Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: AKO NE PLAĆA ALIMENT/DA LI SE MOŽEMO NAPLATITI OD NJEGOVIH

  1. #1
    samohrana majka

    Početno AKO NE PLAĆA ALIMENT/DA LI SE MOŽEMO NAPLATITI OD NJEGOVIH


    roditelja? da li netko zna ili je imao takvih iskustava?
    naime alimenacija je pravomoćna skoro godinu dana i nisam dobila ni lipe ... sada trebam napraviti ovrhu ali nemam financijskih sredstava i nemogu naći prikladnog odvjetnika ... saznala sam preko veze na mirovinskom da ne radi ... ako ne radi nemogu mu sjesti na plaću a na sebe nema ništa ... čak ni auto ... da li se može tražiti ovrha na njegove roditelje tj. njihove penzije i imovinu?

    molim vas za pomoć jer se mučim sa alimentaciijom već 4 godina i nikako da moje dijete dobije ono što i zaslužuje

    hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja znam samo da se prije nije moglo jerbo su starci mog starog prebacili stan (koji je do tada glasio na njega) na sebe kako on 'ne bi imao' od cega dati za alimentaciju i stare dugove...
    jadnici

  3. #3

    Početno

    i ja imam slican problem.. ne mozes naplatit alimentaciju od njegovih...da se bar to moze...
    jedino sto mozes je pokrenut novi postupak(neznam kako ti glasi presuda) i trazit da se pokrene prijedlog izvrsavanja kazne zatvora(to ja pisem kako stoji u mojoj presudi) zbog novog kaznenog djela jer neplacenje alimentacije i namjerno uskarcivanje uzdrzavanja malodobnom djetetu JE kazneno djelo i moze dobiti od jedne do 3 godine zatvora.

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    tocno je ovo sto pise daphne
    ja znam tipa sto je prepracen u zatvor i tamo odsjedio 28 dana jer se nije odazivao na pozive za rasprave o neplacanju alimentacije
    obeco je da ce placati, a i bivsa zena je mislila da je bolje da je na slobodi nego u zatvoru pa mu kazna nije produzena, ali u svakom slucaju MOZE zavrsit u zatvoru

    trazi u odvjetnickoj komori da te besplatno zastupaju ako nemas novaca
    mislim da se to moze

  5. #5
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    evo izvadak iz kodeska odvj. komore

    [quote]III. BESPLATNA PRAVNA POMO

  6. #6
    samohrana majka

    Početno

    [quote=Mukica]evo izvadak iz kodeska odvj. komore

    [quote]III. BESPLATNA PRAVNA POMO

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    20

    Početno zašto ne?

    po čl 216 Obiteljskog zakona možete zatražiti uzdržavanja od baka i djede sa očeve strane ako on svoju obvezu uzdržavanja ne izvršava, dakle oni nastupaju kau supsidjarni obveznici pa se u eventualnom ovršnom postupku namirujete iz njihove imovine.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    20

    Početno

    Tj mene to isto zanima ?

    jer ističe četvrta godina od pravomočne sudske presude a ja od svog tulipana nisam dobila niti lipe .... pa se i sama spremam u veliku akciju,


    .. ono što sam saznala, osim mogućnosti da se alimentacija naplati od djedova i baki - koja je zakonom predviđena, samo ne znam kako izgleda u praksi .....
    je da treba otići u općinsko državno odvjetništvo koje postupak vodi po službenoj dužnosti, što znači da vam odvjetnik n e t r e b a. U državno odvjetništvo ponesite presudu o razvodu braka, knjižicu ili uplatnice o dosada pristiglim uplatama alimentacije ako postoje i to je to.

    No što je sa obvezom CZSR da izvrši prijavu?

  9. #9
    samohrana majka

    Početno

    Citiraj mama_mimi prvotno napisa
    Tj mene to isto zanima ?

    jer ističe četvrta godina od pravomočne sudske presude a ja od svog tulipana nisam dobila niti lipe .... pa se i sama spremam u veliku akciju,


    .. ono što sam saznala, osim mogućnosti da se alimentacija naplati od djedova i baki - koja je zakonom predviđena, samo ne znam kako izgleda u praksi .....
    je da treba otići u općinsko državno odvjetništvo koje postupak vodi po službenoj dužnosti, što znači da vam odvjetnik n e t r e b a. U državno odvjetništvo ponesite presudu o razvodu braka, knjižicu ili uplatnice o dosada pristiglim uplatama alimentacije ako postoje i to je to.

    No što je sa obvezom CZSR da izvrši prijavu?

    Kada sam bila u CZSR pravnica mi je rekla da moram sama predati tužbu za alimentaciju i to dalje sve sud hendla ... jedino što su mi oni napravili je 100tno skrbništvo a to je bilo prije 3,5 godine ... da li se je od onda nešto promijenilo neznam

    super za taj zakon pa ćemo vidjeti što i kako dalje

    da li netko ima kakvu informaciju o promijeni zakona da država isplaćuje roditelju alimentaciju a naplaćuju se od drugog roditelja?

  10. #10

  11. #11
    evelin_i

    Početno Re: AKO NE PLAĆA ALIMENT/DA LI SE MOŽEMO NAPLATITI OD NJEGOV

    Citiraj samohrana majka prvotno napisa
    roditelja? da li netko zna ili je imao takvih iskustava?
    naime alimenacija je pravomoćna skoro godinu dana i nisam dobila ni lipe ... sada trebam napraviti ovrhu ali nemam financijskih sredstava i nemogu naći prikladnog odvjetnika ... saznala sam preko veze na mirovinskom da ne radi ... ako ne radi nemogu mu sjesti na plaću a na sebe nema ništa ... čak ni auto ... da li se može tražiti ovrha na njegove roditelje tj. njihove penzije i imovinu?

    molim vas za pomoć jer se mučim sa alimentaciijom već 4 godina i nikako da moje dijete dobije ono što i zaslužuje

    hvala
    meni su u centru za soc. skrb rekli da se to itekako moze.

  12. #12
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    može se, znam za slučaj gdje se baki i djedu skida po 400 kn od mirovine jer je tata nezaposlen

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    61

    Početno

    Može od bake i dide, ali mora se ići prvo tužbom. Ne može se odmah na temelju presude u kojoj je određeno da alimentaciju plaća otac, tražiti da po toj presudi plaćaju baka ili djed. Mora se tužiti njih, pa tek onda kada presuda postane pravomoćna ide se na ovrhu prema njima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •