Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Zna li netko: čemu je zapravo dobar vitamin E?

  1. #1
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno Zna li netko: čemu je zapravo dobar vitamin E?

    Rekli su mi da ga pijem, a pročitala sam da ga treba piti i MM.
    Čemu je on zapravo dobar? Za što kod mene, a za što kod njega?

    Ajde, vi što ste već sve proučile, knjiški i forumski moljci, javite se, plizzzzz!

    pusa

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Odličan antioksidans u kozmetici, povećava plodnost i libido kod štakora. Korelacija ljudske plodnosti i libida (uz veliki trud) nije ustanovljena.
    Višak se izlučuje stolicom i sasvim je bezopasno tamaniti sulude doze poput 1200 iu ili više. Korist je upitna.

  3. #3
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    nije baš bezopasno jer se vit E veže na masne stanice u staničnoj membrani i u kombinaciji sa stresom povećava opasnost od razvijanja bolesti krvožilnog sustava

    ne pretjerivat sa suplementima - rađe jesti zdravo

  4. #4
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Uh, sad ste me prepali.
    Dobro, jest ću ga zdravo, ali zašto mi je uopće potreban u organizmu, a vezano za začeće, i zašto je MM potreban u organizmu vezano za isto (možda pokretljivost mali plivača ili što).
    Netko je jednom spomenuo prirodni lijek: orahe i med. Ima li što u tome?

  5. #5
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Najjači prirodni izvor E-vritamina su pšenične klice, a za male plivače umjesto vritamina preporučam ašvagandhu, ajurvedsku rasajanu za muškarce, ima za kupiti u Bio-Rami. Vidi: http://www.allayurveda.com/ail_male_sterility.htm

    Povećava i količinu veselja i obiteljske sreće, jer povoljno utječe i na qurtsus erectus :namig:

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj mamaShe prvotno napisa
    Dobro, jest ću ga zdravo

  7. #7
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Povećava i količinu veselja i obiteljske sreće, jer povoljno utječe i na qurtsus erectus :namig:
    može li još sitnije...ajd pliz...

    Anyway da ne morate quotati, Davor je napisao:
    "Povećava i količinu veselja i obiteljske sreće, jer povoljno utječe i na qurtsus erectus :namig:"

  8. #8
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    ne pretjerivat sa suplementima - rađe jesti zdravo
    potpisujem...i ja na preporuku lijecnika pijem vitamin E, ponekad podjelim sa MD...ali nekad se ne sjemtim uzeti vitimani bas svaki dan ali se ne uzbudjujem zbog toga...inace se trudim jesti sto zdravije...i to je to

  9. #9
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj Ineska prvotno napisa
    može li još sitnije...ajd pliz...
    kaj ti imas teleskop pored kompa?

  10. #10
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj mamaShe prvotno napisa
    Uh, sad ste me prepali.
    i zašto je MM potreban u organizmu vezano za isto (možda pokretljivost mali plivača ili što).
    Vitamin E također je jak antioksidans. Poput selena, ima zaštitnu ulogu u tijelu te pobolj?ava i mušku i žensku plodnost.
    Kod nekih se parova zna dogoditi da žena ima ovulaciju, ?to znači da joj jajovodi nisu začepljeni, i da muškarac proizvodi dovoljno spermija, no spermij ne može prodrijeti u jajašce pa ne dolazi do oplodnje. Jasno, to je velik problem. U slučajevima izostanka oplodnje, čak i kada je broj spermija dobar, liječnici moraju primijeniti ICSI.
    Međutim, jedno je intrigantno istraživanje pratilo muškarce koji su imali dobar broj spermija, ali nisu mogli oploditi jaja?ce tijekom izvantjelesne oplodnje. Mu?karcima se svaki dan davao vitamin E. Nakon mjesec dana stopa oplodnje porasla je sa 19 na 29%. Ova otkrića upućuju na zaključak da vitamin E svojim antioksidacijskim djelovanjem spermu čini plodnijom.
    Kao i drugi antioksidansi, i vitamin E se bori protiv slobodnih radikala. (Oni uzrokuju rak, srčane bolesti, reumatodini artritis i prerano starenje. Ubrzavaju starenje uni?tavajući zdrave stanice.) Visoka razina slobodnih radikala u sjemenu može umanjiti plodnost (subfertilitet) tako da sve probleme vezane za spermu treba ispraviti pravilnim unosom antioksidansa.
    Ako vam je rečeno da se uzroci vaše neplodnosti ne mogu medicinski odrediti (idiopatska neplodnost), savjetovala bih da vi i partner uzimate nadomjeske vitamina E. Ako ste imali spontani pobačaj, trebali biste ih uzimati zato ?to vitamin E sprečava abnormalno zgru?njavanje krvi.
    Istraživanje objavljeno 1960-ih godina pokazalo je da, ako se i jednom u drugom partneru daje vitamin E, može im se znatno povećati plodnost.120
    Ako imate vi?e od 35 godina i rečeno vam je da je ste neplodni zbog starosti, također možete imati koristi od uzimanja vitamina E. Dokazano je kako se dodavanjem antioksidansa, kao što su vitamini C i E, u životinjsku prehranu znatno može smanjiti pad ovulacije vezana za dob. Na temelju tih otkrića zakljućeno je da se i kod ljudi mo?e spriječiti ili odgoditi neplodnost prouzročena starošću majke.121
    Trebali biste uzimati 300-400 iu na dan.
    Vaš bi partner trebao uzimati 300-400 iu na dan.

  11. #11
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    LeaB,
    hvala ti puno. iscrpno i to the point.

  12. #12
    mamaShe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb, blizoo zoo
    Postovi
    575

    Početno

    Hvala LeaB, i svi ostali! Zbilja ste iscrpni.
    Mislm da ćemo se ipak malo 'suplementirati', pa onda stanka pa opet (da baš ne pretjeramo). Pa bumo lepi mladi još mnogo let
    Osobito me se dojmilo ono o reumatoidnom artritisu, jer primjećujem kod sebe neke naznake da idem k tome (inače imam artrozu koljena, ali ponekad svi zglobovi znaju boliti)

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    244

    Početno

    [
    Kod nekih se parova zna dogoditi da žena ima ovulaciju, ?to znači da joj jajovodi nisu začepljeni,]

    Ne razumijem? Ako imaš ovulaciju jajovodi su ok ili?

  14. #14
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cure, sve sto vas zanima na temu plodnosti, suplemenata i slicno mozete naci na pdf-u Potpomognute!

  15. #15
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj veda prvotno napisa
    [
    Kod nekih se parova zna dogoditi da žena ima ovulaciju, ?to znači da joj jajovodi nisu začepljeni,]

    Ne razumijem? Ako imaš ovulaciju jajovodi su ok ili?
    To (ovulacija) uopće nemora značiti da joj jajovodi nisu začepljeni!

  16. #16
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Curke od kojeg proizvođača je koristite vitamin E i u kojim količinama? Ja bi htijela kupit MM ali ne znam koji!

  17. #17
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Navodno je Natural Wealth dobar, taj sam i ja kupila.

  18. #18
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Je, taj ti je super, pakiraju ga u želatinu :bljuc:

  19. #19
    Ineska avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    806

    Početno

    ja i MM smo počeli piti Protektin od Dietpharma:
    sastojci: omega-6 nezasićene masne kiseline iz ulja boreča, omega-3 nezasićene masne kiseline (EPA, DHA) iz pročišćenog ribljeg ulja, vitamin C, vitamin E, beta-karoten, selen.

  20. #20
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    ja koritim od od Dietpharma...nije bilo od Natural Wealth-a a rekli su mi sve vam je to manje vise isto...i ok su mi...

    ineska, meni je ginic rekao da ako zelim zatrudjnjeti bolje izbacim beta-karoten..a i od prije sam znala da se on ne prepruca u turdnoci. Provjeri sa doc-om.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zagreb, malešnica
    Postovi
    65

    Početno

    Sto je s trudnicama? Koliko se vitamina E smije piti u trudnoci?
    Zna li tko :?

  22. #22
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    "Za sada nema preporučivog dnevnog unosa za karotenoide jer ono što je utvrđeno u pokusima na životinjama, nije potvrđeno i na ljudima. Ali, zato postoji opće poznato pravilo iz "piramide" koje kaže 5 obroka voća ili povrća!

    Na temelju brojnih ispitivanja utvrđeno je da 15 mg dnevno može pomoći i da nema nikakvih sporednih pojava. Mnogi ljudi uvjereni u logiku da "veće doze bolje djeluju" pretjeruju i izazovu neugodno žutilo kože (ksantozu). Ne preporučuje se prekoračiti doze iznad 60 mg dnevno.

    Za osobe koje konzumiraju raznovrsnu hranu bogatu voćem i povrćem, ne može se govoriti o deficitu beta-karotrena, ali kod osoba koje ne konzumiraju takvu hranu, deficit je moguć..Osobe koje dugo vremena uzimaju beta-karoten, morale bi uzimati i E vitamin jer on ima sposobnost da reducira razinu E vitamina u krvi."

  23. #23
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj giorgia prvotno napisa
    Sto je s trudnicama? Koliko se vitamina E smije piti u trudnoci?
    Zna li tko :?
    imaš na http://www.poliklinika-harni.hr/teme...suplementi.asp

    ali curke, znam da zvučim dosadno jer se stalno ponavljam, radije promijenite način prehrane i unosite vitamine kroz zdravu hranu nego gutanjem suplemnata jer oni vrlo, vrlo često imaju suprotan učinak na organizam od željenog

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •