Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Krvarenje

  1. #1
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno Krvarenje

    Koliko ste dugo krvarile?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Preko mjesec dana, dok se nije ocistilo onak, do kraja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    ja već preko dva tjedna i čini mi se da neće tako brzo prestati...što se više krećem to mi je jače krvarenje...ali koliko vidim to je normalno...inače evita čestitam na bebici nismo se čule od oba poroda...nadam se da ste dobro i da uživate :D

  4. #4
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Oko mjesec dana. Dva tjedna malo jače, a ostatak jako slabo:

  5. #5
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Hvala snjež na čestitanju. Da, napokon se gledamo. Evo, danas nam je 3 tjedna, ali ja još uvijek krvarim (lagano) ,ali su ulošci još potrebni . Jedva čekam da to prestane.

  6. #6
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Meni još ide neka sukrvava sluz, par kapi dnevno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    mjesec dana, prilično jako.
    U rodlištu je stezanje maternice bilo tako jako i bolno da sam se sva grčila i stenjala, boljelo je kao da imam jaču menstraaciju ili početak trudova.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Baš sam i ja to htjela pitat. Danas mi je 2 tjedna od poroda, prije 2 dana je bilo malo manje, a sad zadnja dva dana se opet pojačalo. Malo se više krećem po kući, kuham i tak. Jel može to utjecat na kakve buduće ginekološke probleme? Nadam se da ne, jer stvarno ne mogu cijele dane ležat...

  9. #9
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ne, normalno je da se koji dan malo pojača, čak i meni kojoj je 27. dan babinja. Samo nemoj ništa dizati što je teže od djeteta (svih 40 dana) jer ti se može spustiti maternica.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam krvarila 6 tjedana, od toga 4 dosta, a onda pomalo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Uh, hvala, imat ću na umu ovo što se tiče dizanja teških stvari. Ma, bitno da ja smijem hodat i kretat se, jer me ležanje ubija.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    To je vrlo individualno kao i trajanje i obilnost menstruacije. A kod mene je sve obilno i dugotrajno. Krvarila sam i to dosta preko 80 dana!!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Devotion, koje olakšanje. Već sam mislila da ja najduže krvarim.
    I bilo ti je sve ok?

    evo, ja ušla već u sedmi tjedan, s tim da prva 3 tjedna jače, a sad već preko 3 tako da mi je dosta dnevni uložak. Iako imam osjećaj da se ponekad pojača.
    bili u petak kod doktora i rekao da je sve u redu

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Ma ne brini... Malo sam morala nadoknaditi zeljezo (Ferrum Lek je kao najbolji za to), a bila sam se prepala kao i ti, tim vise sto bi mi se kao malo smanjilo krvarnje pa bi mi ispao poveci ugrusak nakon kojeg je opet k. bilo obilnije. Pazi da unosis dovoljno zelenila i kvalitetnih namirnica da se sto prije oporavis!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    pa da, i meni se zna malo pojačavati.
    inače, već sam popila kutiju Ferruma radi blaže anemije po porodu. Ja sam, zapravo, na porodu malo jače krvarila pa si mislim da je možda od toga
    Frendica mi kaže da joj se tako poslije oba poroda pojačalo nakon što bi već gotovo prestalo. Poslije prvog poroda je mislila da je dobila menstruaciju, ali nije to bilo to

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Da, da i ja sam po porodu (op.a. trecem, prije 2 godine) jaaako krvarila, cak su pomisljali i na transfuziju,...
    Ovaj, cetvrti put je bilo isto jako, ali manje nego treci, pa je i krvarenje trajalo nesto krace, oko 60 dana (samo?!).

    Bit ce sve u redu i s tobom. I ja sam tada otisla kod ginekologa i naravno, sve je bilo ok. Sve je to vrlo individualno i svaki put je drugacije iako slicno.
    Sljedeci put ces se moci pripremiti

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Kod mene su htjeli zvati anesteziologa i raditi eksploraciju (laički - gurnu ruku u maternicu i traže jel ostalo posteljice), ali nisu,
    već je na kraju objašnjenje bilo da pošto je to drugi porod, mišići su mlohaviji (mislim, nisam rodila dvaput u godinu dana), a i pošto nisam tijekom trudova primila nimalo dripa, koji bi kasnije ujedno i kontrahirao maternicu i suzio krvne žile, jače sam krvarila

  18. #18
    Rabac

    Početno Krvarenje

    Evo ja skoro 6 tjedana (manje 2 dana) i još uvijek par kapljica svijetlo roze krvi. Inače 10 dana sam jako krvarila, a cijelo vrijeme poslije nosim dnevne uloške. Bad, sad ću se tek kod ginića naručiti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Kod mene su htjeli zvati anesteziologa i raditi eksploraciju (laički - gurnu ruku u maternicu i traže jel ostalo posteljice), ali nisu,
    već je na kraju objašnjenje bilo da pošto je to drugi porod, mišići su mlohaviji (mislim, nisam rodila dvaput u godinu dana), a i pošto nisam tijekom trudova primila nimalo dripa, koji bi kasnije ujedno i kontrahirao maternicu i suzio krvne žile, jače sam krvarila
    Ja sam i dozivjela bas tu eksploraciju drugi dan od poroda (treceg)... Nesto strasno, ...bez anestezije.
    Ali necemo o strahotama,... bitno je da se iskrvariti ne moze ako se to nije desilo odmah po porodu.. znaci treba pricekati da rana u maternici gdje se posteljica drzala, zacijeli do kraja i treba izbjegavati vrlo toplu vodu dok se tusiras na trbuhu da ne siri dodatno zile i treba se jos malo pristedjeti sto se tice napora,...

    Zelim da ti se sto prije normalizira stanje i da se brzo oporavis kako bi mogla uzivati u svojoj bebi,.... :D

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    već je na kraju objašnjenje bilo da pošto je to drugi porod, mišići su mlohaviji (mislim, nisam rodila dvaput u godinu dana), a i pošto nisam tijekom trudova primila nimalo dripa, koji bi kasnije ujedno i kontrahirao maternicu i suzio krvne žile, jače sam krvarila

    koja glupost.
    stvarno nevjerojatno glupa izjava.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Meni su dr-i nakon poroda rekli da žene koje imaju obilnije menstruacije dulje i jače krvare. Kod mene se tako i pokazalo, a stoji li ta tvrdnja općenito, ne bih znala.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja prošla 7 tjedana, a traje i dalje. Prošli tjedan sam čak nekoliko dana morala opet staviti prave uloške, sad sam opet na dnevnima

  23. #23
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja sam tek negdje prije kraja drugog mjeseca prestala krvarit, naravno krvarenje je pred kraj bilo neznatno.

    al dnevne uloske nisam podnosila, koristila sam Veo, super su mi bili, mekani su i ne smetaju na ranu, obicni dnevni bi ju uvijek nekako iziritirali.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ma ja ni ne osjećam ranicu, nisu mi radili epiziotomiju, samo sam mrvicu popucala i ne može se usporediti s prošlim putem tako da su mi dnevni ok.
    Znači i ti si tako dugo krvarila. i sve je bilo ok?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    malo iza Zaprešića
    Postovi
    200

    Početno

    Evo, ja sam krvarila točno 3 tjedna, sad imam samo mali iscjedak za dnevni uložak (nadam se da mi se ova hvala neće obit o glavu kao ona kad sam se hvalila da imam dobro dijete ).

  26. #26
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja sam očigledno sve zaboravila... zaboravila sam koliko sam bila krvarila nakon poroda s curom. Sad je 6.dan i krvarim baš dosta i već sam se zapitala jel se to već trebalo smanjiti,

    Sve je ok...

  27. #27
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Meni je skoro 8 tj. od poroda i neprestano nesto izlazi iz mene fakat me vec zivcira! Od pon. do jucer je bila svjeza krv kao menga a od danas tamno, skoro pa crno (valjda stara krv). No ono sto me brine je komad tkiva velicine 5 lipa sto je danas ispao. Izgledao je ko dio posteljice. Moram li brinuti, ima mozd jos?!? Simptoma nikakvih, kod gina idem drugi tj.

  28. #28
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Gin ce ti reci. Ja sam krvarila 12t i morala sam piti ergometrin jer je ostalo nesto, al nisam imala nikakvih simpoma

  29. #29
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Hvala Ninunanu. Ma ako se rijesi tabletama onda OK. Sestricna je morala u bolnicu a to je onda puno gore.

  30. #30
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    ako nemaš temp vjerovatno nije nista strašno.
    Meni je to krvarenje strašno išlo na živce, 2 dana ima pa 2 dana nema, 3 mjeseca se nisam uložaka riješila

  31. #31
    piki avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Postovi
    690

    Početno

    Evo nakon 8 tj. konacno gotovo :O Samo dnevni ulozak. Koja promjena u odnosu na vir 80! Bila kod gina i kaze sve OK.

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Dva tjedna već.
    Upravo sam pročitala tekst da bi sa deset dana trebao biti samo svijetli iscjedak. Zabrinula sam se i došla ovdje, a sada vidim da zna biti po mjesec dana.

  33. #33
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    2 tjedna i onda prestalo
    taman tada mama otišla doma, ja ostala sama s 2 klinaca i kućom i naravno da se krvarenje opet vratilo
    sad je mjesec od poroda i opet ovisno od dana do dana, koliko radim po doma bude svježe krvi nekad cijeli dan a nekan samo dio dana

  34. #34
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Meni je danas 21 dan iza poroda...krvarim još uvijek...par dana samo onako svijetlo smeđe a onda se par dana zareda krvarenje i komadi crnog tkiva (kao jetrica) na ulošku...cudi me jedino što me maternica ne boli, dan-dva iza poroda, još dok sam bila u bolnici imala sam kontrakcije koje sam prodisavala kao trudove i iza toga više ništa...sjećam se iza drugog poroda da me dosta dugo grčila maternica nakon što sam došla doma, pogotovo prilikom dojenja. Uglavnom jedva čekam da krvaruckanje stane i da se uvalim u more jer ću ispalit od vrućine...

  35. #35
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Meni su kontrakcije posle porodjaja bile mnogo jace sad drugi put, ali su i krace trajale - tri dana. Sad 19 dana nakon porodjaja jos uvek krvarim. Stane na dva dana sveza krv pa se vrati...

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Dobra vecer
    podizem temu jer me zanima ima li tko slicna iskustva.
    34.dan od poroda. vec par dana samo zuckasti iscjedak. ponadala se da je gotovo, kad radi tvrde stolice popijem sirupa za probavu. jedva ziva od grceva ostala i dobro me procistilo. i vratilo se opet na crveno.
    ovo kao da nema kraj....

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Prošlo je pet mjeseci od poroda. Lohije su prestale nakon cca mj dana od poroda. Prije tri mjeseca je počela sukrvica koja se pojavljuje u prosjeku svaka tri tjedna. Par kapljica smeđe i ništa više. Ginica kaže da je to ok.

  38. #38
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a nisi možda mislila da bi to bila menstruacija kad je to tak redovito?

  39. #39
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nekad za dva tjedna, nekad za četiri. Bude zaista malo, ono valjda 5 ml. Ma ni toliko. Dva.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 20.01.2017. at 15:51

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Poslije prvog poroda krvarila sam 4 tjedna. Prva dva tjedna jako, treci manje, a cetvrti tjedan jako malo toliko da je uopce nesto bilo a trebala sam ulozak.
    2 tjedna je bio mir a onda dosla menstruacija i dalje redovna na svaka 4 tjedna. A dojila. Ah.

    Sad poslije drugoga puno manje krvarim.
    sad sam 3.tjedan poslije poroda i vec tjedan dana imam sitno sitno i vise je samo kao sluz... koliko ce jos potrajati neznam al mislim da jos samo koji dan.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Jel se moze krvarenje pojacati? Meni je skoro skroz prestalo cak dva dana nije bilo i sad nastavljamo u 5.tjednu dalje krvariti... nije jako... ali je. Ulozak na dan... bez nejde...

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Koliko sam shvatila prestala si krvariti nakon poroda, pa pauza pa ponovo? Pošto ti i nakon prvog došla menstruacija rano možda je i sad. Možda da provjeriš? Znači da su takve sreće
    Ujedno pred neko vrijeme si pitala i za odnose,

    A možda je još uvijek i dodatno ljuštenje. Provjeri!
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.12.2021. at 07:44

  43. #43

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    2, 3 dana nije bilo pa sad opet.... prvi put sam dobila nakon 6 tjedana menstruaciju...
    A sad sam tek 4 tj prosla...
    pregled imam sljedeći tjedan kod svoje...
    Nekak si mislim da su to jos lohije neznam

  44. #44
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    2, 3 dana nije bilo pa sad opet.... prvi put sam dobila nakon 6 tjedana menstruaciju...
    A sad sam tek 4 tj prosla...
    pregled imam sljedeći tjedan kod svoje...
    Nekak si mislim da su to jos lohije neznam
    Možda je ostao još komadić nečega, pa se samo očistilo... Nakon poroda stijenka maternice je poderana, pa tu nema pravila. Ako već imaš dogovorenu kontrolu za idući tjedan, pričekaj mirno, sve će biti u redu. Jedino ako budeš jače krvarila (svježa krv, ne onako smeđe i musavo), nazovi doktoricu i pitaj što da radiš, ali vjerujem da će sve bito ok.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Da. Vjerojatno je tako.
    Dal se koja još susrela sa zrakom u rodnici?
    ko neki vjetrovi, neznam opisati tocno al ima vec nekih 2 tjed a

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Roimeda prvotno napisa Vidi poruku
    Da. Vjerojatno je tako.
    Dal se koja još susrela sa zrakom u rodnici?
    ko neki vjetrovi, neznam opisati tocno al ima vec nekih 2 tjed a
    Pa ista ti je stvar - razvaljena si "kao vrata od štaglja" pa zrak lakše ulazi i izlazi.

    Preporuka - Kegelove vježbe: https://vjezbaona.hr/vodic-za-kegelo...-nakon-poroda/

  47. #47
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Trenutno 'razvaljena,' ali sve ce se to da vratiti na svoje. Aktivnosti pomazu (kegelove vezbe, hodanje, fitness vezbe, seksualna aktivnost).
    Vaginalni vetrovi su normalna pojava.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    164

    Početno

    Hvala vam. hi.hi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •