ljiljan@, razmisli o ovome! Dijete sam prosvjetnih radnika,vjernika koji su umalo dobili 60-tih godina otkaz, jer su išli u crkvu. Bivaju politički proganjani i doživjeli su različite oblike šikaniranja.Od tada nisu išli u crkvu,a ni ja nisam smjela! Držali smo sve običaje vjerske,ali ne javno i u svojoj kući tajno (skrivanje zekinog gnijezda za Uskrs i sl. ). Tad smo bili NEPODOBNI kao VJERNICI! Nakon raspada Jugoslavije moji roditelji ostaju NEPODOBNI i ja, jer ne vise u crkvi svaki dan,a ja održavam vjerske običaje kao kulturno i vjersko nasljeđe moje obitelji i naroda kojem pripadam.
Ulazak crkve u škole politička je odluka,potpisan je sporazum u Vatikanu , a za uzvrat Vatikan nas je priznao kao samostalnu RH -a.
Po sporzumu vraća se crkvi imovina, a dugujemo i uvođenje vjeronauka u vrtiće.
Nitko nije napravio referendum i pitao građane RH -a žele li vjeronauk u školi.
Ja sam za vraćanje vjeronauka u crkvu,jer škole ne mogu radi broja vjeroučiteljica organizirati da njihovi sati budu prvi ili zadnji. To zaista nije moguće učiniti ! A većina škola ni ne trudi se smjestiti djecu koja ne idu na vjeronauk,bar je tako u školi u kojoj ja radim i na taj način prisilili su roditelje da sva djeca idu na vjeronauk.
Pokrštavanje!?! Na metanje vjere !?!
A ima dosta onih koji to ne žele!
Ja sam na popisu građana isto navela da sam vjernik,ali ne takav kao i ti. Tvoje i moje viđenje vjere se znatno razlikuje,a i ne volim kada me netko na nešto prisiljava i oduzima mi slobodu osobne odluke.
Vjeronauk DA,ali u CRKVI !