Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 172

Tema: Terapija metforminom?

  1. #101
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    vidim da ova tema duuugo nije bila aktivna... jel ima netko tko je na terapiji metforminom i sada? jel ima netko tko je dobio svoj + zahvaljujuc toj terapiji?
    ako negdje dalje ima aktivnija tema, a masila sam ju, slobodno uputite...
    Ivana.sky, ja sam na terapiji Metforminom. Bila sam i prije 3 godine kada sam prvi put krenula u postupke. Ostala sam trudna u prirodnom postupku inseminacije i pila Metformin do 12 tjedna trudnoće. Sad ga pijem već preko godinu dana i zahvaljujući njemu imam uredne cikluse (proizvedem jajne stanice), ali unatoč tome još nisam za sada ostvarila drugu trudnoću. Pitaj ako te što zanima, ne znam koliko ti ovim mogu pomoći.

  2. #102
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    koliko ti je trebalo prvi put kad si ga pocela piti da se vise neki "rezultati"?

  3. #103
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    koliko ti je trebalo prvi put kad si ga pocela piti da se vise neki "rezultati"?
    Hej Ivana, mislim da sam dva mjeseca nakon što sam ga počela koristiti dobila prvu redovitu menstruaciju i od tada su mi ciklusi uredni. Prije toga sam mogla biti bez menge i po pola godine, ako ne i više. Ja sam jedna od onih koje jako dobro reagira na Metformin, kaže moj doktor.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ja sam jedna od onih koja, između ostalog, svoju sreću duguje metforminu...
    ciklusi mi se sredili, ja blistala, nakon cca 6 spontanih pobačaja, što prirodno začetih, što inseminacijom, IVF-om, ostala trudna prirodno sa blizancima i to iz nevaljalog jajnika, iznijela trudnoću, imam 2 predivna dječaka....
    mislim da mi je metformin sredio kvalitetu jajnih stanica

  5. #105
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ooo pa super vijesti od obje... meni evo 3tj kak ga pijem, sad je sve ok - nema nuspojava, na 1500mg sam vec tjedan dana... iako je anovulacijski ciklus mislim da ce M uskoro doc jer me pms perja dobrano... inace ciklusi mi bili 30-60 dana, nikad vise, i samo jednom dabrostone pila za M inace ju uvijek spontano docekala...

  6. #106
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    pitanjce: zasto pise da se uz metformin ne smije konzuirati alkohol? jel netko to zanemario i probao?
    nemojte me osudjivati, nisam neki alkos, 2 mj vec pijem metformin, zbilja mi je pomogao da se ciklus uskladi malo, ali idemo na neku proslavu i zanima me jel smijem popit casu,2 bambusa recimo, ili ni pod razno ne smijem ni pomislit... jel nekome nesto bilo?
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 13.11.2014. at 11:58

  7. #107
    dagnja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    pitanjce: zasto pise da se uz metformin ne smije konzuirati alkohol? jel netko to zanemario i probao?
    nemojte me osudjivati, nisam neki alkos, 2 mj vec pijem metformin, zbilja mi je pomogao da se ciklus uskladi malo, ali idemo na neku proslavu i zanima me jel smijem popit casu,2 bambusa recimo, ili ni pod razno ne smijem ni pomislit... jel nekome nesto bilo?
    Ivana.sky, uz opasnost da me se proglasi neodgovornom, nisam znala da se ne smije konzumirati alkohol uz Metformin ili sam to pročitala i zanemarila. Rijetko konzumiram alkohol, ali me korištenje Metformina zadnje 3 godine ne spriječava da popijem koju čašu vina ili piva tu i tamo ili da ne pijem na proslavama. Meni od toga za sada ništa nije bilo, ali na tebi je da odlučiš.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    4.17. Je li sigurno konzumirati alkoholna pića dok se uzma metformin?
    Nije preporučljivo konzumirati alkoholna pića dok se uzima metformin, iako nisu potpuno povezani. Može se puno brže opiti i otrovati puno lakše. Također povećava rizik od hipoglikemije. Alkohol može skupa sa metforminom povećati nivo laktata u krvi, uvećavajući rizik od laktičke acidoze.

    Evo tu sa Rodinih stranica....

  9. #109
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Hvala cure

    Mene ipak bilo strah pa sam nazdravila radlerom i dobro

  10. #110
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Nisam ni znala za alkohol..ja sam si spila vina kad mi je pasalo. I da, Siofor mi je donio moju N, zato dajte mu sansu, meni je trbalo pola godine terapije i ostala trudna.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ja povremeno konzumiram alkohol uz siofor, javit cu vam ak mi se nesto desi

  12. #112
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A mozda je u tome stos!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Drage cure, imam pitanje.
    Imam PCOS i u postupku sam potpomognute. Trenutno cekamo zamrzavanje zametaka, a transfer je odgoden dok ne smrsavim. Imam 20kg viska!!!
    tu mi je mpo dr.preporucio jednog endokrinologa koji bi mi mogao pomoci i spominjali su metformin.
    Do sada nisam radila nikskve testove vezane uz secer pa pretpostavljam da ce me endokrinolog prvo poslati na to.
    Zanima me dal metformin pomaze i kod mrsavljenja bilo da imam ili nemam problema sa secerom?

  14. #114
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Pomaze ako se potrudis popravit prehranu i krenes se malo gibat... u pocetku ni nemas bas teka, neki povracaju, neki proljev... ali dosta je bitna hrana koju kombinirias s njim.. naci ces sto ti pase i vidit kako tijelo reagira...
    Iako nemam secer i na mpo sam dosla sa vec skinutim kg, meni je pomogao skinuti jos par kg, sredit cikluse, i nakon 4mj uzimanja dobila i svoj + sretno!! ako sta treba, vici!!

  15. #115

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Cestitam na + !!!!!!!!
    pitat cu endokrin.za metformin, iako ja na 1.mjesto stavljam orehranu i vjezbanje. A ne tablete.. ali lagala bih kad nebi htjela pomoc da ubrzam cijeli taj proces i krenem cim prije na transfer

  16. #116
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    nije to do ubrzavanja... ja recimo jesam skinila kg i prije, jesam promijenila malo nacin zivota i sve ali i dalje mi je pcos divljao i nisam imala ovulacije... nije bilo druge pomoci nego na tablete... hvala bogu eto meni su pomogle... ima cura koje metformin piju i 3god pa nista... ja vjerujem da ce ti dr. znat vise rec s obzirom na nalaze i da ce ti dati ono sto je najbolje za tebe i tvoj slucaj

  17. #117

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    slazem se.. pitali su me i za ogtt i jos nekakav 0-120 test koje nisam radila pa ni za stitnjacu.. iako, neka svi nalazi budu u redu i da ja to rjesim prehranom+vjezbanjem...

  18. #118
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    ja sa metforminom nisam grama smrsala, cisto da znas da ne cini cuda

  19. #119
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Ja sam smrsavila ali zahvaljujuci lchf prehrani, ne Sioforu. I strogo sam se drzala pravila. Jako je bitno reducirati tezinu, smanjiti unos ugljikohidrata jer oni u konacnici postaju testosteron kojeg imamo viska...kod mene je divljao, bila sam ko bradata pjevacica iz cirkusa i placala pare za elektroepilaciju.

  20. #120
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Da li je netko nastavio terapiju i nakon poroda? Ja nisam.

  21. #121
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam se vratila na metformin 8mj nakon poroda

  22. #122
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    pozdrav drage zenice,
    evo ja sam jos jedna u nizu pcos-ka, neki dan sam prvi put bila kod endokrinologa i dao mi je terapiju radi povisenog inzulina.3 puta dnevno po jednu cetvrtinu tablete siofor 500!!! zanima me koliku dozu vi ostale pijete? i evo rekla mi je da izbacim sok, slatkise i bjeli secer, sve ostalo mogu..i jos da napomenem nemam viska kg tako da nemoram na dijetu samo paziti na secere!!! i eto za kraj da ohrabrim zene koje isto imaju pcos a nisu jos trudne, ja imam 4 dijece, nazalost dva andjela blizance, i jos dvije zive i zdrave curice.tako da poslije poroda ukoliko planirate imati jos dijece nemojte cekati, jer ciklusi i ovulacije budu redovni jeddan period, nazalost kod mene se opet sve pobrkalo!!!

  23. #123
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ja sam na 3x500... sve do 12tt kazu pa ce mi smanjivat... ja nisam imala ni secer ni visak kg, pa ih dobila za pit

  24. #124
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja sam bila prvo na 3x500, pa na 2x850. Onda sam nakon 12tt prestala. Sad sam opet na 3x500

    Prije trudnoce sam od siofora smrsavila i ciklusi su mi se regulirali. Za sad jos cekam da pocne djelovati, iako je menga dosla sama od sebe

  25. #125
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    ja onda imam poprilicno nisku dozu u odnosu na vas, bas me zanima hoce li mi djelovati!!! jeste li vi uz siofor strogo prestale jesti slatko i ugljikohidrate? sta koristiti kao zamjenu ? ja ziva neznam sta bi jela a da me zasiti i da se ponekad zasladim sa necim!!!

  26. #126
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Nisam nista promijenila, iako bih mozda trebala

  27. #127
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se vratila na metformin 8mj nakon poroda
    Kako to? Zbog zdravlja opcenito ili nove trudnoce?

  28. #128
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Zbog nove trudnoce, bili bismo sretni da se dogodi. A i da mi regulira cikluse,kad je prije super djelovao

  29. #129
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Kuzim.

  30. #130
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Citiraj latika prvotno napisa Vidi poruku
    ja onda imam poprilicno nisku dozu u odnosu na vas, bas me zanima hoce li mi djelovati!!! jeste li vi uz siofor strogo prestale jesti slatko i ugljikohidrate? sta koristiti kao zamjenu ? ja ziva neznam sta bi jela a da me zasiti i da se ponekad zasladim sa necim!!!
    Ja sam prestala skoro sve UH jesti, za dorucak sam jela sir i vrhnje, za rucak meso i povrce, za veceru kaj nadjem, nekad spek i sir npr. Fali kruh u pocetku al naviknes se. A za slatko sam jela voce, to nisam htjela izbacit. I jedan dan u tjednu sam jela sve sto sam htjela, obicno nedjelju.

  31. #131
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Iako ne treba pretjerivati s izbacivanjem UH jer Siofor vec snizava secer pa da ne bi bilo hipoglikemije.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Uz terapiju sioforom se nikako ne preporuca potpuno izbacivanje uh, ali slatkisa svakako da.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Evo da i ja podijelim svoju priču s metforminom......nakon 7 god-9 stimuliranih ivf-ova,svih drugih mogućih postupaka i transfera....nakon 3 mjeseca uzimanja metformina ostala spontano trudna....mislim da je to bilo rješenje mojih pcos problema ...

  34. #134
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj vita22 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da i ja podijelim svoju priču s metforminom......nakon 7 god-9 stimuliranih ivf-ova,svih drugih mogućih postupaka i transfera....nakon 3 mjeseca uzimanja metformina ostala spontano trudna....mislim da je to bilo rješenje mojih pcos problema ...
    Vita22 cestitam!
    Reci mi, molim te, kojem je Einsteinu palo napamet pokusati sa metforminom?!

  35. #135
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj vita22 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da i ja podijelim svoju priču s metforminom......nakon 7 god-9 stimuliranih ivf-ova,svih drugih mogućih postupaka i transfera....nakon 3 mjeseca uzimanja metformina ostala spontano trudna....mislim da je to bilo rješenje mojih pcos problema ...
    Dijelimo istu pricu metformina
    cestitam od srca sretno dalje!!

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    492

    Početno

    Slučajno u razgovoru s jednom ginekologicom iz Njemačke,oni gore pcos isključivo liječe metforminom 6-12 mj i kaže da cca 75% pacijentica s dobrim muškim nalazom ostaju trudne ,ako ne tek onda šalju na daljnje pretrage i upućuju na ivf.Meni su u početku dali metformin i tu ali samo mjesec dana prije prvog ivf šta je bilo krivo od mjesec dana nema ništa.....sada tek znam puno hvala čestitam i tebi ivana.sky
    Posljednje uređivanje od vita22 : 02.01.2015. at 21:28

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meni su na vv dali metformin prije zadnjeg postupka. Kada nije uspjelo htjeli su da prestanem, ali sam ja inzistirala da nastavim.
    Spremam se u iduci postupak za 2 tjedna.

  38. #138
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mislim da i Strasna pije i prestaje sa metforminom za svaki postupak?

    Ja to ne razumijem. Ne citaju li nasi lijecnici studije? Ili samo ne citaju kartone?

    Ja sam pila metformin od prvog posjeta Mpo specijalisti do kraja 12 tt par godina nakon.
    Doduse, imala sam i znacajan visak kg ali mi je rekao da se cesto daje kao prva terapija Pcosa i kad to nije slucaj jer dokazano pomaze.

  39. #139
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Bubek, neka ti sam pocetak 2015. donese najljepse promjene u zivotu

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Hvala draga!
    Ja sam zapravo protiv davanja metformina pcos-ovkama po defaultu, ali kaj da velim - probat cu sve, drugih ideja nemamo...

  41. #141
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Eto koliko prica s metforminom ima! Ja se mucila 5 godina, jedan spontani, i Siofor upalio nakon 6 mjeseci. Cak razmisljam da ga ponovo pocnem piti ako mi se ciklusi ne srede sad poslije poroda.

  42. #142
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    A nekak mi se cini bolje probat s metforminom, nego s nekom jakom stimulacijom, cini mi se manje agresivno, a moze pomoci.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj lavko prvotno napisa Vidi poruku
    A nekak mi se cini bolje probat s metforminom, nego s nekom jakom stimulacijom, cini mi se manje agresivno, a moze pomoci.
    Moram priznati da ne kuzim sto zelis reci...

  44. #144
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mozda nisam u pravu, ne kuzim se ja pretjerano u stimulacije, ali sam htjela reci da je bolje regulirati ovulaciju koje nema metforminom, kao nor.kod mene, nego poticati ovulaciju stimulacijom. Ne znam jel sad jasnije. Meni je recimo metformin pomogao da ovuliram sto prije nisam nikako i time sam bila ostedjena ivf-a,a da nisam probala metformin, u planu je bio ivf.

  45. #145
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    E sad sam svasta nejasno nadrobila, ali valjda se da skuziti.

  46. #146
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su na vv dali metformin prije zadnjeg postupka. Kada nije uspjelo htjeli su da prestanem, ali sam ja inzistirala da nastavim.
    Spremam se u iduci postupak za 2 tjedna.
    Drzim najvece fige da to bude -taj-

  47. #147
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala draga!
    Ja sam zapravo protiv davanja metformina pcos-ovkama po defaultu, ali kaj da velim - probat cu sve, drugih ideja nemamo...
    Ja nisam pobornik davanja ičega po defaultu, naravno da je individualni pristup najbolji.

    Ali valjda bi se kod dijagnoza Pcos i Normozoo (ili malo lošijih spermiograma), u slučaju da je žena Klomifen rezistentna, trebalo probati uvesti metformin par mjeseci pa onda ponovo pokušati Klomifen ili letrozol prije Ivf!?
    Isto tako, kod istih dijagnoza i nakon xy neuspješnih Ivf-ova, možda razmotriti opciju lpsc i drillinga jajnika?

  48. #148
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Slažem se maco s ovim što pišeš i čudi me bubekice kako vi dosada niste probali još sa metforminom ako imaš dijagnozu PCOS, pa zar nije to jednostavnije nego ići na IVF, a da ne govorimo koliko manje košta.
    Možda ne upali kod svakog pacijenta ali zar ne bi trebalo probati sve prije IVF-a?

  49. #149
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mali Mimi, kod Bubek i njenog dragog nije samo dijagnoza Pcos.
    Doduse, sada ce vidjeti hoce li metformin biti djelotvoran da dobiju bolje stanice.

    Ja sam govorila o slucaju Vite22, ali mislim da ima jos slicnih slucajeva koji se bore vec dulje vrijeme, a nije se probao jednostavniji nacin.

  50. #150
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Ajd da su u kbc os po necem "pametni"... cim cuju pcos ide skidanje kg i metformin. Sto je meni skroz ok, jer ocito pomaze, ALI puno zena jos uvijek ne shvaca sta je pcos i kako on funkcionira pa se odmah uvrijede, bune i odustanu... ja nisam imala visak kg, niti povisen secer... i mislila sam da su dr. smijesni kad su mi rekli da smrsavim i pazim sta jedem... ali najbitnija stvar na svijetu mi je dobiti bebonju, pa sta ako cu pojest mahune umjesto tijesta, odvozit bicom pol h na dan i popit 3 tablete dnevno... mislim da je to najmanja zrtva koju sam mogla napravit kao buduca majka... tako da cure samo hrabro naprijed! Sve se moze kad se hoce.

    P.s. naravno ovo govorim za one koji imaju takve dijagnoze... postoje tu dijagnoze gdje je i muski cimbenik los, ili gdje uz pcos zena ima jos neki problemcic.. ali ni onda nista nije nemoguce, kao sto vidite i tu na forumu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •