Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Nešto slično lazanjama?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    50

    Početno Nešto slično lazanjama?

    Juče sam čula kod svoje frizerke dobar recept sa tjesteninom , prvo se skuha tjestenina , dimsta mljeveno meso , pa se slaže , tjestenina , na nju ja nisam dobro čula šta ide(jer je fen radio) , vrhnje ili sir naribani? ,pa na to mljeveno meso , pa tjest. pa opet nešto od onoga , uglavnom se na kraju odozgo nariba sir i zapeče! Zna li netko nešto tako slično? Ajd pa mi napišite!

  2. #2
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    to su brzinkse lazanje kako ih zove moja mama...bez bijelog sosa.
    napravis sos za bolonjeze...skuhas tagliatele i stavljas red tijesta red sosa pa preko parmezan ili sir pa opet...i na kraju sos i sir i rerun da se zapece
    to s vrhnjem mi se cini da bi bilo malo previse kaloricno za moj ukus...ali mozes i s tim probati.
    dobar tek

  3. #3
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ko musaka, samo umjesto krumpira tjestenina

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    50

    Početno

    Mislim da ću probati baš sutra i da ću to napraviti tako MoMo , sa ribanim sirom (imam puno podravca još , pa ga moram iskoristiti da ne propadne),nemam parmezana , može i ovaj.

  5. #5
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    moze podravec....ja vise volim s nekim takvim sirom nego sa parmezanom
    javi kako je bilo
    dobar tek

  6. #6
    katarina1975

    Početno

    Ja to radim i obožavam lažne lazanje. Kupi dugačku tjesteninu, nazubljenu sa strane ( ne znam točno kako se zove). Skuhaj tjesteninu, slažeš: tjestenina, umak, bešamel, i tako redom do kraja. Vrh pospi parmezanom. Umak: izdinstaj luk, mljeveno, blagi kečap. Sve zapeci, probaj, meni je ovo mrak!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj katarina1975 prvotno napisa
    Ja to radim i obožavam lažne lazanje. Kupi dugačku tjesteninu, nazubljenu sa strane ( ne znam točno kako se zove). Skuhaj tjesteninu, slažeš: tjestenina, umak, bešamel, i tako redom do kraja. Vrh pospi parmezanom. Umak: izdinstaj luk, mljeveno, blagi kečap. Sve zapeci, probaj, meni je ovo mrak!
    Nazubljenu sa strane! Kako to misliš? Ne kužim. Nisam još pravila , mislim da ću sutra , a koliko stavljate mljevenog mesa u to?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ne kužim kako vam je brže kuhati tjesteninu nego složiti tijesto za lasagne (koje se ne kuha) :?
    Bez bešamela se ionako može, ali kečap u lazanjama ni u ludilu!

  9. #9
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Janoccka
    ma to ti je neki zapeceni bolonjez....
    potpisujem za kecap...ni u pastu ni na pizzu ni na lazanje

    a sto se lazanje tice kod mene je to proces pa su na jelovniku uglavnom vikendom jer si za njih volim dati truda. i uvijek su bez besamela (jer ga ja ne volim) ugavnom je bijeli sos od gljiva ili spinat sa sirom...njamii...ali smo zato na salaticama dva dana nakon toga jer mislim da svi ti sosvi sirevi isl. imaju milijune kalorija

    alias,
    kad sam bila mladja ludjela sam kad pitam mamu koliko necega ide a ona kaze "onako...vidjet ces koliko ti je dovoljno"....ja pravim za 2 osobe obicno tako da mi je pol kile dosta.(za moj ukus i previse)...i imam mali pleh ali koliko obicno mesa stavljas u bolonjez stavi i u ovo...moj savjet napravi malo rijedji sos....i nemoj do kraja skuhati tijesto.
    a tijesto nazubljeno sa strnae su malo deblje tagliatele koje su nekako valovite, sfrkane sa strane..sad sam zakomplicirala... ali bilo koja sira tjestenina bi trebala biti ok

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    50

    Početno

    Pravila sam ja to danas , i mi se svi najeli dobro , a brzinski nekako gotovo. Posložila ja tu i tijesteninu , izdinstano meso i sa sosom od rajč.i kečapom , prelijevala vrhnjem i ribanim sirom ,ma baš je bilo ukusno . A za večeru MM pravio pizzu , tako da smo svi siti sada!

  11. #11
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    alias drago mi je da ti se dopalo

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •