Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 129

Tema: Koliko plaćate tetu čuvalicu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno Koliko plaćate tetu čuvalicu

    Pričam uopćeno, pa je nadam se dozvoljeno pitati: koliko plaćate tetu čuvalicu.
    Ja imam krasnu ženu. Jedina mana je što ne staje pričati , ne znam da li to mog malca umara koji put.
    Ali inače ju voli, ona pršti energijom, vodi ga van, trče s njim, (on ima 19 mjeseci i živ je).
    Plaćam ju 2000. (to je u Splitu, gdje su plaće nešto niže u prosjeku od Zg) Da li je to ok? Dala mi je jednom signal da bi moglo to i izdašnije, s obzirom da nam skuha, ponekad opegla robu..to se nismo dogovorili da radi, ali ona to radi kad može i meni paše .Inače je jako uredna i pedantna?
    Onda cure?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    2300kuna ( ZG ) ... kuhamo mi a ona s vremena na vrijeme usisa stan i opere podove. Jako smo zadovoljni i mislimo joj povisit plaću

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi smo plaćali 2000 kn, s time da nije obavljala nikakve kućanske poslove, i imala je plaćene sve godišnje i sve praznike

  4. #4
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    svi pišu za čuvanje jednog djeteta....a mi imamo dvoje i počinjemo potragu za stanovitom tetom....nadam se da se cifra ne udvostručuje, što mislite?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    27

    Početno

    Moje poznanice u Splitu plaćaju:

    1800 kn, kuha za dvoje djece, čuva dijete od 13 mjeseci + pegla robu
    2100, kuha za dvije djece, čuva jedno dijete od 12 mjeseci, drugo dovodi iz vrtića i svaki dan pere podove, pegla, skuplja igračke (dok dijete spava)..
    1700, čuva dijete od 4 godine, kuha za cijelu obitelj (posebno za roditelje posebno za dvoje djece), ide na ribarnicu 3 puta tjedno.

    Ja sam plaćala 2500 kn za čuvanje jednog djeteta 7, 5 h+ kuhanje priloga za dvoje djece, pa su mi svi rekli da sam previše plaćala.

    Prija koja živi u Zagrebu plaća 2500 kn (čuvanje + kuhanje samo za dijete).

    U Splitu su cijene niže.

    Luciana, Split

  6. #6
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    :shock: Meni sve to zvuči puno. U D.Selu,Vrbovcu i I.Gradu su cca. soma kn (žene koje su u mirovini)

  7. #7
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    U mojoj zgradi cura dobija 3,500kn. za čuvanje curice! Obitelji ne kuha.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    203

    Početno

    Mi smo placali za jedno dijete 3.000,00 kn(Zg). Uz cuvanje je ako nije bilo skuhano, kuhala za malenu i sebe, za nas nije.
    Od ostalih poslova - oprala bi sudje koje je koristila taj dan i pospremila igracke i ini nered iza N. te povremeno peglala.
    Cuvala ju je 9 sati dnevno, nekada i manje.

  9. #9
    svizac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Samobor/Zagreb
    Postovi
    382

    Početno

    Mi nasu tetu placamo 3000 kuna plus prijevoz. Sa Emom je 8 sati i njoj skuha rucak. Inace teta nije u mirovnini i nije studentica nego je bivsa teta u vrticu i vrlo strucna. Ema ju jako voli i teta sa jako puno bavi sa Emom. Moj uvjet je bio da nista drugo ne radi u kuci nego da se samo bavi mojim djetetom jer mi je to najbitnije.

    Smatram da iako je meni puno izdvojiti toliko novaca da ju i dalje placamo premalo. Naime ono sto nasa teta pruzi Emi nemoguce je staviti vrijednost u novcima. Voli ju i pazi kao da je njezina. Da sam u mogucnosti odmah bi joj dala vise jer smatram da se taj posao - cuvanje djeteta - jako obezvreduju u nasem drustvu.

    Nasa teta dobi i bozicnicu i uskrsnicu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Poznam gospođu koja čuva svakodnevno 8h, nema kuhanja ni sl. (to radi baka), 3000kn.
    Vjerujem da ovisi i o iskustvu, njoj je ovo četvrto dijete koje čuva.

  11. #11
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    Plaćamo 3000 kn - za čuvanje 8.5h i povremeno kuhanje za Naju - tipa ako je špinat ili tjestenina pa ne može stajati..ponekad pospremi iza njih - ovisno o raspoloženju što me dovodi do ludila ..ali, Naja ju jako voli i zadovoljna sam kako se igraju i druže pa trpim /iako me to neke dane jako smeta /..Na njenu inicijativu razgovarale smo o tome da dok N spava ona nešto pospremi ili pegla - cca 1,5h dnevno ali moja ponuda od još 500 kn joj je bila obezvrjeđivanje njenog rada - a na rečenici da imam dovoljno literature pa ne mora raditi - skoro sam ispalila...onda je došla NG pa su se strasti smirile- ali ...da li je dodatnih 500 kn ipak premalo ?
    moj problem je što u početku nisam definirala sve - kao lako ćemo se dogovoriti - pa sam se onda morala boriti da se npr. blatnjave tenisice operu kad se dođe doma , a ne da sve to lijepo čeka mene ...uh, još me ljuti

  12. #12
    sanja74 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb - Trešnjevka
    Postovi
    1,578

    Početno

    Radno vrijeme: 4 dana u tjednu 4-5h, 1 dan 9h.
    Bavi se isključivo djetetom (niti ne kuha, eventualno podgrije juhu i zakuha je). Puno su u parku, čita joj slikovnice, pjevaju, igraju se.
    400 kn tjedno - isplata u petak. Prekovremeni 20kn po satu.

    Uvijek zaokružim na više. Ako opravdano ne može doći zbog ispita, bolesti i sl, ili sam ja na godišnjem - platim joj cijeli tjedan.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Čuvanje cca od 8.00 do 17.00 - 750 kn tjedno (jer čuva po potrebi, kad Tin nije za vrtić, ali najmanje tjedan dana u komadu) Čuva Tina kod sebe doma, dakle ne radi ništa meni po stanu niti kuha za nas. I ima vremena osim kuhanja nešto i sebi obaviti po kući za to vrijeme, ali znam da se jako puno bavi Tinom, puno su vani, pa razmišljam trebam li joj, sad nakon godinu dana, možda dati i više :? Šta mislite?

  14. #14
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    naša teta je sama tražila 1500 kn i pokaznu (rijeka) kod prijašnje obitelji je imala 1200 (znam jer sam dobila preporuku od njih)..plaćam joj godišnji, dam joj božićnicu i uvijek svaki mjesec nešto ekstra tipa deterdžent, hrana i slično. poklon za rođenda joj također dam u lovi. mislim da ćemo joj od slijedećeg mjeseca dati 1600.
    što se tiče ekstra usluga, ona popegla i skuha. ja sam joj rekla da to stvarno nije potrebno, dogovor je bio da ona kuha samo za doru i sebe, ali ona kaže da joj je to glupo da joj nije teško dodati malo više za svih. a što se peglanja tiče kaže da joj je dosadno dok kokica spava, i da ona niti ne traži da joj više plaćamo zbog takve ekstra usluge. njen je komentar bio da mi želi pomoći, jer joj je žao da se mučim s obzirom da sam sama s njih dvoje jer je MD u zgb i da sam tako čista i uredna i da mi zato pomaže, pa eto..
    zadovoljni smo s njom i ona s nama, ona i dora se dobro slažu i mislimo se družiti do dorine 3,5 godine kad bi je dala u vrtić

  15. #15
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Za čuvanje dvoje djece 7 sati dnevno (od 7- 14), bez ikakvih kućanskih poslova ili kuhanja (osim palačinki, koje Megi svaki dan žica, a i "pomaže" joj, pa to ubrajam u kvalitetno provođenje vremena, a ne u kuhanje), plaćamo 2000 kn. Od sljedećeg tjedna mm mijenja posao i radno vrijeme, pa će ih čuvati još kraće, 4- 5 sati dnevno. Plaću nećemo mijenjati. Božićnicu, poklone, kolače... ne ubrajam u poslovni odnos- to je od srca, baš kao što i ona mojim curama svako malo kupi neku sitnicu, donese nam domaćeg zelja, čvaraka...

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    288

    Početno

    Kod nas u pravilu 8-9 h, 5 dana tjedno, kuha samo za malenu, pegla skoro svaki dan, pospremi stan (posiše, opere podove i kupaonicu svaki tjedan) jer K. spava po 3 sata u danu i plaćamo ju 3000 kn. Meni se to čini ok cijena. Plaćeni godišnji, božičnice, uskrsnice...

  17. #17
    vlac avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    302

    Početno

    U varaždinu su srećom cijene niže. Mi plaćamo 1200 kn. Teta čuva Doru i još jednu curicu. Vozimo je tamo. Stalno jedu friško kuhano, puno voća i jogurta... Obožavaju ih cijela obitelj.
    Prije smo imali doma čuvalicu koja je samo kuhala za Doru i ništa drugo za 1500, ali nismo bili nimalo zadovoljni. O tome sam pisala na temi o čuvalicama.

  18. #18
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Naša čuvalica radi od 8.45 do 13 h, bavi se isključivo Janom i skuha joj jednostavan obrok. Plaćamo joj 2000 kuna. Cura je super i sretna sam što smo ju našli (iako radi tek mjesec dana - nadam se da neće biti neugodnih iznenađenja). Nemali je to izdatak za nas, ali si ne mogu zamisliti da curi tog profila (simpatičnoj, inteligentnoj, veseloj, posvećenoj, kreativnoj, obrazovanoj) platim manje. Dali bismo joj i više da možemo...

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    3 sata/4 dana u tjednu 1000 kn. samo se bavi BC-om. cura je studentica i stvarno je super

  20. #20
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj ssss prvotno napisa
    :shock: Meni sve to zvuči puno. U D.Selu,Vrbovcu i I.Gradu su cca. soma kn (žene koje su u mirovini)
    U V. studentice računaju po satu 15-20 kuna. Mjesečno me to izađe (izvan kuće sam dnevno puno manje od 8 sati) oko 1 500 kuna s 15 kuna po satu. Prvu čuvalicu sam plaćala 20 kuna po satu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    52

    Početno

    moja mama čuva djecu i trenutno ima plaću oko 1300kn. Malu čuva već gotovo godinu dana od 6 ujutro do pola 5 naveče. Ne obavlja kućanske poslove, a ni ne kuha za malu jer joj mama uvijek ostavi spremljeno ono što mora taj dan jesti. Nema plaćeni godišnji, božićnicu i šta ti ja znam. Čak i kad oni rade kraće ili su na godišnjem dobije samo za onoliko koliko ju je čuvala. To joj je već drugo dijete koje čuva, a nakon četvero svojih mislim da ima jako puno iskustva s djecom i da je definitivno premalo plaćena za tako dugo radno vrijeme.

  22. #22
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    mi tetu plaćamo 3000, za 8 sati dnevno. Kad je počela raditi kod nas ja sam joj rekla da mi je najvažnije da se bavi Gitom i molil ju da prebriše podove jednom tjedno, a ostalo ako hoće. Danas sam prezadovoljna kakva je s G, posprema mi stan i pegla.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Tetu sam do nedavno plaćala 2000 kuna, ali sam joj povisila na 2500, jer
    uz čuvanje ona očisti stan - naravno dok mali spava - opegla sve što joj se nađe pod rukom i po potrebi skuha ako ja ne stignem.
    Ona ne radi svaki dan već po potrebi.
    Jako sam zadovoljna.

  24. #24
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Gledam ja sve te cifre i već sam se nekako i navikla da je čisto ok za 4h dnevno 5 dana u tjednu dati ženi cca 2000,00 kn.U nevezanom razgovoru spomenem to prilikom posjeta roditeljima u Slavoniji kad ono :shock: :shock:
    Tamo mi je kuma dala oglas gdje traži tetu čuvalicu za 8h dnevno,5 dana u tjednu, te da djevojčici od 7 mj skuha dva obroka.Za taj posao navela je da je spremna platiti 500,00 kn (dok mi je spomenula cifru,ja se nasmijah u sebi,....da,da 500,00 kn....ziher će ti netko preuzeti tu odgovornost za tu lovu),...Javilo joj se nešto više od 30 žena spremnih za obavljanje tog posla po toj cijeni.
    Sada sam ja :shock: :shock: :shock: i nažalost svoje dijete vodim u jaslice...Pa tko je sad tu lud?!

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    za čuvanje naše N. 8 sati pet dana u tjednu plaćamo 2800, odnosno s obzirom da naša čuvalice neće nikako uzeti novac za zoo i sl, to ispadne nekih 2600 čistoga. Ne posprema, osim iza sebe (kuhanje) i N. (igračke) i N. svaki dan skuha ručak (povrće i meso + event. tjestenina/riža - dakle nikakvo nakuhavanje) te spegla N. robicu dok ona spava (svaki dan 2 sata). MM i ja smo se dogovorili da od sljedećeg mjeseca dignemo plaću na 3000. Inače, platimo još i božićnicu u visini pola plaće, svakako ćemo joj dati i uskrsnicu, plaćeno je dakako i nekih 5 tjedana godišnjeg tijekom godine.

  26. #26
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Ja sam mislila da je prosječna plača 2500-4500,ali sada po ovom ispada da ovdje nitko nema ispod 5-6000 ili nemaju tete čuvalice jer im se onda nebi isplatilo raditi :/

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Tamo mi je kuma dala oglas gdje traži tetu čuvalicu za 8h dnevno,5 dana u tjednu, te da djevojčici od 7 mj skuha dva obroka.Za taj posao navela je da je spremna platiti 500,00 kn (dok mi je spomenula cifru,ja se nasmijah u sebi,....da,da 500,00 kn....ziher će ti netko preuzeti tu odgovornost za tu lovu),...Javilo joj se nešto više od 30 žena spremnih za obavljanje tog posla po toj cijeni.
    i to joj vjerujes? :/

    mislim da je oko 2500 sasvim u redu za puno radno vrijeme ( 9 sati ) pon-pet

  28. #28
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Ja vjerujem u ovih 500 kn. Nažalost samo u Zg i velikim gradovima su čuvalice i plaćene, a u malim sredinama a osobito malim mjestima gdje se živi od rada u tvornici ili trgovini i sl., roditelji koji nemaju baka i deda servis ( što i je tamo najčešći način čuvanja djece), nemogu platit tako velike cifre a puno je žena sa mikro plaćom ili bez posla koje pristaju za malo novaca bit sa djecom gotovo cjeli dan..

  29. #29
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Cijene čuvalica ovise o dijelu lijepe naše, mene uopće ne čudi da žene u manjim mjestima čuvaju djecu za, po našim pojmovima, male novce.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    znam da je u manjim mjestima i manja placa za cuvalice.. ali mi se prosto cini nevjerojatno da se na oglas za 500 kuna javilo 30 zena?! Meni se za 2000 kn javilo svega 4 ili 5 zena, ja sam pored Rijeke.

  31. #31
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Je,radi se o Slavoniji. Valpovo,konkretnije...Da,vjerujem joj,kumstvo između naših obitelji je već više od 30 godina isprepleteno kriš-kraš (vjenčanja,krštenja,krizme,...).

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    jedino su u zg cijene tolike kolike se kreću na ovom topicu

    no ako netko ima plaću 10000 kn onda i da 3500

    a netko sa 3500 mislim ako da čuvalici 3500 može direktno na fotosintezu

    ponuda i potražnja, tržište i sl

  33. #33
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    mi smo nasu bivsu cuvalicu placali 2500kn, a poslije 1god smo joj podigli na 3000kn!!
    bila je 8h ili krace!!
    ja sam kuhala, ona je samo trebala podgrijat ili ponekad skuhat rizu ili tijesto!
    pospremila bi igracke za nikom, a cesto je znala oprati sudje, iako obavljanje bilo kojih kucanskih poslova nismo ocekivali od nje!
    bila nam je super, ali je dobila dugo zeljeni posao u struci (teta u vrticu)!

  34. #34
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Slavonija je po svemu u "zaostatku" za Zagrebom, tako da se netrebate čuditi što se ovdje čuvalice manje plaćaju. Kad sam počela čitati prve postove :? :? ovdje rijetko tko ima plaću dovoljno veliku da može izdvojiti toliko novaca.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Crikvenica
    Postovi
    98

    Početno

    studenticu plaćam 15 kn po satu, ali radim samo 3 dana ujutro i to u školi zato si mogu to poračunat u satima. Često mi se mijenja raspored pa mi je glupo plaćat fiksno. Ona se "samo" igra s D., podgrije ručak, pospremi igračke. Ali sam zato sad na čudu jer cura završava fax i traži posao, a nove ni za lijek. Pristala bih do 1000 kn izdvojiti, više ne mogu. No pričamo o cca 16 sati tjedno.

  36. #36
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mi smo krenuli od ideje da ga cuva 3x tjedno po 5h i da za to dobije 250- 300 kn, tjedno naravno, kako nam se jako jako svidjela rekli smo 300, na kraju nam dolazi 3x tjedno na 3h jer su nam se ipak u zadnji tren malo bolje poklopili rasporedi, al zadrzali smo tih 300 kn kao place...sad mi je bed to mjenjat :/ , a teta je fakat mrak, malo sam i ljubomorna na njenu silnu inspiraciju i katkada imam dojam da ja ni upola nisam tako zabavna , nista ne radi osim sto kuha za njega, i uvijek njoj jedinoj jede, a inace smo standardni gosti na odbijacima dohrane.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Engls prvotno napisa
    Je,radi se o Slavoniji. Valpovo,konkretnije...Da,vjerujem joj,kumstvo između naših obitelji je već više od 30 godina isprepleteno kriš-kraš (vjenčanja,krštenja,krizme,...).
    da, ali meni onda nije jasno zasto uopce traziti tetu cuvalicu? pa zar tamo ne postoje vrtici? logicno mi je da ako postoji skola, postoji i vrtic.

    svaka cast, ali ja za 500 kuna ne bi cuvala cackalicu mjesec dana , a kamo li dijete.. I da se razumijemo, nisam ni ja u poziciji da imam puno novaca pa mi nije tesko dati., samohrana sam majka koja uz sve placa i hipoteku.
    razlog zasto moj ne ide u vrtic je taj sto si ne mogu priustiti stalna bolovanja koja su u jaslicama vrlo cesta., ali cim malo stasa za vrtic to je to..

    totalno sam skrenula off topic.. ali nadam se da mi ne zamjerate....

  38. #38
    Hady avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Kvarnerić
    Postovi
    620

    Početno

    A ako ju može dobiti za 500 kn zašto ju ne bi tražila? Ja bi isto radije dala 500 kn za tetu čuvalicu nego isto toliko za jaslice.

    A mislim da ti nije u redu ovaj tvoj komentar da za 500 kn ne bi čuvala niti čačkalicu - ti si sretna pa imaš posao, naša regija je još koliko -toliko u redu, ali u Slavoniji su ljudi kruha gladni i radit će sve i svašta za koju kunu. To su žene od kojih 45-55 godina, koje su vjerojatno ostale bez posla nakon rata jer su tvornice i pogoni propali i jednostavno nikakvog izvora prihoda nemaju.....a nitko ih neće zaposlit - jer su kao "prestare"

  39. #39
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Aphro prvotno napisa
    da, ali meni onda nije jasno zasto uopce traziti tetu cuvalicu? pa zar tamo ne postoje vrtici? logicno mi je da ako postoji skola, postoji i vrtic.

    svaka cast, ali ja za 500 kuna ne bi cuvala cackalicu mjesec dana , a kamo li dijete.. I da se razumijemo, nisam ni ja u poziciji da imam puno novaca pa mi nije tesko dati., samohrana sam majka koja uz sve placa i hipoteku.
    razlog zasto moj ne ide u vrtic je taj sto si ne mogu priustiti stalna bolovanja koja su u jaslicama vrlo cesta., ali cim malo stasa za vrtic to je to..

    totalno sam skrenula off topic.. ali nadam se da mi ne zamjerate....
    Ne znamo mi što su to vrtići, čuli jesmo da toga ima negdje na zapadu...navodno

    Toliko koliko ti daš za tetu čuvalicu plus još 200-tinjak kuna zaradi jedna žena koja recimo radi u trgovini ili pekari i što se sada čudiš kao da živiš u drugoj državi? Problem Slavonije je što je ona kao slijepo crijevo Hrvatske gospodarski gotovo propala i čak mislim da je najgora regija u cijeloj Hrvatskoj. Ne znači da ovdje nema ljudi koji pristojno zarađuju nego znači da pored njih ima daleko više jade i bijede nego u ostalim krajevima i tim ljudima nije teško čuvati dijete za 500kn.
    I što je još čudno plaće su manje, a život skuplji nego u recimo Zagrebu (nemojte sada o cijeni nekretnina i tramvajskoj karti da ne odemo offtopic, mislim prvenstveno na prehranu)
    Koliko sam ja čula u Osijeku se za čuvanje djeteta cijene kreću odprilike oko 1500kn. Da ja trebam čuvalicu plaćala bih ju 2000kn maksimalno i iznad toga sumnjam da bih išla, a osim toga nemam klasično radno vrijeme od 8-16 nego puno fleksibilnije tako da se uspijem iskombinirati s mužem.

  40. #40
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Ja sam Slavonka,i nije da smo imali previše gotovine.Postoje ljudi koji i tamo imaju.Velika je razlika u plaćama,ali varate se ako mislite da su ljudi kruha gladni. Oni za jesti i piti imaju,ali nemaju novac.Ne plaćaju se režije kulenima i domaćim povrćem,zimnicom,...,već novcem,a kako posla baš i nema,odnosno plaće nisu redovite...
    Postoji vrtić,ali postoje sam dvije jaslićke grupe,i vrtić je znatno skuplji nego ovdje. Prilikom slijedećeg pljucanja po Bandiću samo pomislite da morate 1/3 plaće dati na jedno dijete u vrtiću...
    Prilike nisu sjajne,čak mi je i teta knjigovotkinja priznala da bi rado u Zg po plaću tete čuvalice...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    super cure da ste pojasnile , većina nema pojma kakav je život u Slavoniji.

    srce me boli kad pročitam kako se tamo teško živi i kad o tome porazgovaram sa Slavoncima ( ovaj vikend sam imala priliku )

  42. #42
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    evo , ja sam iz Slavonije. Plaćam 1600 kn,kuha za sve,dobrovoljno opegla kada stigne,ne sprema .Čuva od 8-16,ponekad duže,ali isto tako ponekad i kraće.Na godišnjem je kada i mi,znači 6 tjedana godišnje, godišnji je naravno plaćen.Dobije božićnicu,vrlo često još koješta

  43. #43
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    interesantno je da je kod nas cjena vrtića višnja nego u Zg, a istina je da je kod nas izuzetno mali broj obitelji u mogućnosti platiti tetu čuvalicu 3000 kn

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Ja svoju placam po satu,20kn

  45. #45

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    Mi plaćamo 2500. Sve što osane duže od 8 sati isto plaćamo. Ima plaćen godišnji odmor dok smo mi na godišnjem i svoj odmor koji ide nakon našeg.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    Citiraj Liebe prvotno napisa
    Mi plaćamo 2500. Sve što osane duže od 8 sati isto plaćamo. Ima plaćen godišnji odmor dok smo mi na godišnjem i svoj odmor koji ide nakon našeg.
    dva placena godisnja? izgleda da sam falila struku

  47. #47

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    To je reket

  48. #48
    M.a.r.t.a avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,032

    Početno

    mene zanima cijena tete čuvalice u Šibeniku.
    davno sam otvorila tu temu, ali mi nitko nije odgovorio.

    a sad mi je jedan poslić na vidiku.
    trebalo bi mi 5 sati dnevno.

    ?

  49. #49
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    frendica i ja tražimo tetu za 2 jednogodišnjaka i traže nas od 2000-3000 kn po jednom....

  50. #50

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    108

    Početno

    moja je studentica i neprovjereno sam informirana da je po student servisu ( u dubrovniku) sat 30 kn pa je tako i placam, dolazi po potrebi bude oko 4 sata ...3 puta tjedno otprilike, ne kuha ne sprema , samo se s njima igra i provoza i u kolicima ... Cuva mi obojicu.Ja joj uvijek zaokruzim i tu i tamo nesto uvijek poklonim , jer se super snasla , vole ju...a ja najbolje znam kako je s njima .Mada su oni najmirniji kad se s njima neko igra.Onda uzivaju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •