Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 172

Tema: Terapija metforminom?

  1. #51

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    35

    Početno

    Pozdrav svim PCOS-imalicama i drugima

    Dijagnosticiran mi je PCOS, menstruacija prirodna mi je 1-2 puta godišnje.

    Pijem Aglurab 2x1 već 3 mjeseca, u prvom mjesecu očekivana menstruacija mi je izostala. Dobila samo pod Dabrostonima. Taj ciklus pila i Klomifen, 1x1, ništa se nije dogodilo.
    2. ciklus opet Dabroston i Klomifen 1x2 - opet ni pomaka.
    Sad pijem Dabroston po treći put, Klomifen ću za koji dan piti 2+1, ali se bojim da neće biti rezultata kad tako slabo inače reagiram.

    Molim vas, ako imate sličnih iskustva da mi javite.

    Također, gin. kaže ako treći ciklus Klomifena ne uspije da bi trebalo ići na laparoskopiju (driling) jajnika.

    Btw. mm je sve ok, pokušavamo već par godina, ali do sad sam pila samo Diane (užas, najgore što mi se moglo dogoditi) i Dabrostone

    Što se tiče nuspojava na Aglurab: prvi mjesec konstantna nadutost i žgaravica, proljev, vjetrovi, nedefinirane mučnine - nejednake jačine (nekad gotovo neizdržive). Miris hrane mi se gadio također. Loše raspoloženje kao šećer na kraju

    Sad je dobro šta se tiče Agluraba. Zato sad dok pijem Klomifen dobijem barem dva kila, naduta sam kao balon i nekako malaksala.

    Ima li netko sličnih iskustava?

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    ZO, dobro za B12!

    black_lady, nadam se da ce ti se netko sa slicnim iskustvom javiti

    sretno cure

  3. #53
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Meni je endokrinologica dala Glucophage, rekla je da idemo s originalom, pa kud puklo.

    Od nuspojava sam imala samo proljev. Ali ako popijem tabletu nakon dobrog obroka, onda je sve u redu.

    Moram reći da su moji ciklusi uglavnom bili uredni, ali opet od 27 - 40 dana, u prosjeku 33 dana.

    Prošli mjesec sam sama na svoju ruku u ljekarni kupila Glucophage i počela ga piti, pa sam prestala prije odlaska na more i nastavila nakon mora uz blagoslov endokrinologice i evo, posljednji ciklus je trajao točno 28 dana.

    Znam da je to rano za bilo kakve zaključke, ali mene veseli.

    Hvala za info o B12. Sad ću uz omega3 redovito uzimati i pivski kvasac.

  4. #54
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno Nemam PCOS

    Bok,
    2 god pokusavamo.Hormoni ok,laparo histero ok.MM operisao varikokelu i sad je normospermia uz Larginin.PRL nekad malo iznad granice al zato koristim Bromergon pol godine i ok je.Stitnjaca ok.2 put klomifen.Folikulometrije ok.
    Inace prije 3 god mi je dijagnosticiraa"Ostecena tolerancija glukoze", sto znaci secer ujutro oko 6 nakon jela 6-10.Uz savjesno ponasanje to drzim ok jer mi je HbA1c 5.6.
    Niti moj internista niti gin ne smatraju da ta dijagnoza imalo utice na zacece.
    Vasa iskustva.

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    črnomerec
    Postovi
    523

    Početno gluformin ( metformin)

    meni su 2004 dojagnosticirali PCOS ciklusi bez ovilacija uz to povišeni inzulkin . Dobila terapiju Gluforminom /metfornim / , 2 x850 mg , lijek sam dobro podnosila čak i za vrijeme trudnoće . Nakon poroda doza metformina mi je povišena na 2x100 mg do daljnjega .
    Uz metformin prepisanama mi je diabetička djeta koje se pokušavam što više pridržavati .

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    188

    Početno

    draga isabel ja sam bila na terapiji metforminom (aglurab 850) prije dvije godine po preporuci ginekologa,bez da su mi prije rađeni testovi na glukozu...naravno imam policistične jajnike od moje 18 god. i od 22 se borim s neplodnošću(otad sam u braku).

    pila sam ga nekih osam mjeseci uz užasne nuspojave(proljev,mučnine...).
    s vremenom se nisu stabilizirale niti nuspojave niti ciklusi..

    mene su do našeg doveli prirodni lijekovi(čajevi,kreme na bazi trava),o tome sam pisala kad sam ugledala + na testu.

    ja ti od želim da ti ova terapija bude uspješna i da što prije dođeš do svog ,eto ja nisam imala baš bajna iskustva s njom,al nemamo svi istiu reakciju na neke stvari i sve je to individualno.
    ja sam čula za nekoliko pozitivnih iskustava s ovom terapijom i nadam se da ćeš i ti podići tu statistiku....

  7. #57
    Maybe baby avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Postovi
    258

    Početno

    Hej, evo mene,imam PCOS i anovulaciju...Prošla sam laparoskopiju,prohodnost jajovoda(prohodni su),Klomifen,spermiogram super...Ali još ništa od bebe (radimo na bebi 4 godine) OGTT normalan,ali mi je gin. sada prepisala Glucophage 500 mg 3x1 kroz tri mjeseca...Zanima me dali je koja od vas uspijela zanijeti pod njim? Meni je gin. rekla ako u tri mjeseca ne bude ništa da idem za Zg.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    232

    Početno

    I ja imam PCOS. Prije 6 mjeseci sam koristila cajeve od Travarke Danici . U zadnja 3 mjeseca M mi je bila na vrijeme ali opet ovaj mjesec kasni vec 3 dana znam da nisam trudna jer MM ima azoospermiju.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    od danas sam i ja na Gluforminu. Pijem 3 puta dnevno po pola grama. Kada bih trebala nešto osjetiti??

  10. #60
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ako ne rigas i istovremeno imas proljev, pa tako mjesec dana, nista se ne brini
    ne znam sta mislis da ces osjetiti?
    ja sam imala samo preruzne nuspojave mjesec dana, a nakon toga nikad nista nisam osjetila. hormoni se trunku izbalansirali, ni gram nisam smrsala i to je to.....
    p.s. jos uvijek ga pijem, 850g uz rucak

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    tek sam sinoć popila pola tablete i jutros poslije doručka. Imala sam proljev, i nije mi muka, samo malčice imam kiselinu.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    Da se priključim...
    LH i FSh katastrofa pravi 3:1. Inzulin i OGTT ok
    Bez Dabrostona ne reagiram
    Na 1 klomifen ne regiram
    Na dozu 2+1 dobila sam jednom 1 foliklu i drugi put 2 folikula
    Koliko sam shvatila metformin je kod PCOSa vezanog za inzulin, ali bilo je slučajeva da pomaže i i kod PCOSa koji nije u vezi s inzulinom.
    Nije mi ga još nitko ni spomenuo, a bila sam valjda kod 10 doktora, pa pretpostavljam da mi ga s razlogom nisu spomenuli...

  13. #63

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Zamisli moju situaciju, 10 godina lutam po ginekolozima, endokrinolozima i neki kažu jeste PCOS neki kažu nije, dok konačno nisam naišla na jednu divnu doktoricu koja je po prvi put od svih doktora do sada kod kojih sam bila, dala uputnicu za kompletne pretrage i odmah, čim me je vidjela, rekla je da je kod mene u pitanju insulinska rezistencija i da zbog toga imam PCOS. Što se na kraju i ispostavilo tačnim, naravno, na osnovu nalaza. Da li si gojazna?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    141

    Početno

    fatamorgana mršava sam, na što mi je dr. Tomić rekao da bi trebala imati 150 kg kakve nalaze imam...
    inače moj prvi gin je meni odmah skužio PCOS i prati me moja dijagnoza oduvijek (nažalost on je sad u mirovini)
    mene ustvari zabrinjava činjenica da prije nego što sam odlučila imati dijete su me šopali dianama, yasmin i u pauzama dabrostonima kao da su čekali da se odlučim imati dijete s pretpostavkom da su moj problem riješili i to je to. Što kad rodim i imam svoje dijete?
    Ni jedan doktor mi nije rekao što poslije...
    Nemam želju piti sve te silne tablete do kraja života, a sve mi se više čini da ću završiti baš tako...
    Baš sam optimist

  15. #65

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    ne znam draga šta bih ti rekla. Meni nisu nikad ništa dali da pijem osim sada. Uvijek su mi govorili moraaaš smršat i kad smršaš sve će se popraviti.

  16. #66
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno Siofor

    Pozdrav,
    Sta su vama dr rekli za Siofor u periodu prije / za vrijeme trudnoce?

    Na ovom sajtu kaze se da je zabranjen u trudnoc:

    http://www.drugs-pro.com/diabetes/siofor.html

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    bok svima i ja sam na terapiji metforminom već dobrih godinu i pol dana, ja imam samo pozitivna iskustva (iako bebe još nema, nažalost ), ali što se tiče mojih ciklusa oni su stvarno redoviti (kuc, kuc da se ne ureknem) i što je najvažnije, doduše nisam još provjeravala, ali po sluzi mislim da imam i ovulacije što je kod mene prije bilo 0-bodova. Imam hiperinzulinemiju (inzulinska rezistencija) sve zbog PCOS-a, ali i nekih problema sa šećerom.....
    pijem 2X1 Siofor 500, a ponedjeljak idem na kontrolu (baš sam jučer radila produljeni OGTT sa IRI-čekam rezultate) pa ćemo vidjeti što je na stvari.....


    uglavnom što se tiče mog PCOS-a i metformina ja mislim da meni pomaže....i da ono jako važno bila sam pretila imala 81 kg sada sam uz metformin, dijetu i šetnje uspjela skinuti 13 kg, trebala bi bar još 5-6, uglavnom ja sam ZADOVOLJNA.

    a što se tiče štetnosti Siofora prije/za vrijeme trudnoće u pon. ću pitati mog endokrinologa šta on misli..javit ću vam...

  18. #68

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    e i da imala sam užasne nuspojave, proljev, mučnine, glavobolje (čitaj klasične migrene), ali sve je prošlo hvala Bogu.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Cure podizem malo ovu temu.

    Danas po prvi put u toku cackanja po forumu sam naisla na ovu temu terapiju Metforminom kod PCO.
    I ja sam jedan od slucajeva PCO i vec tri godine pokusavamo doci do trudnoce al nam ne ide. Naime nikada me niko od ljekara ginekologa nije poslao na testiranja da vidimo uzrok mog PCO. JA bih pocetkom decembra trebala ici na drugu inseminaciju sa istom terapijom kao u potpisu.
    S obzirom da u mojoj familiji ima clanova koji boluju od povisenog secera u krvi mene zanima dali je uredu da mojoj MPO dr. predlozim da uradimo testiranja na inzulinsku osjetljivost?
    Nekako mi neprijatno da ja njoj sugerisem sta da radimo a ona mi ni ta testiranja na inzulin ni hormone stitne zlijezde za sada nije spominjala.
    Prije dvije godine sam radila polne hormone i svi su mi u granicama normale i po njima se nebi reklo da imam PCO ali po maljavosti i izgledu mojih jajnika na UZV dijagnoza je PCO i to jos od moje 20-te godine.

    Pored toga zanima me dali se u toku terapije metforminom moze ici u blaze stimulacije za sazrijevanje JS u folikulima ili to ne ide u kombinaciji zajedno?

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj Ljubica prvotno napisa
    Cure podizem malo ovu temu.

    Danas po prvi put u toku cackanja po forumu sam naisla na ovu temu terapiju Metforminom kod PCO.
    I ja sam jedan od slucajeva PCO i vec tri godine pokusavamo doci do trudnoce al nam ne ide. Naime nikada me niko od ljekara ginekologa nije poslao na testiranja da vidimo uzrok mog PCO. JA bih pocetkom decembra trebala ici na drugu inseminaciju sa istom terapijom kao u potpisu.
    S obzirom da u mojoj familiji ima clanova koji boluju od povisenog secera u krvi mene zanima dali je uredu da mojoj MPO dr. predlozim da uradimo testiranja na inzulinsku osjetljivost?
    Nekako mi neprijatno da ja njoj sugerisem sta da radimo a ona mi ni ta testiranja na inzulin ni hormone stitne zlijezde za sada nije spominjala.
    Prije dvije godine sam radila polne hormone i svi su mi u granicama normale i po njima se nebi reklo da imam PCO ali po maljavosti i izgledu mojih jajnika na UZV dijagnoza je PCO i to jos od moje 20-te godine.

    Pored toga zanima me dali se u toku terapije metforminom moze ici u blaze stimulacije za sazrijevanje JS u folikulima ili to ne ide u kombinaciji zajedno?


    Ljubice, tvoje stanje je identično mome stanju. I kod mene su svi hormoni ok, ali jajnici su policistični i baš sam maljava i gojazna naravno. Moj prijedlog je da odeš kod endokrinologa koji je naravno jako dobar i da porazgovaraš detaljno. Ja sam nakon 10 godina obilaženja ginekologa, konačno slučajno po preporuci naišla na doktoricu koja me je uputila na vađenje nalaza i ne samo polnih hormona nego i još mnogo mnogo drugih. Čim me je prvi put vidjela (rekla je da zavrnem maicu i pogledala mi stomak, maljavost i strije) rekla je da je 99% u mom slučaju insulinska rezistencija i da su moji jajnici zbog toga policistični. Naravno pitala je da li iko u porodici ima dijabetes i slično.
    Uglavnom, insistiraj na OGTT nalazu i svim ostalim pretragama da bi se provjerilo da li imaš insulinsku rezistenciju.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    .... i da, zaboravih reći da je bila u pravu. Nalazi su pokazali da imam taj metabolički poremećaj tj. insulinsku rezistenciju i dala mi terapiju Gluforminom 3x1/2 tablete od 1gr. Vidjet ćemo rezultate.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Hvala Fatamorgana
    U pravu si i za maljavost i za strije a i kilazu.
    Moracu u subotu porazgovarati sa mojom MPO dr. o tome.
    A jesi dobila kakvu terapiju kao npr. Metformin?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Pisale smo u isto vrijeme pa sad vidim da si mi vec dala odgoor vezano za terapiju

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    656

    Početno

    Ja sam prije 2g pila Metformin par mjeseci ali ništa od toga. I dalje se borim s cistama, neredovitim ciklusima, bez ovulacija tako da meni to ništa nije pomoglo, ali da sam ih teško podnosila o to jesam

  25. #75

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    evo da javim bila sam i u endokrinologa i u mog MPO-ovca rečeno mi je da se metformin prestaje uzimati ako ostanem trudna (u mom slučaju Siofor),a MPO-ovac mi je pregledao jajnike i rekao (i napisao na nalazu) da su moji jajnici "uredne veličine i praktički morfološki u gr. normale" :D :D .....sad je li tome kumovao metformin nitko ne zna sigurno, ja sam mu rekla i da mislim da po sluzi imam i ovulacije on je rekao da je moguće i da je to dobro, a da mi je mužev spermiogram uredan da bi možda i prirodno mogla ostati trudna (napominjem da se nisam testirala LH trakicama).....pošto smo dogovorili da prikupim nalaze pa da dođem za dogovor za postupak nisam pitala da li kroz postupak prekidam sa Sioforom, ali ću ga pitati

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    malo sam zbrčkano pisala, južina je ne zamjerite mi!!!

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Cure a dali vam neko u familiji boluje od secera u krvi tj.dijabetesa ?

  28. #78

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    meni je dida imao nešto lagano povišen, a stricu je dijagnosticiran tek prije 1,5-2 godine..... čini mi se tako, a je li ga imao i prije ne znam mislim da ne (ima oko 56-57 godina)

  29. #79
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Ljubica prvotno napisa
    Pored toga zanima me dali se u toku terapije metforminom moze ici u blaze stimulacije za sazrijevanje JS u folikulima ili to ne ide u kombinaciji zajedno?
    ja pijem gluformin i bila sam u 5. mjesecu na stimuliranom ivf - 25 decapeptyla, 32 gonala, 8 menopura, plus prije toga klomifenski i femarski ciklusi, tako da nema problema. i dalje pijes metformin sve dok dr ne kaze da prestanes

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    u mojoj porodici moj otac ima dijabetes tip II i njegova mama tj. moja nana je imala dijabetes također, a i njegov otac tj. moj dedo je imao također dijabetes. Ja sam povukla na njih i temperament i konstituciju. Što se tiče metforminske terapije, sa njom se komotno ide u postupke. Uglavnom se ide na to da se poslije trudnoće prestane piti jer se taj poremećaj tada sam reguliše uglavnom. Meni je moja doktorica rekla da ga pijem do porođaja.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    tj. dok ne ostanem trudna i ne rodim.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    BiH-RS
    Postovi
    278

    Početno

    Evo da se i ja javim. Bila sam jutros kod moje dr. na konsultacijama.
    Pitala sam je za inzulinsku rezistenciju i povezanost eventualne nasljedne secerne bolesti.tj dijabetesa i rekla mi je da je to moguce ali da se to uglavnom manifestuje prekomjernom debljinom. S obzirom da ja nisam nesto previse debela tj. svega nekih 5-8 kilograma imam viska ona nemisli da jos uvjek trebamo to provjeravati jer se to kontrolise kod zena starijih od 40g. Pored toga rekla mi je i ako ima neka manja doza povecanog secera u krvi za sada mi savjetuje da to regulisem ishranom.tj da sto vise izbacim slatkise i da se sto vise krecem. Pored toga mogla bih i uzeti da pijem Gluformin da to malo regulisem ali onda narednih 3-4 mjeseca nebih isla na inseminacije uz stimulaciju. Posto ja za sada imam dogovoreno da idem od sledeceg ciklusa na drugu inseminaciju uz terapiju klomifen+menopur ipak cu za sada sacekati da to prodje i nadati se uspjehu.

    Pored toga rekla mi je da je uspjesnost inseminacije u prvom pokusaju 10-15%, drugi pokusaj uspjesnost je do 50% a treci pokusaj do 70% i tako ostaje do 5 puta. Poslije pete inseminacije mogucnost zaceca tim putem pada ponovo do 10-15%.

    Za sada toliko, sorry sto sam bila malo opsirna.

    Nadam da cemo u ovoj novoj inseminaciji uspjeti dobiti jednog malog

  33. #83
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ljubice ja se nadam da ce slijedeci aih biti bingo

  34. #84

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Drage moje, potrebno mi je vase strucno misljenje jer nisam danas uspjela dobiti moju endokrinologicu. Da li trebam prestat sa Siofrom jer sam trudna? MPO dr koji mi je radio ET mi je rekao da pretsanem ako budem trudna.

  35. #85
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    koliko znam, metformin treba nastaviti i u trudnoći, bar do 16. tjedna...
    ali najbolje da se posavjetuješ sa endokrinologom...

  36. #86

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Zedra hvala na brzom odgovoru i na pp
    Čim je test pokazao plus ja sam prestala sa Sioforom dok ne budem na čisto skroz da li ga uzimati ili ne. Moja endokrinologica mi je prepisala da ga pijem 3x500mg, dok mi je dr prilikom embriotransfera lijepo rekao da je ta doza za mene previse i da mi vise ne moze pomoci i da smanjim na 2x500 i ako bude trudnoca da osmah prestanem sa istim.

    Zbunjena sam

  37. #87
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    Ftamarogana, standardna doza za PCOS je 2x850 mg...naravno, tko nema nuspojave...
    i metformin je uvije bolje davati u 2 doze, nego u tri jer on djeluje na GUK natašte a ne postprandijalni (nakon jela)...
    iz više izvora sam cula da ga treba nastaviti i u trudnoći jer je korist veća od eventualne štete (gestacijski dijabetes sa svim rizicima koje nosi je poželjno izbjeći),
    naravno izbalansirana prehrana je glavna...
    a jedina sporna stvar je što lijek nije do kraja ispitan u trudnoći, pa se proizvođac ograđuje na taj nacin..
    jA ga uzimam godinu dana 2x850...i ne planiram prestati u trudnoći, bar sada tako mislim...

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Zedra, hvala velika na pomoci oko svega ovoga. Kada sam malo bolje pregledala dokumentaciju vidjela sam da mi je dr. napisao da smanjim dozu sa 3x500mg na 2x500mg i da nastavim sa istom do 11 tjedna trudnoce. Nadam se da nisam naskodila mrvici/cama time sto ga nisam nikako uzimala dva dana. Sada imam malu dilemu, iako sam na uputstvu za upotrebu procitala da se treba uzimati ujutro i navecer (ja ga uzimam u toku obroka), kada da ga uzimam dva puta dnevno jel kao sto pise u uputstvu za upotrebu ili da ga uzimam tokom rucka i vecere?
    Pliz Zedra prosvijetli me (moja endokrinologic se i dalje ne javlja na mob)

  39. #89
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    uzimaj ujutro i navecer...a uzima se uz obrok jer smanjuje nuspojave sa strane probavnog trakta...
    i sugurno nisi nimalo naštetila mrvici, ne skeriraj se

  40. #90

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    uzimaj ujutro i navecer...a uzima se uz obrok jer smanjuje nuspojave sa strane probavnog trakta...
    i sugurno nisi nimalo naštetila mrvici, ne skeriraj se
    Hvala Zedra puno, evo sada tragam za onim jelovnikom na VV stranici

  41. #91

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Bila sam danas kod moje endokrinologice i rekla mi je da ni sluöajno ne prestajem sa Sioforom, da bi to bilo pogubeljno za moju trudnocu. Rekla je da narednih 10 dana uzimam 2x500mg i da poslije smanjim na 3x250mg i rekla je da cemo tako nastaviti do daljnjeg, najvjerovatnije do pocetka treceg tromjesecja. Rekla mi je da je dokazano kako Metformin nije stetan u trudnoci i da su to mnoge studije dokazale i da je u mom slucaju najvjerovatnije bio glavni cimbenik koji je omogucio trudnocu. Rekla je da je imala jako puno trudnoca koje su uredno zavrsile porodom, a mamice su bile na metforminu u trudnoci.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3

    Početno

    pozdrav svima,
    ja sam nova na forumu i molim vas za odgovor. Naime, vec cetiri godine pokusavam zatrudniti ali zbog PCO to mi ne uspijeva.Treba da pocnem s Siofor tabletama 2x1 i moje pitanje je: kad se javljuju nuspojave (konkretno proljev) da li odmah cim popijem tabletu ili sat,dva ,tri poslije.Vasi odgovori i iskustva bi mi mnogo pomogla s obzirom da kad sam na popslu ne mogu napustit radno mjesto kad god zatreba......

  43. #93

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Jaca, ja mislim da je najbolji pristup k tome da uopce ne razmisljas o nuspojavama, Iz tvog posta se vidi da si se opteretila time, a nisi ih jos pocela ni piti. Ne brini, nisu to sad neke nuspojave. Ja ih uopce nisam niti imala, a pila sam Gluformin koji, navodno, izaziva najvece nuspojave. Bitno je u glavi kliknut da ce ti taj lijek pomoci i da nemas alzernativu

  44. #94
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    jaca, draga, Siofor ima najmanje nuspojava, posebno proljeva.
    kao drugo, ja nikada nisam dobila proljev, a pijm ga godinu dana...
    kao treće, uzimaj uz obrok, manje su nuspojave, a ako jedeš manje ugljikohidrata, vjerojatno ih nećeš ni imati....posebno rafinirane šećere (slatko)
    samo naprijed i ne odustaj...ako i dođe do nuspojava, one prođu brzo...

  45. #95
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    i da, pocni s 250 mg 1x dnevno, ili max 500 mg 1x dnevno i povećavaj dozu tjedno, ili dvotjedno postepeno, bit će ti se lakše priviknuti

  46. #96

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Ftamorgana u pravu si ,bas sam se opteretila, poslusat cu tvoj savjet i nastojati ne razmisljati o tome..
    Hvala vam drage moje, bas ste me ohrabrile, pocinjem u subotu s terapijom pa vam se javim ponovo....

  47. #97

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    drage moje obzirom da sam trudna, a po preporuci moje endokrinologice od jucer sam dozu Siofora smanjila sa 2x500mg na 3x250 mg do daljnjeg. Jutros sam imala smedje na gacama i malo roskasto pa sam se zabrinula pravo, cak pomisljam da li ima veze izmedju toga i smanjene doze????

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    jaca, draga, Siofor ima najmanje nuspojava, posebno proljeva.
    kao drugo, ja nikada nisam dobila proljev, a pijm ga godinu dana...
    kao treće, uzimaj uz obrok, manje su nuspojave, a ako jedeš manje ugljikohidrata, vjerojatno ih nećeš ni imati....posebno rafinirane šećere (slatko)
    samo naprijed i ne odustaj...ako i dođe do nuspojava, one prođu brzo...
    potpuno potpisujem zedru i ja ga pijem već duuuuugo vremena i uvjerena sam 100% da mi dobro čini i što se ovulacija tiče (imam ih, a to znam po iscjetku) i što se tiče mršavljenja...... pomogao mi je 1000% u mršavljenju!!!!
    sretno svima!!!
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 05.04.2010. at 22:44

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3

    Početno

    evo javljam vam se ponovo, vec tri sedmice pijem Siofor 2x500, prvih 10 dana imala sam strasne mucnine i grozan okus u ustima ali prezivjela sam, u slijedecem ciklusu krrecem ponovo s klomifenom i nadam se da c klomifen ovaj put djelovati bolje....

  50. #100
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    vidim da ova tema duuugo nije bila aktivna... jel ima netko tko je na terapiji metforminom i sada? jel ima netko tko je dobio svoj + zahvaljujuc toj terapiji?
    ako negdje dalje ima aktivnija tema, a masila sam ju, slobodno uputite...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •