Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Porodiljna naknada i dozvoljeni minus u bankama - pitanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno Porodiljna naknada i dozvoljeni minus u bankama - pitanje

    Imam jednu dvojbu vezanu uz dozvoljeni minus na tekućem i porodiljnu naknadu.

    Naime, banke odobravaju dozvoljeni minus na temelju prosjeka plaća tj. stalnih prihoda, pa me zanima da li ću i nakon odlaska na porodiljni za koji mjesec imati pravo na taj minus kada mi počne sjedati porodiljna naknada umjesto plaće?

    Odnosno da li se to računa isto kao plaća - stalni prihod, ili će mi automatski ukinuti dozvoljeni minus? :?

    Konkretno radi se o Raiffeisen banci gdje inače imam tekući na koji mi sjeda plaća, pa ako netko ima iskustva... :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    Nazalost neznam za Raiffeisen ali u Zagrebackoj meni nisu ukinuli minus, cak mi ga nisu niti smanjili iako mi se priliv drasticno smanjio kod prelaska s place na porodiljnu naknadu.

  3. #3
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Meni je u Hypo banci minus ostao isti. Vjerujem da se i u RBA možeš dogovoriti.

  4. #4
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    ja sam ZGB - potpisah formular i priložih presliku otpusnog pisma i ostavili mi isti minus
    (na tom formularu stoji da je za "služenje vojnog roka", "porodiljni", možda još nekaj, ali toga se sjećam)

  5. #5
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    A meni na HZZO- u rekli kad budem išla na porodiljni ( sad sam na komplikacijama ) moram otvoriti račun u nekoj drugoj banci a ne u Hypo gdje sada imam račun i minus naravno.

  6. #6
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    pale, od kud hzzo-u takva info?

  7. #7
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    A meni na HZZO- u rekli kad budem išla na porodiljni ( sad sam na komplikacijama ) moram otvoriti račun u nekoj drugoj banci a ne u Hypo gdje sada imam račun i minus naravno.
    Ako ćeš biti na bolovanju zbog komplikacija ta naknada će ti sjedati na račun u HAAB, nažalost porodiljna naknada ti nemože ići preko njih. Meni su na HZZO-u otvorili knjižicu u Hrvatskoj poštanskoj banci tako da ti sama ne moraš nigdje drugdje otvarati račun.

  8. #8
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj pale prvotno napisa
    nažalost porodiljna naknada ti nemože ići preko njih.
    A zašto ne? Na formularu HZZO-a ima rubrika gdje se upiše broj tekućeg na koji želiš da ti sjedne rodiljna naknada i to je to. Nitko me (u Jurišićevoj u ZG) nije pitao u kojoj sam banci.
    Zar su HAAB i HZZO u svađi?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    118

    Početno

    Sorry malo cu uzurpirati toipc.
    Citiraj sanjam71 prvotno napisa
    ali u Zagrebackoj meni nisu ukinuli minus, cak mi ga nisu niti smanjili
    Citiraj buby prvotno napisa
    ja sam ZGB - potpisah formular i priložih presliku otpusnog pisma i ostavili mi isti minus
    (na tom formularu stoji da je za "služenje vojnog roka", "porodiljni", možda još nekaj, ali toga se sjećam)
    Cure jeste jos na porodiljnom ili ste bile nedavno?
    MM je bio drugi dio porodiljnog, prekinuo porodiljni s 01.07.o.g. kad je otisao na g.o. i sad (znaci 2 mjeseca nakon prekida porodiljnog) je dobio obavijest da mu smanjuju minus za 1/4 uz objasnjenje da je imao smanjenje place.
    Buby kakav formular si potpisivala?
    MM bi sad trebao ispuniti neki zahtjev za kredit, priloziti nemam pojma koliko zadnjih placa, potvrdu od HZZO-a o porodiljnom i ne znam kaj jos sve ne...

  10. #10
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    Citiraj lidia prvotno napisa
    Buby kakav formular si potpisivala?
    to sam sve obavila u matičnoj poslovnici; dobila info, donijela otpusno pismo (moje, iz rodilišta; preslika) i teta je to od nekud izvadila van, ispunila moje podatke i meni dala na potpis
    tako sam vidjela da je to formular, a ne da se nekaj piše vlastoručno ili sl.
    znači, to je poslovanje banke, najnormalnije, kao i sve ostalo

  11. #11
    Ivček avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trešnjevka
    Postovi
    380

    Početno

    Ja sam na porodiljnom i primam preko svoje banke naknadu, u hzzo-u sam ispunila formular gdje sam upisala svoj broj tekućeg i naziv banke. Znam da je nekad sve išlo preko poštanske banke. U Erste banci porodilje imaju pravo na isti minus do njegovog isteka, a onda duplo od naknade.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno

    Evo, rekla mi je službenica danas u mojoj Rajfici kad sam ju za ovo pitala da kad odem na porodiljni samo donesem od firme potvrdu da sam i dalje njihov zaposlenik, ali na porpodiljnom dopustu. I da neće bit nikakve frke s minusom.


    Malo mi ej čudno da moram nositi takvu potvrdu, al okej.

    Inače, kako u Rajfici računaju minus na temelju prosjeka plaća u određenom peiodu, vjerujem da će mi se minus smanjiti jer će mi porodiljna naknada biti znatno manja od plaće. na to sam se već spremila, ali me brinulo da baš preko noći ne ostanem bez čitavog minusa.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kuruza, mislim da će ti minus ostati isti. Tako su meni rekli u RBA, donesem tu potvrdu i ispunim kod njih nekakv zahtjev, i minus ostaje kakav je i bio, idućih 6 mjeseci. Ja to sada neću nositi jer mi je zadnja plaća prošla u 7. mjesecu pa će mi se minus neznatno smanjiti, što mi i nije tako bitno.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    što se tiče HAAB oni nemaju ugovor s HZZO-om pa porodiljna naknada ne može ići preko računa u HAAB, meni su objasnili da HAAB nije vidjela interes u potpisivanju ugovora!?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Zna li tko šta je sa PBZ-om?

  16. #16
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    hmmm, ne znam kako je u pbz-u sada, ali prije tri godine su mi prijetili tužbama i maltretirali me jer nisam mogla odmah nadoknadit minus koji su mi oduzeli zbog porodiljnog
    sad sam u RBA, i minus mi ne diraju (tzv. okvirni kredit), samo treba potvrda da si na porodiljnom i idućih 6 mjeseci minus ostaje isti.

  17. #17
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    I ja imam račun u PBZ-u.Što se tiće minusa nemaš brige ostaje ti isti kao do sada, ne moraš potpisivati nikakve zahtjeve ni ništa,naravno ako ti HZZO isplačuje i dalje na taj račun.
    Jedino ga malo smanjiti u onih drugih 6 mjeseci kad će ti i nanada biti manja.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Kad sam primila obavijest ( uz izvadak) o smanjenju dozvoljenog minusa nazvala sam Zgb i rekla da im zahvaljujem na poslovnosti te da ću promijeniti banku zbog nepoštenog ponašanja prema meni tijekom porodiljnog, onda su mi ponudili formular i ostavili minus, čak su mi i povisili nedavno - nisam imala pojma da to postoji. Ali - eto, zbilja sam bila nabrijana ... fajt, fajt!!!!

  19. #19
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Je, sve za klijenta... sve za njegovu lovu...
    Banke, banke...

  20. #20
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Ja imam tekući u PBZ i primam porodiljni preko istog i od kada sam na porodiljnom već su mi 4 puta povećali minus :shock: !Sad imam duplo veći minus nego kad sam tek otišla na čuvanje trudnoće i porodiljni,i to je strašno.Oni izgleda imaju jako puno povjerenja u mene.Samo me strah da mi ga odjednom ne ukinu,kako ću onda sve to vratit...grc,grc...u dugovima...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •