Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Pri kraju drugog tjedna

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno Pri kraju drugog tjedna

    Danas smo svi nekako zadovljni i sretni pa možda da danas napišem impresije

    Adrian je i dalje oduševljen sa školom, sjaj u očima kad se približavamo školi je skroz sladak. Mislim da se već dobro uklopio, danas sam izvela trik i krenula zapisivati na komad papira Lukasove prijatelje iz grupe (on ih je sam nabrajao) i onda i Adrianove, i izverglao je 19 od 26 imena i uz svakog je nešto veselo izkomentirao, sve pozitivno.

    Jedini "težak" dio su bile zadaće iz Hrvatskog (crtice) i nakon što je iz T i obratno T, i onih nekih kockica gore dolje, dobio dva indiferentna smilea, pale su suze i optužba da učiteljica nije fer. Ali danas se stvarno trudio i onda dio gdje je H i neke čudne kučice je napokon došao i smješak Mislim da je izvukao veselu poruku iz svega, jer je danas navečer kao ptičica uzeo prirodu i rješavao zadaću sa smješkom iako prirodu ima tek drugi tjedan i zadaće inače radi u boravku

    Sutra je laganiji dan, petak i mislim da se možemo veseliti vikednu Inale dan mu je bio savršen jer je i na jahanju išlo super, pa se smješak nije skidao sa lica.


    kako je kod vas prošlo ovaj tjedan?

  2. #2
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    kod nas je ok :D

    nema više jel' baš moram u školu

    danas mu je bilo posebno zanimljivo jer su se kreveljili na engleskom
    neki dan nam je puštao cd iz glazbenog i pjevao naučenu pjesmu.
    hrvatski žuri i zadaća mu je malo uredna, malo ne, ovisi koliko ga opominjem da ne žuri.
    i napokon je utrčao u razred bez oklijevanja, nestalo je nesigurnosti.

    no najviše se veseli treningu nakon škole.

    ja sam zadovoljna zasad, čini se da sve ide glatko, samo da polako svladamo odlazak u školu bez mame, jer ja počinjem raditi.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Šimun je poprilično zadovoljan, pa tako i mi zbog njega. Postao je puno odgovorniji, brzo se spremi za školu što u vrtiću nije bio slučaj. Dobivali smo ospice od njegovog razvlačenja i zbog toga smo se bojali da ćemo se morati ustajati oko pet da on sve stigne.
    Samoinicijativno " vježba ruku ", čak se pomirio i sa bekonačnim bojanjem. No, jučer smo imali situaciju i ne znam kako će to završiti. Počeli su treninzi nogometa koji je želio trenirati još u vrtiću. Na treningu su mu se dečki rugali, a trener nije reagirao, pa mi se u autu na povratku kući rasplakao. Znam da nije Dado Pršo: ogroman je i ne može se mjeriti s vižljastim dečkićima svoje dobi, no nismo ga upisali u podmladak nekog velikog nogometnog kluba već na slobodnu aktivnost u školi da nauči osnove nogometa i druži se s dečkima.

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    moj A je nasao curu. zapravo jos je samo simpatija, jerbo nije zaprosio, al sprema se. ja ostala ovak :shock: dosad je cure lovio samo Lovro.

    za zadacu iz hrvatskog je dobio primjedbu da nije uredna, ko sto i nije. i isto pobozno slusa cd-ove iz glazbenog i engleskog. zajedno s Lovrom koji ocarano sjedi kraj njega pretvoren u uho.

    inace, danas je roditeljski u 11h. :? ovdje valjda kategorija zaposleni roditelji uopce ne postoji.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Malo čudno vrijeme za roditeljski!? :? Mi samo imali u 17.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Dino je isto i dalje oduševljen školom. Učiteljica mi je natuknula da super radi, da je pažljiv i da mu ide dobro, da je zadovoljna. Jučer je pjevao jednu veselu pjesmu: tata Jurica i sedam sinova, samo su sjeli, niš nisu jeli, već su samo pjevaaaali... to ih je naučila učiteljica. Već baca fore koje su ga naučili prijatelji, igraju svaki dan nogomet pod slobodnim vremenom. Neki dan mi je rekao da se posvađao s prijeteljem iz razreda (zbog nogača naravno) i jučer pitam kako je to prošlo, veli da su se ipak pomirili, da se glupo svađati. Uglavnom, meni se čini da se dobro uklopio. Mi imamo roditeljski 20.09. u 17.30 pa ćemo tamo dobiti više info.

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    kao sto rekoh, kategorija radni ljudi kod as ne postoji. svi roditeljski i informaije odrzavat ce se u jutarnjim satima....
    gospoja mi nikako nije legla. cijelo vrijeme ima izraz lia ko da joj nesto smrdi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Možda gospođi učiteljici treba ljubazno skrenuti pažnju na propust u organizaciji...
    Žao mi je što ti se učiteljica nije svidjela, no možda s vremenom.. Meni je naša srednja žalost, moglo je biti puno gore..., ali i nešto bolje.

  9. #9
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ina je isto odusevljena. rado ide i uvijek kad je popodne dodem po nju (obicno budu u vrtu i igraju se) je vesela i razdragana i brbljava. (teta u vrticu mi je "predvidjela" da ce ini skola ici lako i veselo. zivi bili pa vidjeli)

    jako joj imponira sto sada kao skolarci imaju pristup u sve dijelove velikog vrta (u vrticu su imali svoj ogradeni dio).
    10 djece vec ionako dobro pozna, a rado se igra i sa djecom koju je sad u skoli upoznala.
    i ono sto mene posebno veseli je da i meni i mm-u puno prica sto se u skoli i boravku dogada, sto su radili, pokazuje biljeznice i knjige, prica o uciteljicama i drugoj djeci, zna reci ko gdje sjedi i s kim, kako si medusobno posuduju stvari i slicno.
    ja sam se prijavila da srijedom donosim svjeze voce i povrce za "obstkorb", (bilo je par sitnih aktivnosti za koje su molili malu pripomoc roditelja), pa je ina sva ponosna kada pod pauzom rezu i dijele voce, pa joj djeca kazu kako je mama "dobro" izabrala ukusno grozde i orahe.

    uciteljica (nju smo doduse i stavili na listu zelja) mi se zaista cini topla, draga, smirena i pozitivna. i teta u boravku im se isto tako svida. nema nervoze, povisenih glasova i slicno.
    navodno djeca i iz drugih razreda pricaju da su ta uciteljica i popodnevna teta "die liebste" u prvim razredima. :D

    sve je jako dobro organizirano i komunikacija sa roditeljima stima. knjige i radne vjezbenice (jel se to tako kaze) smo dobili u skoli (sponzorira grad, platili smo 2,5 eura).
    dali smo svi po djetetu 40 eura i s time ime uciteljica kupuje biljeznice, radni materijal, i ostalo.
    napravila im je svakome vrecicu za papuce na kojima je izvezla ime i figure iz winni the pooh, jer se oni kao zovu "winni pooh, tiger abenteur klasse" (ah te marke), nabavila im je svima iste biljeznice (matematika, njemacki i ostalo), naljepila slikice i napisala imena, takode zgodne kutije za materijal za likovni, po jednu za svako dijete, opet sa slikom i imenom.

    ovaj tjedan su imali jedan dan nastavu na ulici , dolsla im je policajka, pa su ispred skole ucili prelaske preko ceste i prometna pravila.
    srijedom nemaju zadacu pa popodne idu na razne izlete.
    prije rucka i popodne su puno u vrtu u kojem je igraliste, cvijece, igraliste za kosarku i mali nogomet... unutra rade zadacu i igraju se ili bastlaju plakate sa fotkama svih ucenika u razredu ili nesto slicno.
    imaju i prilican izbor dodatnih aktivnosti sporta, plesa, glazbenih instrumenata, engleski i francuski, pa ce ina izabrati sto joj se svida.

    sve u svemu vrlo pozitivno. najvaznije mi je da je ina puna entuzijazma i veselja. i stalno pita, da kad ce oni poceti nesto stvarno uciti, jer joj ovo sve izgleda kao igrarija. ona veli da pjevaju i crtaju i u vrticu, a one listice u radnim biljeznicama - zaokruzi vece , manje, povezi i slicno, ona zove "rjesavaljke" (naime ona je ljubiteljica onih predskolskih listova ili kako se to vec zove, i mi smo valjda kroz ovih par godina pokupovali i porjesavali sve sto se moglo nabaviti), pa to njoj nije matematika, ni "ozbiljno" racunanje. (te listice voli u zimskom periodu, u ljetnom preferira trcanje i jurcanje po "sumama i gorama" i igralistima sa djecom, posebno ljeti na moru.)

    tako da sam s jedne strane smirena, posto na njoj vidim da je zadovoljna i mogu se bez panike posvetiti proucavanju ucenja, edukacije, skolstva.
    moji su dojmovi pozitivni, ali me globalno muci cinjenica da su razredi tako veliki. i mislim da manji (10-15 djece) razredi bili u svakom pogledu bolji. pogotovo za stidljiviju i zatvoreniju djecu.

    ps. petkom imamo "buchstabentage" iliti dani slova, na kojima sudjeluju i dvoje do troje roditelja. ja sam se prijavila za zadnji petak u rujnu i jako sam znatizeljna kako to izgleda "iznutra".

    malo sam razduzila , ali ovaj pocetak skole mi je psihicki bio jako zahtjevan (ja sam jedna komplicirana zenska, kako kaze moj mm), pa sam sad nekako opustenija i smirenija.

  10. #10
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ege voli ici iako se javljaju i prvi problemcici. uzasno mu je tesko ujutro se probuditi. kada idu vasi spavati? on ide u 20,30 a budim ga malo iza 7.

    za ostalo se nadam i jos dajem sansu...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Kad je škola ujutro onda je u 21 u krevetu i dižem ga u 710-715, kad je popodne onda je do 2130 u krevetu. Zasad se dobro diže al me strah zime kad će ujutro biti noć

    Inače danas smo radili zadaću i primjecujem strasan napredak. Bez mojih kometara se trudio ne mjerljivo više nego prošli tjedan. Pazi na crte, crtao detalje. Baš sam vesela

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    Šimun ide spavati između 20,30 i 21,00, kako koji dan, i ustaje u 7 kada je škola prije podne. Nema nekih većih problema s buđenjem. Jedan dan mu je bilo teško ustati pa sam ga donjela u dnevni boravak i obukla, to ga je razbudilo jer mu je bilo zabavno da ga se tretira kao malu bebu!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •