Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Bole me koljena!?

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Bole me koljena!?

    Na poslu puno sjedim i koljena su mi stalno svinuta, inače dosta šećem, stanujem na 4. katu bez lifta i u zadnje vrijeme se vozim češće na biciklu. E sada, kada recimo duže vrijeme čučim ili ako sjedim s jednomm nogom pod guzom ista stvar. Podosta me bole koljena. Zapravo zglobovi na koljenima. Da li netko možda zna zakaj to. Inače nisam baš osoba koja voli doktore i hoda po doktorima, samo da se naručim za zubara treba mi 5 godina. Kaj da radim, ima netko možda sličnih problema? Ili bi ih jednostavno trebala češće razgibavati? Ponekad me već bude strah da nije nekaj ozbiljnije :?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZG-Dubrava
    Postovi
    243

    Početno Re: Bole me koljena!?

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    E sada, kada recimo duže vrijeme čučim ili ako sjedim s jednomm nogom pod guzom ista stvar. Podosta me bole koljena. Zapravo zglobovi na koljenima. .....................Ponekad me već bude strah da nije nekaj ozbiljnije :?
    Isto i kod mene, samo meni kao da nakon takvog sjedenja još iskoči i zglob u koljenu :shock: :? i uopće ne mogu ispraviti nogu.
    Onda nekako kleknem, pa malo migam lijevo-desno dok ne škljocne i tek onda mogu ustati. Osjetim bol i kada hodam.
    Ma , grozno.

  3. #3
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Mene uzasno bole koljena. Cesto me bole kao da mi ih je neko cekicom slup'o. Non stop sam sa djecom na podu, na koljenima. x farmerica sam poderala na koljenima... :/

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno Re: Bole me koljena!?

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Na poslu puno sjedim i koljena su mi stalno svinuta, inače dosta šećem, stanujem na 4. katu bez lifta i u zadnje vrijeme se vozim češće na biciklu. E sada, kada recimo duže vrijeme čučim ili ako sjedim s jednomm nogom pod guzom ista stvar. Podosta me bole koljena. Zapravo zglobovi na koljenima. Da li netko možda zna zakaj to. Inače nisam baš osoba koja voli doktore i hoda po doktorima, samo da se naručim za zubara treba mi 5 godina. Kaj da radim, ima netko možda sličnih problema? Ili bi ih jednostavno trebala češće razgibavati? Ponekad me već bude strah da nije nekaj ozbiljnije :?
    Prestani se voziti na biciklu, za hodanje si kupi ugodne tenisice sa zračnim jastučićima, hodanje po stepenicama ti isto ne odgovara. Kupi si glukozamin forte (u apoteci) i nadaj se da to nije početak reumatoidnog artritisa. Protiv bolova bi ti mogao pomoći voltaren, ali oprezno s njim jer je štetan za želudac, a "navodno" da se povećava i mogućnost srčanog udara ako se duže uzima (nedavno je bio neki članak ali ne znam koliko je to dokazano).

  5. #5
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    joj brigita, po tome bi mene trebali spremit na jakuševac...

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    joj brigita, po tome bi mene trebali spremit na jakuševac...
    Ne kužim, kaj jakuševac nije smetlište?

    S obzirom da više osoba u mojoj obitelji, a i ja sama imamo problema sa zglobovima (izgleda da je neki nasljedni faktor) ja sam protiv bacanja oboljelih osoba na smetlište, tak da se zna.

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    joj brigita, po tome bi mene trebali spremit na jakuševac...
    Ne kužim, kaj jakuševac nije smetlište?

    ... ja sam protiv bacanja oboljelih osoba na smetlište, tak da se zna.
    ma meni ne štekaju samo koljena, nego sve od reda... valjda mi istekao rok trajanja... a kao vještica - mogla bi otvoriti novu spalionicu!

    (ne mora sve biti tak opasno i strašno)

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    daklem ...sve kreće od godina...ako ste ušle i još malo hodate u tridesetima...na žalost, to je to...

    bila je prije kojih 3-4-5 godina jedna Oprah emisija u kojoj je gostovala jedna postarija zgodna američka manekenka (hebiga, dodajte i sklerozu ovom gore.. ) koja je između ostalog rekla kako su joj se prvi znaci starenja pojavili u drugoj polovini tridesetih i bili su najočitiji upravo u sexsanju...bilo joj je ful neugodno kako je škripala...

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ma meni ne štekaju samo koljena, nego sve od reda... valjda mi istekao rok trajanja...
    Prema ovome zaključujem da ni jahanje na metli nije zdravo za zglobove.

  10. #10
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ma meni ne štekaju samo koljena, nego sve od reda... valjda mi istekao rok trajanja...
    Prema ovome zaključujem da ni jahanje na metli nije zdravo za zglobove.
    slažem se ...vjerovatno nije nosila štitnike, niti se toplo oblačila....khm..i kad smo već kod toga...a kaj je sa kacigom??

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Citiraj brigita2 prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ma meni ne štekaju samo koljena, nego sve od reda... valjda mi istekao rok trajanja...
    Prema ovome zaključujem da ni jahanje na metli nije zdravo za zglobove.
    slažem se ...vjerovatno nije nosila štitnike, niti se toplo oblačila....khm..i kad smo već kod toga...a kaj je sa kacigom??
    mladost, ludost...
    tek sam blizo pedesetih...


  12. #12
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hm, tek sam navršila 28 ! Tak da nisu godine. Ne boli to mene toliko da bi pila voktaren i inače mrzim tablete. Hodanje po stepenicama je neizbježno jer živim na 4. katu bez lifta, a na biciklu ponekad furam Janka u vrtić, jer tuka nikako da se naučim sjest za volan, a vozačku imam, još jedan meni!
    A ni sjedenj nažalost ne mogu izbjeći jer mi je u opisu radnog mjesta...
    Mogu sjest i plakat! Probati ću s tom kremom mazati, možda prođe.
    Sumnjam da je težina, od 5 kg viška me baš i ne bi koljena bolila, ha?

  13. #13
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ma ajde ti kod doktora! Meni su u 21. god. počela škripiti koljena bez bolova pa mi je dijagnoza-laički-izlizana hrskavica na nogama. I evo posljednjih dana me koljena bole, a nisu do sada, škripe već 8 godina, i sad razmišljam da ponovno odem na pregled. A btw, od kada sam rodila boli me zglob desne ruke i dr. mi rekla da imam artrozu, išla na terapije, ali još uvijek me bolucka..Artroza :shock: haloooo...a još ni u tridesetu nisam zašla...za poludit'.
    I mene je frka ići na pregled jer u biti strahujem od prave dijagnoze..ali kako mi je krenulo uskoro ću otići...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    ja imam 25, pa me bole koljena. bila kod ortopeda i rekao mi nek izbjegavam stepenice, hodanje po neravnom (uzbrdo, nizbrdo), trčanje, čučanje...

    i nek plivam

  15. #15
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    E kukica, to je i meni tada rekao da izbjegavam, a preporučio isto plivanje i vožnju biciklom...

  16. #16
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    bolovi u koljenima mogu biti jedan od simptoma cisticnih promjena jajnika,tako da je bolje to pregledat kod doktora.

    Inace i sama imama problema sa koljenima, ali kod mene je posljedica dugogodisnjeg opetrecenja (dzudo)

  17. #17
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Sumnjam da je težina, od 5 kg viška me baš i ne bi koljena bolila, ha?
    Ovo tvrde ortopedi: svaki kg tjelesne težine viška = 4 dodatna kg opterećenja za koljena. Drugim riječima, koljena u tvom slučaju trpe 20 kg viška. Odakle im ta formula, pojma nemam, ali tako kažu.
    Ne usuđujem se izračunati koliko trpe moja koljena...

  18. #18
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Onda trpe i moja koljena jer otkada se Jan rodio (4 kg) nosim teret
    Sada je to već cca 10 kg+vrećice iz dućana i koješta drugo...
    Dobro, sada se više ne želi toliko nositi ali ipak stepenice do drugog kata, bla, bla..
    Može biti da me i od toga fakat bole...

  19. #19
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Grooozno me bole koljena! Skužila sam de je to od ovih kilograma viška...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Meni su prije desetak godina, kad sam imala 20 kg manje, rekli da mi se istrošila hrskavica - bolilo me jedno koljeno. Prošlo je kad sam promijenila natikače za po doma (od klompi prešla u one plutene ala birkenstock).
    Sad me ne bole. Valjda taj špek viška na meni ode u nekom postotku i u koljeno.

  21. #21
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Podižem ovu temu kako bi se izjadala: Od jučer me straaaaašno boli desno koljeno, ne mogu čučnuti, boli čak i kad hodam!!! Ok, imam problema s hrskavicom ali da će tako boljeti...uf..
    Zato pitanje: Ima li tko dobrog ortopeda ili fizijatra? Komu da se obratim?
    Čim prije! Help

  22. #22
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A ja na poslu non-stop sjedim, možda ima veze s time?
    Mada u zadnje vrijeme nije više tak jako. Osim ako baš dugo čučim ili ako sjedim s nogom ispod guzice, onda kad ustanem u prvi tren malo boli i brzo prestane. A ja i doktori...joooooooj! Evo jedva sam se nakon 5 godina dogovorila sa zubarom.

  23. #23
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Evo da se pohvalim da i mene bole kada hoću sjesti ili ustati, odnosno kod opterećenja koljena. U školi se sjećam nešto nam na tjelesnom govorili da kod sportaša odlazi hrskavica između dvije kosti zgloba i troši se. A ja nisam sportaš. Nije ni moja mater, a ona se isto uvijek žali da je smetaju koljena. Zar starim!?

  24. #24
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cuj, staris.
    Ali to moze biti od hormona, slabosti misica i dodatne tezine djece koju nosis.
    Ne znaci da ce tako biti do kraja zivota.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •