Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Gardnerella vaginalis i IVF postupak

  1. #1
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno Gardnerella vaginalis i IVF postupak

    Pozdrav svima, nisam se dugo javila a i nisam imala šta javit, ali sam virkala.
    čestitke svim novim trudnicama !
    ja kao i uvijek u zadnji tren tražim pomoć, pravi kampanjac.
    Naime ja bi večeras trebala početi sa Dycapeptilima , ali mi je stiga nalaz briseva ovako; nema escherikije coli (duga borba) ali imam Gardnerellu vaginalis. Sad je pitanje da li se s tim može početi IVF postupak? Moja ginekologica veli da to ne bi treba biti problem jer je samo lokalna terapija (vaginalna krema Dalacin koju koristim već dva dana i još 5 dana).
    sad ja ne znam šta da radim. danas mi je 21. dan. da li da uzmem inekciju p ako doc veli ne samo sam jednu potrošila ili ne?
    molim pomoć što prije a i ja ću malo promozgat!

  2. #2
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Ja nemam pojima...no ako tvoja ginićka veli da nema problema poslušaj ju (naravno ako imaš povjerenja u nju i njeno znanje)
    Sretno

  3. #3
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    možeš početi, ja sam bila u postupku s tom beštijom. ništa strašno! riješit ćeš je se usput.

  4. #4
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    evo da zaključim:
    doktor rekao da to nije problem i da ćemo je rješit do punkcije.
    Ja sam sinoć počela s dekapeptilima i idem dalje.
    hvala Eowyn za pomoć!

  5. #5
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Anne, sad si me malo zabrinula! :? :shock:
    Ja sam na zadnjim brisevima imala E.coli i rekla mi je doc. da nije ništa strašno! Dala meni i MM Klavocin i (meni) vaginalete 7 dana terapiju, a onda ponovno na bris za kontrolu! Kako misliš "Nakon duge borbe"???? Ja sam fakat mislila da nije neki bed...
    Kakva su tvoja iskustva!?!?
    Ja bi isto voljela što prije zatrudnit, i zato si me sada uzburkala!:

  6. #6
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Anne, sad si me malo zabrinula! :? :shock:
    Ja sam na zadnjim brisevima imala E.coli i rekla mi je doc. da nije ništa strašno! Dala meni i MM Klavocin i (meni) vaginalete 7 dana terapiju, a onda ponovno na bris za kontrolu! Kako misliš "Nakon duge borbe"???? Ja sam fakat mislila da nije neki bed...
    Kakva su tvoja iskustva!?!?
    Ja bi isto voljela što prije zatrudnit, i zato si me sada uzburkala!:
    pa ponovi bris i vidjeces je li upalila terapija
    meni je trebalo vise od pola godine da se rijesim glupe e.colli!

  7. #7
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    [quote="wewa"]
    Citiraj Isabel prvotno napisa
    Anne, sad si me malo zabrinula! :? :shock:
    Ja sam na zadnjim brisevima imala E.coli i rekla mi je doc. da nije ništa strašno! Dala meni i MM Klavocin i (meni) vaginalete 7 dana terapiju, a onda ponovno na bris za kontrolu! Kako misliš "Nakon duge borbe"???? Ja sam fakat mislila da nije neki bed...
    Kakva su tvoja iskustva!?!?
    Ja bi isto voljela što prije zatrudnit, i zato si me sada uzburkala!:
    I ja sam imala E. coli, dva puta mi se vraćala nakon antibiotika, ali sam je se uspjela riješiti zauvijek 8kuc kuc u drvo) i to nakon intenzivnog uzimanja brusnica u svim oblicima. Još da mi se riješit streptokoka B! Ne ide i ne ide. Postao je gad na sve otporan

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Pcelice Maja, je l' ti onda ne ides u potupke dok imas streptokok?

  9. #9
    AnneMary avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    1,230

    Početno

    ja sam isto uzimala svakakvu brusnicu. A e.coli mi se vukla dugo, ni sama ne znam koliko, to je bilo ono sad me ima sad me nema, pa opet ima i tako svakih par mjeseci pa sam sad presretna šta je nema.
    Prvi brisevi su mi bili streptokok B. terapija i kontrolni brisevi ni manje ni više e.coli, onda opet terapija. nisam radila kontrolu ne znam zašto ali nakon par mjeseci kad sam ponovila briseve evo nje opet.
    i tako sam našla na netu par informacija kako je se rješit.
    Duga terapija prvo jedan antibiotik 15-ak dana, i onda odmah drugi 10ak dana. mislim da nisam sve ni popila jer mi se učinilo predugo piti antibiotike mjesec dana.
    U Konzumu sam našla sušenu brusnicu koju sam povremeno grickala kao i grožđice, pila sam čaj od 100% brusnice od Enciana, i većinom pila juseve od brusnice,borovnice, ribizla i miješane s jagodma, kako koji je bio na akciji u shoping centru. nisam baš bila dosljedna ali izgleda da je sve to skupa pomoglo.
    sad ću samo nastaviti s tim svim da mi se ne vrati jer me očito neodoljivo voli a vidim da nisam jedina.
    joj šta se ja raspisa...... :shock:

  10. #10
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sky prvotno napisa
    Pcelice Maja, je l' ti onda ne ides u potupke dok imas streptokok?
    Ne znam ni sama, brisevi su mi prije IVF-a i FET-a bili sterilni, ali mislim da to kod mene ne traje dugo jer je već na sljedećem brisu mali gnjus opet bio prisutan. Trebalo bi imati tri mjeseca za redom sterilne briseve da bi mogli reći da je sve riješeno.
    Sad sam na homeopatiji. Iako sam se prije zgražala nad tim - sada uredno nosim tampon namočen u neku otopinu protiv streptokoka. Valjda će pomoći, jer sedam mjeseci antibiotika nije pomoglo pa više i nemam baš puno izbora.
    Uz to još doživljavam šokove jer vidim svaku kapljicu krvi koja izađe iz mene. Tako sam neki dan umrla od straha kad sam ugledala krvavu kapljicu 15. d.c., ali pročitala sam da postoji i ovulacijsko krvarenje. Da se dragi i ja ne štitimo (radi gnjusa) sigurno bi mislila da je implantacijsko
    Raspisala se i ja...

  11. #11
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Curke koje imate/ste imale E. Coli, imam pitanje! Da li su i vaši partneri dobili terapiju ili ste se lječile samo vi???

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    57

    Početno

    Kada sam imala upalu mjehura dr mi je rekao da to nije spolna bolest i da se ne može prenijeti spolnim putem. Ipak je rekao da se neko vrijeme suzdržavamo od odnosa dok se meni malo stanje ne smiri (mokrila sam i stvarno je peklo i bilo neugodno).
    Iskreno, nije mi jasno, kak se ta Escherihija ne može prenijeti spolnim odnosom pri tako "velikom i jakom" kontaktu?

  13. #13
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Ni ja baš ne kužim! Meni se sve čini da može, jer je meni doktorica prema nalazima E. Coli dala terapiju i za mene i muža (i rekla mi je da mu je spermiogram vjerojatno radi toga malo lošiji - asthenoozospermija)! Oboje po 7 dana pijemo Klavocin plus ja 6 dana Geonestin vaginalete. I u tom periodu moramo apstinirati skroz dok ponovim bris! Na bris moram ići 3-4 dana nakon završetka terapije!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    57

    Početno

    Pa da, to mi i ima više smisla. Valjda kada se zna da imaš muža onda te valjda ozbiljnije shvaćaju odnosno više obrate pažnju i na partnera. A možda se i varam, ne znam.
    A ja ću "imati" muža tek u svibnju 2007. a do tada ga se očito na računa :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Brusnica je protiv E. coli u mokracnim putevima, ili u cerviksu? Ili za oba slucaja?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    57

    Početno

    Brusnica je dobra za ispiranje mokraćnih puteva pri upali mjehura. Nisam nikad čula da je za cerviks.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    202

    Početno

    Da, tako im pise i na reklami.

  18. #18
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Brusnica uzrokuje kiseli pH koji smeta E. coli. Ja sam je imala u cervixu (vjerojatno i u urinu, ali nisam pravila urinokulturu) pa sam tamanila brusnicu ko luda, i uspješno se riješila nametnice!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    41

    Početno

    dali je tko imao iskustvo da poslje spolnogodnosa ju peče i boli kao da je vatru progutala,ja sam imala u nalazu non stop gardenerelu i nikako se nemožemo je riješti,

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    Ja sam imala gard.vag. na posljednjim brisevima a od terapije sam dobila klindamicin vaginalete i medazol tbl s tim da je medazol pio i suprug.
    Simptomi su mi bili jaki iscjedak s čudnim mirisom pogotovo nakon odnosa, papa test je bio uredan i na pregledu je sve bil ok, da bi tek nakoncerviklnih briseva bila izolirana gard.vag. koja je kod mene česta a uzrok mi uopće nije poznat.
    Ima jako dobar link na stranicama Harnija u svezi gard.vag.

    Suprugu je u ejakulatu (urinokultura sterilna) izolirana e.coli 10x3 (kažu ako ne prelazi 10X5 da ne treba uzimati antibiotik dok su drugi mišljenja da se antibiotik treba uzimati) i nakon dugog vijećanja nije na terapiji antibiotika nego pije cranactin sirup-ekstrakt brusnice-4 ml dnevno pa ćemo vidjeti.Kod mene nije izolirana e.coli ni u cerviksu ni u urinokulturi, zanimljivo zar ne?? za poluditi..... :shock:

  21. #21
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    I ja sam jednom prije postupka imala gardnerellu, riješilo se lokalnom terapijom i nisam odgađala postupak.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    306

    Početno

    Čitajući ove postove baš me je jedno pitanje zagolicalo?

    Vidim da puno cura koje su na potpomognutoj vode borbu s raznim bakterijama(e.coli, bgv, chlamidya, streptokok i sl). Ima li kakva uzročno posljedična veza s postupcima (i neplodnošću) ili su takve bakterije zastupljene i kod ostale populacije?

    Možda ima veze s oslabljenim imunitetom?I meni se desilo da prije postupka bude sve ok, sve super sterilno, da bi onda nakon postupka bilo brdo bakterija.Ili kako kaže moja frendica: "sigurno sam nekaj pokupila pri postupku"! A sve mi tvrdimo da su nam partneri vjerni!?

    Kakva su vaša iskustva i mišljenje?

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Iskustva - cijeli život puna baja. Što mislim - da je puno baja i ostatak populacije koji se ne kontrolirava toliko, evo mi je jučer dr. rekao da je normalni papa nalaz spolno aktivne žene da ima upalu. Da su nam partneri nevjerni - uvjerena da u ogromnom broju nisu. Da se može zaradit u ordinaciji ili postupku - mislim da da. Jednako tako da se skriniraju muškarci koji odredom imaju djecu, uvjerena sam da bi ima našlo u pola njih makar blagu astheno. Znači, po meni, odgovor zašto je neki par plodan ili ne zna samo vjetar, osim u jednoznačnim slučajevima koji se u pravilu vrlo brzo IVF-om riješe - jako loš spermiogram, zaštopani jajovodi, PCOS i sl. – ono, neka jednoznačna fizička zapreka začeću ili ovulaciji. To sve ja ovako odokativno i neznanstveno i iz moje idiopatske perspektive .

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    ina33 potpisujem tvoj zadnji post

  25. #25
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Didicro,
    apsolutno sam uvjerena da proisutnost bakterija u organizmu uvelike ovisi o imunološkom statusu. Uz malo stresa, malo neredovite prehrane... eto ti cirkusa.
    Govorim iz vlastitog, na žalost, ružnog iskustva koje traje evo cijelu godinu. Osim ureaplazme urealitycum, za koju studije pokazuju da uzrokuje rani pobačaj (ono, kasni menga sedam dana, svi simptomi trudnoće su tu, a osmi dan, ćorak......... , dakle osim nje, imala sam još sedam različitih beštija. Naravno, u različito vrijeme. Jer kažu, neke bakterije su agresivnije od drugih i zauzimaju "nišu", dok manje agresivne drijemaju. Kad se prvih uspiješ riješiti, na scenu stupaju one druge.
    Antibiotici su rješenje koje nam nudi klasična medicina i na žalost, za sada nama jedino dostupno. No sa antibioticima treba izuzetno oprezno, pogotovo kod uzimanja koktela i dugotrajnije primjene.
    Meni je eritromicin oštetio jetra; srećom, akutna oštećenja jetra, ako se uoče dadu se sanirati (jetra se uspješno obnavlja kod akutnog oštećenja).
    Ja sam apsloutno uvjerena da sam se najgore gadure (ureaplazma urealiyticum) riješila upravo u trenutku kad sam napravila pauzu da odmorim organizam, kad sam poradila na oproravku, papala zdravo i vježbala, smijala se, išla na odmor, ignorirala šefa....

  26. #26
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    A kod mene dosad bar brisevi čisti (iako kontinuirane kandidijaze). Svaki put pred IVF radila briseve - uvijek OK. Onda pred prošli IVF promijenila lab i nađena samo chlamidia imunofluorescencijom, ostalo OK. Dobila onaj sumamed u tri tjedna po jedan gram jedan dan u tjednu (3 četvrtka su to bila). Onda nakon sumameda 'opla, kolo - enterokok, ešerihija, sad je još samo bio ostao enterokok pa dobila za njega amoksil. Ovo je prvi put da su mi bili brisevi loši, sad, jel' chlamidia prvi put uhvaćena u sve ovo vrijeme ili nije tko bi ga znao... Neki su mi pak rekli da je ta imunofluorescencija subjektivna metoda, da je najsigurnije ići na DNA tj. raditi briseve preko zavoda, ne privatno itd.... U nekom najcrnjem scenariju bila je to kriva procjena laboranta... Ali, opet, ne mogu jednostavno u sve sumnjat... Nadam se da će idući brisevi biti sve 5 8) . Za kandidijazu meni sve smeta, ako slučajno obučem malo uže hlače, evo upale. Sve ostalo izbjegavam - bazene ni pod razno (što bi rekla jedna moja prija "imam strah od slatke vode" ), pazim na higijenu itd., ne jedem previše slatko (bar mislim), neživciranje... Pokušavam što više doći u reggae man jo peace fazu...

  27. #27
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Ma, ovo higijenom je u svakom slučaju bitno (veš i ručnici na iskuhavanje... i sl).
    Ja sam obožavala ići u saunu. Ali, sad svjesno odustajem od odlaska tamo jer znam da pogoduje razmnožavanju gadura.
    Slatko - oooooooh, ote mi dubok uzdah iz grudi... Baš danas kolegica imala roćkas i donijea brdo kolača. Ali, što je pladanj kolača u usporedbi s nadom u neku skoru trudnoću!
    Antibotik je "glup", on ubija sve živo u organizmu pa tako i one bakterije koje borave u nama kao "dobre" iliti "korisne" bakterije. I sad tamanim sve što ima primisli da pomaže obnovi flore (lgg, L.casei, inulin...), ma daj sve što se nađe.
    Brusnica - hm, čitala davno u nekom romanu o umaku od brusnica.... Odnedavno ih tamanim u svako doba dana i noći (ozbiljno, ustanem na Wc i kad se vraćam, uzmem šaku brusnica da lakše zaspim)
    E da, i ja sam mislila, kakve vražje veze ima recimo crijevna flora s brisevima cerviksa??? Šipak, kako nam onda gadura ešerihija dospije u bris a ne prenosi se spolnim kontaktom (nisu ni naši M krivi za sve )
    Reggae man jo .... eh, to bih i ja, al me trenutno ždere kretenska faza mog šefa koja mi kvari sliku

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Podizem..
    Dobila sam nalaz CB i Pape..
    Brisevi uredni, papa pokazuje gardenellu vaginalis..
    Jel mogu s njom u IVF postupak?
    Kaze gin.da je kontrola tek za tj.dana i da je to zapravo uredan nalaz..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •