Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 195 od 195

Tema: Moljci

  1. #151
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    [quote="tajchi73"]
    Citiraj Imga prvotno napisa
    Citiraj tajchi73 prvotno napisa
    od kad imam najezdu mrava moljce doživljavam kao ugodno društvo ( zamislim da su leptirići i sve 5 ), ovih se nikak riješit a ima ih posvuda, čak i u kupaoni :/ .

    a ja tražim po naselju mrave k'o luda Kata
    trebaju za nahranit ljubimca iz vrtića, bogomoljku

    daj skupi malo i pošalji nama
    nisam imala pojma da bogomoljke jedu mrave .)
    Eto, vi šta imate problem s mravima znate kako riješiti-kupite bogomoljku...a šta jede moljce? :?

  2. #152
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Hoće ako čitaju forum..

  3. #153
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    čitam ovaj stari topic i umirem od smijeha

    i ja sam imala crve prije par mjeseci i to samo na stropu i mislila sam da sam luda doslovno. svi su me gledali čudno, da otkud mi crvi.... :/ čak sam zvala one za deratizaciju pa su mi u "dobroj vjeri" preporučili da provjerim jel mi susjed iznad živ ili se raspada

    nakon crvi, uslijedili su moljci. toliko ih ima da iskču posvuda, u kuhinji, kupatilu, spavaćoj... posvuda... i nikako ih se riješit! jel netko u međuvremenu otkrio kakvu "pravu" stvar ili da opet sve pobacam !!!!!!!!!!

  4. #154
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Pobacaj. Jedino bacanjem ćeš se riješiti "zalihe" moljaca. Sve ostale metode su za leteću gamad, ali obrati pažnju da neki od moljaca nikada ne napuste zalihu hrane koju su spopali i nastave se tamo razmnožavati. Dakle ništa bez bacanja.

  5. #155
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    fakat pali samo bacanje, a onda detaljno pranje. meni su se zavukli i u pante (je se to tako zove) u ormaricima

  6. #156
    Tami25 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    dakle, bacanje, pranje kuhinje, zatvaranje svih namirnica u staklenke ili dobro zatvorene vrećice ili kutije i skladištenje nekih čak i u frižideru i - u našem slučaju barem - svakih mjesec i pol novi Autan anti-tarme alimentari.
    i sad, da kucnem, nema ih. doleti tu i tamo koji moljac pa se zalijepi na taj autan.

    a nama su isto hodali crvi po plafonu. (btw, zašto baš samo po plafonu? kaj ima zanimljivo crvima na plafonu???)

  7. #157

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    sad sam i ja skužila da imam moljce po kući. cijelo vrijeme sam mislila da su samo neke mušice, jer mi se vrte oko sudopera i u wc-u. kad sam sada jednu lupila sa rukom ostala prašina. znači jesu moljci? izgledaju kao mali leptirići.

  8. #158
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    nedavno ispočetka pobacala sve, hranu i paštu ograničila na 2 kuhinjska ormarića... i na svaki poklopac zakeljila lovor list, čiji miris navodno ne vole...

    hehe danas satrala prvog nakon dobra dva mjeseca!

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    a zašto su kod mene u wc-u na pločicama i oko umivaonika, i u kuhinji oko sudopera. u ormarićima sa hranom ih nisam vidjela. sad sam sve izvadila i pobacala. inače tamo di je hrana imam punu posudu lovor lista, pa ako ne vole taj miris možda ih zato nema oko hrane.

  10. #160
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    zato što su ti se razmnožili bog zna gdje! bacaj i čisti nema druge

  11. #161
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    dosla sam prijavit da sam jucer, na rubu ocaja (vis enisam znala sto bi) vrlo uspjesno pobila najezdu moljaca i njihovih crvica tako sto sam ih pospricala varikinom tj. sredstvom koje sam kupila kako bi se rjesila gljivica sa zidova, al opasno smrdi na varikinu, pa mislim da je to zapravo varikina koju su mi skupo prodali

    ako neko nece stavljat varikinu u rasprsivac nego hoce original evo:
    zove se JOMAX - Fast Acting Bleach Cleaner - Odstranjivač gljiva i pljesni
    proizvodjac ZINSSER - mozete ga vidjet tu: http://www.rustoleum.com/CBGProduct.asp?pid=330

    ja ga kupila tu kod mene u lokalnom ducanu s bojama

  12. #162
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    bleach je na engleskom varikina, odnosno izbjeljivač, tako da si u pravu

  13. #163
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    Meni su po kuhinji i boravku počele letjeti male "mušice",jesu li to moljci?? meni izgledaju kao vinske mušice ,nadam se da sam u pravu. pregledala sam kuhinjske ormariće nevidim ništa sumnjivog....poljepila autan za moljce pa ćemo vidjeti.
    kako da ih potamanim po kuhinji špricala sam raidom ali ništa.

  14. #164
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Dosla po savjet, ali vidim da nema nis pametno

    Isprobali trakice jednom i nikad vise, kroz prozor su ulazili, iz dimnjaka/ventilacije su stizali u nasu spajzu

    Drzim sve vise i vise hrane u frizideru... Vidim da nitko to nije napisao... kad se zakukulje, to je najcesce u papiru ili kartonu... Bacite svu ambalazu... ja imala neke kutije od posudja, pribora, salice nove u kartonskim kutijama... u svemu tome sam nasla bar pokojeg moljca

  15. #165

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Evo smo se i mi vratili s mora i zatekli punu kuću tih kuhinjskih moljaca. Nisam hrčak pa da skupljam ogromne zalihe hrane, ali baš mi žao ovog domaćeg brašna što ga moram baciti.

    No, gamad (a osobito oni odurni, gadljivi crvići, jeezaaaa) se toliko namnožila,

    je li tko u međuvremenu našao neki pametan način kako da ih genocidišem?

  16. #166
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Nema dobrog savjeta, moraš pobacai sve brašnasto, meni se zavukli u crvenu papriku, sve staviti u plastične ili staklene posude koje dobro brtve, očistiti ormate jer znaju ostati njihova jajašca i to je to. Čula sma d aone naljepnice ne pomažu.
    Sretno i strpljivo

  17. #167
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    vidim da nakon godina razglabanja moljce nismo uspjeli skroz istrijebiti...
    ko su im prirodni neprijatelji?
    osima mene i meni sličnih?

    uglavnom, već paranoično svaki tjedan pregledavam hranu, koja je godinama u staklenkama...i u hrani ih nema...ali tu i tamo vidim kako lete, kako me gledaju sa zidova i smiju mi se....
    ja im nisam još sad našla skrovište i živim u uvjerenju da su to sporadični koji su došli iz susjedstva vidjeti ima li kod mene što fino !

    ali za info ostaloj moljac kill populaciji... zadnji put sam ih našla uz rub plastične posudice s grožđicama ... dakle vole slatko... a jednom su mi se ukotili u zdjelici u kojoj su bile sušene naranče koje su služile kao božićni ukras. i to sam naranče posušila tipa 2008 na zimu a oni se nakotili u njima 2010 na ljeto...
    u svakom slučaju, stvarno mrzim moljce!

  18. #168

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    mislim da nema nikakvog načina da se čovjek riješi kuhinjskih moljaca bez da temeljito pregleda sve namirnice i baci sve otvorene, naročito granulirane (brašno) ili rasipane sirovine za njihovo veselje (riža, tjestenina...)... i nakon toga temeljito čišćenje prostorije ili ladice u kojoj su takve sirovine stajale.
    moljci dođu izvana, uvijek, ali jednom kad se nasele, slijedi borba povelikih razmjera... nema veze što je netko uselio u novi stan ili preuredio, obojao prostoriju... ja sam kod tate u stanu vodila rat sa kuhinjskim moljcima par godina. mislim da je čak bila u pitanju i neka od godina u kojoj su se zaista razmnožili do čudnih razmjera (znate da je bilo godina sa pošastima raznoraznim...)...
    doma pak vodim par godina bitku sa sobnim moljcima. sad sam sve oprala i pometala u space bagove (imam adaptaciju u stanu). prijetila sam da su mi popapali svilene suknje pa me zanima zašto svi govorite da moljci idu samo na vunu kad je očito da papaju i svilu? ili ja to imam neke nobles bube...

    u svakom slučaju mislim u novi ormar/sobu redati odjeću kao da radim oblatne: red odjeće, red lavande... nadam se samo da će upaliti...

  19. #169
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    kad se kod mene pojave ti sporadicni u posjet zavrse u mom usisivacu. to mi je najbrzi i nacisci nacin. inace mi ostanu one flekice kad ga pristisnem na zid

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Joooj mi se vratili neki dan s mora a svojoj hrckici ostavili gomilu hrane (uz jedan posjet dobre duse)...
    I u toj hrani se namnozili moljci: prestrasno! Lete po kuci kao da su svoj na svome
    Vrijede li one naljepnice koje se stavljaju u ormare i negdje drugdje?

  21. #171
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Ja sam imala epsku borbu s kuhinjskim moljcima.

    Svu sam hranu pobacala (i u cajevima su mi bili). Oprala sam sve police i ladice u rakiju (to mi je djelovalo nekako razarajuce ) i kupila staklene posude sa dobrim poklopcima u koje sam potrpala svu hranu.
    Kad jednom otvorim vrecicu, prebacujem odmah u staklenu posudu.

    Ne stvaram velike zalihe hrane (samo onoliko koliko mi stane u posude) jer imam PTSP od moljaca.

    Srecom nisu mi se u sobu nakotili jer da nam pojedu ovo malo robe sta imamo, ne znam....

    S naljepnicama nisam nikad ni pokusavala jer mi je to nekako besmisleno. Zalipi ih se 10 na tu slicicu, a ostalih 2321 fino se odmara u brasnu, puri, caju.... *pljuc*

  22. #172
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Fakat nema smisla. Uvjerio sam se da naljepnica privlači moljce izvana. Imamo pekarnicu u zgradi koja ima svoju ostavu punu brašna i kad sam stavio naljepnicu (bila ih je puna) samo su ulijetali kroz balkon unutra. Strašno.

  23. #173
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno Užas

    Stvarno sam ljuta! Već ne znam koju vrećicu skupih eko proizvoda bacam! Otvorim vrećicu i pravim svojoj srećici doručak sa žitaricama i sa "moljcem/leptiricom" ili kako ih već tko zove! Bacila sam tek otvorenu palentu, gris pšenični i od pira, pir, pahuljice od pira.... ma da ne nabrajam! Po papirnatim vrečicama točno se vidi kao "paučina" i odmah znam da moram baciti. Sad se pitam koliko sam puta nešto napravila prijenego sam uočila štetočine!! GRRRRRRRRRRRRR Inače sve čuvam u staklenkama, ali što vrijedi kad žitarice već u trgovini imaju DODATNU VRIJRDNOST - M O LJ C E!

  24. #174
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kupi one u plastičnoj vrećici.

    ozbiljno, prvi put sam kupila raženi griz domaćeg eko proizvođača i gratis dobila moljce.

    vraćam se uvoznome...

  25. #175
    Provincijalkaa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    174

    Početno

    Probala uvozno, domaće -isto je. Prvo sam kupovala uvozna pa našla moljce pa prešli na domaće pa našla moljce. A u plastičnom pakirannju zobenih pahuljica (uvozno) našla sve stadije moljca (od kukuljice do punoljetnog).

    Što reći?!.....

  26. #176

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Fakat nema smisla. Uvjerio sam se da naljepnica privlači moljce izvana. Imamo pekarnicu u zgradi koja ima svoju ostavu punu brašna i kad sam stavio naljepnicu (bila ih je puna) samo su ulijetali kroz balkon unutra. Strašno.
    Mi imamo one naljepnice za moljce dm-ove marke i imamo ih samo u ormarima s robom. Moguće da privlače moljce izvana jer su premazane feromonima kako bi privukle moljce da se na to zalijepe. Zato mi ne otvaramo ormare često, a nikako u kombinaciji otvorena vrata od ormara i otvorena balkonska vrata ili prozori...

  27. #177

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ali moram reći da ih za sad nisam primjetila nigdje drugdje osim u ormarima s odjećom. Takvih imamo tri i u svakom imamo po jednu naljepnicu i mijenjamo je svaka tri mjeseca...

  28. #178
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Hop opet.
    Kod mene moljci... Izvor eko grah iz bio bio, domaca tjestenina. Eko grah neotvoren, samo skuzim rupice. Ali skuzim ih tek kad sam po zidovima nasla crve!!! Unatoc bacanju svega sad lete po stanu i sta da radim? Otrova se grozim zbog djece. Hrane otvorene nema. Ma jel moguce da ulete navecer kroz prozor? Jutros sam usisala tri leptira i sad lete u rucnom usisavacu. Sta da radim?! cajna skroz:

  29. #179
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Lucija, uopce ne kuzim tvoj ocaj. Pa to su samo moljci i rijesit ces ih se prije il kasnije.

  30. #180
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Ma post je pretjeran ali donekle jesam jadna jer nemam ni vrijeme ni sredstvo (otrove) da ih se rijesim, a o kolicini hrane koju sam bacila i novcu koji je to platio necu niti mislit. Kuzim da ljde muce vazniji problemi i veci al dopusti mi da je meni hrpa letecih nametnika pokvarila jutro.

  31. #181
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Da, ulete izvana.. To sam skuzila kad smo otisli na more..prije toga sam pobacala SVU hranu iz spajze, po ne znam koji put, i naljepila na zid ono od Autana.. Kad smo se za dva tjedna vratili s mora, nije bilo niti jednog gore.. Bas sam bila sretna, kao napokon smo ih se rijesili.. Moja sreca je trajala do slijedeceg jutra kad ih je vec bilo 4 nakeljena.. Otkud?? Pa jos nema hrane, nisam ni u ducanu bila.. Onda sam skuzila da ulaze izvana
    Imam stalno naljepljeno ono od Autana, cini mi se da na to brze odu, nego na hranu.. Sve bio proizvode drzim u frizideru jer se moljci bas vole zdravo hraniti..i skupo Vise ne bacam svu otvorenu hranu kad ih vidim..nego samo onu koja se ucrvala..dok ne vidim crva, jedem i pravim se luda

    I da..potpuno razumijem tvoj ocaj
    Posljednje uređivanje od LolaMo : 06.10.2012. at 14:16

  32. #182
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Citala na ovoj temi da ih to od autana privuce iz vana. Stavila i ja sad eko zitarice u frizider, neke stvari zamrznula, cokse sve u frizideru, nema sale. Brine me jos jesu li se uvukli u ormare, sutra slijedi generalka, nabavka lavande... U kuhinji porazbacala lovora, to ih kao odbija. Nadam se da ce nestat i nikad se ne vratit. Potrosila sam sate i sate na detaljno pranje octom svih ormarica i svih pouda izvana, a nemam pojma jel to uopce dovoljno.
    Hvala sto me razumijes :hug:

  33. #183
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj Lucija Ellen prvotno napisa Vidi poruku
    Ma post je pretjeran ali donekle jesam jadna jer nemam ni vrijeme ni sredstvo (otrove) da ih se rijesim, a o kolicini hrane koju sam bacila i novcu koji je to platio necu niti mislit. Kuzim da ljde muce vazniji problemi i veci al dopusti mi da je meni hrpa letecih nametnika pokvarila jutro.
    ja te skroz razumijem. doživjela sam te crve po zidovima i to je stvarno nešto preodvratno, da mi se opet pojave i ja bih čupala kosu. kad vidim moljca ili komarca, pretvorim se u neuračunljivu zvijer

  34. #184
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Svako ljeto kad sam na godišnjem pročistim ormar u kuhinji s namirnicama, najčešće izazvana time što mi moljci intenzivno letaju po kući.
    Ove godine ih nema!!!!

    Ne znam je li to direktno povezano s hrpetinama lavande koje sam od prošlog ljeta strateški porazmjestila po cijeloj kući, ali ne i samom dotičnom ormaru.

  35. #185
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj anchi pp prvotno napisa Vidi poruku
    Svako ljeto kad sam na godišnjem pročistim ormar u kuhinji s namirnicama, najčešće izazvana time što mi moljci intenzivno letaju po kući.
    Ove godine ih nema!!!!

    Ne znam je li to direktno povezano s hrpetinama lavande koje sam od prošlog ljeta strateški porazmjestila po cijeloj kući, ali ne i samom dotičnom ormaru.
    Blago ti se! Ja sam imala vec jednu najezdu u omiljenom im ormaricu, bacila gotovo sve, poljepila ljepila i već slavila da sam ih se riješila kad danas ugledah crvica na polici
    Sutra i ovo nanovo, ovaj put sve leti!

  36. #186

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    59

    Početno

    dizem temu.gamad mi se naselila u gris.nije nas bilo preko ljeta u stanu i danas se pozelila grisa kad ono neka paucina i ja otvaram dalje,a njih posvuda,u brasnu u palenti,rizi....ali nisam vidjela ni jednog leteceg.. i btw ttaj gris je bio u staklenoj posudi sto znaci da su vec bili u tom grisu i razmnozili su se.***** ti NTL trgovine.. ali nisu mi osli u ormaric sa cajevima gdje mi stoje i zacini i hrana za bebu (proso,amaranth itd).

  37. #187
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj apeitheia prvotno napisa Vidi poruku
    dizem temu.gamad mi se naselila u gris.nije nas bilo preko ljeta u stanu i danas se pozelila grisa kad ono neka paucina i ja otvaram dalje,a njih posvuda,u brasnu u palenti,rizi....ali nisam vidjela ni jednog leteceg.. i btw ttaj gris je bio u staklenoj posudi sto znaci da su vec bili u tom grisu i razmnozili su se.***** ti NTL trgovine.. ali nisu mi osli u ormaric sa cajevima gdje mi stoje i zacini i hrana za bebu (proso,amaranth itd).
    Nemoj se obrušavati na NTL - meni se isto dogodilo sa hvaljenim Severom. Okreni na dobru stranu - to samo znači da pšenica nije bila tretirana. Ja sam se opametila - kupujem mala pakiranja grisa i žitarica, ne radim više skladište u špajzi, jednom godišnje ju temeljito ispraznim i pospremim (jer sitne mrvice iza polica isto su uzrok tih zala) a ječam i hajdinsku kašu držim u frižideru.

  38. #188
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ajde da opet podignem temu o zloglasnim letačima....

    otkad sam uselila u stan imam povece zalihe svega u spajzi i nikad problema...do nedavno....

    bacila sam samo one stvari u kojima sam vidila "paucinu" i crve...ne mogu vjerovat ali u smece je otislo pola kila neotvorenog pakiranja suncokretovih sjemenki, usli i u sezam....
    imam brdo raznih orasastih plodova,nadam se da nece i njih napast,oni su u staklenkama ali koliko vas citam to ih ne sprjecava...

    danas sam u DM-u gledala one listice, 40kn za 3 komada,skupoooo, a jos ih se i krade jer sam uzela u ruke otvorenu kutiju u kojoj je bio samo jedan listic...
    nisam kupila jer je pisalo da nakon stavljanja listica,kad se svi poljepe treba baciti SVE iz spajze...mislila sam da je to radi nekih otrova koji su u tim listicima a sad citam da pisete da to ti feromoni privlace one iz susjedstva...pa kuda će mi uć izvana kad imam komarice na svim otvorima?

    nakon bacanja svega "naseljenog",mlatila sam letace po spajzi zadnja 3-4dn, po 5-6 bi ih umacarala....evo danas vise ne vidim ni jednog...
    nisam znala za ta jajasca,dakle rano mi se bilo radovat,izleci ce se novi?

    ugl,stvarno ne zelim unaprijed bacat nista gdje ih ne nevidim,ni crvice ni tu paucinu...sta mi moze bit kad termicki obradjujem proso/quinou/heljdu itd itd itd...?

  39. #189
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    od njih ti nece biti nista, jesi sve diglau spajzi? znjau se zavuci, kao sto sam davno pisala meni su se uvukli u oramric u pante. fuuuj. ne znam ni sama zasto sam skidala onu zastitnu masku plasticnu s njih, a tamo sve neki debeli lijepi kapitalci od crvica.

    ako zivis u stanu, bez obzira sto imas komarnike, mogu ti doci kroz sustav ventilacije, tako sam i ja jednom pametno stavila te naljepnice. dok mi nije od kud svi ti letaci.

  40. #190
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    od njih ti nece biti nista, jesi sve diglau spajzi? znjau se zavuci, kao sto sam davno pisala meni su se uvukli u oramric u pante. fuuuj. ne znam ni sama zasto sam skidala onu zastitnu masku plasticnu s njih, a tamo sve neki debeli lijepi kapitalci od crvica.

    ako zivis u stanu, bez obzira sto imas komarnike, mogu ti doci kroz sustav ventilacije, tako sam i ja jednom pametno stavila te naljepnice. dok mi nije od kud svi ti letaci.
    Potpis na svaku riječ... Ja svake godine imam akciju prevrtanja špajze, ali nema pomoći - dođu mi kroz ventilaciju. Pa imam sve živo u staklenkama i zatvorenim kutijama. Na ventilaciji je mrežica, ali očiti su rupe dovoljno velike da gamad uđe.

  41. #191
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    stan je na katu kuće,nema ventilacije ni poveznice sa sveki u prizemlju...jedino ako mi ne udju kroz otvor nape?

    sinoc sam nakon postanja opet uletila sa mlatilicom u spajzu,ko sumanuta vitlala po zraku ne bi li koji jos uzletio i jos sam 2 razljepila...
    i onda mi nije vrag do mira i sve sa te police di je hrana sam digla i prebrisala....vise ih ne vidim....
    jedino mi se ne da penjat na najgornju policu di stoje prazne staklenke,multipraktik i neka plasticoka koju ne upotrebljavam....gore im nema hrane...

    sad mi je cijeli zid na mrljice koliko sam ih poubijala ovih dana...

    idem sutra na put na 4dn,ljepo cu onda kupit te kartone,zaljepit na unutarnju stranu vrata i zatvorit spajzu pa da vidimo sto ce bit dok me nema...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 17.09.2014. at 11:13

  42. #192
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    pa nakon povratka ces se iseliti kad im vidis broj

  43. #193
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma hajde,kladim se da ih neće bit više od 4-5-6....
    blokirat cu pristup onima iz susjedstva...

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    7

    Početno

    Imala sam strašnih problema s moljcima, hodala sam s krpom po kuci i ubijala ih kao ninja. Kuhinju dva puta precistila, hranu dva puta bacala, sve bilo u staklenkama... Grozota jedna. Jedina stvar na koju nisam obracala paznju tokom ciscenja bila je pletena dekorativna korpica. Tokom ciscenja, samo sam je prebacivala jer su unutra bile neke gluposti, papirici, sica, privjesci i sl. te vracala nazad kada je mjesto gdje je bila temeljito precisceno. Drugi put sam virila u svaku rupicu, tako da sam precistila i nju, da bih tamo nasla mali grad moljaca, elderse i bebe. Užas, fuj... samo kad se sjetim. Bacila sam to. I nikada vise ih nisam imala. Znaci, morate im naci obitavaliste. Dok god su kod vas u kuhinji tu je blizu i njihov mali grad, vjerujte, na najglupljim mjestima koje mozete zamisliti. Kod susjede stanista je bilo ispod frizidera...

  45. #195

    Početno

    Hejj ljudi,cijeli dan googlam o tim moljcima,bila na forumima(pa se i nasmijala citavsi svakakve provale na temu moljaca)i zakljucila da i ja vodim rat s njima,jer sam se razuvjeravala da nisu to moljci ,obzirim na to da ih ima gdje god se okrenem(licinki),mislila sam da je nemoguce da ih je toliko ali izgleda da je moguce

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •