Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: Najegzoticniji predmeti vase kuhinje?

  1. #1
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno Najegzoticniji predmeti vase kuhinje?

    Jel moze jedna tema za razonodu?

    Jucer navecer sam nesto trazio po kuhinji pa sam skuzio kako u kuhinjskim ormaricima u stvari imamo ohoho stvari koje bas nemaju veze s kuhinjom, ali i kuhinjske stvari koje dolaze u upotrebu nikad ili skoro nikad.

    Recimo:
    - servis za kavu: kavu ne pijemo godinama i otkad smo se uselili nismo ni jednu skuhali, nit imamo kave, nit ju znamo skuhati ... ali, servis imamo (istina, poklonjen )
    - svojedbno sam kod Merkura kupio jednu lijepu tanku dugacku keramicku posudicu, lijepu, ali ... neupotrebljivu za bilo sto, osim mozda kao posuda za masline (sto je na njoj i pisalo). Obzirom da se kod nas masline jedu brzinom svjetlosti i direktno iz flase (sa stipaljkom) onda je taj predmet potpuno suvisan ... no, ajd, makar je lijep.
    - mini antikvarijat - nekako se uvrijezilo da stare stvari koje pronadjemo negdje u familiji i koje nam se svide stavljamo na jednu visoku policu u kuhinju ... i sad se tamo nalaze: fotic iz 50-tih, budilica iz 20-tih, kalkulator iz 70-tih, spravica za ostrenje britvi iz 60-tih, usna harmonika iz 30-tih, aparatic za mjerenje protisla u gumama iz 70-tih, stari emajlirani cajnik iz tkoznakojih ...

    A od upotrebljivih egzoticnijih stvari imamo recimo
    - japanske posudice od tvrde plastike - u svakodnevnoj upotrebi vec 10 godina i jos niti okrhnute
    - crvene plasticne salice od kave iz aviona Austrian airlines-a - odlicne za recimo pljuckanje kostica od maslina, voca itd

    Kaj imate vi po vasim kuhinjama, a da tome tamo nije mjesto ili vam uopce ne treba ili je egzoticno na neki drugi nacin?

  2. #2
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Uh, nisam nikad ni razmišljala o tome. Ima tu svega
    Od nekoliko špajs servisa, servisa za kavu, mlinaca koje kakvih, mašina za mljeti meso , pa do nekorištenih šalica .
    Što veća kuhina i više elemenata to više drloga.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,609

    Početno

    Ne koristimo:
    Daska za sir sa malim nožićima. Prekrasno izgleda ali ju još nismo imali prilike koristiti.

    Od onih koje koristimo to je vilica za masline i krastavce smiješnog izgleda (od famoznog proizvođača plastičnog posuđa) koju koristimo non-stop (iako smo joj se smijali kad smo dobili).

    Našlo bi se toga još, treba se sjetiti...

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Auuuuu, pa ja skoro sve koristim, aparat za kavu, mlinac za kavu, mikser, mikser-štap, sjekač za povrće, mlinac za rezance, Imamjedino hrpu šalica u ormariću a nikad ih ne kosristimo jer su na repertoaru uvijek jedne te iste šalice. Jedino kaj držim u kuhinji spremljeno u ormaru je mesoreznica koju fakat, ali fakat jedva nekad koristimo.
    Ali zato u kuhinji nemam gluposti tipa (bar su meni to gluposti), aparat za kokice, toster, friteza

  5. #5
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    kod nas je najegzotičnije JA u kuhinj

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    kokosov orah

  7. #7
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Ja sam trenutno najegzotičnija u svojoj kuhinji
    Šalim se, budući da je trenutno opće nemam...no, kada smo micali staru kuhinju (u koja je bila gore nekih 30 god) našli smo sve i svašta :shock: ....npr. vrečice plastične ne korištene iz 80-tih, šibice iz 80-tih (očito smo tada zadnji puta čistili malo detaljnije ), u kutnoj klupici postolarske modle i slične stvari od mog dede koji je umro još ´79., malu usnu harmoniku također od dede, njegovu knjižicu sa pjesmama koja je pisana krasopisom, prastare mlinčeke za kavu, .....bezbroj sitnih stvari kojima opće tamo nije mjesto

  8. #8
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    ups netko me prestiga sa odgovorom !

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Da malo skrenem, hi, hi... Tatek, kako misliš da ne znate skuhati kavu? Nikad gostima ne ponudite kavu? Znači, loše bih prošla...

    Kod nas baš nema egzotike, samo hrpa korisnih i manja hrpa nepotrebnih pomagala!

  10. #10
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ja imam neku sjeckalicu za luk-super isjecka ali ima sto djelova za prati pa sam je pospremila.
    mužar-služi mi za ukras, dva puta sam u n jemu stukla orahe i par trava za umak.
    multipraktik- jedino multi u jemu je što zauzima tonu mjesta u kuhinjskom ormariću.
    čašice za žesticu-koristim samo za goste-mi ne pijemo nikakav alkohol, pa tako niti brzopotezni.
    ima toga još, sigurna sam, ovo je samo što se sada na brzinu mogu sjetiti.

  11. #11
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Od hrane imam hrpu začina koje gotovo uopće ne koristim, jedna paket rižinih rezanaca koji stoji već 2 godine (donesen iz Kine), a i žiški (one male bube) mi se zanju pojaviti

    Mirišljave svijeće (kupim a nikad ne koristim jer ih MM ne podnosi), električni nož, podmetači za čaše i razne nikad korište sitnice koje tako dobro izgledaju u dućanu. U ladicama držim i odvijače, šarafe, čavle, ljepila, samoljepljive trake, poodmetke za noge od stolica, salotejp, škare, punjače za mobitele, eterična ulja - sve kaj neznam kud drugdje staviti zarši u kuhinji.

  12. #12
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    noz za maslac !!!! koji mi je mama na poklon donijela cak iz Svedske...ne znam da li sam ga ikad upotrijebila makar je ona jako oduslevljena svojim primjercima (!!???!) tih nozeva

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ni kod nas se ne kuha kava ali ipak imamo šalice za kavu (uvalila mi mama, kao, da skuham gostima) - nekorištene, naravno.

    Nikad korišten je i aparatić za pripremu capuccina (sveki uvalila, kao, to vam je jako zgodno), toster, oklagija, pasirka (kupljena specijalno za Andreja, a uopće nam nije trebala).
    Ali kuhinja nam je relativno mala, pa nemamo ni puno mjesta za staru kramu. Veći problem mi je uklanjanje prastarih stvari iz frižidera.
    E, da, imamo i dvije-tri flaše nekakvih vina (odakle taj običaj da se muškarcima poklanjaju flaše?!?), koje, po svemu sudeći, nikad neće dočekati da ih netko otvori...

  14. #14
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Ja sam fanatik za bacanje nepotrebnih stvari (i svih ostalih stvari koje mi se u zaru spremanja ucine nepotrebnima) tako da nema egzote u mojoj kuhinji... sve sto smo dobili, a nakon 6 mjeseci zakljucili da nismo upotrijebili jednom ili nijednom, liframo van...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Stari vadičep sa oprugom, od crnog željeza... ima sigurno više od 60 godina, svakih par godina kupimo neki novi, koji ili krepa ili se pokaže neefikasnim, i opet u upotrebu uđe ovaj stari.
    Od neupotrijebljenih stvari - kalup za tortu (2 komada, jednog mi uvalio stari) moj je neraspakiran 2 godine.

  16. #16
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Masina za mljevenje mesa, a mislim da imam i onu za orahe. ZiviJo multipraktik!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kuhinja nije pod mojom jurisdikcijom pa nemam pojma

  18. #18
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    najezgotičnije i neupotrebljene su knjige sa receptima...koje obožavam skupljati jer stvarno volim kuhanje, ali nisam baš neka kuharica (odnosno mogla bih ja i bolje, ali ali ali ali)......tako da uz te recepte dođem i ja kao egzotika... :/

  19. #19
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ja ću pisati šta ne koristim a super mi je

    1. drvena daska koja ima mehanizam pa se okreće kao kad staviš na stol pa da svatko može dohvatiti sve s daske (kao u kineskom restorenu oni stolovi). bila sam napola luda dok ju nisam kupila, a upotrijebila sam ju nijednom

    2. čaša za koktele s nazivima koktela i omjerima koliko čega

    3. domaći čaj od lipe

    4. nož za krumpir do prije neki dan ajd fala ti bože riješila sam ga se

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mamita, mislim da vodis s ovom daskom

    Ja imam par egzoticnih posuda renomiranog proizvodjaca plastike, jelte, koje mi majka poklonila. A koje ja ne koristim. I pravu bosansku dzezvicu za jednu do dvije salice kahve.

    Egzote koje koristim:
    - praaaava peruska, komada 2
    - šnešlager
    - japanski suribachi original iz Japana

  21. #21

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    357

    Početno

    Moja egzotika su drzaci za kuhani kukuruz (narancaste boje). Izgledaju kao male vilice, a zabijaju se na krajeve kukuruza i neka sjeckalica za cesnjak kojom se reze u listice. Ah, da zaboravila sam i neko cudo kojim se crveni luk reze bez suza. Imamo jos neki lonac za sporo kuhanje, no nisam jos proucila kako se koristi, a i necu skoro.

  22. #22
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ajoj... par tanjura za torte i sitne kolače, 5-6 setova čaša (svih vrsta - šampanjac, žestica, sok...), rostfrei držači za jaja, flajš mašina (mala, veliku sam proslijedila dalje), zdjele za voćnu salatu (raznih veličina), desertni tanjurići, par setova (rezervnog) bešteka, itd... kavu pijem iz svojih starih okrhanih šalica - tak da fini servis skuplja prašinu ...

  23. #23
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod mene nema ničega egzotičnog i ničega što skuplja prašinu, sve što se ne koristi ide u smeće, i od hrane i od posuđa i od "mašina".
    takva sam i s odjećom, i s obućom, i s igračkama, mrzim držati stvari koje se ne koriste.

  24. #24
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    uuuu kako si ostra.

    al zato sigurno ko Monica iz Prijtelja imas neku sobu za kramu

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    uuuu kako si ostra.

    al zato sigurno ko Monica iz Prijtelja imas neku sobu za kramu

  26. #26
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sorry, nije me dugo bilo pa petljavim.

    da bar imam sobu za kramu.

    kad izgradimo kuću, imat ćemo u početku 2 sobe viška, al tamo ću vjerojatno skupljat zmazani veš

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    u mojoj kuhinji nema skupljača prašine.upotrebljavamo sve.

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ja prijavljujem samo veliku drvenu kuhaču, zapravo lopaticu s 9 rupica. Koristila Ana za vježbanje fine motorike (kroz rupe provlačila konop).
    Sve što ne koristim dulje od godinu dana diskretno udaljavam (MM- sakupljač niti ne primijeti...)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    1,241

    Početno

    moja se jedna okrugla drvena daska iskrivila jer je držim blizu špareta, pa vjerujem da bi mogla poslužiti kao ta tvoja, mamita, isto se okreće.
    kod mene uvijek pivo ostari, mislim da još negdje imam neku bocu kupljenu kad nam je majstor postavljao pločice (prije 2 godine). moram to baciti.

  30. #30
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ah bar ju nisi platila da se okreće

  31. #31
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ja ću pisati šta ne koristim a super mi je

    1. drvena daska koja ima mehanizam pa se okreće kao kad staviš na stol pa da svatko može dohvatiti sve s daske (kao u kineskom restorenu oni stolovi). bila sam napola luda dok ju nisam kupila, a upotrijebila sam ju nijednom

    2.
    znas koliko ja trazim vec ovu dasku_?!
    di ima za kupiti?
    ja se patim sa 2-3 male okrugle a bas mi ovakva treba

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Danas je AA iz ladice izvukao našu egzotu - rezač torti. To je komad oštre žice koji izgleda kao one pilice koje smo koristili na tehničkom u osnovnoj školi. Koristila sam ga...ček' da vidim...nijednom.
    Inače u kuhinji nemam ništa što ne koristim. Nemam nijednu šalicu za kavu (ni džezvu), nemam nikakve čaše osim 6 običnih za vodu, nemam dubokih tanjura, nikakve naprave osim štapnog miksera... Da se poslužim kalimerinim fenomenalnim izrazom - nema drloga
    Ali zato imam i koristim wok, suribachi, parilicu za povrće, mužar, ribež za đumbir...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja cak nemam ni sve sto mi treba jos ... pa sve koristim...

    -muzar mi je japanska zdjelica + plasticna kutija od vitamina (super radi)

    -onu sjeckalicu za luk i cesnjak ful koristim (ispirem uglavnom samo s vodom odmah nakon upotrebe, a svaki cca 7 puta s malo detergenta)...

    -plasticne spremnike od raznih sireva, namaza cuvam i koristim dok ne kupim neke hiper-super-fantasticne... staklenke necu kupovati hiper-super-...

    -imam med u bocici iz koje ne kapa i to cu cuvati pa napuniti domacim kad ovaj potrosim

    -aceto balsamico sam uzela u nekoj spricaljki pa cu i nju zadrzati i puniti s jeftinijim octom za ciscenje prozora i ostalog

    -jos uvjek imamo gusarske zastavice po kuhinji od lukinog prvog rodjendana... i docekat ce minimalno drugi ako se mene pita (a pita se )

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Najzeca egzotika moje kuhinje bila su oni maleni tanjirici s udubinom, za kuhana jaja.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Ona limena jajčeka za čaj nikada nisam upotrijebila, a uredno mi vise iznad pipe

  36. #36
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    Citiraj Mamita prvotno napisa
    ja ću pisati šta ne koristim a super mi je

    1. drvena daska koja ima mehanizam pa se okreće kao kad staviš na stol pa da svatko može dohvatiti sve s daske (kao u kineskom restorenu oni stolovi). bila sam napola luda dok ju nisam kupila, a upotrijebila sam ju nijednom

    2.
    znas koliko ja trazim vec ovu dasku_?!
    di ima za kupiti?
    ja se patim sa 2-3 male okrugle a bas mi ovakva treba
    u austriji u lutzu
    neki dućan tipa ikea
    vidiš kako sam daleko išla po nju.

  37. #37
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    aj ako vidis negdje blize, javi 8)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    di ima za kupiti?
    Pa kod Mamite, valjda.... 8)

  39. #39
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    Mamita (napisa):
    ja ću pisati šta ne koristim a super mi je

    1. drvena daska koja ima mehanizam pa se okreće kao kad staviš na stol pa da svatko može dohvatiti sve s daske (kao u kineskom restorenu oni stolovi). bila sam napola luda dok ju nisam kupila, a upotrijebila sam ju nijednom

    2.


    znas koliko ja trazim vec ovu dasku_?!
    di ima za kupiti?
    ja se patim sa 2-3 male okrugle a bas mi ovakva treba
    to vam se zove Lazy Susie!
    Imali smo jedan kad sam bila mala, i sestra i ja smo voljele sjesti na tome na podu i vrtit se ko na vrtuljku!

    a moje egzoticne stvari - nekoliko razlicitih starih mlinaca za kavu, komplet epruveta sa zacinima unutra, erlenmeyerice, odmjerne case (beakers), i neke tupperware super-zgodne-prakticne stvari koje sam nasljedila i pojma nemam kad bih ih koristila ni kak...

  40. #40
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    aj ako vidis negdje blize, javi 8)
    moja ti nije jako velika
    izmjerit ću promjer sutra pa ti javim
    ako je tebi to "velika", a ne mala, nosi ju, brate mili

    a ja lako kupim još jednu

  41. #41
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno



    aj mjeri

  42. #42
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  43. #43
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    zrinkaaa evo

    35cm

    da ti u rezerviram obzirom da se svi sad otimaju za nju?

  44. #44
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    MP, i ja imam takav rezac! Slomila se dok sam ga nasla i kupila, pokusala upotrijebiti jednom i skontala da se biskvit mnogo lakse reze koncem, po starinski!

    A ona jajceka za caj nemam, a trebaju mi za paradajz-sos. Samo ne mala, nego jedno veliko.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Jel ja dobim kakvu proviziju

  46. #46
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Citiraj Vanchy prvotno napisa
    . Ah, da zaboravila sam i neko cudo kojim se crveni luk reze bez suza.
    Kakvo je to cudo? Opisi, daj link, sliku...

  47. #47
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj Mamita prvotno napisa
    zrinkaaa evo

    35cm

    da ti u rezerviram obzirom da se svi sad otimaju za nju?
    prodano! :D

  48. #48

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    vi nekavopije,kaj ni gostima ne kuhate kavu?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj mommy_plesačica prvotno napisa
    Danas je AA iz ladice izvukao našu egzotu - rezač torti. To je komad oštre žice koji izgleda kao one pilice koje smo koristili na tehničkom u osnovnoj školi. Koristila sam ga...ček' da vidim...nijednom.
    Inače u kuhinji nemam ništa što ne koristim. Nemam nijednu šalicu za kavu (ni džezvu), nemam nikakve čaše osim 6 običnih za vodu, nemam dubokih tanjura, nikakve naprave osim štapnog miksera... Da se poslužim kalimerinim fenomenalnim izrazom - nema drloga
    Ali zato imam i koristim wok, suribachi, parilicu za povrće, mužar, ribež za đumbir...
    iz čega jedete juhu,varivo...?

    iz lonca?

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa
    vi nekavopije,kaj ni gostima ne kuhate kavu?
    ne, osim ako baš ne traže.

    ali moji gosti već znaju, pa si sami donesu jakopsicu, 3 u 1.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •