Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: Prezime na kući?!

  1. #1
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno Prezime na kući?!

    Selite ako nije dobar pdf.
    Uglavnom, frustrira me dodatan trosak izrade plocice s prezimenom da bi popisivaci stanovnista znali da bas ta i ta obitelj tu zivi. Pa ima kucni broj, sta ce vise?? 400 kuna kazne ako ne stavim?? Apsurd ako se mene pita, cak bi i rekla narusavanje privatnosti. Jesmo li stvarno duzni to napraviti? Jel mogu ja lijepo isprintat pa naljepit? Nek stoji tih par dana dok popis traje... Nedam 50 kuna za glupost kakve nema valjda nigdje osim kod nas.
    Posljednje uređivanje od koksy : 14.03.2011. at 20:21

  2. #2
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    ma koksy, jel imaš poštanski sandučić....?

    kod nas su rekli da moramo platiti pločicu sa brojem i imenom ulice... prezime nam stoji na sandučiću u papiriću..

    mislim da to više vrijedi za stanove ne za kuće, jer mnogi stanovi nemaju naznačeno prezime...

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma nemam sanducic, imamo na ulaznim vratima onaj utor di se baca posta, mogu tamo napisat al ne znam dal ce vrijedit. I ja sam mislila da je to samo za stanove, to mi ima smisla, ali citam po netu i pise da i za kuce to vrijedi.

  4. #4
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    da ne bi još na kuću lijepila prezime... ma ja mislim da je broj dovoljan!!! možda da gradski ured nazoveš da provjeriš, a ovo s papirom je dobra ideja... još ga sa selotepom obljepiš pa da bude kao plastificirano...

  5. #5
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Može više informacija? Prvi puta čujem za ovo.

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma bas na radiju jucer slusam, taman sam sekundu prije to MM-u pricala, kazu, bez da daju ijedan drugi prijedlog, da plocice kostaju oko 50 kn a ako zelimo bas ugravirati onda je od 120 KN nadalje. Ukoliko nema plocice kazna je 400 kn...Tako da mi nije jasno jel to definitivno to, ono, bas MORA bit ta plocica ili se smije improvizirat.

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Freja prvotno napisa Vidi poruku
    Može više informacija? Prvi puta čujem za ovo.
    Pa i nema nista puno vise od ovog sta sam napisala, placa se kazna ako nemas tu plocicu s prezimenom na kuci a dodu popisivaci stanovnista. Rok je do 1.4.

  8. #8
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Mi imamo 3 zvona, i za svako prezime.
    Jel to OK?

  9. #9
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    ja više ne znam šta je njima ok, a šta nije.. baš sam sad svojima rekla za tu pločicu, i reko stari da će provjerit sutra s upravom pa vam javim...

  10. #10
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Da, ni ja ne znam sta je ok, ovo mi se cini kao jedno u nizu nametanja troskova.
    Posljednje uređivanje od koksy : 14.03.2011. at 22:07

  11. #11
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    nametanje troškova i punjenje državnog proračuna... šta drugo...

  12. #12
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    http://www.javno.hr/news/Zagreb/1862...-kn-kazne.html

    Tu sve pise, izmedu ostalog i ova glupost; Naime, kućni broj mora biti ispisan bijelim arapskim brojkama na tamnoj podlozi, odnosno pločici najmanjih dimenzija 20 x 18 centimetara, a mora biti postavljen najkasnije do početka popisivanja, odnosno do 1. travnja.

    Posljednje uređivanje od koksy : 14.03.2011. at 22:16

  13. #13
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    mi smo prije dvije godine dali izraditi lijepi veliki.. taj plavi mi je ružan.. ma stvarno su koma...

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ja danas kad sam čula da sve kuće obavezno moraju imati broj na kući sam se oduševila jer me užasno živcira kad tražim neki broj a 9 od 10 kuća ga nemaj, pa ti traži...
    A kaj se prezimena tiče, pa ne moraš ga nakeljiti na zgradu u veličini pol metra da svi vide, nego na ulazna vrata kuće. Ne kužim baš zakaj ti to smeta?
    I u zgradama na ulaznim vratima je portafon s prezimenima, a na vratima stanova također pišu preizmena....

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma ja samo ne kuzim dal su plocice kao takve obavezne na kucama. Mi imamo lijepo vidljiv kucni broj, ali eto, nije bijeli na tamnoj podlozi nego je crni na fasadi. I bojim se da ce mi neko kenjat jer nije po propisu. Propisu kojeg je eto, netko sad izmislio.

  16. #16
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    hehehe, moj je zlatni na bijeloj fasadi, i nemam ima ulice... ali ima tabla na početku ulice, pa je valjda logično... ali koje sam sreće, meni možda stisnu kaznu 100 kn više od te tarife...sam nek proba...

  17. #17
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ja sam kontrolor na popisu i čim saznam točne informacije ( 21.3. počinje seminar) napisat ću. Prije 10 god su isto to govorili, ali bilo je dovoljno isprintani papir, da popisivač zna broj kuće i ulicu. I priznavale su se sve boje, oblici i materijali, glavno da je broj na kući. Možda je u ZG drugačije, a mi u manjim mjestima smo opušteniji.

  18. #18
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kontrolor na popisu i čim saznam točne informacije ( 21.3. počinje seminar) napisat ću. Prije 10 god su isto to govorili, ali bilo je dovoljno isprintani papir, da popisivač zna broj kuće i ulicu. I priznavale su se sve boje, oblici i materijali, glavno da je broj na kući. Možda je u ZG drugačije, a mi u manjim mjestima smo opušteniji.
    ajde molim te, pa nam javi.
    i vec kad si kontrolor, reci mi molim te,ako u kom slucaju znas - kako smo mi podstanari a prijavljeni smo na drugoj adresi, kako to onda ide u nasem slucaju. dali cu morati taj dan kad bude popis bit na adresi na kojoj smo prijavljeni?

  19. #19
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da li to vrijedi i za vikendice? Tamo gdje nitko ne zivi trajno?
    Da li prezime mora biti na vratima stana ili je dovoljno da je na zvonu?

    Hvala ako netko sazna i ovo dvoje...

  20. #20
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi pak već godinu dana kilavimo s tom nabavkom kućnog broja....

    Zato što ne želimo onaj plavi, nego iskovana slova i brojeve za adresu. Zna li tko možda neku bravariju gdje bi nam to napravili?

  21. #21
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi pak već godinu dana kilavimo s tom nabavkom kućnog broja....

    Zato što ne želimo onaj plavi, nego iskovana slova i brojeve za adresu. Zna li tko možda neku bravariju gdje bi nam to napravili?
    Mi smo "kao" kovano kupili u jednom od centara, tipa Bauhaus. Pogledaj možda nađeš nešto što ti odgovara.

  22. #22
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    I opet neka retardacija, dakle..Sjajno.
    A masa novih zgrada na stanovima ima samo broj stana, nikakva prezimena. I tko će biti zadužen za ispisivanje kazni? Šta dođe kontrolor i prijavi te jer nemaš prezime nakeljeno na vrata, onda ti ažurna uprava za poreze na budale napiše kaznu?
    Kućni broj je ok,a prezime..Onaj koji mora znat gdje živim-znat će, ostali nek pišu kazne (živo me zanima nije li to na neki način protuustavno )

  23. #23
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    što će mi prezime na kući, da bi uopće došli do kuće moraju pozvoniti na ogradi i pričekati da dođem do ograde i otvorim im. a na poštanskom sandučiću na ogradi mi piše prezime...

  24. #24
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    što će mi prezime na kući, da bi uopće došli do kuće moraju pozvoniti na ogradi i pričekati da dođem do ograde i otvorim im. a na poštanskom sandučiću na ogradi mi piše prezime...
    ak im ne otvoriš, kaznu moraš isto platit :D

  25. #25
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    A kak da budem doma, znači ak meni taj dan pada dežurstvo, i mom mužu, tko da bude doma?cccc, kak mi je sve ovo super...

  26. #26
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    što će mi prezime na kući, da bi uopće došli do kuće moraju pozvoniti na ogradi i pričekati da dođem do ograde i otvorim im. a na poštanskom sandučiću na ogradi mi piše prezime...
    Tako je i kod mene u HR. I to bi trebalo biti sasvim dovoljno - s ograde se vidi kucni broj, a na sanducicu se vidi prezime, prema tome...

  27. #27
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nije da im neću otvoriti, nego ne mogu do kuće bez mene. u dvorištu je jedna jedina kuća, a na ogradi piše prezime. ne razumijem zašto u tom slučaju prezime mora biti i na kući.

  28. #28
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    možda nije prava tema, ali kad već pričamo o popisu i o otvaranju i kaznama, zanima me kad to oni misle doći u danu, hoće li ikoga o tome prethodno obavijestiti da bi mogao znati kad da bude doma ili ono samo banu pa ako nikoga nema pišu kaznu
    ili će dolaziti samo u popodnevnim i večernjim satima kad je vjerojatnije da je netko doma (u što čisto sumnjam) iako niti onda ne mora nitko biti doma ako ga se prethodno nije obavijestilo

    uostalom ima neki pametni link na FAQ vezano za popis gdje bi i ova enigma oko označavanja kuće bila razotkrivena jer sukladno čl. 15. Odluke o komunalnom redu Grada Zagreba stoji jedino
    "
    Članak 15.

    Vlasnik zgrade dužan je na zgradu postaviti pločicu s brojem zgrade najkasnije do početka njezina korištenja.
    Vlasnik, odnosno upravitelj zgrade, dužan je voditi brigu o tome da zgrada bude stalno obilježena brojem."

    a ne pišu ove nebuloze o bojama, veličinama i što ako već imam onaj broj iz bauhausa, jel trebam onda sad znači imati dva?

  29. #29
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.javno.hr/news/Zagreb/1862...-kn-kazne.html

    Tu sve pise, izmedu ostalog i ova glupost; Naime, kućni broj mora biti ispisan bijelim arapskim brojkama na tamnoj podlozi, odnosno pločici najmanjih dimenzija 20 x 18 centimetara, a mora biti postavljen najkasnije do početka popisivanja, odnosno do 1. travnja.

    Ovo što ovdje u ovom članku piše da je regulirano Odlukom o komunalnom redu citirano je iz Glasa Slavonije, a pritom ne piše o Odluci kojeg grada se radi (jako "profesionalno" napisan članak)
    U Odluci o komunalnom redu Grada Zagreba ne spominje se ništa slično (čl.12-16.u poglavlju 3. PLOČE S IMENOM NASELJA, ULICE, TRGA I PLOČICE S BROJEM ZGRADE ) osim ovoga gore navedenoga, pa je zapravo upitno odnosi li se to što je navedeno u članku na Zagreb, odnosno na bilo koji drugi grad jer svaki grad ima svoju regulativu - očito

    Odluka o k.r. GZ uopće ne predviđa kaznu od 400 kn za fizičku osobu nego samo 300 i to ne za ovaj slučaj
    Posljednje uređivanje od Stijena : 15.03.2011. at 12:40

  30. #30
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ma mislim da je to Koksy malo krivo shvatila ovo s prezimenom na kući. Na kući mora biti vidljiv kućni broj, a prezime obični piše na sandučiću i to je to...

  31. #31
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    ja se referiram na točno određene boje i dimenzije pločica s kućnim brojem što u članku piše da je određeno Odlukom o komunalnom redu (i ne piše kojeg grada, a svaki grad ima svoju), dok u Odluci Grada Zagreba to ne nalazim

  32. #32
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ma mislim da je to Koksy malo krivo shvatila ovo s prezimenom na kući. Na kući mora biti vidljiv kućni broj, a prezime obični piše na sandučiću i to je to...
    Ja se iskreno nadam da je tako, iako su na radiju rekli citiram;"plocice s ispisanim prezimenom kostaju od 45-50 kn a ako zelite da vam prezime bude ugravirano izdvojit cete i do 120 kn"

  33. #33
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa mi imamo pločicu na sandučiću na ogradi i platili smo je 40 kuna.
    dakle, to što spominju pločicu, ne znači da ta pločica mora biti na kućnim vratima, možda je na sandučiću ili na ogradi kraj zvona

  34. #34
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Bez brige, popisivači će vas tražiti dok ne nađu. Na vratima će vam ostaviti obavijest da su bili i kad će ponovo doći. Ako niste u mogućnosti biti doma, imate broj telefona na koji možete dogovoriti datum i sat popisa. U Općini i mjesnim uredima su dežurstva cijeli dan i vikend i možete tamo ići obaviti popis. Puno vikendaša dogovore koji vikend će biti u kući. Za podstanare još nisam sigurna. A ime na kući mi nije jasno zašto treba, ionako je bitno ime osobe koju popisuješ. Vlasništvo kuće ili zemlje je druga stvar.
    http://www.dzs.hr/
    Na ovoj stranici pod Popis 2011 ima primjere popisnih listića koga zanima.

  35. #35
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mene jos zanima koju dokumentaciju od MM-a moram imati s obzirom da je na terenu i sigurno nece biti doma, osim ako ce bas u nedjelju doci popisivati, sto cisto sumnjam.
    Njemu ce i osobna sad istec krajem mjeseca, pitanje je kako ce je uspjet produzit, a i da je produzi prije popisa ne moze bez nje na teren.

  36. #36
    Tattoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    371

    Početno

    Mene zanima što je s osobama koje ne žive na adresi na kojoj su prijavljene?

  37. #37
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    ma najbolje je onda da nas podstanare niti ne popisuju
    zezam se, nista onda cu nastojati kad bude taj dan bit na adresi na kojoj sam prijavljena, ili otic kod cjenjene sveki na kofi ! ( mislim na to da sam na njenoj adresi prijavljena pa..... )
    Posljednje uređivanje od bambus99 : 16.03.2011. at 01:21

  38. #38
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Odluke o komunalnom redu gradova i općina vežu se za Zakon o naseljima i Pravilnik o označavanju naselja, ulica i zgrada. U Pravilniku je definirano kako bi te pločice sa brojevima trebale izgledati,ali obzirom da on datira iz 1989. godine pa mogu reći da je možda malo i zastario. Mislim da je bitno da je objekt vidljivo obilježen brojem i da tu ne bi trebalo biti nekih kazni.
    Odluka o komunalnom redu može imati kao članak dio o stavljanju prezimena na objekt,ali to se u Zakonu i Pravilniku nigdje ne spominje.

  39. #39
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Što se tiče popisa nema nikakvih sankcija u vezi neimanja broja ili prezimena na kući.
    Od dokumenata je dovoljno imati ili OIB ili broj osobne iskaznice svih osoba koje stanuju u stanu ( kući).
    Dovoljna je jedna osoba za dati podatke popisivaču, samo mora znati osnovne podatke o svima.
    Podstanari se popisuju ili u stanu gdje žive ili gdje su prijavljeni, sami odlučite. Ako je podstanar privremeno na nekoj adresi (npr student) onda se popisuje u svojoj obitelji. No, popisivač će znati kako riješiti bilo koji specifični slučaj.

    To su statistički podaci i upisuje se ono što popisana osoba izjavi, pa makar popisivač vidio svojim očima da npr. krava šeće dvorištem, a ovaj kaže da je to neka zalutala krava, a ne njegova.

    Mogli smo to i mi internetom kao i susjedna EU država, ali onda ja i nas oko 13.000 ne bi zaradili jednu plaću. I malo izašli među ljude. Popis rules!

  40. #40
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Hvala Beti!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Selite ako nije dobar pdf.
    Uglavnom, frustrira me dodatan trosak izrade plocice s prezimenom da bi popisivaci stanovnista znali da bas ta i ta obitelj tu zivi. Pa ima kucni broj, sta ce vise?? 400 kuna kazne ako ne stavim?? Apsurd ako se mene pita, cak bi i rekla narusavanje privatnosti. Jesmo li stvarno duzni to napraviti? Jel mogu ja lijepo isprintat pa naljepit? Nek stoji tih par dana dok popis traje... Nedam 50 kuna za glupost kakve nema valjda nigdje osim kod nas.

    Sorry ali kasno vidim ovo.. Kao komunalni redar mogu ti reci jednu stavr. Niko ti nista nece od popisivaca ali ako te prijavi komunalnom redaru dobit ces kaznu od 400 do 4000kuna jer nemas broj, 400 - 4000kn jer nemas istakuto prezime i 400 - 4000kn jer nemas sanducic. To ti je zakon RH i to vrijedi za sve i kuce i stanove i vikendice i kučice sta god sta ima adresu tako da rađe das 100 kn za to nego platit min 1200kn ako te neko prijavi i onda ces morat jos kupit sve to. I da to mora bit na vidljivom mjestu gdje moze prici bilo tko bez da ti ulazi u dvoriste. Evo nadam se da sam pomogao.

  42. #42
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi smo dali izraditi slova i broj u Urihu, i još čekamo.... Već sam sva u strahu hoće li popisivači stići prije broja :/

  43. #43
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj 4d5h prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry ali kasno vidim ovo.. Kao komunalni redar mogu ti reci jednu stavr. Niko ti nista nece od popisivaca ali ako te prijavi komunalnom redaru dobit ces kaznu od 400 do 4000kuna jer nemas broj, 400 - 4000kn jer nemas istakuto prezime i 400 - 4000kn jer nemas sanducic. To ti je zakon RH i to vrijedi za sve i kuce i stanove i vikendice i kučice sta god sta ima adresu tako da rađe das 100 kn za to nego platit min 1200kn ako te neko prijavi i onda ces morat jos kupit sve to. I da to mora bit na vidljivom mjestu gdje moze prici bilo tko bez da ti ulazi u dvoriste. Evo nadam se da sam pomogao.
    Hvala na odgovoru, Kod nas je nemoguce da imamo postanski sanducic van dvorista jer nemamo ogradu, samo zivicu, tako da je nama sanducic otvor na ulaznim vratima i postar mora uci u dvoriste. Broj na kuci je jasno vidljiv, doduse prezime nigdje ne pise...

  44. #44
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Mi nemamo niti broj na zgradi (investitor nam je obećao staviti prije 01.04., ali nije), niti prezime na stanu (imamo na portafonu) i popisalo nas bez ikakvih problema - nitko nije ni spomenuo - to valjda znači da nema namjeru prijaviti.
    Uostalom, tko je dužan staviti kućni broj ako je zgrada još uvijek u većinskom vlasništvu investitora (prodano 2/6 stanova) i koga se u tom slučaju globi s tih 400-4000 kn - proporcionalno, po suvlasničkim dijelovima?
    i uostalom zašto bi to financirao jedan od suvlasnika, a ostali ne (neovisno o visini troška, stvar je u principu jer sutra može biti nešto puno skuplje) jer nema čak niti zajedničke pričuve s obzirom da je može osnovati isključivo većinski vlasnik koji to još uvijek nije učinio
    i drugo: što znači imati istaknuto prezime - gdje? mi imamo istaknuto prezime na portafonu i poštanskom sandučiću, ali nemamo na vratima stana što s obzirom da su ulazna vrata zgrade uvijek zaključana računam da će onaj tko nas treba zvoniti na portafonu gdje je istaknuto prezime, a onda ionako ja izađem na vrata stana, pa zna gdje sam

  45. #45

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Stijena prvotno napisa Vidi poruku
    Mi nemamo niti broj na zgradi (investitor nam je obećao staviti prije 01.04., ali nije), niti prezime na stanu (imamo na portafonu) i popisalo nas bez ikakvih problema - nitko nije ni spomenuo - to valjda znači da nema namjeru prijaviti.
    Uostalom, tko je dužan staviti kućni broj ako je zgrada još uvijek u većinskom vlasništvu investitora (prodano 2/6 stanova) i koga se u tom slučaju globi s tih 400-4000 kn - proporcionalno, po suvlasničkim dijelovima?
    i uostalom zašto bi to financirao jedan od suvlasnika, a ostali ne (neovisno o visini troška, stvar je u principu jer sutra može biti nešto puno skuplje) jer nema čak niti zajedničke pričuve s obzirom da je može osnovati isključivo većinski vlasnik koji to još uvijek nije učinio
    i drugo: što znači imati istaknuto prezime - gdje? mi imamo istaknuto prezime na portafonu i poštanskom sandučiću, ali nemamo na vratima stana što s obzirom da su ulazna vrata zgrade uvijek zaključana računam da će onaj tko nas treba zvoniti na portafonu gdje je istaknuto prezime, a onda ionako ja izađem na vrata stana, pa zna gdje sam
    U ovom slucaju kriv je stanodavac tj vlasnik zgrade koj nije mogao niti pocet sa prodajom stanova bez da je zgrada gotova a ako nema broj onda nebi kod inspekcije prosao. Sad kako je on mogao pocet prodavat, u to necu ulazit, ali jedino sto ste vi kao vlasnici stana duzni je ostaviti svoje prezime na postanskom sanducicu, a da li cete staviti ili ne prezime na svoja vrata je samo vas izbor. Broj je trebao bit na zgradi prije nego je pocela prodaja tako da vi nemate veze sa tim.

  46. #46
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    jako je bitno jesu li crna slova na bijeloj podlozi ili obrnuto. to je STRAŠNO bitno.
    a to što je na jednoj kući prijavljeno 70 bosanaca, to nije uopće probem...
    da ti se život zgadi. idemo dalje, zna se.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •