Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: Crinone gel

  1. #51
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Ja sam svome rekla da do bete namjeravam raditi, a Crinone mi to omogućava, za razliku od Utrogestana kojeg moram gurati triput dnevno i prileći potom. Tako da tih 300-tinjak kuna ipak manje košta HZZO od dvotjednog bolovanja.
    Ali moj gin je stvarno oke i ne drami oko recepata i uputnica iako je ovoga puta skenirao mišljenje mpo-ovca za slučaj da ga pozovu na red.

  2. #52
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Citiraj laura33 prvotno napisa Vidi poruku
    Sta kazete svojim socijalnim ginekolozima kao razlog da vam treba tj da bi zeljele Crinone gel?
    Meni moja nije htjela pisat recept, iako je mpo dr bio napisao pod th nakon transfera Crinone...
    Mislim fakat je skup za kupovanje, a opet neusporedivo ga je elegantnije koristiti nego Utrogestane....
    Terapija mi je bila 3x2 utrića dnevno, al sam tražila da mi MPO doktor uz utriće ( i apsirin i folacin) napiše kao preporuku i Crinone. Socijalac mi je bez beda pisao recept za sve, mislim stvarno mi za sve izlazi u susret. Pogotovo oko MPO.

    MPO liječnik je rekao da je u Crinoneu premala doza progesterona pa od tud kombinacija s utrićima. Kao da imam Crinone kad mi je nezgodmno stavljati utriće (nisam ih mogla piti, rušili su me).

    Da sam možda trošila samo Crinone, to bi bilo 3 kutije tjedno, a onda možda ni meni socijalac ne bi pisao, jer je fina cifra ... ne znam ...

    Ali, možda bi ti bilo bolje mijenjati ginićku, jer nije od nje u redu da odbija preporuke drugih liječnika, pogotovo MPO doktora koji zna zašto ti je nešto prepisao. Osim ako i ona nije specijalist reproduktivne medicine, pa radi po svojem znanju. Mislim ima pravo ne poštivati preporuke drugih liječnika, no ti si ta koja izvuče deblji kraj. Ja joj to ne bi pustila, mijenjala bi ju, pa makar morala putovati 30km do drugog doktora.

  3. #53
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Terapija mi je bila 3x2 utrića dnevno, al sam tražila da mi MPO doktor uz utriće ( i apsirin i folacin) napiše kao preporuku i Crinone. Socijalac mi je bez beda pisao recept za sve, mislim stvarno mi za sve izlazi u susret. Pogotovo oko MPO.

    MPO liječnik je rekao da je u Crinoneu premala doza progesterona pa od tud kombinacija s utrićima. Kao da imam Crinone kad mi je nezgodmno stavljati utriće (nisam ih mogla piti, rušili su me).

    Da sam možda trošila samo Crinone, to bi bilo 3 kutije tjedno, a onda možda ni meni socijalac ne bi pisao, jer je fina cifra ... ne znam ...

    Ali, možda bi ti bilo bolje mijenjati ginićku, jer nije od nje u redu da odbija preporuke drugih liječnika, pogotovo MPO doktora koji zna zašto ti je nešto prepisao. Osim ako i ona nije specijalist reproduktivne medicine, pa radi po svojem znanju. Mislim ima pravo ne poštivati preporuke drugih liječnika, no ti si ta koja izvuče deblji kraj. Ja joj to ne bi pustila, mijenjala bi ju, pa makar morala putovati 30km do drugog doktora.
    Svasta.....da je u Crinone gelu premalo progesterona!!!
    To uopce nije istina. Koji je to mpo dr rekao??
    Radoncic sigurno nije!!

  4. #54
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Rekao mi je Škvorc, osim ako ja nisam krivo skužila.

  5. #55
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I meni je moja MPO doktorica rekla da su utrici jaca i bolja doza od gela,pa mi ga nije htjela prepisati

  6. #56
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    I ja sam dobila takvu info od doktora, odnosno sa ako hoću Crinone da moram uzimati i utrice. Kaže da se po njegovom iskustvu Crinone ne apsorbira kako bi trebao i iz tog razloga se stvaraju čepovi unutra koje je onda nakon npr 2 tjedna korištenja potrebno počistiti. Ne znam sto to znaci točno, nisam nikad koristila Crinone

  7. #57
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Meni prvi glas
    Moj mpo dr i soc.ginicka su rekli da biram
    I da se jako dobro apsorbira
    Uglavnom, koristila sam ga trecu trudnocu, koja je bila najurednija i najlaganija (tj.jedina od 3 ivf trudnoce bez komplikacija)

  8. #58
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Inace,da koristim gel sigurno bih svakih dan-dva cistila ostatke. Ne zvuci mi to bas privlacno, barem ne sto sam cula od cura koje su ga koristile

  9. #59
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ginger nisu ti se stvarali ti neki čepovi od njega?

  10. #60
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Gabi, mislim da sam jednom na tjedan malo procistila, sigurno ne cesce
    U svakom slucaju, puuuuuno jednostavnije nego gurati utrice tri puta dnevno
    Ovo sam samo jednom na tjedan gurnula prste i to je to
    Nije bilo ni gadno, niti komplicirano
    A kako sam i radila, ne moram ni pricati koliko mi je crinone pojednostavio zivot

  11. #61
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Pa u tome i je stvar i zbog toga je toliko mocan crinone.
    Navecer ga stavis i tijekom dana se pomalo resorbira i ne ispada vani bas zbog toga sto je grudicast. Kad ga se nakupi i nema vise djelovanja nakvasen sam doslovno ispadne u komadu.
    Radoncic je bas pisao o tome koliko je odusevljen njime.
    Al ne moraju svi mpo dr sve znati.

    Utrica pola ispadne vani.
    Citala sam tu po forumu dosta pa je nastala rasprava kad su cure u Vg za terapiju pocele dobivati duphaston kao da nije to dovoljno pa ovo pa ono al je zato forumasica ljube stavila super link o duphastonima al neda mi se sad to traziti.
    Tako da je po meni i duphaston bolji od utrica..
    Crinone se sve vise koristi i ima dovoljno progesterona za cijeli dan.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 14.11.2016. at 21:32

  12. #62
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Ja sam u zadnje vrijeme dosta googlala strane forume, i tamo se uopće ne sjećam da sam vidjela da žene dobivaju tako progesteron. Uglavnom ako i dobije nešto, to je ona injekcija.
    Zanimljivo mi kako je to različito (ili sam ja krivo čitala)

    Malo je offtopic, ali svodi se na progesteron-priču

  13. #63
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u zadnje vrijeme dosta googlala strane forume, i tamo se uopće ne sjećam da sam vidjela da žene dobivaju tako progesteron. Uglavnom ako i dobije nešto, to je ona injekcija.
    Zanimljivo mi kako je to različito (ili sam ja krivo čitala)

    Malo je offtopic, ali svodi se na progesteron-priču
    Vani se obicno na dan transfera i vecer prije dobije depo injekcija progesteron. To kod nas nitko ne daje, bar meni do sad nitko nije. Kasnije za terapiju "vecinom" ide crinone.
    Duphastonu je jedino mana jer dize tsh al meni osobno opet drazi vec utrici.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 14.11.2016. at 23:01

  14. #64
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Duphići dižu tsh? To mi je prvi glas. Stvarno?
    Imam hashimoto pa me sad zainteresiralo

  15. #65
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ja sam dobivala injekcije u drugoj trudnoci
    plus duphastone u nekoj manjoj dozi
    hematomi, krvarenje, visokorizicna...
    doduse, poceli s utricima, ali nakon krvarenja (koje je bilo odmah na pocetku) presli na injekcije plus duph (ja trazila zbog svog mentalnog zdravlja, jer mi se razmak izmedju injekcija cinio kao vjecnost)

  16. #66
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Duphići dižu tsh? To mi je prvi glas. Stvarno?
    Imam hashimoto pa me sad zainteresiralo
    Da da...meni bar je. I to mi je dobro skocio.
    Jos se par cura tu javilo s istim problemom.

  17. #67
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam dobivala injekcije u drugoj trudnoci
    plus duphastone u nekoj manjoj dozi
    hematomi, krvarenje, visokorizicna...
    doduse, poceli s utricima, ali nakon krvarenja (koje je bilo odmah na pocetku) presli na injekcije plus duph (ja trazila zbog svog mentalnog zdravlja, jer mi se razmak izmedju injekcija cinio kao vjecnost)
    Ginger da, jedino tako i daju depo. U slucaju krvarenja i bas to sto je kod tebe bilo. Ovak inace ne.

  18. #68
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Sanjka malo je nezgodno reci da ne moraju svi mpo doktori sve znati. Frixie, Vrci i ja imamo različite mpo doktore pa onda ni jedan od njih ne zna?
    Vjerojatno imaju nekih iskustava pa ne preporučaju Crinone nego utrice

  19. #69
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjka malo je nezgodno reci da ne moraju svi mpo doktori sve znati. Frixie, Vrci i ja imamo različite mpo doktore pa onda ni jedan od njih ne zna?
    Vjerojatno imaju nekih iskustava pa ne preporučaju Crinone nego utrice
    Zasto je nezgodno??
    Ja nista lose s tim nisam mislila!!!
    Zasto bi oni svi sve morali znati??
    Pa ni svaki biolog nezna sve.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 15.11.2016. at 08:27

  20. #70
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sanjka, ja sam za trecu trudnocu pitala dr da odmah uzmem injekcije, a dr mi je rekao da mogu, ali da mi je crinone dovoljan
    i bio je, a jako mi je odgovarao zbog posla

    Gabi, je, nezgodno je to reci, slazem se
    al isto neki doktori ne vole mijenjati uhodanu praksu, a to je isto ok
    sibas ono sto znas da funkcionira i ne da ti se isprobavati nesto novo...
    kazem, trudnica sa crinone gelom je bila najurednija od svih mojih ivf trudnoca
    znaci, sigurno je dovoljan i nije negativno utjecao na trudnocu

  21. #71
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sanjka, nezgodno zvuci...kao ono "moj tata je jaci od tvog"

  22. #72
    sanjka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    sanjka, nezgodno zvuci...kao ono "moj tata je jaci od tvog"
    To je totalno sad nesto drugo al uopce nije bitno jer skrecemo s teme.
    Da na zalost se mnogi drze uhodane prakse i niti zele niti prihvacaju nove terapije i lijekove sto po meni isto nije u redu.
    Sto ce sad narednih 50 godina samo utrice propisivati i nis drugo.
    Ma to mi je bezveze i zastarjelo.
    Posljednje uređivanje od sanjka : 15.11.2016. at 08:41

  23. #73
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Pa dobro, možda netko ne želi mijenjati nešto sto je isprobano i funkcionira. Ne mora se zato za njega reci da nešto ne zna.
    Ali dobro, da, nije tema.
    Ginger obzirom na sve sto si prošla- vjerujem da je ok

  24. #74
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    Koliko sam polovila Radončić ne radi mix utrića i Crinonea, nego samo Crinone. A Šimunić, Dmitrovićka i Škvorc ipak prepisuju zajedno to dvoje...

    Dajte mi pliz recite gdje držite Crinone, u friđu ili na sobnoj temperaturi?

  25. #75
    Frixie avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    308

    Početno

    I nađoh ovo, pa stoga znači da bi ipak trebala forsati dr. da mi samo napiše preporuku za Crinone
    Posljednje uređivanje od Frixie : 15.11.2016. at 14:02

  26. #76

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Frixie prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam polovila Radončić ne radi mix utrića i Crinonea, nego samo Crinone. A Šimunić, Dmitrovićka i Škvorc ipak prepisuju zajedno to dvoje...

    Dajte mi pliz recite gdje držite Crinone, u friđu ili na sobnoj temperaturi?
    Na sobnoj frixie.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Ovako da i ja napisem svoj doprinos glede crinone gela.
    Inace ne pisem puno na forumu, Ginger od starih forumasica to zna.
    Niti jedan post nemam napisan na temi "strahovi, strepnje" jer bas ne volim uopce ulaziti u nikakve diskusije
    a ovo je forum pa su diskusije dozvoljene sve dok se ne vrijedja netko pa tako da svoje probleme nisam pisala
    jer bi se naslo stooooo misljenja i savjeta.

    Ja sam katastorfalno odreagirala na crinone gel da nisam znala sto me snaslo.
    Prvo sam mislila da su gljivice pa sam zvala svoju gin i rekla da se samo mazem canestenom da dok mi moj mpo dr
    ne odgovori ona mi ne zeli dati vaginalete. To je izgledalo pa blago receno katastrofalno.
    Moj me mpo dr odmah uputio da idem kod svoje gin i uglavnom alergija na crinone gel.
    Na kraju me je svu morala ocistit jer se crinone polako resorbira i sve dok ga ima u rodnici on radi, kao sto je vec sanjka napisala. Znaci sve je moralo van.
    Uglavnom nije me vratio na utrice vec je rekao da uzimam duphaston 3x1 i da se javim endokrinologu jer ce TSH divljati.
    Sa doze od 37,5 sam dosla na 75/100 naizmjenicno i kontroliranja svakih 15 dana dok se nije smirio.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 15.11.2016. at 14:28

  28. #78

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Sto se tice Radoncica njega sam odabrala iz tog razloga jer sam mu u biografiji vidjela da je iz Makedonije.
    Bila sam kod njega par puta u Viliju.
    Kad sam mu rekla di sam bila rekao je da je puno naucio od dr koji je meni radio ivf oplodnju.
    Vidjevsi slike mojih embrija koji su mi vraceni pitao me je "a sto vam je biolog rekao za embrije"??
    Dobivsi odgovor je rekao svoje misljenje na koje sam ja ostala u cudu jer po njegovom to nisu savrseni embriji.
    Pa zasto mi to nisu rekli???
    Njegov odgovor je bio " pa oni to mozda neznaju...pa neznaju svi doktori sve".

    Tako da je ova recenica potekla bas od doktora a koliko vidim sanjka je bila kod njega i poznavajuci
    dr. R on je sa svima ljubazan i prisan pa vjerojatno vecini u razgovoru i kaze isto jer ko bi s nama svima na dugo i siroko.

    Tako da to nitko ne treba uzeti osobno jer nikoga nije niti islo osobno. Meni uopce nije bitno da se moj mpo dr svidi svima recimo.
    S njim onda nesto nebi bilo u redu. I uopce mi nije bitno sto ce netko za nekog mpo dr reci...ja o komentarima uopce ne razmisljam...
    Pa sto imam od toga da se s nekim raspravljam ili da branim tog dr. Pa ja sam samo jedna u nizu od pacijentica.
    Za par godina ce mi i ime zaboraviti.
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 15.11.2016. at 14:44

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam dobivala injekcije u drugoj trudnoci
    plus duphastone u nekoj manjoj dozi
    hematomi, krvarenje, visokorizicna...
    doduse, poceli s utricima, ali nakon krvarenja (koje je bilo odmah na pocetku) presli na injekcije plus duph (ja trazila zbog svog mentalnog zdravlja, jer mi se razmak izmedju injekcija cinio kao vjecnost)
    Na dan transfera sam dobila i.m. depo progesteron i diazepam.

  30. #80
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Cure dali se sta promjenilo po pitanju crinone gela ili i dalje ide preko hzzo? Moja sestra kod socijalnog ginica tvrdi da nemam pravo na njega.

  31. #81
    Iva86 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    100

    Početno

    Hej Jolica, nadam se da je punkcija ok prošla.. ja sam u 12/2016 dobila crinone gel na recept bez problema.. jedino ako se od tad nešto promjenilo..

  32. #82
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Jolice, neka ti mpo dr napiše da ti je potreban. To što ti sestra tvrdi nije istina, a evo i dokaza:

    http://www.hzzo.hr/zdravstveni-susta...vazecih-lista/

    Crinone je na osnovnoj listi, dakle možeš ga dobiti bez nadoplate.

  33. #83
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Hvala cure, rekli su mi u ljekarni da je na listi lijekova tako da u ponedjeljak idem k doktoru sa papirom od mpo dr i traziti recept. Zasto da platim 400kn ako ne moram.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    269

    Početno

    Jolice apsolutno, ja ga dobivam preko recepta besplatno, samo nek ti za soc gin., MPO dr. ispiše uputu.
    Posljednje uređivanje od glow : 23.03.2017. at 13:00

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •