Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 223

Tema: Šarlah

  1. #51
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Jel se radi kontrolni bris grla? Prošao osip, i hrapavost tj. ljuskanje!

  2. #52
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Mi ga nismo radili.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    mi smo napravili i opet ima streptokok pa ponovo pije silapen.
    iako ga naša pedijatrica nije tražila nego otorinac

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    mi smo imali šarlah. jučer, deveti dan antibiotske terapije, ponovo temperatura i bol u grlu. Ima li netko ovakav slučaj? može li biti od streptokoka ili je moguće da je viroza koja se samo nadovezala?

  5. #55
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Odi kod pedijatra.

  6. #56
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,373

    Početno

    Kao što je već rečeno,odi pedijatru.
    Mi smo imali takav slučaj...u pitanju je bio recidiv.

  7. #57
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Mi smo radili kontrolni bris i sve bilo ok, prije par dana opet bol u grlu.
    Dobio anginu lacunaris i na Silapenu.

    Meni je tih koka na vrh glave
    Tražit ću da ponovo radimo bris grla.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    I mi smo imali recidiv, sad vidim da nismo jedini. Zeko1, odi pedijatru obavezno.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    imali ste recidive još za vrijeme uzimanja antibiotika?

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Idući dan nakon zadnje doze.

  11. #61
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mi imamo danas šarlah.počelo je jučer s visokom temp i otišli do naše dr međutim rekla je samo jaka upala grla i dobila sumamed.noćas je imala stalno 39 pa smo se tuširali i spuštali s čepićima.pod tušem je i povraćala a kasnije se smirila,temp je pala i zaspala je.ujutro se pojavio osip i jako crvenilo lica kao da ju je sunce..jezik joj je bijel.otišli smo na dežurstvo i dr je odmah rekla ŠARLAH i da joj da penicilin.pošto je MM alergičan ona se ne usudi maloj dati jer postoji mogućnost da je i ona ako je tata pa naš šalje na zarazno u bolnicu..tamo nas primili i pitali hoćemo dolaziti 3 puta dnevno na infuzije ili da ostane.naravno da ćemo dolaziti!!!
    bili smo ujutro pa sada opet idemo u 18h i onda u 23 h na infuzije...plače jako ali poslije se smiri dok leži i prima infuziju.kaže dr i da je lagano dehidrirala.eto pa je sutra kontrola...vidjet ćemo

  12. #62
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Sretno, nadam se da će brzo doći sebi.
    Moj je jedan dan bio na infuziji(puno povraćao)i onda je bio na Zinatu jer nikad nije primao penicilin.

  13. #63
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    danas bili na kontroli pa je dr rekao još danas cijeli dan da dolazimo na infuzije.znači još u 16h pa oko 23 h opet
    ona sve super prihvača danas nije ni suzu pustila dok joj je sestra namještala infuziju ma hrabrica mala
    temp više nema,vidno je bolje ali osip je još tu i malo joj je lice natečeno!valjda će sutra biti gotovo

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    ma super za malu hrabricu , bit će bolje
    mi smo primali penicilin iako smo i mo stigli kod doktora tek kad je izbio osip i bila je u gadnom stanju treći dan je već bilo bolje

    nadam se da će joj što prije biti bolje!

  15. #65
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    evo jutros je primila zadnju infuziju sada popodne se javljamo svojoj dr pa krećemo sa sumamedom ali doma!njoj je dobro....

  16. #66
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    evo jutros je primila zadnju infuziju sada popodne se javljamo svojoj dr pa krećemo sa sumamedom ali doma!njoj je dobro....
    Sumamed...koliko dana?

    Meni je taj Sumamed tako strašan, nevolim da ga moji primaju, mada je manji bio na jednom na njemu

  17. #67
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    donna, ja cu pohvaliti ne samo tvoju malu hrabricu, vec i tebe - imas super pozitivan odnos prema svemu.
    ja sam prilican panicar kad mi je dijete bolesno..

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    i ja . kad je meni doktorica rekla da E. ima šarlah ja sam počela plakati ko kišna godina jer smo mi nekad davno učili da je ta bolest jedna od najstrašnijih.

    dok. me jedno vrijeme gledala ovako :shock: a onda pitala
    Dobro po što je sad? Izađite mi van normalni da se ljudi ne uplaše, aja izašla sva u suzama.

  19. #69
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    haha hvala-ma sve je ok!
    dobila je sumamed forte 5 dana(iako se on pije po 3 dana).prva tri dana po 3 ml a onda po1,5 ml 1 dnevno sat prije jela ili dva poslije.
    mala je super,raspoložena,bez temp,nema više osip ali šarlah se duže liječi mislim 10-15 dana.pitala sam dr u bolnici jel ju smijem kupati kaže DA
    hvala

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    5

    Početno

    Kako ga izbjeći? Nama je teta rekla danas da je jedna curica u vrtiću dobila šarlah. Da li pametno sad slati dijete u vrtić, ako postoji mogućnost da se neko drugo dijete zarazilo, i eventualno proširi dalje.

  21. #71
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    bolje neka neide jer svakako će i vaše pokupiti.naša neće sad ići jedno 10-15 dana sigurno da ne prenese drugima

  22. #72

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    188

    Početno

    24 sata nakon prve doze penicilina djete nije više zarazno

  23. #73
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    a tko ne smije primiti peniciln?

  24. #74
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Nista ceka kuci da bolest prode kao i moja ekipa i prode...

  25. #75
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    bili na kontroli i danas je zadnji sumamed bio.dobila je još PROLIFE jer je imala proljev pa da se malo crijeva reguliraju.

  26. #76
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Izgleda da moja H ima sarlah. Od jucer kuri oko 39, ima bijeli jezik, neki jedva primjetan tockasti osip. Doktorica nije mogla biti sigurna da li je od vrucine ili je sarlah. Napravila je neki bris na brzinu i bio je negativan, ali je rekla da ce poslati uzorak u lab. i da ce nas nazvati kad bude gotovo.
    Zaboravila sam pitati koliko dugo se ceka rezultat brisa?
    Prema KS leukociti 9.1, CRP 45.
    Dobila je Augmentin. Popila, povratila nakon 2h. Da li je to reakcija na lijek ili simtom sarlaha?

  27. #77
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Daedi, ovdje ti je tekst o šarlahu.

    Ono što je karakteristinčno za šarlah je MALINASTI jezik. Vjeruj mi, posve je specifična boja. Nije crven, već baš boje maline. Također, obrati pažnju na pazuhe, pregibe i donji dio trbuha. Pojavi se osip. Onaj osip na slici u linkanom tekstu je izuzetno jak. Moj Lovro je imao slab osip.

    Također, visoka temperatura nije uvjetovana za šarlah. Može biti visoka, ali i ne mora (moj L. je imao najviše do 38.5 i to jedan dan, a onda se spustila. Kad se pojavio osip, nije imao temperaturu).
    Također, dijete se žali na grlobolju i ponekad i na glavobolju (Lovro na obadvoje).

    U svakom slučaju u brisu se već na početku kod žaljenja na grlobolju može izdvojiti streptokok.

    I na kraju, bris grla čekaš 2 dana. Ali ako ti je temeljem siptoma doktorica skužila šarlah, bris će samo potvrditi dijagnozu, a penicilin bi dijete trebalo primiti odmah.

    Eto.

  28. #78

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    ja sinoc kod edite primjetim taj nekakav oim po kokici i guzi, te na preponama. Nesto minimalno. Jutros pogledam ima malo na ledjima.
    Prekljuce je radila bris i sve je bilo ok, kao i krvna slika. Sad procitah ovaj tekst o sarlahu i pogledam joj jezik i ne bih rekla. Po jeziku ima ono bijelo. Kontam, da joj taj osip nije od paracetamola (nesto skroz blago)?

  29. #79
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Snorki, ako je imala temperaturu, može joj biti i od temperature.

  30. #80
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    No s druge strane, moja pedijatrica uvijek inzistira da se kod nje pojavimo u slučajevima bilo kakvog osipa. Zato, možda bi bilo najzgodnije da skočiš pedijatru sa Edi.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    danas nema hvala bogu . Nadam se da je bolest zavrsena.
    Osip je minimalan i zaista ne znam. Za osam dana smo pet puta isli ljekaru Zadnji put (u utorak) mi je pedijatrica rekla da ako temperatura ne prodje do petka tj. sutra da ponovo dodjemo. Sacekat cu do sutra, pa ako se vise nista ne bude pojavljivalo onda necu.

    pusa za Lovrijanera. Kad ces nam pokazati kakvih slikica

  32. #82

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb - Sesv.
    Postovi
    284

    Početno

    Imam pitanje koje me malo muči.
    Naime, na jednom mjestu sam čitala o posljedicama šarlaha za dječake, govori se o neplodnosti i srčanim smetnjama.
    Moj stariji sin je u svibnju prebolio težak oblik šarlaha, s vrlo visokom temperaturom koja danima nije padala, povraćanje, proljev, osip, završili smo u dnevnoj bolnici, gdje je dobivao infuziju, i na kraju i antibiotik (venozno) prva tri dana - tri doze, a na kraju i sirup, koji je primao doma.
    Nažalost, nitko nam nije spomenuo nikakve posljedice, niti smo mi pitali, jer molila sam se samo da trenutna bolest prođe....
    Sada sam svjesna da mogu, nakon svega postojati i neke posljedice, koje mi i imaju logike, npr. ta neplodnost, koja je vjerovatno uzrokovana visokom temperaturom.
    Da li je netko išta slično čuo?

  33. #83
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Kod nsa ipak nije bio srlah, bris grla negativan. Dakle, samo gnojna upala grla.

  34. #84
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Anka prvotno napisa
    Imam pitanje koje me malo muči.
    Naime, na jednom mjestu sam čitala o posljedicama šarlaha za dječake, govori se o neplodnosti i srčanim smetnjama.
    Moj stariji sin je u svibnju prebolio težak oblik šarlaha, s vrlo visokom temperaturom koja danima nije padala, povraćanje, proljev, osip, završili smo u dnevnoj bolnici, gdje je dobivao infuziju, i na kraju i antibiotik (venozno) prva tri dana - tri doze, a na kraju i sirup, koji je primao doma.
    Nažalost, nitko nam nije spomenuo nikakve posljedice, niti smo mi pitali, jer molila sam se samo da trenutna bolest prođe....
    Sada sam svjesna da mogu, nakon svega postojati i neke posljedice, koje mi i imaju logike, npr. ta neplodnost, koja je vjerovatno uzrokovana visokom temperaturom.
    Da li je netko išta slično čuo?
    Anka, moguće posljedice šarala jedanke su i za dečke i za cure.

    U jednom mojem malo više napisanom postu, vidiš i moj upit za kontrolne preglede.
    Nas doktorica nije poslala niti na jedan. Ali znam da se inače inzistira na ekg-u.
    Ako ti nije problem, upiši u google "posljedice šarlaha" i dobit ćeš podatke o kontrolnim pregledima.

    Iskreno se nadam da će nalazi biti ok.

  35. #85
    Hannica

    Početno možda šarlah

    Molim Vas, moja kćer će sada dvije godine 1.8. ujo je imao šarlah, ujo ima 8 godina, osip mu je izbio u četvrtak, bili su u direktnom kontaktu, međutim bila sam kod dežurne s njom u subotu i nije bilo nikakvih simptoma šarlaha. Nočas je povraćala, ali to je to niti temperatura, niti osip, ujutro se digla kao da ništa nije bilo. Sad me malo strah da ga nije ona pokupila, ili joj je jednostavno nešto zasmetalo pa je povratila. Naša doktorica je na godišnjem odmoru do ponedjeljka, a doktorica koja ju mijenja nije najpouzdanija, kad je mama došla sa bratom koji je več bio osipan, imao temperaturu i proljev doktorica je mami rekla da ona najbolje poznaje svoje dijete i rekla joj da je u pitanju klasična upala grla. Molim Vas za preporuku, doktor koji danas radi popodne.
    Zamjetila sam joj jedino loš zadah u ustima, ali mogla je pokupiti neku virozu. Ni sama neznam toliko sam o šarlahu pročitala u zadnjih par dana da sam sva u strahu.

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    6

    Početno šarlah

    evo ja se nadovezujem na temu. Noel mi ima šarlah od subote ( tek navršio 2 god.) bojim se da ne pređe na Lenu ( 3 mj), zadah, osip, temp. natečen jezik, kašalj, proljev, ali sam primjetila i žute bjeloočnice. žali se da mu je nešto u oku i da ga jako boli mišić ( stalno je "dignut"). Ima li tko slične simptome? Da li je to od dehidracije? Uzimamo i prolife i rehidromix. Nama je doc rekla da može u šetnju jer je vani toplo ( temp pala 3ći dan)od straha ne idem nigdje, sama sam s njima cijeli dan a strah me za malu. Noel je na Silapenu.

    Znam da sa šarlahom nije za šaliti. Ja sam ga kao mala preboljela. 15 dana na zaraznom na Kantridi i skoro ostala bez oka. Dan danas se sjećam bolova i smrdljive kože a imala sam tada 5 god.

  37. #87
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    evo prijavljujem da i g ima šarlah. Prestala je piti antibiotik zbog hemofilusa u utorak, a danas je dobila injekciju penicilina. Ima takav osip da je sestra rekla da u radnom vijeku nije vidjela takav osip na malenima.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Joooooooj držite se. Proći će uskoro.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    82

    Početno

    i mi prijavljujemo šarlah. prvo je danima nekako kašljucala kao da je nešto svrbi u grlu. otišli smo kod doktorice i na grlu i plućima nije bilo ničega. u subotu je dobila fibru i bolilo ju je grlo, tek sinoć se osula.
    danas smo vadili krv i doktorica je potvrdila šarlah. pije sumamed. u petak kontrola i bris.
    fibra joj nije bila preko 38 C i sama je pala sinoć. malo je svrbi osip ali opće stanje joj nije loše. nadam se da će sve proći dobro.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    I Mia ima šarlah. Ima već nekoliko slučajeva u razredu.

  41. #91
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj kneja prvotno napisa
    danas smo vadili krv i doktorica je potvrdila šarlah.
    iz krvi potvrdila šarlah ili iz brisa?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    82

    Početno

    iz krvi :/
    u petak, nakon što popije antibiotik, radit će će bris. i ona i mi.

  43. #93
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj kneja prvotno napisa
    iz krvi :/
    u petak, nakon što popije antibiotik, radit će će bris. i ona i mi.
    nakon antibiotika nećeš znati da li je stvarno bio šarlah ili ne :/

    i moj je jednom dobio dijagnozu šarlah i antibiotik na osnovu nalaza krvi i osipa, ali je doktorica odmah uzela bris. nakon par dana nalaz brisa je pokazao da nema šarlaha.

    nakon tri tjedna je dobio pravi šarlah i to se vidjelo odmah da je.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    82

    Početno

    vidjet ćemo u petak.
    i meni je bilo čudno što nismo odmah vadili bris, ali što je tu je. nadam se da nećemo biti takve "sreće" kao vi.
    fakat sam zabrinuta.

  45. #95
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ma nemaš šta biti zabrinuta, ako je streptokok antibiotik je to riješio, a ako nije bio...

    mi nismo išli na bris, samo mali.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    82

    Početno

    nadam se. za sada je najvažnije da se mala dobro osjeća, osip je skoro prošao, grlo je više ne boli, počela je jesti... jedino još ne mogu dokučiti je li taj neki podražaj na kašalj zadnjih desetak dana mali tik, kako je pretpostavila doktorica, ili "to nešto" u grlu.

  47. #97
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Dominiku su nakon gripe otekli limfni čvorovi na vratu, pa su on i Diana- koja je isto preboljela gripu radili briseve. Nalaz je streptococcus pyogenes i dobilu su silapen. Imam dva pitanja- s obzirom da nemaju simptome, dali smiju normalno van? Oni oboje piju claritine zbog alergija, da li posotji neki razmak koji se mora poštovati između tih lijekova?
    MM i ja imamo sumnu na alergiju na penicilin, ali nismo testirani - klinci su alergični na štošta, ali pedijatrica je rekla da nisu alergični na penicilin dok se nešto ne pokaže. Hvala Bogu, evo u prva 24 sata -ništa. Samo stari osipi i svrbeži, a umirala sam od straha dok sam ima davala silapen.

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    82

    Početno

    nastavak priče

    dva dana nakon što je dijete popilo sumamed napravili smo bris grla i nosa, i mi i malena.
    nalaz njen i moj potuno su isti: streptococcus pneumoniae.
    grozno sam se nasekirala, jer se bris nije napravio prije i antibiotik nije bio ciljan i dijete se samo trovalo.
    sada ćemo obje piti klavocin, koji je eto ciljan.
    što reći na ovo? pedijatrica se uvijek činila ozbiljna i dobra, vjerujem da je htjela reagirati brzo i efikasno, ali mi se čini da je ovo ipak greška.

  49. #99
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Dijagnosticirali šarlah bez ikakvih nalaza, samo na temelju osipa i jezika, i sad nakon antibiotika šalje nas na ekg u Klaićevu. Ako je netko bio tamo bila bih zahvalna da mi opiše postupak, kad je gotov nalaz i da li se predugo čeka. Malo sam zabrinuta što nas šalje na ekg? Pliz

  50. #100
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Anima, i nama su preporučili kontrolni ekg. No mi smo na kraju od njega odustali. Bojim se da Lovro ne bi izdržao.

    Možda bi ti bilo najbolje nazvati u Klaićevu i jednostavno pitati kako izgleda pretraga te da li možeš biti uz dijete tijekom pretrage.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •