Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: anestezija i dojenje!

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno anestezija i dojenje!

    narucena sam preksutra u zubara. zanima me dali mu moram reci da dojim posto ce mi vjerojatno htjet dat anesteziju, smijem li ju primit, zna li tko?! :?

  2. #2
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Ja sam u trudnoći popravljala jedan zub i bila dobila tzv.lokalnu anesteziju koja je navodno dozvoljena,MISLIM da isto vrijedi i za dojenje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    meni su rekli da ne dojim 24 sata, odnosno da se izdajam kroz taj period. isto lokalna anestezija.

  4. #4
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni nisu nista rekli.....bila kod zubara prije 4 mjeseca. znale su da dojim, i one su majke koje su dojile....rekle su da je sve ok....hm

  5. #5
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni je zubarka dala lokalnu koja se kao smije kod dojenja (kad je krenula dati mi injekciju, ja sam rekla da dojim, a ona je odgovorila : aha, onda dobro, dat ćemo vam ovu koja se smije kod dojenja...)

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    meni su rekli da ne dojim 24 sata, odnosno da se izdajam kroz taj period. isto lokalna anestezija.
    a za ovakve stvari nikad ne znaš, možda je to onaj isti dio ekipe koji govori i da se dojilja mora izdajati i bacati mlijeko ako ima temperaturu

  7. #7
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    meni je zubarka dala lokalnu koja se kao smije kod dojenja (kad je krenula dati mi injekciju, ja sam rekla da dojim, a ona je odgovorila : aha, onda dobro, dat ćemo vam ovu koja se smije kod dojenja...)
    Uf,ja idem idući tjedan zubaru... Jel ima koji stomatolog da nam riješi ovu dilemu? Ak postoji dozvoljena i nedozvoljena da znam koju tražiti.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Citiraj sandraf prvotno napisa
    meni su rekli da ne dojim 24 sata, odnosno da se izdajam kroz taj period. isto lokalna anestezija.
    a za ovakve stvari nikad ne znaš, možda je to onaj isti dio ekipe koji govori i da se dojilja mora izdajati i bacati mlijeko ako ima temperaturu

    stvarno ne znam... doduse meni su dali lokalnu za skidanje mladeza, ne za zub, ali cim sam spomenula da dojim, doktorica je bez previse razmisljanja odredila 24satno izdajanje.

  9. #9
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Ja sam popravljala dva zuba dok sam dojila i oba puta sam dobila anesteziju bez problema.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    49

    Početno

    Ja sam sinoć odvalila sebi oveći madež sa boka i otišla sam na Hitnu da to pokrpaju. Naglasila sam da dojim i rekli su da to nema veze, da mogu dojit. U slučaju da se lokalna daje u siku onda se ne smije dojit odredjeno vrijeme.

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno

    evo da javim, bila sam, pitala sam ga smije li anestezija kad dojim, reko je da nema veze to i dao mi dvije inekcije lokalne, sve super proslo, malenoj nista.
    e sad me zanima, moram ic slikati zube za koji dan, dali tko zna dali je to opasno kad se doji? :?

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno

    slikati = snimiti

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Slikaj bez frke.

  14. #14
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Snimanje zuba = OK, anestezija = OK

  15. #15
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    ček, ček, da se ubacim - znači može lokalna anestezija dok se doji? mislim, beba može normalno papat, ne moram se izdajat ili nešto?
    išla bih naime skinut neke madeže ali sam mislila da moram čekat kraj dojenja :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno

    pa ako je to ista anestezija kao kod popravljanja zuba onda sigurno moze. ne znam dali ima kakve veze gdje ju dobijas. ja sam primila cak 2 u usta i nikakvih problema nije bilo, sve pet

  17. #17
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da moze se poslije lokalne. Ali moze se i poslije opce (cim je mama budna i u stanju dojiti).

    Anestezija nije kontraindikacija dojenju

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Da moze se poslije lokalne. Ali moze se i poslije opce (cim je mama budna i u stanju dojiti).

    Anestezija nije kontraindikacija dojenju
    Ček', ček'... Ja već mjesecima odgađam vađenje krajnika jer su mi dva liječnika rekla da 24h nakn operacije ne smijem dojiti, a to je s AA neizvedivo. Sad sam zbunjenija nego na onom topicu o alkoholu i dojenju.

  19. #19

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    108

    Početno

    mommy.. gdje ima topic o alkoholu i dojenju, nisam ga uspjela naci. idem na jednu svadbu ovu subotu i zanima me koliko smijem popiti vina (ili neceg drugog a da nije sok ili voda) npr. casu, dvije, smijem li ista, nemam pojma? :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Topic je tu, ali su mišljenja različita: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=29369

  21. #21
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mommy, nikad ne uzimati zdravo za gotovo kad ti netko kaze da ne smijes dojiti zbog toga i toga - google to sve brzinski rjesava

    Ako je istina ovo sto tvoji doktori govore bi znacilo da mame koje rode carski pod opcom ne bi smjele dojiti - a smiju ali im ne daju kod nas - "vani" mogu cim se probude.

    LLLI kaze da smiju dojiti nakon opce cim se osjecaju ok da doje.


    Ista stvar za lokalnu - zene plase da ne smiju dojiti, a sta je onda s zenama koje su rodile s epiduralnom? Onda ni one ne bi smjele dojiti - a naravno da smiju i trebaju

    Evo ti jos

    http://anesthesiologyinfo.com/articles/01052002.php

    Many women are simply told to stop breastfeeding when they need surgery and anesthesia. In addition to the logistical difficulty of allowing breastfeeding when a patient is admitted to the hospital, there are concerns about the medications used in anesthesia, pain medications and any antibiotics that might be necessary. Many physicians are unfamiliar with whether medications that are commonly used in fact pass into breast milk. In fact, if you read the product inserts of most medications, the drug companies themselves often discourage breastfeeding while a mother is using their medications. This is true even for medications that have been found to be safe.
    The conservative recommendations about breastfeeding when taking medications comes from a concern about possible lawsuits should problems occur. They are not usually based on sound scientific studies of the specific medication and its appearance in breast milk.
    Medications used in general anesthesia do not remain in the mother's system and do not affect her milk.

    http://www.kellymom.com/health/illness/mom-surgery.html

    General anesthesia should not affect breastfeeding. You can safely nurse once you are awake and alert enough to hold your baby. By that time, the amount of medication in your bloodstream is low enough that the amounts in your milk would not be significant. The point at which you wake up after general anesthesia is the point where enough of the drug has left your system that it no longer has an effect

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    dižem temu jer sam malo surfala po ovom pitanju, jer moram kod zubara, pa sam našla zanimljiv članak i link. evo ako nekome treba, ovo je baš istraživanje provedeno kako i koliko anestezija utječe - definitivno ne puno, dakle može se mirno dojiti.

    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11321382

  23. #23
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Ako je istina ovo sto tvoji doktori govore bi znacilo da mame koje rode carski pod opcom ne bi smjele dojiti - a smiju ali im ne daju kod nas - "vani" mogu cim se probude.

    LLLI kaze da smiju dojiti nakon opce cim se osjecaju ok da doje.


    Ista stvar za lokalnu - zene plase da ne smiju dojiti, a sta je onda s zenama koje su rodile s epiduralnom? Onda ni one ne bi smjele dojiti - a naravno da smiju i trebaju
    I kod nas smiju dojiti žene nakon opće :D ne znam jel svugdje tako ali u Varaždinu je. Ja sam smjela dojiti čim sam ja to poželjela. Naravno, savjetovali su me taktički i vrlo nježno i pristojno da što prije bar probam. Nisu forsirali i svima kažu da beba prvih 24 sata zapravo ne treba ništa, nije gladna i jedino što joj treba nuditi je cica, kolostrum, maženje.

    Ja sam dojila mislim nakon sat vremena od buđenja iz opće.

    A moj prijatelj zubar kaže za anesteziju da je bitno samo reći da ste dojilja, zubar će znati dalje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •