Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 129 od 129

Tema: Koliko plaćate tetu čuvalicu

  1. #101

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Da, i mene muče slični problemi....kad mi se druga beba rodi, tražit ću nekog da bude sa mnom doma (i s bebom) po 7h dnevno, zato što će mi ostati neki teži ispiti, pa da mogu učiti. Od te bih tete tražila da i radi po kući (kuhanje,spremanje,a tad bi ja bila s bebom ili bi ona spavala).
    Nisam baš to tako planirala, roditi, pa već na porodiljnom tražiti nekog za ispomoć, ali trudnoća je bila slučajna, da sam montirala čekala bih da dam te teže ispite, pa ona na trudnoću.
    Drugo, problem mi je što bih htjela nekog s iskustvom, koji zna s bebom i dobro radi stvari po kući. Zamjensku baku, a to je teško naći. I nekog tko ima dosta slobodnog vremena, pa da mi uskoči i navečer ako mi nešto zatreba. I kad je Lucian bolestan, da jedno 2h pripazi i na njega.
    Prednost je to što bi to bio siguran posao i sigurno na duže vrijeme, barem god, ako ne i na puno duže, pa da se nastavi kad Lucian krene u školu, a svi u kući radimo....
    Što mislite? I gdje takvog nekog naći? Plaćala bih oko 3500/4000. Dakle, 7h dnevno, dana u tjednu....

  2. #102

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj Romy prvotno napisa
    Prednost je to što bi to bio siguran posao i sigurno na duže vrijeme, barem god, ako ne i na puno duže, pa da se nastavi kad Lucian krene u školu, a svi u kući radimo....
    Mislila sam na barem 3 god, ali sam brojku izostavila :/

  3. #103

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    romy, ja sam dala oglas na moj posao i dosta mi se cura/zena javilo pa probaj tam.. lova koju nudis je ok pa ce valjda bit vise zainteresiranih koji si dio grada? mozda ti ja mogu poslat koji broj pa probas nazvat i cut kaj kazu (naravno, od onih koji su mi se cinili ok, al ne garantiram nis jer su to sam zene kaj su se javljale na oglas i bile na razgovoru i cinile mi se ok, al smo se mi ipak odlucili za mlade jer nama ne treba na tak dugo). na pp, ak hoces..

  4. #104

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Evo vidim da je zadnji put postano prije godinu dana pa su se nek stvari možda promijenile...
    Dakle, našla sam jednu tetu čuvalicu koja će mi povremeno uskočiti pričuvati curke na par sati, na cijeli dan i sl, ali kaže ona neka ja kažem cijenu To neće biti redovito, nego kad mi zatreba
    Nisam to očekivala, mislila sam da će ona reći pa sad ne znam što da joj kažem. Znači, plaćat ću joj po satu.
    Molim Vas vaša iskustva, koliko plaćate tete po satu?

  5. #105
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Molim Vas vaša iskustva, koliko plaćate tete po satu?
    40kn po satu!
    čuva samo povremeno, npr. 1x tjedno po 3-4 sata.

  6. #106
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    40 kn sat? :shock:
    moja prijateljica je do nedavno placala 30, a i to mi se činilo puno :/

  7. #107
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Jel može netko meni preporučiti svoju tetu, trebalo bi mi jednom tjedno na par sati i možda nekakvo povremeno uskakanje ali jako rijetko?
    Na području Zagreba ili Velike Gorice.

  8. #108
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Imam ja jednu studenticu predskolskog odgoja. Javi ako zelis vise detalja.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    ima li još tko odgovor na moje pitanje?

  10. #110
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja u zg placam 30 kn/h.

    Ria, ja mogu pitat ovu svoju ako ima dovoljno vremena, jedino ako si u VG mislilm da ne bi.

  11. #111
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Tema je cijena teta čuvalica pa vas molim da ovdje ne tražite preporuke za iste.

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Molim Vas vaša iskustva, koliko plaćate tete po satu?
    40kn po satu!
    čuva samo povremeno, npr. 1x tjedno po 3-4 sata.
    Ja bih plaćala 40kn/sat jedino ako bi mi teta imala diplomu Učiteljske akademije.

  13. #113
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa
    Citiraj bucka prvotno napisa
    Citiraj branka1 prvotno napisa
    Molim Vas vaša iskustva, koliko plaćate tete po satu?
    40kn po satu!
    čuva samo povremeno, npr. 1x tjedno po 3-4 sata.
    Ja bih plaćala 40kn/sat jedino ako bi mi teta imala diplomu Učiteljske akademije.
    našoj fale par ispita do iste i prezadovoljni smo sa njom!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Koliko da ponudim za čuvanje troje djece u dobi od 3, 5 i 8,5 god za 4 sata dnevno?

    Znači, jedan dan bi trebala doći ranije ujutro, dati im doručak koji ja spremim i odvesti ih u školu i vrtić.
    Tada bi joj od ta 4 sata ostalo nešto slobodno da se vrati doma (što je blizu) i napravi nešto, opegla, pospremi kuhinju od doručka i sl., eventualno usisa, što bi već stigla u toj satnici. Ne sve ako ne stigne.

    Drugi dan bi popodne pokupila djecu u vrtiću, dala im doma ručak koji sam ja skuhala prijepodne, podgrijala ga ili eventualno nešto malo dovršila, odvela djecu na aktivnosti.
    Taj dan vjerojatno ne bi ništa od kućanskih poslova radila.

    Znači, svakako u okviru max. 4 sata. Prvo djeca, a kućanski poslovi ako se što stigne u toj satnici.

    To bi bilo 5 dana u tjednu po 4 sata i svaka druga subota 6-7 sati
    Posljednje uređivanje od branka1 : 18.03.2011. at 11:04

  15. #115

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    nitko?

  16. #116
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Koliko platiti...čuvanje 3h dnevno 4dana u tjednu samo doručak daje djetetu. S time da je bilo i neradnih dana od ta 4 jer je mali bio doma samnom bolestan...

    S time da smo bliske rodjakinje i rekla je zapravo koliko joj dam dam...
    Posljednje uređivanje od mašnica : 19.11.2014. at 19:35

  17. #117
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    25-30 kn po satu

  18. #118
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    To bi ispalo za cca 22dana preko 16ookn...uf...a ja radim za toliko 8h cijeli mjesec...budemo se valjda nekako dogovorile. I nismo Zg pa bi i niza cijena mislim prosla.

  19. #119
    Nataša T. avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Mašnica, mislim da su izvan Zagreba cijene puuuno niže. U Rijeci je prosjek oko 20 kn/sat. Može i malo manje. Cure preko oglasa obično traže nešto više. S time da ja nikad ne bi platila manje od 50 kn po dolasku (ako je npr. taj dan samo 2 sata kod tebe). Kad je čuvanje samo povremeno, obično se naplaćuje po satu i satnica je veća, a kad je čuvanje na mjesečnoj bazi, svaki dan po 8 sati, satnica je niža i definira se na mjesec.
    Meni je tako logično.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    nama povremeno čuva čuvalica (po 2-3 sata), otprilike jednom tjedno, ali ne redovito svaki tjedan, uglavnom kako nam je potrebno, tako smo dogovorile
    plaćamo ju 20kn/h,
    Zagreb
    cura nam je poznata, apsolventica, tako da je slobodna
    da dogovaram fiksnu cijenu za mjesečno čuvanje, ne bih sigurno računala po satu...

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    za povremeno čuvanje plaćam 30 kn po satu, ako se radi o dnevnom čuvanju. kada mm i ja izlazimo (a to je rijetkoooooo, upravo zato jer treba čuvanje organizirati i platiti), onda ja tu satnicu znatno uvećam, zapravo skoro pa poduplam.
    ali, ako je čuvanje dan za danom, satnica bi trebala biti puno niža (gđa koja sada čuva povremeno, ranije nam je čuvala za cca 2.400 mjesečno, ovisno o broju radnih dana, s tim da je čuvala 6-7 sati, nikad punih 8)
    ova kombinacija - rodbina koja čuva i koju se plaća, nama nije nikako išla, a dogovori "daj što daš" ostavljaju mjesta razvijanju nezadovoljstva kod obje strane kasnije. svakako je potrebno prije precizirati, ma o čemu se god radilo. Meni se za ovu tvoju kombinaciju 1.200 kn čini posve ok (za poslovne odnose, a uz "rodbinski popust", ovisi, možda bi i 1.000 kn bilo ok). ako žena zna za koliko ti radiš, vjerojatno ni ne očekuje baš puno više.

  22. #122
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ma kod tih rodbiniskih odnosa nikad ne znaš. Jedna strana očekuje da plati manje, jer su rodbina, a druga strana očekuje da joj se plati više, isto zato jer su rodbina, jer valjda više vrijedi da dijete čuva rođaka, nego "nepoznata" žena.

  23. #123
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    mašnice, ako ti je ovo dugoročno rješenje onda dogovori sa ženom koliko mjesečno plaćaš, koja god to bila cijena za tvoje područje, ali za trećinu radnog vremena (jer toliko je to otprilike sati).
    mi (u ZG) plaćamo 1600 kuna 4,5 sata, 5 dana tjedno. I to plaćamo svaki mjesec, bilo godišnji, žena bolesna ili netko od nas bio doma s djecom, ne umanjuje se za te dane.
    i ovako na prvu, pošto nije ZG bi rekla oko 600-800 kuna, s obzirom na nepuno radno.
    ako je to bilo jednokratno, onda je stvarno teško reći, jer onda se ipak plaća po satu.

  24. #124
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Hvala cure na savjetima. I sama sam bila cuvalica pa znam kako je i da, jos je teze, nezgodno jer je rodbinska veza. Zalosno mi sto u ovo krizno vrijeme i vrijeme nezaposlenosti ne mogu naci cuvalicu u svom mjestu

  25. #125

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    20 kn/satu. znači puno radno vrijeme, dok smo mm i ja na poslu, tj. od 7-15:30, 16, zavisi kak smo s poslom. i to samo kad je šefica bolesna. inače ona ne voli nove i nepoznate osobe, ali na ovu curu je od prvog trena reagirala odlično,
    prezadovoljni smo, sve preporuke od nas ako nekome treba, brižna, odgovorna cura koja voli djecu.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    Koliko plaćate u Zagrebu tete čuvalice za 5 sati dnevno (dakle plaćanje bi bilo po mjesecu) za čuvanje bebe od 8 mjeseci? A koliko po satu za povremeno čuvanje?
    Trebam li i prijaviti tetu čuvalicu i plaćati doprinose? Kako to funkcionira?

  27. #127
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jedna2 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko plaćate u Zagrebu tete čuvalice za 5 sati dnevno (dakle plaćanje bi bilo po mjesecu) za čuvanje bebe od 8 mjeseci? A koliko po satu za povremeno čuvanje?
    Trebam li i prijaviti tetu čuvalicu i plaćati doprinose? Kako to funkcionira?
    Ovo zadnje, trebalo bi, ali vecina ne, koliko znam.

    Sto se tice cijene, ovisi i o vama koliko ste spremni platiti. Ja sam dosta trazila pa sam cula i za dosta opcija. Mlade cure su spremne raditi i za 20, 25 kn po satu. Iskusnije traze 30-40. U pravilu, sto je redovitije, niza je cijena. Npr. za povremeno 30, za svaki dan 25.

    Za cijelodnevno cuvanje, od 8 do 10 sati, u zadnje vrijeme uglavnom cujem od 3000 do 4000 kn, toliko cuvalice koje mogu birati, traze. Iako svaki put kad se povede razgovor o tome, nade se netko tko kaze da je to uzasno skupo, i tko zna nekoga tko to radi za 1500 ili 2000. Ne znam sto bih rekla o tome da netko cuva djecu cijeli dan za toliko, i to je radno vrijeme.

    Frendica za 5 sati, 4 dana tjedno, svaki tjedan, daje 100 kn dnevno.

    Ovisi i o vama koliko vam je bitno zadrzati cuvalicu, one isto preferiraju fiksne i redovne prihode na koje mogu racunati.

    Moja dobije 3000 kn mjesecno. Kupi dvoje djece iz vrtica, vodi ih u park pa doma, dakle svaki dan 3 sata. A kad su bolesni, jedno ili oboje, cuva ih 10 sati. A moji su svaki mjesec bolesni tjedan ili dva. Jos se nije dogodilo da je samo 3 sata dnevno cijeli mjesec. A djeca ju vole, i mi isto, ne zelim se naci u situaciji da mi ode ako ne mora, a mogla bi da hoce, bitno mi je da i ona moze racunati na fiksnu placu. I fleksibilba mi je skroz, ja joj posaljem sms u ponoc da je mala zakurila, ona dode ujutro. Zovem ju u 7h da je mali zakurio, probudim ju, ona dode za 45 min. Nije to cesto, ali svaki put bi bez problema dosla kad ju nenadano trebamo. To je dosta novca obitelji za izdvojiti, a nekih godinu, dvije nemam izbora (dok baka servis ne ode u penziju), dam pola place njoj, pola banci, i ne razmisljam o tome. Bitno mi je da ju imam.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    Hvala puno na iscrpnom odgovoru!!

  29. #129
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    Naša draga teta čuva malca 4.5 sata dnevno pon-pet za 1600 kuna mjesečno. I to plaćamo cijelu godinu isto (iako su na moru 2 mjeseca godišnje, i kad sam ja na GO preko BiNG isl.). Dobije i "božićnicu" i "uskrsnicu" i sve takve naknade. kad je veliki doma dulje vrijeme i on je u kombinaciji pa platimo nešto više (iako to teta uglavnom odbije)

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •