne znam kako je drugdje i što može biti bolje. Može i PP, hvala.

  22. #22
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Misliš zašto je užasna? To je moj subjektivni dojam, npr. grozno mi je kad bih znala zakasniti sa plaćanjem računa(kad sam npr. na moru) što mi pošalju opomenu i to naplate 10 kuna (MM ima Amex i oni ne rade ništa takvo); jednom davno davno mi se dogodilo da mi je kartica bila blokirana radi nekakvog limita i kad sam zvala naletila sam na nekog jako neugodnog čovjeka, sve u svemu uvijek mi je taj Diners bio antipatičan. To su ti moji dojmovi, nikakve pametne stvari. Svejedno bih imala tu karticu još sto godina da nisam u mogućnosti dobiti besplatni Mastercard.

  23. #23
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Hvala, jasno mi je.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Za Diners potpisujem Mimu, mastercard mi je puno bolji / za ove opomene dok smo na moru uvijek dobijem ospice, a redovito plaćam 15 godina,11 mjeseci u godini /

  25. #25
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ova tema stvarno ne pripada Rodinim pravnim savjetima, već drugom pdf-u (4 KND). Tamo ću je i prebaciti.

  26. #26
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    i nama raste rata u švicarcima, no još uvijek je manja nego da je u eurima, tak da profitiramo kak god okreneš

  27. #27
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Mi isto ovako kao Kate i Mima. Digli 120 K€ u CHF - prvo su nas okrali na tečajnim razlikama prilikom dizanja kredita. Kredit je dignut u CHF, isplaćen u KN, a stan smo plaćali u € - tu smo izgubili oko 2 tis. €. Da ne spominjem da je na dan kada nam je kredit isplaćen franak bio najniži u zadnjih par godina.
    Rata za kredit mi je porasla oko 1800 kn - em što su digli kamatu 0,5% em radi tečaja.

    Kada su vam smanjivali kamate? Koja banka? Moja (RBA) to ne radi, oni samo dižu.

    Apropo Dinersa - vratila sam ga radi iste stvari o kojoj pišete - zakasniš >7dana i naplate opomenu 30kn i kamatu. A mi smo dobivali račun poštom na dan dospijeća ili dan poslije. Pa sam se žalila - i kad se žališ onda skinu tih 30kn, kad ne, onda ne skinu. A bome mi se nije dalo svaki mjesec se prepucavati s njima.
    I teško ih je dobiti, znala sam biti na liniji po 20 min.

  28. #28
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    prvo su nas okrali na tečajnim razlikama prilikom dizanja kredita. Kredit je dignut u CHF, isplaćen u KN, a stan smo plaćali u € - tu smo izgubili oko 2 tis. €. Da ne spominjem da je na dan kada nam je kredit isplaćen franak bio najniži u zadnjih par godina.
    Mislim da smo mi na toj razlici izgubili oko 22000 Kn, to je bilo prije 2 i pol godine.

    A prošli tjedan smo dobili obavijest od banke (ZABA) da nam smanjuju kamatnu stopu za 0,5%, što nam znači tridesetak franaka nižu ratu.

  29. #29
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    a nama 10 - znači 50 kn. A rata nam je ogromna.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Mi otplačujemo tri godine, rata je startala sa 3300, danas je 4600. Digli smo 139000 CHF koji su onda vrijedili 645000 kn. Imamo još za otplatiti 130000 CHF koji iznose 650000 kn. Ovo nam je bila preužasna spoznaja.

    Htjeli smo kuću vratit banci kad smo to skužili, ali neće je natrag.

  31. #31
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    meni je najlakše kada ništa ne računam. Plaćam ratu iz mjeseca u mjesec i tako guramo. Jedino mi povremeno MM dođe s nekim izračunom, pa me ukomira

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj i moj muž isto tako, a mene to užasno nervira. Baš me briga koliko je to komada kojih novaca.

    Mi inače imamo mali stan koji smo mislili prodati i tako odjednom vratiti polovicu kredita, ali ga uopće ne možemo prodati.
    Tako da nam je još gore

  33. #33
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    Ova tema stvarno ne pripada Rodinim pravnim savjetima, već drugom pdf-u (4 KND). Tamo ću je i prebaciti.
    tamo je i bila, ali netko je prebacio na pravne savjete

  34. #34
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    meni je najlakše kada ništa ne računam. Plaćam ratu iz mjeseca u mjesec i tako guramo. Jedino mi povremeno MM dođe s nekim izračunom, pa me ukomira
    Ovako i ja.

    A sad gubimo povrat poreza (dobivam maksimalan). To mi je 12.000kn manje godišnje. I smanjit će mi plaću radi mjenjanja stopa. Muka mi je kad samo to zbrojim.

    Jel netko probao zavtoriti manji dio kredita? Jel se to uopće isplati - svake godine smanjivati glavnicu za par tisuća €?

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mene nove mjere uopće neće pogoditi koliko mi se za sada čini, jer mi nismo niti imali olakšicu radi kredita jer mi ovaj stan nije prva nekretnina. Plaću sam si izračunala i sama a i na Pametnoj kuni, i ispada mi veća, jer u porezni razred od 35% (koji će sad biti 40%) ulazim sa nevelikim iznosom.

  36. #36
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku

    Jel netko probao zavtoriti manji dio kredita? Jel se to uopće isplati - svake godine smanjivati glavnicu za par tisuća €?
    MM od kolegice, doduše prije par godina, otplatili su dio glavnice kad im je istekla stambena. Inače je maher po pitanju financija. Kažu da im se jako isplatilo, rata im se skoro prepolovila. Vidiš, dobro si me sjetila, mogla bih ga nazvat za koji savjet. I mi muku mučimo sa švicarcima.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ako idete djelomično zatvarati kredit provjerite da li plaćate naknadu na dio kojim otplaćujete, da li morate raditi aneks ugovora ( i solemnizirati ga , što je opet pozamašna svota) i razmislite da li želite samo smanjiti ratu ili bi možda bilo bolje ratu ostaviti istom, a smanjiti ročnost, jer ćete u konačnici onda smanjiti iznos plaćene kamate; u svakoj banci vam osobni bankar može izbaciti nekoliko izračuna različitih verzija, tj. napraviti nekoliko planova otplate

  38. #38
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Da, bolja ideja je skratiti rok otplate. Da otplatim taj stan prije nego umrem od starosti.

  39. #39
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naš je plan bio u roku godine dana vratiti polovicu kredita, to je ZABA omogućavala bez naknade, i smanjivao bi se rok otplate.
    Tako sam planirala otplatiti kredit za 10 godina.
    Ali kao što već rekoh prodaja starog stana mi je propala, pa mi je tako propao i plan sa kreditom.

  40. #40
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako i ja.

    A sad gubimo povrat poreza (dobivam maksimalan). To mi je 12.000kn manje godišnje. I smanjit će mi plaću radi mjenjanja stopa. Muka mi je kad samo to zbrojim.

    Jel netko probao zavtoriti manji dio kredita? Jel se to uopće isplati - svake godine smanjivati glavnicu za par tisuća €?
    uvijek se isplati, plaća se 2% te uplate, ali to nije ni približno za koliko manje kamate platiš, više se isplati samnjiti rok nego iznos rate (opet manje kamate)

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    u pbz plačaš 1% za ranije zatvaranje dijela kredita a mislim da po novom zakonu za banke nesmije biti veća od 1%.meni je žena rekla da bolje smanjivati ratu kredita nego samnjivati godine jer bi morali ići opet kod javnog bilježnika.u pbz moraš imati iznos veći nego 3 rate kredita i onda možeš otplatiti dio kredita.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    kamate se smanjuju jednako u oba slučaja jer ti kamate se obračunavaju na glavnicu,a ako smanjiš ratu lakše ti je ponovno skupiti za ponovnu prijevremenu otplatu.bar meni.ja sam zadnji put sa 16000 kn uštedila 52000 kn kamate

  43. #43
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    upisujem se na topic samo da se rasplačem nad visokim švicarcem na pravom mjestu, a i da se upišem na topic ako mandy dobije jack pot

    ne mogu vjerovati kako preračunato u kune svakim danom sve više dugujem

  44. #44
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    Citiraj vlatka5 prvotno napisa Vidi poruku
    kamate se smanjuju jednako u oba slučaja jer ti kamate se obračunavaju na glavnicu,a ako smanjiš ratu lakše ti je ponovno skupiti za ponovnu prijevremenu otplatu.bar meni.ja sam zadnji put sa 16000 kn uštedila 52000 kn kamate
    kamate se ne smanjuju jednako u oba slučaja nego je kako sam napisala manje kamata uz smanjenje roka otplate (drugo je što je tebi prihvatljivije i jednosatvnije),traži da ti pokažu plan otplate pa ćeš se uvjeriti, ni za jedno se ne treba ići kod javnog bilježnika osim ako je iznimka u banci u kojoj si ti digla kredit

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    za smanjivanje roka godina otplate treba aneks ugovora tako mi je rekla i ovjera kod javnog bilježnika,pa ako otplačuješ svake godine neki iznos kaže da se ne isplati.

  46. #46
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    onda je u tvojoj banci iznimo tako

  47. #47
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    mene zanima jeste li vi čuli da je kamata na kreditima u š.francima pala, na stanbenim kreditima i da samo uz suglasnost poptisanu u banci oni ti ju smanjuju?!?!

    jeste me shvatili? ja nisam prvi put!

    dakle, ko ima stambeni kredit u slavonskoj banci u švicarskim francima treba otići u banku i tražiti da mu se smanji kamama! kamata je pala za manje od 1% pa ju oni ne smanjuju, ali ako poraste za manje od 1 % oni ju povećavaju automatski!!

    moja prijateljica koja je to slučajno čula bila je u banci, dobila je novi otplatni plan i ukupno dugovanje smanjilo joj se za 10.000,00 kn!!!!!!!!!!!!

    moj muž je juče bio u banci, službenica mu reče da je to istina , ali da ona mora napravit novi izračun pa da će mu se javit! sad čekam!!

    imamo 2 stambena kredit u francima, helou????

    ko je tu lud?? ajd zamislite!!

  48. #48
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Mi smo u zagrebačkoj banci, još u 4. mjesecu smo dobili najavu da će nam se od lipnja kamata smanjiti za 0,25%, a prošli mjesec dobili smo od njih novi plan otplate s novim iznosom rate. Ništa nismo morali osobno ići tražiti, a prvu smanjenu ratu plaćamo 15. ovaj mjesec.
    A prošli mjesec ... em je kamatna stopa bila ona stara veća, em je švicarac divljao, rata za platiti mi je bila... ne ponovilo se. A što se dalje događa i događat će se s eurom i frankom - bojim se da mi ni ta smanjena stopa neće previše pomoći. Evo sad sam gledala - švicarac je 5,253 .

  49. #49
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Eh da, i nama se smanjila kamata ali nema od toga puno koristi sa ovakvim tečajem franka.

    Ja sam btw. morala postati klijent ZABE da mi smanje kamatu.

  50. #50
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    pa dokle će ovaj CHF šiziti??

Stranica 1 od 23 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •