Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: geonistin

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    73

    Početno geonistin

    dobivate li ga na recept ili kupujete u apoteci?
    ja danas prvi put dobila recept od soc. ginekologa nakon što sam kupila već 5 kutija jer mi je dokt. opće prakse rekla da to ne ide na recept?
    pa me zanima jel vas netko obavijestio o tome što možete a što ne (u trudnoći) dobit na recept?

  2. #2
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Recepte na teret HZZO-a pišu liječnici primarne zdravstvene zaštite: opća praksa, zubar i ginekolog (naravno, moraju biti "socijalni").
    Opća praksa ne može napisati recept za vaginalni lijek jer to spada pod ginekologa.

  3. #3
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    ja ga dobivam od svog gin na recept kaoi do sada jedina je razlika da sada ne moram plaćati 10 kn participacije

  4. #4
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj Dalm@ prvotno napisa
    Recepte na teret HZZO-a pišu liječnici primarne zdravstvene zaštite: opća praksa, zubar i ginekolog (naravno, moraju biti "socijalni").
    Opća praksa ne može napisati recept za vaginalni lijek jer to spada pod ginekologa.
    Ma daj molim te, otkud ti to? Meni za sve što prepiše privatni ginekolog bez problema da recept socijalni liječnik opće prakse. Upravo mi je za 2 kutije geonistina prije mjesec dana dao recept.

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je moja doktorica opće prakse prije 2 tjedna naglasila da mi ona više ne može davati uputnice i recepte za ginekološke probleme i da to od sada moram raditi kod socijalnog ginekologa

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    123

    Početno

    Istina, za sve ginekološke probleme i ljekove, recepte piše soc. ginekolog. Tako je barem meni rekla moja doktorica opće prakse, ima već 1-2 godine.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Dr opće prakse ne bi smio propisivati ginekološke lijekove, i to je tako već dulje vremena. Ako ste u dobrim odnosima, onda možda hoće, ali to je njena/njegova dobra volja. Zbog toga može imati problema sa HZZO-om (što se desilo mojoj dr opće prakse, jer je napisala RP za Dalacin vaginalnu kremu pa joj je došla njihova kontrola i lupila novčanu kaznu koju su joj uskratili od glavarine za taj mjesec).

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Re: geonistin

    Citiraj scardona prvotno napisa
    dobivate li ga na recept ili kupujete u apoteci?
    ja danas prvi put dobila recept od soc. ginekologa nakon što sam kupila već 5 kutija jer mi je dokt. opće prakse rekla da to ne ide na recept?
    A koliko uopće košta ta kutija i zašto si ih toliko pokupovala? Možda bi trebala promijeniti lječenje jer ti to izgleda ne pomaže.

  9. #9
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa
    Ma daj molim te, otkud ti to? Meni za sve što prepiše privatni ginekolog bez problema da recept socijalni liječnik opće prakse.
    Dok jednom ne dobije novačanu kaznu HZZO-a (tj. uskrate joj od glavarina)...
    Eventualno ih možda može "prošvercati" pod šifrom neke neginekološke bolesti (npr. sekundarna infekcija gljivicama nakon kure antibiotika za upalu grla). Ali to nisam sigurna.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    73

    Početno Re: geonistin

    cure hvala na odgovorima. sad kad to znam, malo ću češće posjećivat soc.gin.
    pretpostavljam da se moja dok.opće prakse drži pravila.

    A koliko uopće košta ta kutija i zašto si ih toliko pokupovala? Možda bi trebala promijeniti lječenje jer ti to izgleda ne pomaže.
    ma nije to neka velika lova, 33kn kutija, al nakupi se... prvo sam 2 kutije potrošila paralelno s kurom Eritromicinom za liječenje ureaplasme i tog sam se rješila, nakon toga mi je gin. preporučio da si povremeno (svaki 2-3 dan) stavljam Geonistin i dalje prevencije radi. (ponovila sam jednom bris i sve je bilo ok al još jednom ću ovih dana, za svaki slučaj, kažu da se to voli vratiti.)

  11. #11
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    smijem li koristiti geonistin za vrijeme menstruacije?

  12. #12
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj anabela prvotno napisa
    smijem li koristiti geonistin za vrijeme menstruacije?
    Smiješ, samo je bolji efekt ako nemaš M.
    Ja sam ga isto do sada plačala, jednom davno su mi rekli da ne ide na recept, pa više nisam provjeravala.

  13. #13
    anabela avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    314

    Početno

    Ide na recept ali se svejedno plaća. Ja sam ga dobila na onaj crveni recept (plavi se ne plaća) i platila oko 6 kn.
    Samo mi je gin rekao da ih stavljam svako drugu večer a ne svaku

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •